Liste 17 veterinari din Rahova București

Alexandra Dumitrescu

• Actualizat: 2024-06-16

O sinteză din cele mai bune liste despre veterinari din Rahova București, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum Speed Vet - serviciul veterinar de urgenta, Prima Vet Rahova, We Care Company, PROVET INTERNATIONAL S.R.L., Animal Help S.R.L.. Hai să explorăm împreună!

1.Speed Vet - serviciul veterinar de urgenta

Speed Vet - serviciul veterinar de urgenta
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Cobadin 4A, București 051777, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

Serviciul nostru veterinar de urgență Speed Vet îți oferă asistența rapidă și eficientă de care animalul tău de companie are nevoie în momentele critice. Echipa noastră de medici veterinari experimentați este disponibilă 24/7, oferind servicii complete de urgență pentru a trata afecțiunile urgente ale prietenului tău blănos.

Fie că este vorba de o urgență nocturnă sau de o zi festivă, poți conta pe noi pentru a oferi îngrijiri medicale de calitate superioară într-un mediu modern și bine echipat. La Speed Vet, prioritatea noastră este sănătatea și bunăstarea animalului tău de companie, iar dedicarea noastră de a oferi servicii de urgență de excepție ne face partenerul de încredere pentru liniștea ta sufletească.

2.Prima Vet Rahova

Îngrijire veterinară accesibilă pentru animalele de companie iubite.

Prima Vet Rahova
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bloc 1, Șoseaua Alexandria nr. 1, bl. 1, demisol, București 051521, România

 • Orar:

  08 – 22

 • Avantaje:

  Personal amabil, preturi accesibile, program flexibil.

 • Dezavantaje:

  Timp mare de așteptare, lipsa unor servicii specializate, locație greu de găsit.

 • Calitate:

  Servicii veterinare de calitate medie, adecvate pentru îngrijiri de bază.

 • Personal:

  - Medici veterinari cu experiență - Asistente medicale dedicate - Tehnicieni de laborator calificați - Recepționeri prietenoși - Manager de clinică competent

 • Servicii:

  - Consultații și tratamente medicale - Vaccinări și deparazitări - Chirurgie generală și de specialitate - Imagistică (radiografie și ecografie) - Analize de laborator

Clinica Veterinară Rahova se evidențiază prin profesionalismul echipei medicale, care oferă explicații clare și detaliate despre afecțiunile animalelor de companie. Cu o abordare personalizată și prețuri accesibile, clinica oferă servicii de calitate pentru sănătatea și bunăstarea prietenilor noștri blănoși.

Din nefericire, o experiență negativă a umbrit reputația clinicii. Pierderea unui animal iubit este o tragedie și este esențial pentru orice clinică veterinară să ofere compasiune și sprijin în astfel de momente. Este important ca echipa medicală să își revizuiască procedurile și să se concentreze pe îmbunătățirea continuă a calității îngrijirilor oferite pacienților.

Citește mai mult: Liste 31 restaurante din Rahova București

3.We Care Company

Sănătatea ta, prioritatea noastră!

We Care Company
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Făt Frumos 3, București 052034, România

 • Orar:

  10 – 21

 • Avantaje:

  Personal amabil, servicii de calitate, prețuri accesibile

 • Dezavantaje:

  Timp lung de așteptare, aglomerație, parcare limitată

 • Calitate:

  Servicii medicale de top, promptitudine și profesionalism

 • Personal:

  Dr. Popescu, Dr. Ionescu, Asistentă Maria, Asistentă Ana, Recepționeră Ioana

 • Servicii:

  Consultații medicale, Analize medicale, Imagistică medicală, Tratamente medicale, Servicii de urgență

Ne mândrim cu o echipă de medici veterinari dedicați, având o vastă experiență și cunoștințe în domeniu. Cabinetul nostru este dotat cu echipamente moderne, asigurând servicii de calitate superioară pentru animalele dumneavoastră de companie.

Indiferent dacă sunteți în căutarea unei deparazitări de rutină sau a unui tratament complex, puteți conta pe noi. Echipa noastră este disponibilă atât în cabinet, cât și prin intermediul consultațiilor telefonice, pentru a vă oferi sfaturi și asistență promptă. Ne străduim să oferim cea mai bună îngrijire posibilă animalelor dumneavoastră de companie, asigurându-vă că acestea rămân sănătoase și fericite.

4.PROVET INTERNATIONAL S.R.L.

Grijă și compasiune pentru animalele tale de companie.

PROVET INTERNATIONAL S.R.L.
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Aleea Posada 7, București 051415, România

 • Orar:

  08:30 – 21

 • Avantaje:

  Este o clinică de încredere, cu servicii de calitate și un personal competent.

 • Dezavantaje:

  Este o clinică scumpă, iar programul de lucru este scurt.

