Liste 14 spa din Rahova București

Ana Maria Ionescu

• Actualizat: 2024-06-16

O sinteză din cele mai bune liste despre spa din Rahova București, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum Magic Salon Rahova, Gloss Nail Salon, Hotel Avenue Parliament Old Town, Very Ynn Salon, Salon Prestige Rahova. Hai să explorăm împreună!

1.Magic Salon Rahova

Magic Salon Rahova
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bloc L25, Șoseaua Alexandriei 90, București 051538, România

 • Orar:

  09 – 21

Salonul Magic din Rahova, o experiență dezamăgitoare de această dată. Am fost repartizată la o manichiuristă începătoare, fapt împotriva căruia nu am nimic, dar care și-a impus propriile idei asupra mea, clientul. Manichiura a fost executată superficial, cuticulele fiindu-mi ciopârțite până la sânge.

De asemenea, lipsesc aspiratoarele la mesele de manichiură, iar freza se împrumută de la o manichiuristă la alta, fără a fi sterilizată sau schimbată între clienți. Acestea sunt doar câteva dintre minusurile constatate. Îmi pare rău că le-am dat o șansă, în ciuda părerilor negative pe care le auzisem despre această franciză de saloane.

2.Gloss Nail Salon

Frumusețea unghiilor tale, pasiunea noastră

Gloss Nail Salon
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Mihail Sebastian 88, București 050784, România

 • Orar:

  10 – 22

 • Avantaje:

  Salon dotat cu echipamente moderne, personal experimentat și o gamă largă de servicii

 • Dezavantaje:

  Prețuri puțin mai mari, program încărcat, amplasare nu foarte centrală

 • Calitate:

  Calitate superioară a serviciilor și a produselor utilizate

 • Personal:

  - Tehnicieni cu experiență - Amabili și atenți - Calificați și creativi - Profesioniști și dedicați - Pasionați de frumusețe

 • Servicii:

  - Manichiură clasică - Manichiură semipermanentă - Pedichiură - Tratamente pentru unghii - Nail art

Vizitează Gloss Nail Salon pentru o manichiură de vis! Echipa noastră de profesioniști prietenoși te va întâmpina cu căldură și va avea grijă de unghiile tale cu cea mai mare atenție. Oferim o gamă variată de servicii de manichiură, de la modele clasice la cele mai îndrăznețe. Lasă-te pe mâna specialiștilor noștri și bucură-te de o experiență relaxantă și răsfățată.

Geanina este artista noastră de unghii de top, renumită pentru inovația, profesionalismul și atenția la detalii. Ea va crea modele pictate uimitoare, adaptate preferințelor tale. Vizitează-ne și convinge-te de talentul ei excepțional. Rezultatul? Unghii impecabile, care vor atrage toate privirile.

Citește mai mult: Liste 31 restaurante din Rahova București

3.Hotel Avenue Parliament Old Town

Hotel Avenue Parliament Old Town
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea Rahovei 178, București 050907, România

Hotel Avenue Parliament Old Town este o oază de confort și eleganță în inima Bucureștiului. Camerele noastre spațioase și apartamentele moderne sunt decorate cu bun gust, oferind toate facilitățile de care aveți nevoie pentru o ședere plăcută. Indiferent dacă sunteți în căutarea unui loc de cazare pentru o noapte sau pentru o ședere prelungită, Hotel Avenue Parliament Old Town este alegerea perfectă.

Personalul nostru amabil vă va întâmpina cu zâmbetul pe buze și vă va face să vă simțiți ca acasă. Locația noastră centrală vă oferă acces ușor la toate atracțiile turistice și culturale ale orașului. Și nu uitați, parcarea noastră gratuită vă scutește de grija găsirii unui loc de parcare în orașul aglomerat. Răsfățați-vă cu o ședere de neuitat la Hotel Avenue Parliament Old Town, unde confortul și luxul se întâlnesc pentru a crea experiența perfectă.

4.Very Ynn Salon

Very Ynn Salon
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bloc P71A, Strada Petre Ispirescu 40, București 051028, România

 • Orar:

  08:30 – 20

Citește mai mult: Liste 28 cafenele din Rahova București

5.Salon Prestige Rahova

Salon Prestige Rahova
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bloc M39, Strada Buzoieni 12, București 052034, România

 • Orar:

  09 – 20

 • Avantaje:

  + Locație convenabilă în zona Rahova, prețuri accesibile, personal amabil

 • Dezavantaje:

  - Salon mic, aglomerație în orele de vârf, lipsa parcării

 • Calitate:

  Servicii de calitate medie la prețuri decente

 • Personal:

  * Receptioneri prietenosi * Coafori cu experiență * Manichiuriste calificate * Cosmeticiene atente * Masori terapeuti

 • Servicii:

  * Tunsori * Vopsit * Coafat * Manichiură * Pedichiură

 • Punct Special:

  Oferte speciale pentru clienții fideli

Dorința dumneavoastră pentru o experiență de frumusețe de neuitat se împlinește la Salon Prestige Rahova. Personalul nostru expert vă întâmpină cu căldură și profesionalism, transformând fiecare vizită într-o oază de răsfăț. Răsfățați-vă cu servicii excepționale de înfrumusețare, executate cu grijă și atenție la detalii, la prețuri accesibile.

La Salon Prestige Rahova, nu lăsăm loc mediocrității. Epilarea cu penseta este realizată cu precizie milimetrică, asigurându-vă o piele netedă, fără fire rătăcite. Spre deosebire de alte saloane, unde plecați cu fire rupte, noi ne asigurăm că fiecare centimetru al pielii dumneavoastră este perfect finisat.

