Liste 31 veterinari din Brașov

Laura Vasilescu

• Actualizat: 2024-07-05

O sinteză din cele mai bune liste despre veterinari din Brașov, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum Kronvet, Clinica Veterinară Health-Vet, Cabinet Veterinar Dr. Terzea Alin, Clinica Veterinara K2, KERBEROS S.R.L.. Hai să explorăm împreună!

1.Kronvet

Grija și compasiunea sunt prioritățile noastre pentru animalele dumneavoastră

Kronvet
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Aurel Marin 3, Brașov 500299, România

 • Orar:

  08 – 20

 • Avantaje:

  Personal amabil, servicii de calitate, atmosferă primitoare

 • Dezavantaje:

  Prețuri ușor mai mari, spațiu limitat, parcare dificilă

 • Calitate:

  Servicii veterinare de înaltă calitate

 • Personal:

  Veterinari experimentați, Asistente medicale dedicate, Recepționeri politicoși, Personal de curățenie eficient, Consilieri veterinari disponibili

 • Servicii:

  Consultații veterinare, Vaccinări și deparazitări, Chirurgie și ortopedie, Imagistică medicală, Servicii de urgență

Am adus aici de urgență un cățel rănit grav într-o duminică, aproape de ora închiderii. Personalul a răspuns prompt și cu empatie, oferind îngrijiri medicale imediate pentru micuțul nostru prieten. Datorită intervenției lor rapide și experte, cățelul nostru și-a revenit complet.

Am revenit la Kronvet și cu pisica noastră, într-o zi de Paște, când toate celelalte clinici veterinare erau închise. Am fost întâmpinați cu aceeași profesionalism și compasiune. Veterinarul a examinat-o cu atenție, oferindu-ne un diagnostic precis și un plan de tratament eficient. Pisica noastră s-a vindecat rapid, datorită îngrijirilor de înaltă calitate pe care le-a primit la Kronvet. Recomandăm cu căldură această clinică veterinară tuturor iubitorilor de animale.

2.Clinica Veterinară Health-Vet

Îngrijire excepțională pentru animalul tău iubit

Clinica Veterinară Health-Vet
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Zizinului 5A, Brașov 500403, România

 • Orar:

  09 – 20

 • Avantaje:

  Echipamente moderne, prețuri accesibile, personal amabil

 • Dezavantaje:

  Timp mare de așteptare, locație greu accesibilă, lipsa parcării

 • Calitate:

  Servicii veterinare de calitate superioară

 • Personal:

  * Medici veterinari experimentați * Asistente medicale dedicate * Tehnicieni veterinari pricepuți * Recepționeri prietenoși * Personal de curățenie eficient

 • Servicii:

  * Consultații * Vaccinări * Chirurgie * Radiologie * Ecografie

Cu o echipă de medici veterinari dedicați și experimentați, Clinica Veterinară Health-Vet oferă o gamă completă de servicii pentru a garanta sănătatea și fericirea animalelor tale de companie. Dotată cu echipamente de ultimă generație și o atmosferă modernă și primitoare, clinica asigură un mediu confortabil și liniștitor pentru prietenii tăi fideli. Fie că ai nevoie de consultații de rutină, vaccinări, intervenții chirurgicale sau tratamente complexe, Clinica Veterinară Health-Vet este aici pentru a oferi îngrijiri personalizate adaptate nevoilor specifice ale animalului tău. Contactează-ne astăzi pentru a programa o întâlnire și a descoperi de ce suntem alegerea preferată a iubitorilor de animale din Brașov!"

Citește mai mult: Liste 27 cafenele din Brașov

3.Cabinet Veterinar Dr. Terzea Alin

Cabinet Veterinar Dr. Terzea Alin
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Toporașului 52, Brașov 500372, România

 • Orar:

  10 – 20

Cabinetul Veterinar Dr. Terzea Alin este alegerea perfectă pentru sănătatea prietenilor tăi blănoși. Cu o experiență vastă și o echipă de medici dedicați, cabinetul oferă servicii veterinare complete, de la consultații și vaccinări până la intervenții chirurgicale complexe.

Echipa de medici este renumită pentru profesionalismul și compasiunea față de animale. Ei vor aborda fiecare caz cu atenție și vor oferi cea mai bună îngrijire posibilă pentru prietenul tău cu patru picioare. Cabinetul este dotat cu echipamente de ultimă generație, care permit diagnosticarea și tratarea precisă a unei game largi de afecțiuni.

