Liste 13 baruri din Crângași București

Ana Maria Ionescu

• Actualizat: 2024-05-15

O sinteză din cele mai bune liste despre baruri din Crângași București, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum Terasa Lacul Morii Parc, The Bridge, Restaurant Iove, Vibere Events, Le Parisien Bistro Bar. Hai să explorăm împreună!

1 Terasa Lacul Morii Parc

Terasa Lacul Morii Parc
Vezi tot 6  
 • Evaluare:

  4,4/5 (2709 Review by google)

 • Adresă:

  Parcul, București 060344, România

 • Telefon:

  +40 745 778 152

 • Orar:

  11 – 00:30

Terasa Lacul Morii Parc: Oază de desfătare culinară! Savurează mâncăruri delicioase, "ca la mama acasă", preparate cu dragoste de bucătarii noștri pricepuți. Bucătăria noastră oferă o gamă variată de arome, care îți vor încânta papilele gustative. Limonada noastră rece, răcoritoare, este un must-try absolut! Servirea promptă și atentă a personalului nostru zâmbitor îți va face experiența și mai plăcută. Vino să te bucuri de atmosfera relaxantă și de priveliștea superbă a lacului Morii.
Terasa Lacul Morii Parc: Gastronomie de excepție la prețuri imbatabile! Meniul nostru bogat te va răsfăța cu o multitudine de opțiuni, de la preparate tradiționale românești până la delicii internaționale. Fiecare fel de mâncare este pregătit cu pasiune și cu ingrediente proaspete, iar prețurile sunt incredibil de accesibile. Nu ezita să ne vizitezi în mod regulat și să te bucuri de atmosfera primitoare și de savori care îți vor cuceri inima. Noi suntem Terasa Lacul Morii Parc, locul unde deliciul culinar se împletește cu confortul și cu ospitalitatea românească.

2 The Bridge

"Podul tău către o experiență culinară de neuitat"

The Bridge
Vezi tot 6  
 • Evaluare:

  4,0/5 (249 Review by google)

 • Adresă:

  Calea Crângași 29, București 060334, România

 • Telefon:

  +40 722 561 666

 • Orar:

  12 – 00

 • Website:

  The Bridge

 • Ambianță:

  Ambiță prietenoasă și relaxantă, perfectă pentru întâlniri sau relaxare.

 • Meniu popular:

  Pizza Quattro Formaggi, Burgerul The Bridge, Paste Carbonara, Salată Cezar, Clătite cu Nutella

 • Servicii pentru clienți:

  Personal amabil și atent, oferind un serviciu excepțional.

 • Muzică:

  Muzică ambientală plăcută, creând o atmosferă liniștitoare.

 • Măsuri de securitate:

  Măsuri de securitate discrete, asigurând un mediu sigur pentru clienți.

 • Persoană țintă:

  Tineri profesioniști, studenți și familii care caută o atmosferă plăcută și mâncare delicioasă.

Bucătarul șef și-a pus măiestria la încercare și a creat o lavă cake delicioasă, iar berea Praga a fost o surpriză plăcută. Nu ratați experiența culinară oferită de Puzza Quatro Formaggi, o adevărată încântare pentru papilele gustative.
Servirea excelentă și atmosfera primitoare fac din acest local un loc perfect pentru a petrece momente memorabile. În centrul cartierului Crângași, la etajul 2, restaurantul oferă o priveliște panoramică, completând experiența culinară. Recomandăm cu încredere vinul spumant Montelvini, un prosecco rafinat care va completa perfect masa dumneavoastră.