6.Auto Spa

Auto Spa: unde mașina ta strălucește ca nouă

Auto Spa
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Antiaeriană 49, București 061344, România

 • Avantaje:

  Locație convenabilă, servicii diverse, personal calificat

 • Dezavantaje:

  Prețuri ridicate, timp de așteptare îndelungat, lipsă locuri de parcare

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară, produse profesionale

 • Personal:

  Prietenos și amabil, Profesionist și calificat, Atenți la detalii, Util și eficient, Experienți și pricepuți

 • Servicii:

  Spălare auto, Detaliere auto, Protecție ceramică, Vopsitorie auto, Curățare interior

**Paragraf 1:** Vrei ca mașina ta să strălucească ca o bijuterie proaspăt lustruită? Vizitează Auto Spa, unde echipa noastră de profesioniști experimentați va transforma vehiculul tău într-o adevărată capodoperă. Cu fiecare serviciu, ne angajăm să oferim o experiență impecabilă, lăsându-ți mașina curată, parfumată și gata de orice aventură.

**Paragraf 2:** La Auto Spa, serviciile noastre de curățare interior-exterior sunt concepute pentru a satisface cele mai exigente nevoi. De la îndepărtarea meticuloasă a fiecărei urme de murdărie de pe exterior până la aspirarea minuțioasă și curățarea profundă a interiorului, echipa noastră se ocupă de fiecare detaliu cu cea mai mare grijă. Rezultatul? O mașină care arată și miroase ca nouă, gata să-ți ofere o experiență de condus cu adevărat excepțională.

Citește mai mult: Liste 12 baruri din Rahova București

7.Alizone Beauty Spa

Alizone Beauty Spa
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Ileana Cosânzeana, 23, Bucuresti-Sector 5, Bucuresti, 51786, București 052034, România

 • Orar:

  09 – 21

"Descoperă Paradisul Spa!

La Alizone Beauty Spa, vei fi răsfățat cu tratamente de înfrumusețare de top, oferite de specialiști dedicați. Răsfață-ți mâinile cu un lac de unghii semipermanent, care va străluci ca o bijuterie, la un preț imbatabil de doar 25 de lei. Fără confuzii, fără griji – comunicarea noastră clară îți va lăsa o impresie excelentă."

8.Salon Beauty Carita

Salon Beauty Carita
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Mihail Sebastian 19, București 051734, România

 • Orar:

  08 – 21

Descoperiți Salonul Beauty Carita, unde arta frizeriei întâlnește profesionalismul desăvârșit. Echipa noastră de maeștri frizeri, cu ani de experiență și pasiune pentru frumos, vă vor ghida cu măiestrie prin lumea coafurilor, oferindu-vă tunsoarea perfectă care să vă pună în valoare trăsăturile și să vă confere un look de star.

Fie că optați pentru o tunsoare clasică precum bob-ul elegant sau pentru un stil îndrăzneț, modern, la Salonul Beauty Carita veți găsi expertiza și atenția la detalii de care aveți nevoie. Mașinile noastre de tuns de ultimă generație și produsele de styling profesionale ne permit să realizăm coafuri impecabile, care vor întoarce toate privirile și vă vor face să străluciți.

9.Wellness Gym

Wellness Gym
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Malcoci 2b, București 052034, România

 • Orar:

  07 – 23

Într-o atmosferă de cinci stele, Wellness Gym te așteaptă cu echipamente ultramoderne, o sală impecabilă și antrenori de elită care vor duce experiența antrenamentului tău la un alt nivel. Dotată cu vestiare imaculate, toalete curate, saună și săli de grup bine utilate, această sală de fitness redefinește conceptul de fitness de lux.

Wellness Gym nu este doar o sală, ci un templu al sănătății și bunăstării. Antrenorii noștri experimentați îți vor personaliza planul de antrenament, încurajându-te să depășești limitele și să obții cele mai bune rezultate. Atmosfera prietenoasă și dedicarea personalului nostru te vor face să te simți ca acasă și te vor motiva să-ți atingi obiectivele de fitness.

10.Chocolat Studio

Chocolat Studio
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Sălaj 420-424, București 052034, România

 • Orar:

  10 – 23

Studioul Chocolat este o oază de relaxare și răsfăț, unde puteți evada din stresul vieții de zi cu zi. Personalul nostru primitor vă întâmpină cu căldură și profesionalism, asigurând o experiență de bronzare fără cusur.

Studioul este impecabil de curat, cu cabine de bronz ultramoderne care oferă rezultate de bronzare exceptionale, personalizate pentru nevoile dvs. Atmosfera relaxantă și liniștitoare vă permite să vă bucurați de procesul de bronzare, creând o strălucire aurie care vă va face să vă simțiți încrezătoare și radiantă. Trăiți experiența de bronzare de lux la Studioul Chocolat astăzi și simțiți diferența!

11.Frizerie Canina - Sparkly Pets Salon

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Scoarței, București 051351, România

 • Orar:

  09 – 20

12.Sequoia Beauty&Spa

Sequoia Beauty&Spa
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Soldat Ion Cândea 4, București 051968, România

 • Orar:

  08 – 20

13.Magic Pet Salon Frizerie Canina

Magic Pet Salon Frizerie Canina
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea Rahovei Nr.328 Parter, București 050914, România

 • Orar:

  10 – 18

Salonul de îngrijire Canină Magic Pet Salon este cu adevărat magic! Chiar și Rex, cu teama sa extremă de apă, stă cuminte sub jetul de apă. Cum reușesc? Nu pot decât să apreciez trucurile lor magice! Este singurul salon la care mă întorc datorită serviciilor excepționale. Doamna tunde câinele exact așa cum îi cer și, de fiecare dată, accesorizează cățelul cu o fundiță adorabilă.

14.Happy Time Estetic

Happy Time Estetic
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Alexandriei 152, București 051543, România

 • Orar:

  09 – 21

Sugestii de postare