Liste 26 croitorii din București

Cristian Georgescu

• Actualizat: 2024-06-12

O sinteză din cele mai bune liste despre croitorii din București, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum Atelier de croitorie Lyly Fashion, Retoucherie - Atelier de croitorie si retus, Croitoria Tailor's AFI Cotroceni, Croitorie, Croitorie Cristi. Hai să explorăm împreună!

1.Atelier de croitorie Lyly Fashion

Croitoria ta de încredere pentru orice nevoie vestimentară

Atelier de croitorie Lyly Fashion
 • Evaluare:
 • Adresă:

  strada panselelor 14,bloc 134 bis, București 042065, România

 • Orar:

  Închis

 • Avantaje:

  Personal calificat, servicii de calitate, prețuri accesibile

 • Dezavantaje:

  Timp lung de așteptare, programare dificilă, locație greu accesibilă

 • Calitate:

  Calitate superioară a produselor și serviciilor

 • Personal:

  Prietenos și amabil, Profesional și experimentat, Orientat către client, Eficient și rapid, Atenție la detalii

 • Servicii:

  Croitorie și reparații, Confecționare ținute vestimentare, Modificări și ajustări, Curățare și călcare, Consultanță vestimentară

Atelierul de croitorie Lyly Fashion oferă servicii de calitate, seriozitate și profesionalism în domeniul croitoriei. Cu o vastă experiență, atelierul nostru este specializat în confecționarea costumelor bărbătești de excepție, oferind clienților noștri produse de cea mai înaltă calitate, la prețuri accesibile.

Fie că doriți un costum personalizat, ajustări minore sau reparații, echipa noastră de croitori experimentați este pregătită să vă ofere soluții profesionale și calitative. Vă garantăm satisfacția deplină cu produsele noastre, care se remarcă prin materiale premium, atenție la detalii și o croială impecabilă. Pentru orice nevoie de croitorie, nu ezitați să ne contactați. Vă asigurăm că atelierul nostru Lyly Fashion va depăși așteptările dumneavoastră!

2.Retoucherie - Atelier de croitorie si retus

Hainele tale, ca noi, într-un timp record!

Retoucherie - Atelier de croitorie si retus
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Locotenent Aviator Radu Beller 19, București 011701, România

 • Orar:

  09 – 17:30

 • Avantaje:

  * Servicii rapide și de calitate  * Personal amabil și calificat * Prețuri accesibile

 • Dezavantaje:

  * Program de lucru limitat * Locație greu accesibilă cu transportul în comun * Uneori se întâmplă ca hainele să nu fie gata la termenul promis

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară

 • Personal:

  * Prietenos * Calificat * Amabil * Răspunzător * Eficient

 • Servicii:

  * Retușarea hainelor * Confecționarea hainelor la comandă * Curățarea hainelor * Vopsirea hainelor * Repararea hainelor

Atelierul de croitorie și retuș Retoucherie este binecunoscut pentru serviciile sale prompte și profesionale. Fie că ai nevoie de un fermoar înlocuit la geaca de schi, o salopetă reparată sau orice altă ajustare vestimentară, echipa talentată de croitori se va ocupa de nevoile tale cu precizie și atenție la detalii.

Expertiza lor excepțională și angajamentul pentru calitate asigură rezultate impecabile, astfel încât îmbrăcămintea ta va arăta ca nouă. La Retoucherie, satisfacția clienților este prioritară, iar feedback-urile pozitive sunt o dovadă a serviciilor lor de excepție. Nu ezita să-i contactezi pentru orice nevoie de retușare vestimentară; profesionalismul și abilitățile lor îți vor depăși cu siguranță așteptările.

