Liste 16 magazine de sport din Craiova

Gabriel Luca

• Actualizat: 2024-06-30

O sinteză din cele mai bune liste despre magazine de sport din Craiova, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum Decathlon, Intersport, Sportselect, Top Sport English Park, Top Sport. Hai să explorăm împreună!

1.Decathlon

Sportul pentru toți, la prețuri accesibile

Decathlon
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea București 80, Craiova 200440, România

 • Produs diversificat:

  O gamă variată de produse sportive pentru toate nevoile

 • Calitatea produsului:

  Produse de calitate superioară, cu o durată lungă de viață

 • Servicii pentru clienți:

  Personal amabil și servicial, gata să vă ajute

 • Interval de preț:

  $$

 • Facilități:

  Parcare gratuită, Zona de joacă pentru copii, Atelier de reparații și întreținere biciclete, Servicii de închiriere echipamente sportive, Toalete curate

Decathlon Craiova este punctul tău de referință pentru produse sportive de calitate excepțională. Echipa noastră dedicată oferă un nivel remarcabil de respect și empatie, asigurându-se că fiecare client își găsește echipamentul perfect pentru a-și atinge obiectivele de fitness.

Fie că ești un sportiv experimentat sau abia faci primii pași, Decathlon Craiova are tot ce îți trebuie. De la încălțăminte și îmbrăcăminte tehnică până la echipamente de fitness și accesorii sportive, gama noastră cuprinzătoare îți oferă tot ce ai nevoie pentru a-ți duce pasiunea la un nou nivel.

2.Intersport

Concepte inovatoare și tehnologii de ultimă generație

Intersport
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Electroputere Parc, Calea București 80, Craiova 200465, România

 • Orar:

  10 – 22

 • Produs diversificat:

  Diversitate mare de produse sportive de la branduri de top

 • Calitatea produsului:

  Produse de calitate superioară, durabile și performante

 • Servicii pentru clienți:

  Servicii excepționale pentru clienți, personal amabil și profesionist

 • Interval de preț:

  $$

 • Facilități:

  Consultanță personalizată, Laborator de schi și snowboard, Atelier de reparații, Zonă de testare a echipamentelor, Program de fidelitate

Experții noștri pasionați sunt mereu gata să ofere îndrumare și recomandări personalizate, asigurându-vă că găsiți echipamentul perfect pentru nevoile dumneavoastră. Vizitați Intersport astăzi și descoperiți o lume de posibilități sportive, unde performanța întâlnește pasiunea și unde fiecare aventură devine o experiență de neuitat.

Citește mai mult: Liste 37 restaurante din Craiova

3.Sportselect

"Echipament sportiv de top pentru performanțe excepționale."

Sportselect
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bloc 13B, parter, Calea București 19, Craiova 200678, România

 • Orar:

  10:30 – 19

 • Produs diversificat:

  Varietate mare de produse sportive de la branduri renumite.

 • Calitatea produsului:

  Produse de înaltă calitate, durabile și performante.

 • Servicii pentru clienți:

  Servire excelentă clienți, cu personal amabil și bine pregătit.

 • Interval de preț:

  $$ - $$$

 • Facilități:

  Parcare disponibilă, Vestiare, Servicii de reparații, Consultanță de specialitate, Program extins

Descoperă o lume a accesoriilor sportive accesibile, la Sportselect! Aici, prețurile se mulează perfect pe buzunarul tău, fără să faci rabat de la calitate. Echipa noastră prietenoasă este mereu pregătită să te ghideze, cu zâmbete calde și sfaturi avizate.

Sportselect nu înseamnă doar tarife imbatabile, ci și produse de top. Fie că ești un atlet experimentat sau abia pășești pe calea sportului, aici vei găsi tot ce ai nevoie pentru a-ți atinge obiectivele. Treci pragul magazinului nostru și lasă-te cucerit de o gamă impresionantă de echipamente sportive, accesorii și încălțăminte. La Sportselect, pasiunea ta pentru mișcare întâlnește prețuri care îți vor aduce un zâmbet larg pe buze. Vino și descoperă o experiență de shopping sportiv de neuitat!

4.Top Sport English Park

Top Sport English Park
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Olteț 6, Bl. IJK, parter, Craiova 200395, România

 • Orar:

  09:30 – 20

Localizat în inima orașului, Top Sport English Park oferă o experiență unică de cumpărături pentru pasionații de sport. Cu un design interior modern și produse diverse, magazinul se remarcă printr-o atmosferă premium. Aici găsești o gamă extinsă de încălțăminte sport, îmbrăcăminte tehnică și accesorii de la branduri renumite, precum Nike, Adidas și Puma.

