Liste 29 bărbier din Brașov

Andreea Pop

• Actualizat: 2024-07-04

O sinteză din cele mai bune liste despre bărbier din Brașov, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum Kron Barber Shop, La Barberia, MEN's HUB Onix, Prichindel, Rival Barbershop & More. Hai să explorăm împreună!

1.Kron Barber Shop

Imaginea ta, pasiunea noastră!

Kron Barber Shop
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Castanilor 10, Brașov 500025, România

 • Orar:

  08 – 20

 • Avantaje:

  Personal calificat, atmosferă plăcută, prețuri accesibile

 • Dezavantaje:

  Program de lucru limitat, spațiu mic, lipsa locurilor de parcare

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară, execuție precisă

 • Personal:

  Frizeri experimentați, Prietenoși și atenți, Oferă sfaturi și recomandări, Mențin un mediu curat și igienic, Respectă dorințele clienților

 • Servicii:

  Tunsori clasice și moderne, Aranjare barba, Vopsit și decolorat, Tratamente pentru păr, Produse profesionale de îngrijire

Kron Barber Shop, destinația unde stilul și serviciile de top se îmbină armonios. Situat într-o locație elegantă, acest salon de frizerie vă întâmpină cu o atmosferă prietenoasă și o echipă de profesioniști dedicați, gata să vă ofere o experiență de îngrijire personală de excepție.

La Kron Barber Shop, frizerii noștri experimentați vă vor asculta cu atenție dorințele și vă vor oferi sfaturi personalizate pentru a vă crea look-ul perfect. Fie că doriți o tunsoare clasică sau un stil avangardist, echipa noastră va depăși așteptările, transformându-vă aspectul și sporindu-vă încrederea. Serviciile de înaltă calitate, ambianța elegantă și atenția la detalii fac ca Kron Barber Shop să fie locul ideal pentru cei care își doresc o experiență de frizerie de neuitat.

2.La Barberia

La Barberia
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Sfântul Ioan 26, Brașov 500030, România

 • Orar:

  10 – 20

Dacă visezi la o experiență de bărbierit de lux, atunci La Barberia este destinația perfectă pentru tine. Încă din momentul în care pășești în salonul lor elegant, vei fi întâmpinat cu un ambient plăcut, care te va face să te simți răsfățat și special.

Frizerii noștri experimentați, maeștri în arta tunsorii, vor lucra cu tine pentru a crea stilul perfect, care să se potrivească personalității și stilului tău de viață. Fie că îți dorești o tunsoare clasică, o coafură modernă sau o tunsoare personalizată, ne vom asigura că vei ieși din salon simțindu-te încrezător și arătând impecabil.

Citește mai mult: Liste 27 cafenele din Brașov

3.MEN's HUB Onix

MEN's HUB Onix
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada 13 Decembrie 14, Brașov 500173, România

 • Orar:

  10 – 20

MEN's HUB Onix, un loc unde pasiunea pentru frizerie întâlnește profesionalismul desăvârșit. Aici, fiecare tunsoare devine o capodoperă, realizată cu atenție și pricepere de maeștri barberi.

Spune adio tunsorilor banale și urechilor tăiate! La MEN's HUB Onix, experții noștri se asigură că părăsești salonul cu o nouă înfățișare, care îți va spori încrederea de sine și te va face să strălucești. Instrumentele noastre de ultimă generație și produsele de înaltă calitate garantate îți vor lăsa părul sănătos, strălucitor și perfect aranjat.

4.Prichindel

"O oază de liniște în inima orașului Brașov"

Prichindel
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Apollonia Hirscher 3, Brașov 500025, România

 • Orar:

  08 – 19

 • Avantaje:

  Locație excelentă, personal amabil, atmosferă primitoare

 • Dezavantaje:

  Prețuri ridicate, camere mici, parcare limitată

 • Calitate:

  Cazare de calitate superioară într-o locație de excepție

 • Personal:

  Amabil, receptiv, profesionist, atent la detalii, zâmbitor

 • Servicii:

  WiFi gratuit, room service, mic dejun inclus, parcare, curățătorie chimică

Intrați într-o lume fermecată, unde magia și copilăria se împletesc, creând un tărâm al mirajelor și al poveștilor. Prichindel vine în întâmpinarea celor mici, oferindu-le un loc unde imaginația zboară liber, unde zâmbetul este la el acasă și unde orele se scurg într-o clipită. Este un univers conceput special pentru micuții prinți și prințese, unde fiecare pas este o nouă aventură și fiecare zi o nouă poveste.