Citește mai mult: Liste 24 restaurante din Crângași București

3 Restaurant Iove

Restaurant Iove
Vezi tot 3  
 • Evaluare:

  4,1/5 (133 Review by google)

 • Adresă:

  Str. George Mihai Zamfirescu 34, București, România

 • Telefon:

  +40 767 428 771

 • Orar:

  09 – 23

Restaurantul Love este o oază de răsfăț culinar, unde echipa noastră dedicată se va asigura că poftele tale gastronomice sunt satisfăcute cu măiestrie. Ambianța primitoare, decorul cochet și personalul zâmbitor vor transforma fiecare vizită într-o experiență memorabilă. Bucătarii noștri talentați creează preparate delicioase, preparate cu ingrediente proaspete, iar terasa noastră boemă oferă un refugiu încântător pentru a te relaxa alături de prieteni sau familie.
Savurează aromele desăvârșite, bucură-te de atmosfera primitoare și lasă-te răsfățat de serviciile noastre ireproșabile. Restaurantul Love este destinația perfectă pentru o escapadă culinară de neuitat, oferind un raport calitate-preț excepțional. Convinge-te singur de excelența noastră și rezervă o masă astăzi pentru a descoperi adevărata magie a bucătăriei noastre.

4 Vibere Events

Savurați aromele Italiei într-un cadru elegant și romantic.

Vibere Events
Vezi tot 5  
 • Evaluare:

  4,4/5 (463 Review by google)

 • Adresă:

  Șoseaua Virtuții 55, București, România

 • Telefon:

  +40 712 285 017

 • Orar:

  17 – 01

 • Website:

  Vibere Events

 • Ambianță:

  Atmosferă intimă și relaxantă, perfectă pentru seri romantice.

 • Meniu popular:

  Pappardelle cu sos de trufe, Risotto cu fructe de mare, File de somon cu legume la grătar, Tiramisu, Panna cotta

 • Servicii pentru clienți:

  Servire impecabilă și prietenoasă, asigurând o experiență culinară excepțională.

 • Muzică:

  Muzică ambientală, jazz și bossa nova, creând un fundal sonor plăcut.

 • Măsuri de securitate:

  Măsuri de securitate discrete, asigurând o atmosferă sigură și confortabilă.

 • Persoană țintă:

  Cupluri, prieteni și gurmanzi care apreciază bucătăria italiană rafinată.

Vă invităm să vă sărbătoriți momentele speciale într-un cadru de vis, la Vibere Events! Bucătăria noastră desăvârșită, decorul rafinat și echipa noastră dedicată vor crea o atmosferă memorabilă pentru evenimentul dumneavoastră.
Salonul nostru de la etaj inferior, cu grădina sa splendid ornată, oferă un decor de basm pentru nopți de neuitat. Aveți libertatea de a personaliza totul pe gustul dumneavoastră, iar personalul nostru amabil va fi alături pentru a face visul dumneavoastră realitate. Fie că este vorba de un botez, o nuntă sau un eveniment corporativ, Vibere Events vă garantează o experiență extraordinară!

Citește mai mult: Liste 17 cafenele din Crângași București

5 Le Parisien Bistro Bar

O experiență culinară autentică într-un cadru primitor și elegant

Le Parisien Bistro Bar
Vezi tot 6  
 • Evaluare:

  4,6/5 (495 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Munții Apuseni 9, București 060312, România

 • Telefon:

  +40 31 432 8037

 • Ambianță:

  Ambianță relaxată și primitoare, perfectă pentru întâlniri sau ieșiri cu prietenii

 • Meniu popular:

  Meniu variat cu preparate الفرنسية and românești, inclusiv: - Boeuf Bourguignon -Coq au Vin - Sarmale - Mici - Papanași

 • Servicii pentru clienți:

  Servire impecabilă, personal amabil și atent la nevoile clienților

 • Muzică:

  Muzică ambientală plăcută, care creează o atmosferă relaxantă

 • Măsuri de securitate:

  Măsuri de securitate discrete, care asigură confortul și siguranța clienților

 • Persoană țintă:

  Ideal pentru cupluri, prieteni, familii sau persoane care caută o atmosferă confortabilă și primitoare

