Liste 31 fotografi de nuntă din Oradea

Alexandra Dumitrescu

• Actualizat: 2024-07-06

O sinteză din cele mai bune liste despre fotografi de nuntă din Oradea, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum Ambasador Oradea, Dj Oradea - Dj kendy, Defoto Studio | Sebi Tonț - fotograf in Oradea, ART VISUALS, Onaca Sebastian Photographer. Hai să explorăm împreună!

1.Ambasador Oradea

Hotel Ambasador Oradea - Confort și ospitalitate în inima orașului.

Ambasador Oradea
 • Evaluare:

  4,7/5 (521 Review by google)

 • Adresă:

  Calea Aradului 87, Oradea, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

 • Avantaje:

  - situat aproape de centrul economic și financiar al orașului; - parcare proprie gratuită și terasă în aer liber; - camere spațioase, dotate cu aer condiționat, mini bar, TV, telefon, seif, acces gratuit la internet și baie proprie.

 • Dezavantaje:

  - camerele sunt destul de vechi, iar mobilierul este uzat; - hotelul este situat într-o zonă destul de aglomerată; - lipsa facilităților de wellness (saună, piscină etc.)

 • Calitate:

  Hotelul Ambasador Oradea este un hotel de 3 stele care oferă cazare decentă la un preț rezonabil.

 • Personal:

  - Recepționeri: amabili și serviabili - Cameriste: discrete și eficiente - Chelneri: atenți și respectuoși - Bucătari: pricepuți și creativi - Personal de întreținere: prompt și eficient

 • Servicii:

  - cazare - restaurant - bar - terasă - parcare

2.Dj Oradea - Dj kendy

Dj Oradea - Dj kendy
 • Evaluare:

  5,0/5 (126 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Iosif Vulcan 1, Oradea 410041, România

 • Orar:

  09 – 20

Muzica lui Dj Kendy a creat o atmosferă vibrantă la evenimentul tău special, captivând publicul cu o călătorie muzicală de neegalat. Priceperea sa de a citi mulțimea și de a adapta setul său în funcție de preferințele lor a transformat petrecerea într-o experiență cu adevărat memorabilă.

Recomand cu căldură serviciile lui Dj Kendy pentru orice ocazie, de la nunți somptuoase la petreceri corporative dinamice. El este maestrul atmosferelor, capabil să creeze o experiență muzicală care va lăsa o impresie de durată asupra oaspeților tăi. Expertiza și profesionalismul său garantate fac din Dj Kendy alegerea perfectă pentru un eveniment de succes.

Citește mai mult: Liste 32 baruri din Oradea

3.Defoto Studio | Sebi Tonț - fotograf in Oradea

Defoto Studio | Sebi Tonț - fotograf in Oradea
 • Evaluare:

  5,0/5 (42 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Vasile Alecsandri 21, Oradea 410072, România

Dacă viața ți-e dragă și îți dorești amintiri imortalizate într-un mod superb cu ajutorul unor fotografii profesionale, fă-ți programarea azi la Studio Defoto! Cu un portofoliu impresionant încă de la începuturi, Sebi Tonț, fotograful renumit pentru pasiunea și arta sa fotografică, te așteaptă în cel mai bun studio din Oradea.

Dotat cu echipament de ultimă generație, Sebi Tonț oferă servicii profesionale de fotografie, de la ședințe foto individuale sau de familie până la evenimente private de neuitat. Atenția la detalii, răbdarea și profesionalismul sunt doar câteva dintre motivele pentru care acest studio foto se bucură de atâta popularitate. Totodată, raportul calitate-preț este unul avantajos, iar livrarea rapidă a fotografiilor este un bonus care te va surprinde plăcut.

4.ART VISUALS

ART VISUALS
 • Evaluare:

  5,0/5 (32 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Primăriei 4, Oradea 410209, România

 • Orar:

  08 – 17

Andrei este un talentat fotograf, al cărui stil unic va surprinde esența momentelor tale prețioase. Cu o abordare discretă și o sensibilitate artistică, Andrei va capta frumusețea naturală a evenimentului tău, oferindu-ți amintiri de neuitat.