Lasă-ți copiii să pășească în acest tărâm magic, să se bucure de atracțiile special create pentru ei, să descopere minunata lume a jocurilor și să lege prietenii care vor dura o viață. Prichindel este locul unde copilăria își ia avânt și unde amintirile care vor fi prețuite o viață întreagă prind contur. Oferă-le celor mici o experiență de neuitat, un loc unde pot fi ei înșiși, unde râsul și bucuria sunt ingredientele principale și unde magia copilăriei se manifestă la fiecare pas.

Citește mai mult: Liste 23 baruri din Brașov

5.Rival Barbershop & More

Atmosferă relaxată, cu muzică bună și băuturi răcoritoare

Rival Barbershop & More
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Mureșenilor 3, Brașov 500026, România

 • Orar:

  10 – 20

 • Avantaje:

  * Prețuri accesibile * Locație centrală * Personal prietenos

 • Dezavantaje:

  * Timp de așteptare lung în weekend * Locul este mic * Program limitat

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară, cu atenție la detalii

 • Personal:

  - Cristi - Andrei - Alex - George - Robert

 • Servicii:

  - Tunsori - Aranjări - Frizerie - Barbering - Produse de îngrijire

Căutați un salon de înfrumusețare modern și elegant, unde să vă bucurați de servicii de înaltă calitate? Rival Barbershop & More este destinația perfectă pentru bărbații care își doresc o experiență de îngrijire personală de neegalat.

Situat în centrul orașului, salonul nostru vă întâmpină într-o atmosferă primitoare și relaxantă. Echipa noastră de frizeri profesioniști, cu ani de experiență în spate, vă vor oferi tunsori și bărbierit personalizate, adaptate stilului și preferințelor dvs. Indiferent dacă doriți o tunsoare clasică sau o coafură îndrăzneață, frizerii noștri talentați vor crea aspectul perfect pentru dvs.

6.Sir Moustache Frizerie - Barbershop

Sir Moustache Frizerie - Barbershop
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Alexandru cel Bun 25, Brașov 500260, România

 • Orar:

  10 – 19

La Sir Moustache Frizerie, unde stilul întâlnește relaxarea, Codrin, frizerul zâmbăreț și priceput, vă va întâmpina într-o ambianță caldă și primitoare. Cu abilitățile sale excepționale și atitudinea sa prietenoasă, Codrin oferă servicii de calitate, transformând fiecare experiență într-un moment de răsfăț și îngrijire.

Nu doar o frizerie, Sir Moustache este o oază de relaxare, unde atmosfera plăcută și discuțiile interesante vă vor face să uitați de timpul care trece. Recomandați cu căldură pentru cei care caută o experiență de frizerie excepțională și un plus de stil în viața lor.

Citește mai mult: Liste 35 restaurante din Brașov

7.Axi Barbershop

Axi Barbershop: Mai mult decât un salon, o experiență completă pentru bărbați

Axi Barbershop
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea București 89, Brașov 500360, România

 • Orar:

  10 – 18

 • Avantaje:

  Servicii profesionale, atmosferă primitoare, locație centrală

 • Dezavantaje:

  Prețuri puțin mai mari, spațiu limitat, program încărcat

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară, cu atenție la detalii

 • Personal:

  - Frizeri calificați - Personal prietenos - Consultanți de imagine - Tineri talentați

 • Servicii:

  - Tunsori clasice și moderne - Aranjări de barbă și mustață - Vopsit și decolorat - Tratamente pentru păr și scalp - Produse profesionale

"Experiența la Axi Barbershop te va lăsa cu o impresie de profesionalism și atenție la detalii care te va face să revii cu siguranță. Frizerul nostru priceput se pricepe la toate tipurile de tunsori, de la cele clasice până la cele moderne, și are un dar în a înțelege și a îndeplini dorințele clienților.

Deși prețurile sunt accesibile, nu trebuie să vă așteptați la o experiență ieftină la Axi Barbershop. Rezultatele impecabile, ambianța plăcută și serviciul excepțional fac din fiecare vizită o investiție în stilul și încrederea dumneavoastră. Chiar dacă nu aveți barbă, frizeria noastră vă așteaptă cu o varietate de servicii care vă vor lăsa cu un look proaspăt și o dispoziție îmbunătățită."

8.Mk Studio Barbershop/Frizerie

Transformă-ți look-ul într-o experiență de neuitat!

