Liste 10 restaurant de grătar din Berceni București

Cristian Georgescu

• Actualizat: 2024-06-03

O sinteză din cele mai bune liste despre restaurant de grătar din Berceni București, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum La Grași, Provence, Restaurant Galeto, Restaurant Cabana, Zambro. Hai să explorăm împreună!

1.La Grași

Gustul autentic al bucătăriei italiene într-un loc primitor

La Grași
 • Evaluare:

  4,4/5 (3786 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Huedin 21, București 077120, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

 • Avantaje:

  Atmosferă relaxantă, preparate delicioase, prețuri accesibile.

 • Dezavantaje:

  Timp de așteptare mai mare în weekend, nu acceptă cardul de credit, spațiu mic.

 • Meniu popular:

  Pizza, Paste, Burger

 • Interval de preț:

  $$

italian pizza paste burger berărie
La Grași, experiența culinară se îmbină armonios cu savoarea autentică. Dacă ești în căutarea unei șaorme de excepție, nu ezita să ne vizitezi. Recomandăm cu căldură șaorma de vită, o adevărată capodoperă gastronomică. Carnea fragedă, marinată cu măiestrie, se topește în gură, lăsând un gust divin.

Personalizează-ți șaorma după bunul plac, adăugând extra ceapă pentru o aromă înviorătoare, castraveți verzi pentru prospețime și chili pentru un plus de savoare. Însoțește-o cu un ayran răcoritor și vei avea parte de o experiență culinară de neuitat. La Grași, pasiunea pentru mâncare bună se simte în fiecare ingredient și în fiecare zâmbet al echipei noastre.

Citește mai mult: Liste 35 restaurant de grătar din București

2.Provence

Gusturi desăvârșite în inima Bucureștiului

Provence
 • Evaluare:

  4,1/5 (1116 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Alexandru Obregia 25, București 041727, România

 • Orar:

  10 – 00

 • Avantaje:

  Locație centrală, atmosferă plăcută, preparate culinare gustoase

 • Dezavantaje:

  Prețuri ridicate, porții mici, servire uneori lentă

 • Meniu popular:

  Pizza, paste, salate

 • Interval de preț:

  $$

italian restaurant central atmosferă plăcută mâncare gustoasă
**Provence** Cuvântul Provence îți duce gândul la miresme parfumate de ierburi aromate, peisaje încântătoare și mâncăruri delicioase. Restaurantul nostru Provence vă invită într-o călătorie culinară prin inima acestei regiuni magice a Franței.

De la salate proaspete până la preparate din pește delicioase și fripturi suculente, fiecare fel de mâncare este o sărbătoare pentru simțuri. Bucătarii noștri talentați folosesc numai ingrediente proaspete, selectate cu grijă, pentru a crea preparate care surprind esența Provenței. Servit cu un zâmbet cald și o atmosferă relaxantă, fiecare masă la Provence este o experiență de neuitat.

Citește mai mult: Liste 21 cafenele din Berceni București

3.Restaurant Galeto

Bucătărie românească autentică în inima Bucureștiului

Restaurant Galeto
 • Evaluare:

  4,2/5 (908 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Nițu Vasile 61, București 041544, România

 • Orar:

  11:30 – 00

 • Avantaje:

  Mâncare delicioasă, atmosferă plăcută, personal amabil

 • Dezavantaje:

  Timp de așteptare lung, porții mici, prețuri mari

 • Meniu popular:

  Pui tras la rotisor, cartofi copți, salată

 • Interval de preț:

  $$

românesc tradițional plăcut central prietenos
Restaurantul Galeto, o destinație culinară ce a lăsat urme adânci în memoria mea gastronomică, m-a dezamăgit profund în ultimele mele vizite. Pastele reci, servite cu o indiferență frustrantă, au stins orice urmă de entuziasm. Midiile în sos alb, odinioară o capodoperă culinară, au fost copleșite de o salinitate excesivă, lăsând un gust amar în amintirile mele.

În ciuda acestor experiențe neplăcute, am decis să acord Galeto o ultimă șansă prin intermediul Glovo. Pofta de hamsii m-a împins să ignor semnele de avertizare și să comand o porție. Spre înfiorarea mea, ceea ce am primit a fost o apă chioară, lipsită de orice urmă de savoare. 25 de lei pentru o decepție culinară ce a transformat o poftă într-un regret profund.