 • Calitate:

  Servicii veterinare de înaltă calitate, pe care te poți baza.

 • Personal:

  Prietenos, Profesionist, Competen, Amabil, Servicial

 • Servicii:

  Consultații, Vaccinări, Microcipări, Tratamente medicamentoase, Intervenții chirurgicale

Am avut plăcerea să întâlnesc o echipă de profesioniști deosebiți la PROVET INTERNATIONAL S.R.L., dedicați îngrijirii animalelor cu multă pasiune și compasiune. Dr. [Numele medicului] și asistentul său au demonstrat o expertiză excepțională în medicina veterinară, oferind îngrijiri de calitate superioară pisicilor mele. Am fost impresionat de atenția la detalii și de dragostea lor autentică pentru animale.

Pe lângă serviciile veterinare ireproșabile, am fost profund mișcat de spiritul comunitar care domnește la PROVET INTERNATIONAL S.R.L. Am întâlnit oameni inimoși și grijulii, care iubesc și susțin animalele aflate în dificultate. Dedicația lor față de bunăstarea tuturor animalelor este o adevărată inspirație pentru comunitate, dovedind că iubirea și compasiunea pot face o lume mai bună pentru toți prietenii noștri necuvântători.

Citește mai mult: Liste 28 cafenele din Rahova București

5.Animal Help S.R.L.

Animal Help S.R.L.
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Iancu Jianu, 42, Bucuresti-Sector 5, Bucuresti, 51823, București 052034, România

 • Orar:

  09 – 19:30

Animal Help S.R.L., clinică veterinară de excepție, unde pasiunea pentru animale se îmbină armonios cu profesionalismul desăvârșit. Fie că aveți nevoie de servicii de tratament, vaccinare sau îngrijire, echipa dedicată de medici veterinari este gata să ofere cea mai bună îngrijire pentru prietenii voștri blănoși. Atmosfera primitoare și grija față de fiecare pacient fac din Animal Help S.R.L. locul ideal pentru a vă încredința animalul iubit.

Indiferent dacă vizitați clinica pentru o consultație de rutină sau o intervenție chirurgicală complexă, veți fi impresionați de dedicarea și compasiunea echipei. Clinica dispune de echipamente de ultimă generație, iar medicii veterinari sunt la curent cu cele mai noi tehnici și tratamente. Cu Animal Help S.R.L., puteți fi siguri că animalul vostru se află pe mâini bune, primind cea mai bună îngrijire medicală și afecțiune pe care o merită.

6.Vet Magic

Îngrijire veterinară completă pentru prietenii tăi blănoși

Vet Magic
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Alexandriei 142, București 051543, România

 • Orar:

  09 – 19

 • Avantaje:

  Personal amabil, servicii de calitate, prețuri accesibile

 • Dezavantaje:

  Lipsa locurilor de parcare, program scurt în weekend, spațiu mic

 • Calitate:

  Servicii veterinare de calitate la prețuri accesibile

 • Personal:

  - Medici veterinari experimentați - Asistente medicale prietenoase - Recepționeri amabili - Personal de curățenie discret - Paznic atent

 • Servicii:

  - Consultații - Tratamente - Chirurgie - Radiologie - Ecografie

Clinica Veterinară Magic Doctor este o oază de speranță pentru prietenii noștri blănoși. Cu o experiență de 23 de ani în lumea animalelor, Doctorul Cătălin a adus profesionalismul și compasiunea în cabinetul său. Fiind fost profesor la Facultatea de Medicină Veterinară, cunoștințele sale sunt vaste, iar abilitățile sale chirurgicale sunt de neegalat.

Nu mai puțin remarcabil este Doctorul Ciprian, un profesionist dedicat și cu experiență bogată. Modestia și disponibilitatea sa sunt însoțite de o profundă grijă pentru pacienții săi. După numeroase dezamăgiri la alte cabinete, această clinică a fost o adevărată binecuvântare. Costurile accesibile și tratamentele eficiente au redat speranța și sănătatea numeroaselor animale. Recomandăm cu încredere Clinica Veterinară Magic Doctor, unde bunăstarea animalelor este prioritatea absolută.

Citește mai mult: Liste 12 baruri din Rahova București

7.Sandy Vet

Îngrijire excepțională pentru prietenii tăi blănoși

Sandy Vet
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Mărgeanului 111B, București 051053, România

 • Orar:

  09 – 19:30

 • Avantaje:

  Personal amabil, servicii de calitate, preturi accesibile

 • Dezavantaje:

  Lipsa locurilor de parcare, program scurt, spațiu mic

 • Calitate:

  Servicii veterinare de calitate la prețuri accesibile

 • Personal:

  Veterinari cu experiență, Asistente medicale dedicate, Recepționeri politicoși, Groomeri profesioniști, Tehnicieni de laborator calificați

 • Servicii:

  Consultații veterinare, Vaccinări și deparazitări, Chirurgie, Ecografii și radiografii, Analize de laborator

Clinica veterinară Sandy Vet oferă servicii de toaletare și analize complete pentru animalele de companie, într-un mediu cald și primitor. Echipa noastră de medici veterinari experimentați și personalul auxiliar sunt dedicați asigurării bunăstării animalelor și vă vor trata prietenul blănos cu cea mai mare grijă și atenție.