Mk Studio Barbershop/Frizerie
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bloc 50, Strada Molnar Janos 20, Brașov 500466, România

 • Orar:

  12 – 21

 • Avantaje:

  Profesionalism, produse de calitate, atmosferă plăcută

 • Dezavantaje:

  Prețuri puțin cam mari, program de lucru limitat, uneori aglomerat

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară pentru un aspect impecabil

 • Personal:

  Prietenos și amabil, Bine instruit și experimentat, Pasionat de meseria lor, Atent la nevoile clienților, Respectă măsurile de igienă

 • Servicii:

  Tunsori clasice și moderne, Vopsit și decolorat, Aranjare barbă, Tratamente pentru păr, Produse profesionale de îngrijire a părului

9.Bărbieria A3

Bărbieria A3
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Hărmanului 110-114, Brașov 500238, România

 • Orar:

  08 – 18

Experiența la Bărbieria A3 este una care te va lăsa pur și simplu fără cuvinte. Frizerul nostru profesionist, atent la detalii, îți va oferi o tunsoare impecabilă, în timp ce curățenia impecabilă și muzica ambientală stradală te vor face să te simți ca într-o oază de relaxare. Lasă-te pe mâinile lui Cristi și Alex și nu vei regreta.

La Bărbieria A3, curățenia, profesionalismul și pasiunea se îmbină armonios pentru a-ți oferi o experiență de îngrijire personală de excepție. Frizerii noștri sunt mai mult decât niște simpli bărbieri; ei sunt artiști care pun suflet în fiecare tunsoare, transformând-o într-o adevărată formă de artă. Cu fiecare vizită, vei părăsi barbieria cu o înfățișare impecabilă și o stare de bine de neegalat.

10.FRIZERIA DIN CARTIER

FRIZERIA DIN CARTIER
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Aleea Constructorilor 6, Brașov 500168, România

 • Orar:

  10 – 19

Vizitează frizeria din cartier, un loc unde atmosfera primitoare și frizerii pricepuți îți vor oferi o experiență de neuitat. Într-un cadru relaxat, vei avea parte de o conversație deschisă și prietenoasă cu frizerul tău, care va asculta cu atenție dorințele tale și îți va oferi tunsoarea perfectă. Nu ezita să încerci această frizerie din cartier și vei reveni cu siguranță, așa cum au făcut-o și cei peste 110 clienți mulțumiți care au lăsat recenzii pozitive.

Dacă ești în căutarea unei experiențe de coafură fără cusur, frizeria din cartier este alegerea ideală. Frizerii noștri talentați sunt dedicați să ofere servicii de calitate superioară, folosind cele mai moderne tehnici și produse. Indiferent dacă dorești o tunsoare clasică sau un stil îndrăzneț și modern, frizerii noștri vor lucra cu tine pentru a crea aspectul perfect care să se potrivească personalității tale. Programează-ți o întâlnire astăzi și bucură-te de o experiență de coafură excepțională într-o atmosferă primitoare și relaxantă.

11.Provmen

Provmen
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul 15 Noiembrie 50, Brașov 500097, România

 • Orar:

  10 – 19

Am avut plăcerea de a vizita recent magazinul Provmen, unde am fost întâmpinat cu entuziasm de Alex, un consultant de vânzări extraordinar. Experiența mea a fost cu adevărat excepțională datorită profesionalismului, amabilității și abilităților remarcabile pe care Alex le-a demonstrat. Magazinul în sine este un studio de lux, iar serviciile oferite sunt la fel de exclusiviste. Sunt convins că veți fi impresionați de ceea ce vă așteaptă la Provmen!

Cu o gamă largă de produse și atenția excepțională acordată detaliilor, Provmen este destinația ideală pentru cei care caută calitate și stil. Fie că sunteți în căutarea unui cadou special sau a unui răsfăț personal, echipa de experți de la Provmen vă va ghida cu plăcere prin colecția lor și vă va ajuta să găsiți piesa perfectă care să se potrivească nevoilor și preferințelor dvs. Vizitați Provmen astăzi și experimentați farmecul luxului și al serviciilor de top!

12.Urs Barber Shop

Fii propriul tău star - alege Urs Barber Shop!