Nu numai că este priceput, dar Andrei este și un profesionist amabil și punctual, care te va face să te simți confortabil în fața camerei. Cu atenția sa la detalii și dorința de a crea imagini care să îți taie respirația, Andrei este alegerea perfectă pentru a imortaliza momentele unice ale vieții tale.

Citește mai mult: Liste 28 restaurante din Oradea

5.Onaca Sebastian Photographer

Onaca Sebastian Photographer
 • Evaluare:

  5,0/5 (14 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Tabéry Géza 41 41, Oradea 410286, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

Fotografii excepționale de la Onaca Sebastian! Profesionalism, dedicare și pasiune se regăsesc în fiecare imagine surprinsă de mâinile lui talentate. Recomand cu căldură serviciile sale!

Onaca Sebastian, un maestru al fotografiei, surprinde momente unice și emoționante. Fie că este vorba de evenimente speciale, portrete captivante sau peisaje impresionante, arta sa vizuală este un adevărat dar. Cu o atenție deosebită la detalii și o pasiune pentru excelență, Sebastian creează imagini de neuitat care vor fi prețuite o viață întreagă.

6.Foto Miron

Foto Miron
 • Evaluare:

  4,3/5 (46 Review by google)

 • Adresă:

  Calea Republicii 7, Oradea 410032, România

 • Orar:

  09 – 17

Cu Miron Fotografie, vei obține amintiri prețioase, surprinse în cadre minunate! Echipa talentată de fotografi își pune pasiunea și expertiza în slujba ta, transformând momentele speciale în fotografii de neuitat. Calitatea excepțională a imaginilor și prețurile avantajoase fac din Miron Fotografie alegerea ideală pentru imortalizarea momentelor prețioase.

Lasă-te răsfățat de atmosfera caldă și primitoare a studioului, unde oamenii minunați ai echipei Miron Fotografie te întâmpină cu zâmbetul pe buze. Ei vor face tot posibilul ca experiența ta fotografică să fie una de neuitat. Cu toate acestea, ia în considerare faptul că plata cu cardul nu este disponibilă în prezent, așa că asigură-te că ai la îndemână numerar sau o metodă de plată alternativă.

Citește mai mult: Liste 20 cafenele din Oradea

7.Mémoires - Invitații de nuntă și botez

Mémoires - Invitații de nuntă și botez
 • Evaluare:

  4,5/5 (12 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Crișului, Oradea, România

 • Orar:

  10 – 17

Alegând Mémoires pentru invitațiile tale de nuntă sau botez, vei crea amintiri de neuitat și vei impresiona invitații. Calitatea impecabilă a invitațiilor noastre, cu materiale alese cu grijă și finisaje rafinate, le va transforma în adevărate bijuterii care vor fi păstrate cu drag de cei dragi.

La Mémoires, nu facem compromisuri când vine vorba de design. Echipa noastră de artiști talentați îți va pune la dispoziție o gamă variată de modele elegante și personalizate, adaptate perfect stilului și preferințelor tale. Cu o atenție deosebită la detalii, vom crea invitații unice care vor reflecta personalitatea ta și vor anunța în mod memorabil evenimentul tău special.

8.Magic Photo Events

Magic Photo Events
 • Evaluare:

  5,0/5 (15 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Fagurelui 7, Oradea 410222, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

Este un fotograf talentat, un prieten devotat și un spirit creativ extraordinar. Cu fiecare imagine pe care o capturează, Calin reușește să surprindă esența unui moment, transformându-l într-o amintire prețioasă. Energia sa plină de viață este contagioasă, iar pasiunea sa pentru artă este evidentă în fiecare fotografie pe care o creează.

Fie că este vorba de un eveniment special, o întâlnire de familie sau o aventură de călătorie, Calin are darul de a surprinde frumusețea și emoția momentului. Fotografiile sale nu sunt doar imagini statice, ci povestiri vizuale care evocă emoții și trezesc amintiri. Dacă sunteți în căutarea unui fotograf care va imortaliza momentele prețioase din viața dumneavoastră într-un mod cu adevărat artistic și memorabil, atunci Calin este alegerea perfectă.