Citește mai mult: Liste 10 baruri din Berceni București

4.Restaurant Cabana

Oază de liniște și tradiție în inima orașului

Restaurant Cabana
 • Evaluare:

  4,1/5 (938 Review by google)

 • Adresă:

  Aleea Tomeşti 2, București 077160, România

 • Orar:

  11 – 00

 • Avantaje:

  * Locație pitorească în mijlocul naturii * Meniu variat cu preparate tradiționale românești * Atmosferă primitoare și personal amabil

 • Dezavantaje:

  * Timpi lungi de așteptare, mai ales în weekend * Prețuri ușor mai mari decât media * Porțiile nu sunt foarte generoase

 • Meniu popular:

  * Ciorbă de burtă * Sarmale cu mămăligă * Tochitură moldovenească

 • Interval de preț:

  $$

Restaurant tradițional românesc Locație în aer liber Atmosferă primitoare Meniu variat Prețuri medii
Restaurantul Cabana, situat în inima cartierului, oferă o experiență culinară plăcută la prețuri accesibile. Bucătarii noștri iscusiți pregătesc cu atenție fiecare preparat, asigurându-vă o masă delicioasă și satisfăcătoare. Servirea este promptă și eficientă, chiar și în orele aglomerate, datorită echipei noastre dedicate.

Recomandăm cu căldură Restaurantul Cabana pentru o seară plăcută în compania prietenilor sau familiei. Meniul nostru variat satisface toate gusturile, iar atmosfera primitoare vă va face să reveniți de fiecare dată. Cu toate acestea, nu uitați să verificați dacă sistemul de climatizare funcționează corespunzător în serile dedicate Stand-Up, deoarece restaurantul poate deveni destul de călduros.

Citește mai mult: Liste 31 restaurante din Berceni București

5.Zambro

O experiență culinară memorabilă în inima Bucureștiului

Zambro
 • Evaluare:

  4,1/5 (314 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Constantin Brâncoveanu 16, București, România

 • Avantaje:

  Locație centrală, atmosferă modernă, mâncare gustoasă

 • Dezavantaje:

  Prețuri ridicate, servire uneori lentă, aglomerat în weekend

 • Meniu popular:

  Pizza gourmet, paste, burgeri

 • Interval de preț:

  $$

italian modern central pizza paste

6.La Micu' Vesel

 • Evaluare:

  4,5/5 (129 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Alunișului 33, București, România

 • Orar:

  11 – 17

La Micu' Vesel, deliciile culinare te îmbie cu savoarea lor! Micii, suculenți și rumeniți, îți încântă papilele gustative, lăsându-ți o poftă de revenit. Ciupercile umplute, învăluite într-un sos aromat, îți trezesc toate simțurile și te invită la o experiență gastronomică de neuitat.

Dacă ești în căutare de mâncăruri gătite cu dragoste și pasiune, La Micu' Vesel este destinația perfectă. Preparatele tradiționale, pregătite cu pricepere de mâinile iscusite ale doamnei familiei, te vor transporta în atmosfera familială a unei bucătării de odinioară. Servirea ireproșabilă, oferită cu căldură de soțul și fiul, îți va face experiența culinară și mai plăcută. Nu rata acest local din cartierul tău, unde savoarea și ospitalitatea se împletesc armonios, oferindu-ți momente de răsfăț culinar de neuitat.

7.Fish & Grill House

Fish & Grill House
 • Evaluare:

  4,9/5 (16 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Străduinței 1b, București 041776, România

 • Orar:

  09 – 18

8.BBQ Bros

BBQ Bros
 • Evaluare:

  4,5/5 (32 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Străduinței 1, București 041776, România

Grătarul băieților face senzație în oraș! Am savurat Chef’s burger și nu mi-a venit să cred cât de delicioasă era carnea, ce bine se îmbinau aromele sosurilor și, mai presus de toate, cartofii erau crocanți și proaspeți. Abia aștept să încerc și restul deliciilor din meniu!

Dacă vrei să te bucuri de un burger cu adevărat excepțional, BBQ Bros e alegerea perfectă. Comandă Chef's burger și vei uita de orice alt burger ai încercat până acum. Carnea suculentă, sosurile aromate și cartofii prăjiți crocanți te vor cuceri de la prima îmbucătură.

9.Burger Hour

Burger Hour
 • Evaluare:

  5,0/5 (10 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Grădiștea 8, București 077120, România

 • Orar:

  12 – 22

10.La Farola

La Farola
 • Evaluare:

  3,6/5 (136 Review by google)

 • Adresă:

  Intrarea Scorușului 15, București 041506, România

 • Orar:

  11 – 22

La Farola, oaza de liniște unde poți evada din cotidian, găsești relaxarea pe o terasă intimă și răcoroasă, departe de agitația orașului. Aroma îmbietoare a preparatelor proaspete te va invita să savurezi delicii culinare, în timp ce servirea rapidă și atmosfera primitoare îți vor face experiența cu adevărat specială. Fiecare vizită la La Farola va fi o reîntoarcere acasă, unde dezinfectarea riguroasă după fiecare client îți asigură siguranța și te face să te simți confortabil.

Însă, în ciuda eforturilor depuse, experiența îți poate fi umbrită de neplăceri neașteptate. Timpii lungi de așteptare și calitatea îndoielnică a preparatelor pot lăsa un gust amar, făcându-te să te întrebi dacă merită să revii. Înainte de a lua o decizie, recomandarea este să citești recenziile altor clienți și să cântărești cu atenție argumentele pro și contra pentru a-ți forma o opinie informată.
Sugestii de postare