Urs Barber Shop
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Lungă 48, Brașov 500058, România

 • Orar:

  10 – 20

 • Avantaje:

  + Locație centrală, prețuri rezonabile, personal calificat

 • Dezavantaje:

  - Program încărcat, spațiu mic, lipsă locuri de parcare

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară pentru un look impecabil

 • Personal:

  - Alex (frizer) - Andrei (frizer) - Cosmin (frizer) - Mihai (frizer) - Vlad (frizer)

 • Servicii:

  - Tunsori - Bărbierit - Aranjat barbă - Vopsit păr - Styling

Căutați un loc unde să vă răsfățați barba cu un tratament de înaltă calitate? Nu căutați mai departe de Urs Barber Shop! Cu atmosfera sa relaxantă și bine aerisită, veți uita de griji în timp ce barba dvs. este îngrijită de experți. Echipa noastră de frizeri este renumită pentru precizia și atenția la detalii, asigurând că barba dvs. va arăta impecabilă.

Programările rapide, punctualitatea maximă și dotările moderne ale magazinului nostru vă vor face vizita o experiență plăcută. Fie că doriți o simplă tundere sau un stil complex, specialiștii noștri vă vor oferi un aspect personalizat care vă va face să vă simțiți încrezători și plin de stil. Răsfățați-vă barba astăzi la Urs Barber Shop și experimentați diferența!

13.Barberhood

Pentru o experiență de îngrijire personală de top

Barberhood
 • Evaluare:
 • Adresă:

  AFI Mall, Bulevardul 15 Noiembrie, Brașov, România

 • Orar:

  10 – 22

 • Avantaje:

  Personal amabil, locație centrală, servicii de calitate

 • Dezavantaje:

  Prețuri ușor mai mari, program încărcat, uneori timpi de așteptare

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară, cu produse de top

 • Personal:

  Prietenos, Profesionist, Experimentat, Atent la detalii, Amabil

 • Servicii:

  Tunsori, Bărbierit, Aranjare de barbă, Spălare, Masaj capilar

14.La Barberia 2

La Barberia 2
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Vlad Țepeș 23, Brașov 500092, România

 • Orar:

  10 – 20

15.Barber Bros - Frizerie Brașov

Barber Bros - Frizerie Brașov
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada De Mijloc 131, Brașov 500308, România

 • Orar:

  10 – 18

16.BFresh

BFresh
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bloc 222, Bulevardul Gării 24A, Brașov 500218, România

 • Orar:

  12 – 18

17.Daddy Salon Brașov

Daddy Salon Brașov
 • Evaluare:
 • Adresă:

  liniile 2b și 9*, Bl.C3,Ap.4 Strada Nicolae Labiș 50 Stația de autobuz, Strada Liviu Rebreanu, Brașov 500171, România

 • Orar:

  09 – 19

18.INFINITY MEN STUDIO

INFINITY MEN STUDIO
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul 15 Noiembrie 92, Brașov 500102, România

 • Orar:

  10 – 19:30

19.Fadexpert

Fadexpert
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Baba Novac 15, Brașov 500333, România

 • Orar:

  09 – 21

20.Alibar Studio

Alibar Studio
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Toamnei 11, Brașov 500223, România

 • Orar:

  10 – 19

21.DownStairs Barbershop Frizerie

DownStairs Barbershop Frizerie
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Molnar Janos 14, Brașov 500466, România

 • Orar:

  10 – 19

22.Cuza Barbershop by Claudiu Miron

Cuza Barbershop by Claudiu Miron
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Alexandru Ioan Cuza 19, Brașov 500085, România

 • Orar:

  10 – 19

23.Albanian Barber

Albanian Barber
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada De Mijloc 132 Etaj 2, Brașov 500069, România

 • Orar:

  Închis

24.FRIZETTO Barber Shop

FRIZETTO Barber Shop
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea București 44, Brașov 500326, România

 • Orar:

  10 – 20

25.Barber Golden Style FM

Barber Golden Style FM
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Republicii 35, Brașov 500030, România

 • Orar:

  10 – 19

26.Barber Evolution by Sebi

Barber Evolution by Sebi
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Lungă 257, Brașov 507075, România

 • Orar:

  10 – 18

27.Frizerie

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Valea Cetății 3, Brașov 500289, România

 • Orar:

  09 – 18

28.Constantin’s Barber Shop/Frizerie

Constantin’s Barber Shop/Frizerie
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Privighetorii 1, Brașov 500270, România

 • Orar:

  11 – 18

29.Men’s House Barbar

Men’s House Barbar
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Zorilor 15, Brașov 500265, România

 • Orar:

  10:30 – 18

Sugestii de postare