9.Foto-Video Mistic Studio

Foto-Video Mistic Studio
 • Evaluare:

  4,9/5 (17 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Titu Maiorescu, Oradea, Județul Bihor, Strada Cuza Vodă 10, Oradea 410096, România

 • Orar:

  08 – 20:30

Foto-Video Mistic Studio este echipa de profesioniști care va surprinde cele mai frumoase momente ale evenimentului tău special. Cu seriozitate, implicare și viziune, acești tineri talentați știu să-și facă treaba fără să-și facă simțită prezența. Rezultatul? Momente unice, surprinse exemplar, pe care le vei prețui o viață întreagă.

Cu Foto-Video Mistic Studio, nu doar că vei avea amintiri prețioase de la evenimentul tău, ci vei trăi din plin fiecare clipă, fără grija documentării. Echipa lor discretă și abilă va surprinde toate detaliile importante, lăsându-te să te bucuri din plin de experiența unică a momentului prezent. Prinde magia și emoția evenimentului tău cu Foto-Video Mistic Studio - profesioniștii care te vor face să retrăiești fiecare zâmbet, lacrimă de bucurie și moment special.

10.Loreen Mariage

Loreen Mariage
 • Evaluare:

  4,8/5 (72 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Primăriei 47, Oradea 410209, România

 • Orar:

  10 – 18

11.Marius Muresan Photography

Marius Muresan Photography
 • Evaluare:

  5,0/5 (12 Review by google)

 • Adresă:

  Piața Ion Creangă 6, Oradea 410009, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

Marius Mureșan Photography surprinde momente unice prin fotografii excepționale, care devin opere de artă menite să dureze o viață. Stilul său artistic și atenția pentru detalii transformă fiecare imagine într-o poveste emoționantă, captând esența evenimentelor și a ședințelor foto. Cu o răbdare remarcabilă și o abilitate de a se conecta cu clienții, Marius creează o atmosferă relaxată, în care toată lumea se simte confortabil și natural în fața aparatului de fotografiat.

Expertiza și talentul lui Marius sunt evidente în fiecare fotografie, unde lumina, compoziția și emoțiile se îmbină armonios. Fie că este vorba de un eveniment special sau de o ședință foto intimă, Marius reușește să surprindă esența momentelor prețioase, transformându-le în amintiri neprețuite. Alege Marius Mureșan Photography pentru a imortaliza cele mai importante momente din viața ta și pentru a crea un album de amintiri care va fi prețuit de generații.

12.Nunti Oradea Photography

Nunti Oradea Photography
 • Evaluare:

  4,8/5 (13 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Lăpușului 14, Oradea 410271, România

 • Orar:

  10 – 19

Nunta ta este o poveste de dragoste unică, pe care echipa Nunti Oradea Photography o va transforma într-o capodoperă vizuală. Fotografii noștri talentați vor capta fiecare emoție, fiecare zâmbet și fiecare lacrimă de bucurie, oferindu-vă amintiri prețioase pe care le veți prețui o viață întreagă.

Serviciile noastre includ fotografii de nuntă de înaltă calitate, un superb album cu cutie și materiale excepționale pentru pagini. Echipa noastră profesionistă se va asigura că fiecare detaliu este surprins cu precizie, creând o colecție de imagini care va spune povestea nunții voastre într-un mod captivant și emoționant.

13.Grand'Or Deluxe

Oaza de relaxare în inima orașului

 • Evaluare:

  4,7/5 (222 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Vasile Alecsandri, Oradea, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

 • Avantaje:

  Hotel situat central, cu camere spatioase si curate, personal amabil

 • Dezavantaje:

  Lipsa parcare, mic dejun saracacios, zgomot de la strada

 • Calitate:

  Hotel de calitate medie, potrivit pentru sejururi scurte

 • Personal:

  - Recepție 24/7 - Personal multilingv - Personal prietenos și serviabil - Personal calificat - Personal disponibil

 • Servicii:

  - WiFi gratuit - Mic dejun inclus - Room service - Spălătorie - Parcare

14.SaraFoto

SaraFoto
 • Evaluare:

  5,0/5 (10 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Episcop Ion Alexi 4, Oradea 410519, România

 • Orar:

  09 – 18

15.Tomi Tako

Tomi Tako
 • Evaluare:

  5,0/5 (8 Review by google)

 • Adresă:

  Oradea 410491, România

 • Orar:

  14 – 00

Suntem Tomi Tako, o echipă de fotografi și videografi pasionați, care surprind momentele tale prețioase cu măiestrie și creativitate.