Citește mai mult: Liste 32 restaurante din București

3.Croitoria Tailor's AFI Cotroceni

Croitoria Tailor's: unde stilul tău merge mână în mână cu calitatea

Croitoria Tailor's AFI Cotroceni
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Doina Cornea 4, București 061344, România

 • Orar:

  10 – 22

 • Avantaje:

  * Croitorie profesionistă cu experiență* * Servicii personalizate și de calitate* * Prețuri accesibile

 • Dezavantaje:

  * Timpi de așteptare uneori îndelungați* * Lipsa parcării* * Locație aglomerată

 • Calitate:

  Calitate superioară în execuția articolelor vestimentare

 • Personal:

  * Amabil* * Disponibil* * Profesionist* * Atenție la detalii* * Experiență

 • Servicii:

  * Confecționarea de haine la comandă* * Reparații și ajustări* * Curățare și întreținere* * Design vestimentar* * Consultanță de stil

Croitoria Tailor's AFI Cotroceni: Respectul pentru client, o prioritate neglijată La Croitoria Tailor's AFI Cotroceni, desconsiderarea față de clienți este un fir roșu ce traversează întreaga experiență. Lipsa transparenței este evidentă încă de la prima interacțiune cu site-ul lor, unde lista de servicii nu este însoțită de prețuri. Această omisiune dezamăgitoare este un semn clar de lipsă de respect pentru timpul și interesul potențialilor clienți.

Calitatea lucrărilor efectuate este la fel de îngrijorătoare. Un client a relatat recent o experiență nefastă, în care fermoarul unei geci a fost înlocuit într-un mod dezastruos, lăsând haina deformată atunci când era închisă. Această neglijență revoltătoare este un indiciu clar al lipsei de profesionalism și grija pentru satisfacția clientului care domină la Croitoria Tailor's AFI Cotroceni.

4.Croitorie

Croitorie
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bd. Timișoara 69, București 061322, România

 • Orar:

  08:30 – 19

Această croitorie este un adevărat paradis pentru articolele vestimentare care au nevoie de o atingere magică. Aici, mâinile dibace ale unor croitori iscusiți și pasionați se împletesc cu tehnologia de ultimă generație, oferind o experiență de modificări vestimentare de neegalat. Orice articol vestimentar, indiferent de complexitatea modificărilor, este tratat cu cea mai mare grijă și atenție la detalii. Rezultatul final este întotdeauna impecabil, iar prețurile sunt atât de rezonabile încât te vor face să te întrebi de ce nu ai venit mai devreme!

Amabilitatea și promptitudinea echipei de la această croitorie te vor face să te simți ca acasă. Nu numai că vor asculta cu răbdare cerințele tale, dar îți vor și oferi sfaturi valoroase pentru a te ajuta să iei cea mai bună decizie pentru articolele tale vestimentare. Fie că ai nevoie de o simplă modificare a lungimii sau de o transformare completă a unei ținute, această croitorie este locul ideal pentru a duce viziunea ta vestimentară la viață. Cu o reputație impecabilă și o mulțime de clienți mulțumiți, poți fi sigur că articolele tale vestimentare sunt pe mâini bune.

Citește mai mult: Liste 38 cafenele din București

5.Croitorie Cristi

Croitorie Cristi
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Doamna Ghica Nr1, București 022821, România

 • Orar:

  09 – 18

Atelierul de croitorie Cristi vă oferă servicii impecabile, care vă vor lăsa o impresie de durată. Echipa noastră de croitori experimentați și dedicați lucrează cu atenție la fiecare detaliu, asigurându-vă că fiecare articol vestimentar se potrivește perfect și vă pune în valoare.

Fie că aveți nevoie de modificări simple sau de crearea unei ținute unice, la Atelierul de croitorie Cristi veți găsi soluția perfectă. Ne mândrim cu profesionalismul nostru, cu rapiditatea executării și cu prețurile corecte. Vă invităm să ne vizitați atelierul și să experimentați calitatea superioară a serviciilor noastre. Lăsați-ne să vă transformăm hainele în opere de artă care vă vor accentua stilul și vă vor oferi încredere în fiecare moment.

6.Croitorie

Croitorie
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea Rahovei 301, București 052034, România

 • Orar:

  09:30 – 17:30

Croitorie de excepție! Recomandăm cu toată încrederea!