Le Parisien Bistro Bar este un colț de Franța în inima Bucureștiului, unde ospitalitatea și savoarea se împletesc într-o experiență culinară de neuitat. Sub bagheta fermecată a doamnei Mariana, bistro-ul prinde viață, oferind delicii gastronomice și surprize plăcute pentru fiecare oaspete. Fiecare preparat este o operă de artă, purtând amprenta experienței culinare acumulate în efervescentul Paris.
Fidelă spiritului francez, doamna Mariana veghează cu atenție asupra fiecărui detaliu, de la selecția celor mai proaspete ingrediente până la ambianța intimă și primitoare. Într-un decor care îmbină eleganța pariziană cu căldura românească, savurați o masă de excepție, însoțită de o selecție rafinată de vinuri. Le Parisien Bistro Bar este o oază de răsfăț culinar, unde fiecare vizită devine o călătorie gastronomică de neuitat.

6 5 To Go

"Gustul desăvârșit al Italiei, la un preț accesibil."

5 To Go
Vezi tot 4  
 • Evaluare:

  4,6/5 (233 Review by google)

 • Adresă:

  Calea Crângași 26-28, București, România

 • Telefon:

  +40 737 784 008

 • Orar:

  07 – 18

 • Website:

  5 To Go

 • Ambianță:

  Ambianță plăcută și relaxantă, perfectă pentru o masă liniștită.

 • Meniu popular:

  Pizza Capricioasa, Pizza Quattro Stagioni, Pizza Diavola, Pizza Margherita, Pizza Prosciutto e Funghi

 • Servicii pentru clienți:

  Servire rapidă și amabilă, personalul fiind atent la nevoile clienților.

 • Muzică:

  Muzică ambientală plăcută, care creează o atmosferă relaxantă.

 • Măsuri de securitate:

  Măsuri de securitate corespunzătoare, cu camere de supraveghere și personal de pază.

 • Persoană țintă:

  Familii, grupuri de prieteni și persoane care doresc să servească o masă delicioasă într-un cadru plăcut.

Descoperiți deliciul spumos al celui mai bun latte de la 5 to Go! Cu o textură bogată și o aromă intensă, fiecare înghițitură vă va transporta într-o simfonie de plăcere. Expertiza meșterilor noștri latte atinge apogeul aici, oferindu-vă o experiență cafenea de neegalat, însoțită de un zâmbet cald și un serviciu impecabil.
În contrast izbitor, 5 to Go lasă de dorit. Servirea slabă, marcată de nepăsarea angajaților, transformă o experiență plăcută într-o dezamăgire amară. Indiferența și lipsa de respect vă vor lăsa cu un gust neplăcut, eclipsând orice potențială calitate a cafelei. Evitați această locație și optați pentru excelența 5 to Go, unde pasiunea și profesionalismul se îmbină perfect pentru a vă oferi o adevărată oază de savoare.

Citește mai mult: Liste 37 baruri din București

7 Timișoreana

Bucătărie gustoasă, ambianță plăcută și servire ireproșabilă - rețeta perfectă pentru o seară reușită!

Timișoreana
Vezi tot 4  
 • Evaluare:

  4,2/5 (353 Review by google)

 • Adresă:

  Calea Crângași 38, București, România

 • Orar:

  10 – 00

 • Ambianță:

  Ambianță caldă și primitoare, cu decor rustic-modern.

 • Meniu popular:

  Burger cu cartofi prăjiți, Pizza Quattro Formaggi, Salată Caesar, Piept de pui la grătar cu legume, Paste Carbonara

 • Servicii pentru clienți:

  Servire promptă și amabilă, ospătari atenți și zâmbitori.

 • Muzică:

  Muzică ambientală, relaxantă, la un volum potrivit.

 • Măsuri de securitate:

  Măsuri de securitate discrete, paznic la intrare și camere de supraveghere.

 • Persoană țintă:

  Familii, prieteni, cupluri, persoane care caută o atmosferă relaxată.