Cu fiecare eveniment, ne dedicăm să transformăm momentele efemere în amintiri veșnice. Stilul nostru artistic unic surprinde emoțiile crude și detaliile semnificative, oferind o poveste vizuală care va fi prețuită de generații. Alege Tomi Tako pentru o experiență fotografică care va depăși așteptările tale și va crea o comoară de amintiri care vor dura o viață.

16.Livio Art

Livio Art
 • Evaluare:

  5,0/5 (8 Review by google)

 • Adresă:

  Bl L1, Aleea Rogerius 2, Bihor 410357, România

 • Orar:

  08 – 18

17.Smart Foto

Smart Foto
 • Evaluare:

  4,4/5 (7 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Beiușului 10, Oradea 417515, România

 • Orar:

  09 – 17

18.Radoart studio

Radoart studio
 • Evaluare:

  4,7/5 (7 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Meșteșugarilor, Oradea 410284, România

 • Orar:

  09 – 17

19.Ferenc Balajti Photographer

 • Evaluare:

  5,0/5 (9 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Mehedinți, Oradea 410395, România

 • Orar:

  09 – 18

20.PrincessPhoto

PrincessPhoto
 • Evaluare:

  4,6/5 (8 Review by google)

 • Adresă:

  Aleea Posada 11, Oradea, România

 • Orar:

  09 – 19

21.XL Media One

XL Media One
 • Evaluare:

  5,0/5 (3 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Horea 48A, Oradea 410080, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

22.Ciprian Bot Fotograf

Ciprian Bot Fotograf
 • Evaluare:

  5,0/5 (2 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Kiev nr.8, Oradea 410583, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

23.Ionut Jarca Photographer

Ionut Jarca Photographer
 • Evaluare:

  5,0/5 (3 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Înfrățirii 40, Oradea 410251, România

24.Fotograf Nunta Oradea

Fotograf Nunta Oradea
 • Evaluare:

  5,0/5 (2 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Piața Cetății 1, Oradea 410520, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

25.Fotograf Nunta Oradea

Fotograf Nunta Oradea
 • Evaluare:

  5,0/5 (1 Review by google)

 • Adresă:

  bloc BC4, Piața Nucetului nr. 22, Oradea 410491, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

26.Studio Pro Expres Oradea

Studio Pro Expres Oradea
 • Evaluare:

  5,0/5 (1 Review by google)

 • Adresă:

  Oradea 417270, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

27.Foto Video Oradea 4k & foto

Foto Video Oradea 4k & foto
 • Evaluare:

  5,0/5 (4 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Cerbului 3, Oradea 410564, România

28.Joi La 5

Joi La 5
 • Evaluare:

  5,0/5 (2 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Barcaului bl nr 33, Oradea 410266, România

 • Orar:

  10 – 17

29.facebook.com/fotoremus.ro - Filmari si foto evenimente

facebook.com/fotoremus.ro - Filmari si foto evenimente
 • Evaluare:

  3,8/5 (5 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Morii, Aleea Onisifor Ghibu, Oradea, România

 • Orar:

  09 – 20

30.Marius Bulzan - Event Photographer

Marius Bulzan - Event Photographer
 • Evaluare:

  0/5 ( Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Ștefan cel Mare, Oradea 410437, România

 • Orar:

  09 – 17

31.Fotograf nuntă Oradea - Paul Mos Photographer

Fotograf nuntă Oradea - Paul Mos Photographer
 • Evaluare:

  0/5 ( Review by google)

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

Sugestii de postare