Croitoria noastră vă oferă servicii de modificare impecabile pentru garderoba dumneavoastră. Soțul meu și-a modificat pantalonii de ginere aici, și au ieșit exacți ca la comandă, gata chiar înainte de termenul limită. Pe de altă parte, eu mi-am adus mai multe articole de îmbrăcăminte care au fost modificate cu mare atenție la detalii. Am mai apelat și la alte croitorii, dar rezultatele au fost dezamăgitoare. De aceea, recomandăm cu tărie croitoria noastră pentru orice nevoie de modificări ale îmbrăcămintei. Experiența noastră a fost impecabilă, iar dumneavoastră vă puteți bucura de același nivel de calitate excepțională.

Citește mai mult: Liste 37 baruri din București

7.Croitorie Perla

Croitorie Perla
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Ștefan cel Mare 1, București 011736, România

 • Orar:

  09 – 17

Atelierul de croitorie "Perla" este un sanctuar al măiestriei și atenției la detalii. Cu peste 30 de ani de experiență, talentații noștri croitori vor da viață viziunilor tale vestimentare. Oferim servicii de cusut personalizate, transformând materialele fine în capodopere unice, perfecte pentru orice ocazie. Fie că doriți să creați pantaloni de mătase eleganți, să modificați o rochie specială sau să confecționați perdele frumoase, echipa noastră de experți este aici pentru a vă ajuta.

Angajamentul nostru față de calitate se reflectă în fiecare cusătură și detaliu. Folosim materiale de cea mai bună calitate și tehnici de croitorie impecabile pentru a crea piese vestimentare care vă vor impresiona cu stilul și durabilitatea lor. Vizitați atelierul nostru astăzi și descoperiți magia transformării țesăturilor în opere de artă purtabile. De la consultări detaliate până la finisaje impecabile, "Perla" este croitoria dumneavoastră de încredere pentru cele mai exigente cerințe vestimentare.

8.Croitorie Deea Style

Croitorie Deea Style
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Râmnicu Vâlcea 11, București 797864, România

 • Orar:

  09 – 19

9.Croitorie M&G

Croitorie M&G
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Reșița 4, București 077120, România

 • Orar:

  Închis

De parcă întârzierea nu ar fi fost suficientă, calitatea muncii a fost la fel de proastă. Ei au ignorat instrucțiunile tale, rezultând într-un produs final care nu corespunde așteptărilor tale. Mai mult, ți-au luat banii în avans, lăsându-te fără nicio garanție. Iar dacă apar probleme, ei oferă un termen de 12 ore pentru remediere, inaccesibil datorită programului lor de lucru limitat. Croitorie M&G te-a lăsat încurcat și dezamăgit. Nu o recomanda altora și caută servicii de croitorie mai fiabile pentru a-ți satisface nevoile.

10.Croitorie La Manu

Croitorie La Manu
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Alunișului 175, București, România

11.Croitorie - Calcatorie

Croitorie - Calcatorie
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Cernăuți nr. 31, București 022183, România

 • Orar:

  09:30 – 18

12.Croitorie & Curatatorie - Fine Tailory

Croitorie & Curatatorie - Fine Tailory
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Secuilor 8, București 041515, România

 • Orar:

  09 – 20

Cu migală și pricepere, meșteri croitori desăvârșesc ținutele tale, croind și ajustând cu precizie articolele vestimentare pentru o potrivire perfectă. Fie că este vorba de o pereche de pantaloni de motocicletă care necesită o cambrare delicată sau de o rochie care trebuie ajustată pentru un eveniment special, acești magicieni ai îmbrăcămintei vor da viață viziunii tale.

Dar nu este vorba doar de croitorie; atelierul oferă și servicii complete de curățătorie, redând hainelor tale strălucirea lor. Cu atenție meșteșugărească și soluții de curățare de ultimă generație, articolele tale vestimentare vor reveni ca noi, gata să impresioneze și să te facă să te simți cu adevărat special.