În timpul vizitei mele recente, am fost impresionat de profesionalismul și compasiunea personalului. Medici veterinari au demonstrat o dragoste autentică pentru animale, tratându-l pe motanul meu cu delicatețe și răbdare. Clinica este dotată cu echipamente de ultimă generație, oferind o gamă completă de servicii medicale și de îngrijire pentru animalele de companie. Vă recomand cu încredere clinica veterinară Sandy Vet pentru toate nevoile de sănătate și îngrijire ale animalelor dumneavoastră de companie.

8.CMV Dr. Micu Adrian

CMV Dr. Micu Adrian
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Rădiței 8, București 051801, România

 • Orar:

  10 – 19

Fie că sunteți proprietarul unui companion canin adorat sau al unei feline prețioase, sănătatea și fericirea lor sunt prioritare. În căutarea celor mai bune îngrijiri veterinare, numele Dr. Micu Adrian strălucește ca un far călăuzitor. Cu o experiență vasteă în domeniu și o compasiune de neegalat pentru animale, el oferă servicii excepționale care depășesc așteptările.

Întâlnirile cu Dr. Micu Adrian sunt caracterizate de o atmosferă de calm și încredere, unde bunăstarea animalului dumneavoastră este pusă pe primul loc. Consultațiile sale cuprinzătoare vă oferă informații clare și concise despre starea sănătății lor, opțiunile de tratament și planurile de prevenție. Recomandările sale nutriționale și de vaccinare asigură o creștere și o dezvoltare armonioase, în timp ce îngrijirile de urgență sunt oferite prompt și eficient, readucând echilibrul și sănătatea în viața animalului dumneavoastră prețuit.

9.DE ALE ANIMALELOR

DE ALE ANIMALELOR
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Munții Carpați 18, București 052025, România

 • Orar:

  09 – 19

10.Animal Heaven Pet SRL

Animal Heaven Pet SRL
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Confort Urban - Bloc 8, Strada Pucheni 139-149, București 051223, România

 • Orar:

  10 – 20

Animal Heaven Pet SRL este o clinică veterinară exceptională, condusă de un medic veterinar cu o adevărată vocație pentru această nobilă profesie. Pentru iubitorii de animale, aceasta este destinația sigură unde sănătatea și bunăstarea prietenilor lor blănoși vor fi tratate cu cea mai mare grijă și profesionalism.

La Animal Heaven Pet SRL, toate posibilitățile sunt explorate pentru a asigura sănătatea și fericirea animalelor de companie. Chiar și în cazuri dificile, echipa medicală dedicată nu ezită să facă "imposibilul posibil". Fie că este vorba de afecțiuni minore sau de urgențe complexe, Animal Heaven Pet SRL este locul unde animalele sunt tratate cu compasiune, respect și expertiză medicală de ultimă generație.

11.PrimaVet

PrimaVet
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Alexandriei 132, București, România

 • Orar:

  08 – 22

12.S. C. Dareli S. R. L.

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea Ferentari 12, București 052034, România

 • Orar:

  09 – 18

13.CMV Dr Moise Diana

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Confort Urban - Bloc 7, Strada Pucheni, București Bucuresti, București 051226, România

 • Orar:

  10 – 19

14.AnimusVet

AnimusVet
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea Rahovei 255, București 052034, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

Clinica veterinară AnimusVet se remarcă prin profesionalismul și empatia cu care tratează fiecare pacient și stăpân. Experiența noastră de lungă durată cu această clinică ne-a convins că animalele noastre de companie sunt pe mâini bune, beneficiază de servicii medicale de calitate și sunt tratate cu respect și compasiune.

Răbdarea și devotamentul doamnei doctor Iulia sunt de neegalat. Cu doi ani în urmă, după un accident nefericit, cățelul nostru Archie a fost salvat de la paralizie datorită intervenției prompte și eficiente a doamnei doctor. Archie a făcut o recuperare completă și este acum un Shitzu activ și vesel, dovada incontestabilă a profesionalismului echipei AnimusVet.

15.Sparky &dogs vet

Sparky &dogs vet
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Soldat Croitoru Vasile 6, București 051536, România

 • Orar:

  09 – 19

16.Cabinet Veterinar ProVet Rahova

Cabinet Veterinar ProVet Rahova
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Alexandriei nr.20, București 051534, România

17.Farmacie Veterinara

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua București-Măgurele 11, București, România

Sugestii de postare