4.Clinica Veterinara K2

Clinica Veterinara K2
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Panselelor 23, Brașov 500419, România

 • Orar:

  10 – 21

Clinica Veterinară K2 se distinge prin excelența serviciilor oferite de medici veterinari bine pregătiți, sub atenta îndrumare a renumitului dr. Condor de la Sfântul Gheorghe. Cabinetul pune la dispoziție pliante informative, broșuri și produse de calitate, însă costurile acestora rămân la latitudinea medicului, care decide în mod responsabil primirea mai multor persoane în cabinet pentru consultarea aceluiași animal.

Pacienții și stăpânii lor se bucură de atenție, seriozitate și servicii ireproșabile, toate la prețuri rezonabile. Profesionalismul și dedicația dr. Kondor Atila sunt recunoscute pe scară largă, fiind un motiv întemeiat pentru a recomanda cu căldură Clinica Veterinară K2.

Citește mai mult: Liste 23 baruri din Brașov

5.KERBEROS S.R.L.

Îngrijire excepțională pentru animalele dumneavoastră de companie

KERBEROS S.R.L.
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Codrul Cosminului 80, Brașov 500142, România

 • Orar:

  09 – 18

 • Avantaje:

  Personal amabil, servicii de calitate, rezultate garantate

 • Dezavantaje:

  Timp de așteptare mare, prețuri ridicate, locație greu accesibilă

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară, rezultate excepționale

 • Personal:

  - Personal calificat - Experiență vastă - Amabilitate și profesionalism - Disponibilitate - Comunicare eficientă

 • Servicii:

  - Consultații - Tratamente - Intervenții chirurgicale - Servicii de urgență - Consiliere

KERBEROS S.R.L. Echipa noastră de medici veterinari experimentați este dedicată îngrijirii sănătății animalelor de companie. Personalul nostru amabil și profesionist este pregătit să ofere asistență și sfaturi valoroase pentru orice problemă de sănătate întâmpinată de prietenii tăi blănoși.

Expertiza noastră extinsă în domeniul medicinei veterinare ne permite să oferim servicii complete de îngrijire a sănătății, inclusiv consultații, vaccinări, tratamente și intervenții chirurgicale. Înțelegem legătura specială dintre oameni și animalele lor de companie și ne străduim să oferim cea mai bună îngrijire posibilă pentru ca prietenii tăi fideli să se bucure de o viață lungă și sănătoasă.

6.Holistic Vet

Holistic Vet
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Crișana 8, Brașov 500209, România

 • Orar:

  10 – 18

Recomand din plin clinica Holistic Vet! Veți găsi un mediu prietenos și profesionist, unde medicii dau dovadă de răbdare, o calitate greu de găsit în zilele noastre. Cu ajutorul medicinei alternative și homeopate, clinica Holistic Vet oferă soluții eficiente și blânde pentru prietenii noștri blănoși.

Încrederea mea în această clinică este nelimitată. Medicii au reușit fără probleme să îi taie unghiile lui Bimbo, un lucru pe care niciun alt veterinar nu a putut să îl facă. Experiența pozitivă pe care am avut-o ne-a făcut să revenim cu încredere pentru diverse alte servicii. Recomand cu căldură această clinică tuturor celor care își doresc să ofere prietenilor lor necuvântători cele mai bune îngrijiri medicale.

Citește mai mult: Liste 35 restaurante din Brașov

7.MayaVet

MayaVet
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Independenței 26, Brașov 500157, România

 • Orar:

  09 – 20

MayaVet: îngrijirea excepțională pentru prietenul tău blănos MayaVet este o clinică veterinară dedicată bunăstării animalelor, oferind servicii medicale de înaltă calitate pentru animalele de companie. Echipa noastră de medici veterinari experimentați și personal medical prietenos este aici pentru a vă asigura că prietenul tău blănos primește cea mai bună îngrijire posibilă.

Nu ezitați să ne contactați pentru orice urgență sau întrebare, suntem întotdeauna gata să vă ajutăm. Fie că aveți nevoie de vaccinări de rutină, tratamente pentru boli sau asistență medicală de urgență, MayaVet este aici pentru dvs. Împreună, putem oferi animalului tău iubit viața lungă, fericită și sănătoasă pe care o merită.

8.Iris Best Vet

Iris Best Vet
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Avantgarden Coresi, Brasov, str. Tudor Arghezi 23, Demisol, Brașov 500167, România

 • Orar:

  09 – 17

La Iris BestVet, animalul tău de companie va fi tratat cu cea mai mare grijă și profesionalism. Echipa noastră de medici veterinari experimentați se dedică oferirii celor mai bune servicii medicale, indiferent de nevoile animalului tău. Cabinetul nostru este dotat cu echipamente de ultimă generație, iar mediul este curat și primitor, creând o atmosferă confortabilă pentru pacienții noștri.