13.Croitorie - Elite Tailoring Boutique de Lux

Croitorie - Elite Tailoring Boutique de Lux
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Metalurgiei Nr 29C, București 041831, România

 • Orar:

  09 – 19

Atelierul nostru de croitorie exclusivist, Elite Tailoring Boutique de Lux, este destinația perfectă pentru femeile care visează să arate impecabil în orice ținută.

Diferite de un simplu atelier de croitorie, suntem un loc unde pasiunea pentru modă se îmbină cu profesionalismul desăvârșit. Croitoresele noastre sunt adevărate artiste care creează ținute de vis din cele mai fine materiale. Fie că este vorba despre rochii de mireasă, ținute de plajă sau piese vestimentare pentru orice ocazie, fiecare clientă va beneficia de un articol vestimentar personalizat, care să-i accentueze frumusețea și să o facă să se simtă specială.

14.Atelier De Croitorie Si Creatie

Atelier De Croitorie Si Creatie
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Oițelor 18, București 030167, România

 • Orar:

  10 – 18:30

Atelier de Croitorie și Creație Personalizată vă întâmpină cu căldură și profesionalism. Pasul în atelierul nostru devine o experiență plăcută, iar serviciile noastre vă vor depăși așteptările.

Fie că doriți o rochie unicat, un costum elegant sau modificarea unei ținute speciale, suntem aici pentru a vă îndeplini dorințele. Fiecare creație a noastră este concepută cu grijă, atenție la detalii și pasiune pentru meșteșug, asigurând că rezultatul final este o piesă vestimentară perfectă pentru gustul și silueta dumneavoastră.

15.Cosy Tailor - atelier croitorie haine la comanda, retusuri haine

Cosy Tailor - atelier croitorie haine la comanda, retusuri haine
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Mihai Bravu 110, București 021332, România

 • Orar:

  09 – 18

16.Alide Couture

Alide Couture
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Glinka Mihail Ivanovici nr. 5, București 020211, România

 • Orar:

  09 – 18

17.Filip Cezar

Filip Cezar
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea Dorobanți 224, București 011932, România

 • Orar:

  07 – 15:30

18.Daky Design

Daky Design
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Virtuții, București, România, nr 1, Complex Comercial Sir, stand E113 etaj, Șoseaua Virtuții 1, București 060781, România

 • Orar:

  09 – 19

19.Atelier Carol 59 - Croitorie si Retusuri

Atelier Carol 59 - Croitorie si Retusuri
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Carol I 59, București 020915, România

 • Orar:

  10 – 18

20.Picasso

**Un loc perfect pentru ocazii speciale sau o cină romantică**

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Pache Protopopescu 117, București 021411, România

 • Orar:

  10 – 18

 • Avantaje:

  **Calitate excelentă a mâncării, atmosferă plină de farmec, personal amabil**

 • Dezavantaje:

  **Prețuri ușor ridicate, parcare limitată, rezervări esențiale**

 • Calitate:

  Mâncare delicioasă și frumos prezentată

 • Personal:

  Amabil și primitor, Profesionist și atent, Vorbitor de limbi străine, Eficient și rapid, Bine informat despre meniu

 • Servicii:

  Rezervare online, Meniu variat, Opțiuni vegetariene și vegane, Terasă în aer liber, Serviciu de livrare

21.CROITORIE PENTRU TOTI by Simona

CROITORIE PENTRU TOTI by Simona
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea Griviței 401, București 010164, România

 • Orar:

  09 – 17

22.Retusuri Croitorie - Stadion Olimpia

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea Vitan 219, București, România

 • Orar:

  08 – 20

23.Croitorie

Croitorie
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bloc 20J, Bulevardul Râmnicu Sărat 14, București 031912, România

 • Orar:

  10:30 – 20

24.Croitorie

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu 14, București 061104, România

 • Orar:

  08 – 17

25.Croitorie

Croitorie
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul 1 Mai 28, București 061344, România

26.Croitorie

Croitorie
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Biserica Amzei 16, București, România

Sugestii de postare