Într-un colț al pitorescului parc Crângași, se ascunde o bijuterie ascunsă: barul Timișoreana. Cu o ambianță caldă și primitoare, acest micuț local te îmbie cu o atmosferă liniștită, perfectă pentru a savura o bere rece într-o zi însorită.
Spre deosebire de alte baruri aglomerate, Timișoreana mizează pe calitatea deosebită a berii sale. Halbele sunt ținute la congelator, oferind o răcorire inegalabilă care completează perfect gustul bogat al berii Timișoreana. Pentru a completa experiența, barul oferă și o varietate de gustări delicioase, asigurându-te că vei petrece un timp de neuitat în acest loc fermecător.

8 Fly Café Parc Crangași

Fly Café Parc Crangași
Vezi tot 3  
 • Evaluare:

  4,3/5 (90 Review by google)

 • Adresă:

  Soseaua, București, România

 • Telefon:

  +40 724 672 800

 • Website:

  Fly Café Parc Crangași

9 Level Up Speciality Coffee

Level Up Speciality Coffee
Vezi tot 5  
 • Evaluare:

  4,9/5 (98 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Ceahlăul, București 060378, România

 • Telefon:

  +40 735 657 610

 • Orar:

  07 – 17

Cafeaua specială de la Level Up, un adevărat răsfăț pentru simțuri. Amestecul lor unic, preparat cu măiestrie, îți va cuceri papilele gustative, oferindu-ți o experiență cafeină plină de savoare. Aromă intensă, corpolență catifelată și note subtile de ciocolată, toate într-o armonie perfectă.
Fie că îți dorești o pauză revigorantă sau un moment de relaxare în compania unei cafele excepționale, Level Up este destinația perfectă. Serviciul impecabil, atmosfera caldă și ospitalitatea gazdelor îți vor transforma vizita într-o experiență de neuitat. Lasă-te cuprins de aroma boabelor proaspăt măcinate și savurează fiecare înghițitură de cafea specială, o adevărată capodoperă a artei barista.

10 Cafenea lângă lac

Cafenea lângă lac
Vezi tot 4  
 • Evaluare:

  4,1/5 (31 Review by google)

 • Adresă:

  Calea Crângași, București, România

 • Orar:

  10 – 22

Descoperă oaza de liniște din inima naturii, lângă malul lacului, unde Cafeneaua de la Lac te întâmpină cu un ambient relaxant și o atmosferă primitoare. Pierde-te în armonia dintre oameni și natură, așezându-te la masă în acest decor pitoresc, unde frumusețea împrejurimilor te va încânta și te va ajuta să uiți de grijile cotidiene.
Indulge-te în delicii culinare care îți vor încânta papilele gustative. De la burgeri suculenți până la bere răcoritoare și înghețată răcoritoare, meniul cafenelei oferă o gamă variată de alegeri care te vor satisface în orice moment al zilei. Savurează aromele intense ale unui burger pregătit cu grijă, care îți va lăsa o impresie de neuitat, sau răcorește-te cu o socată rece și răcoritoare. Cu un raport calitate-preț excelent, Cafeneaua de la Lac este locul ideal pentru a te relaxa și a te răsfăța într-un cadru natural de excepție.

11 La Puya House

La Puya House
Vezi tot 5  
 • Evaluare:

  4,9/5 (29 Review by google)

 • Adresă:

  Str. George Mihai Zamfirescu 12, București 060248, România

 • Telefon:

  +40 766 939 220

 • Orar:

  10:30 – 13:30

12 La Oala

La Oala
Vezi tot 4  
 • Evaluare:

  5,0/5 (7 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Munții Apuseni, București 060312, România

 • Orar:

  10 – 18

13 LAS VEGAS Games

LAS VEGAS Games
Vezi tot 4  
 • Evaluare:

  3,0/5 (10 Review by google)

 • Adresă:

  Calea Crângași 22, București 060339, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

 • Website:

  LAS VEGAS Games

Sugestii de postare