Fie că ai nevoie de o consultație de rutină, de o intervenție chirurgicală sau de îngrijire stomatologică, Iris BestVet este alegerea perfectă pentru sănătatea animalului tău de companie. Programul nostru de sterilizare subvenționat de stat vă oferă o opțiune accesibilă pentru a vă asigura că animalul dvs. este sănătos și fericit. Cu o echipă dedicată și un mediu primitor, Iris BestVet este cabinetul veterinar de încredere de care aveți nevoie pentru a vă îngriji de prietenul tău blănos.

9.Asvet Shop

Magazinul tau preferat de incredere

Asvet Shop
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Dimitrie Anghel 20, Brașov 500450, România

 • Orar:

  09 – 19:30

 • Avantaje:

  * Personal amabil si profesionist * O gama larga de produse de calitate superioara. * Posibilitatea de a achizitiona produse online

 • Dezavantaje:

  * Preturile pot fi mai mari decat la alte magazine * Stocul se epuizeaza rapid * Uneori, timpul de livrare poate fi mai lung

 • Calitate:

  Produse de calitate superioara la cele mai bune preturi

 • Personal:

  * Amabili * Profesionisti * Informati * Saritori * Disponibili

 • Servicii:

  * Consultanta gratuita * Livrare gratuita pentru comenzile peste o anumita suma * Posibilitatea de a returna produsele in termen de 30 de zile * Program de fidelitate * Oferte si promotii periodice

Cabinetul veterinar Asvet Shop este un loc unde prietenii noștri blănoși sunt tratați cu grijă și compasiune excepționale. Atmosfera prietenoasă și primitoare îi face pe cățeluși să se simtă confortabil și în siguranță, în ciuda faptului că vizitează un cabinet medical. Echipa de medici veterinari dedicați și cu experiență oferă servicii de top, asigurând că fiecare animal de companie primește îngrijirea de care are nevoie.

Fie că este vorba de un control de rutină, de o procedură medicală sau de o urgență, Asvet Shop este locul în care puteți avea încredere că prietenul dumneavoastră fidel va primi cea mai bună îngrijire posibilă. Cu o abordare holistică și o atenție deosebită la detalii, medicii veterinari de la Asvet Shop se asigură că fiecare animal de companie este tratat ca un membru al familiei. Dedicația lor față de bunăstarea animalelor este evidentă în fiecare interacțiune, făcând ca Asvet Shop să fie un cabinet veterinar cu adevărat excepțional.

10.Doctor Dali

Doctor Dali
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada De Mijloc 120, Brașov 500069, România

 • Orar:

  10 – 18

Salonul de tuns Doctor Dali este o oază de îngrijire și iubire pentru prietenii noștri patrupezi. Cu o echipă de profesioniști dedicati, condusă de experimentatul Dr. Dali, acest salon oferă servicii impecabile care vor depăși cu siguranță așteptările.

Fie că aveți un cățeluș jucăuș sau o pisicuță elegantă, la Doctor Dali vor primi tratamentul regal pe care îl merită. Cu o abordare blândă și un suflet plin de compasiune, Dr. Dali și echipa sa se vor asigura că animalele voastre se simt confortabil și în siguranță în timpul fiecărei vizite. Fiecare suflet este tratat cu respect și iubire, iar sănătatea și bunăstarea lor sunt priorități absolute.

11.MARI MARC CABINET VETERINAR SI FARMACIE VETERINARA

MARI MARC CABINET VETERINAR SI FARMACIE VETERINARA
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Jupiter 4, Brașov 500360, România

 • Orar:

  08:30 – 18:30

„Mari Marc Cabinet Veterinar și Farmacie Veterinară” este locul unde sănătatea și bunăstarea animalelor tale de companie sunt prioritare. Cu o echipă de medici veterinari dedicați și experimentați, cabinetul oferă o gamă largă de servicii veterinare, inclusiv consultații, vaccinări, deparazitări, ecografii și intervenții chirurgicale.

Toate aceste servicii sunt oferite într-un mediu prietenos și empatic, unde se pune accent pe confortul și bunăstarea animalelor. Echipa cabinetului este disponibilă non-stop, oferind asistență telefonică și răspunsuri rapide la orice întrebare legată de sănătatea animalelor tale de companie. În plus, farmacia veterinară bine aprovizionată a cabinetului oferă o gamă largă de produse și medicamente veterinare, asigurându-te că ai tot ce ai nevoie pentru îngrijirea și tratamentul adecvat al prietenului tău blănos.

12.Cabinet Veterinar Brasov Sc.T&T Vet Srl.

Grija pentru animalele de companie, pasiunea noastră!

Cabinet Veterinar Brasov Sc.T&T Vet Srl.
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Barbu Ștefănescu Delavrancea Nr.26, Brașov 500334, România

 • Orar:

  12 – 18

 • Avantaje:

  Personal amabil și profesionist, servicii de calitate, prețuri accesibile

 • Dezavantaje:

  Timp lung de așteptare, program încărcat, spațiu limitat

 • Calitate:

  Servicii veterinare de înaltă calitate la prețuri accesibile

 • Personal:

  - Dr. Teodor Tănase - Medic Veterinar - Dr. Anca Tănase - Medic Veterinar - Dr. Andreea Bărbulescu - Medic Veterinar - Dr. Alexandra Chioveanu - Medic Veterinar - Dr. Cristina Moraru - Medic Veterinar

 • Servicii:

  - Consultații - Vaccinări - Tratamente dentare - Chirurgie - Ecografie

13.Cabinet Veterinar Ceres Vet

Cabinet Veterinar Ceres Vet
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Toamnei 15, Brașov 500223, România

 • Orar:

  09 – 20

14.REMVAL S.R.L.

REMVAL S.R.L.
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Stadionului 2, Brașov 500064, România

 • Orar:

  08:30 – 18

15.TOTOVET

TOTOVET
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Ioan Popasu 15, Brașov, România

 • Orar:

  09 – 17

16.Cabinet Veterinar Elmon Vet

Cabinet Veterinar Elmon Vet
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Zaharia Stancu 8F, Brașov 500167, România

 • Orar:

  10 – 20

17.Farmacie Veterinara Mari Marc

Farmacie Veterinara Mari Marc
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Griviței 12, Brașov, România

 • Orar:

  09 – 17

18.Blumana Vet - Cabinet Veterinar

Blumana Vet - Cabinet Veterinar
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Agrișelor 21, Brașov 500096, România

 • Orar:

  09:30 – 17:30

19.Kronstil Vet

Kronstil Vet
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Gării 20, Brașov 500484, România

 • Orar:

  09 – 18

20.Cabinet Veterinar Doctor Şerban Simion Marcel

Cabinet Veterinar Doctor Şerban Simion Marcel
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Olteț 16, Brașov 500152, România

 • Orar:

  10 – 13

21.Veterinaria - Cabinet veterinar Brașov

Veterinaria - Cabinet veterinar Brașov
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Carpaților nr.38, Brașov 500269, România

 • Orar:

  10 – 18

22.Snoop Vet - Cabinet Veterinar Brașov

Snoop Vet - Cabinet Veterinar Brașov
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Zizinului 33, Brașov 500403, România

 • Orar:

  10 – 18

23.Nativet

Un refugiu urban în inima Brașovului, unde confortul și stilul se întâlnesc

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Vârful cu Dor 9, Brașov 500283, România

 • Orar:

  10 – 18

 • Avantaje:

  Locație centrală, curățenie impecabilă, personal amabil

 • Dezavantaje:

  Parcare limitată, mic dejun modest, check-in târziu

 • Calitate:

  Cazare de calitate superioară, care oferă confort și stil

 • Personal:

  Recepționeri prietenoși și serviabili, Personal de curățenie discret și eficient, Personalul restaurantului atent și profesionist, Concierge-ul dornic să ajute cu recomandări locale, Echipa de întreținere promptă și eficientă

 • Servicii:

  Wi-Fi gratuit și rapid în întreaga proprietate, Parcare privată disponibilă la un cost suplimentar, Mic dejun bufet inclus în tarif, Serviciu de room service disponibil 24/7, Spălătorie și curățătorie chimică contra cost

24.MORARU P. DELIA-ALEXANDRA,CABINET MEDICAL VETERINAR

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Piatra Mare 4, Brașov, România

25.Lăbuș

Lăbuș
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Lanurilor 16, Brașov, România

 • Orar:

  10 – 18

26.Farmacie Veterinara

Farmacie Veterinara
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Zizinului 45, Brașov 500403, România

 • Orar:

  10 – 18

27.Direcția Sanitară Veterinară

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea Feldioarei 20A, Brașov 500483, România

 • Orar:

  08:30 – 17

28.Animax & Punct farmaceutic veterinar

Animax & Punct farmaceutic veterinar
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul 15 Noiembrie 78, Brașov 500097, România

 • Orar:

  10 – 22

29.Animax Vet Brasov

Animax Vet Brasov
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Coresi Shopping Resort, Str. Zaharia Stancu 1, Brașov 500167, România

 • Orar:

  10 – 21

30.Cabinet Veterinar Vetofarm

Cabinet Veterinar Vetofarm
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Fagurului 1, Brașov, România

 • Orar:

  08 – 17

31.Farmavet

Farmavet
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Mihai Viteazul 89, Brașov 500183, România

 • Orar:

  08 – 16

Sugestii de postare