Cu toate acestea, experiența de cumpărături poate fi umbrită de lipsa de atenție a personalului. Din păcate, clienții se plâng de ignorarea solicitărilor lor, ceea ce poate duce la o experiență frustrantă. De asemenea, magazinul se concentrează în mare măsură pe pantofii sport la modă, în detrimentul pantofilor sport tradiționali. Acest lucru poate limita opțiunile pentru cei care caută încălțăminte performantă și confortabilă pentru activități sportive specifice.

Citește mai mult: Liste 31 cafenele din Craiova

5.Top Sport

Top Sport
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Lipscani 4-6, Craiova 200731, România

Introdu în universul sportiv al magazinului Top Sport, unde pasiunea pentru mișcare și aventura se împletesc armonios. Situat în inima orașului, acest sanctuar al sportului oferă un sortiment vast de articole pentru toate tipurile de sportivi, de la începători entuziaști până la profesioniști dedicați. Fie că îți dorești echipament de fitness de ultimă generație, încălțăminte de alergare de înaltă performanță sau echipament de camping de încredere, Top Sport are totul.

Echipa noastră de experți pasionați este pregătită să te ghideze prin labirintul de produse, oferind sfaturi personalizate și recomandări adaptate nevoilor tale specifice. Indiferent dacă te pregătești pentru o cursă, explorezi trasee montane sau pur și simplu cauți să îți menții un stil de viață activ, Top Sport este destinația ta supremă pentru articole sportive de calitate. Vino și descoperă lumea sportului la cel mai înalt nivel, unde pasiunea ta pentru mișcare prinde viață!

6.Sportisimo

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea București 78A, Craiova 200440, România

 • Orar:

  10 – 21

Îți dorești o bicicletă nouă, dar nu știi de unde să începi căutările? Hai la Sportisimo, unde vei găsi o gamă largă de biciclete pentru adulți, cu cele mai bune raporturi calitate-preț de pe piață. Magazinul nostru spațios și modern este plin de articole sportive de top, așa că poți fi sigur că vei găsi tot ce ai nevoie pentru următoarea ta aventură.

La Sportisimo, credem că toată lumea ar trebui să aibă acces la echipamente sportive de calitate, indiferent de buget. De aceea oferim o varietate de biciclete pentru adulți, de la modele de bază până la biciclete de ultimă generație. Indiferent dacă ești un ciclist experimentat sau abia începi, Sportisimo are bicicleta potrivită pentru tine.

Citește mai mult: Liste 29 baruri din Craiova

7.adidas Store

adidas Store
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea București 80, Craiova 200785, România

 • Orar:

  10 – 22

Magazinul adidas este destinația de top pentru cei care caută îmbrăcăminte de calitate, stiluri moderne și performanță de neegalat. Exploreați o gamă largă de articole vestimentare care vă vor duce ținuta la un alt nivel, indiferent dacă sunteți un atlet în mișcare sau un fashionista în căutare de inspirație.

De la tricouri și pantaloni de trening confortabili până la pantofi sport avansați și haine de exterior elegante, magazinul adidas are ceva pentru fiecare gust și stil. Materialele de înaltă calitate și tehnologiile inovatoare asigură confort, durabilitate și performanță excepțională, indiferent de activitățile în care vă angajați. Nu ratați șansa de a vă îmbrăca cu cele mai noi tendințe și de a vă bucura de calitatea de neegalat oferită de adidas. Vizitați magazinul acum și descoperiți de ce adidas este alegerea preferată a celor care caută îmbrăcăminte de top.

8.Sport Vision

Sport Vision
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea București 80, Craiova 200440, România

 • Orar:

  10 – 22

Politica de retur a Sport Vision este departe de a fi ideală, iar acest lucru poate descuraja clienții de la a face achiziții. Într-o piață atât de competitivă, este esențial să oferiți clienților o experiență de cumpărături fără griji, cu o politică de retur transparentă și flexibilă.

Sport Vision are produse de calitate, însă politica de retur trebuie îmbunătățită pentru a se ridica la nivelul standardelor înalte ale produselor. O politică de retur clară și ușor de urmat ar spori încrederea clienților și i-ar încuraja să facă achiziții cu încredere, știind că pot returna produsele fără probleme în cazul în care nu sunt mulțumiți.

9.Hervis Sports Craiova

Hervis Sports Craiova
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea București 78A, Craiova 200440, România

 • Orar:

  10 – 22

Hervis Sports Craiova Oferta vastă a magazinului Hervis Sports din Craiova vă întâmpină cu o varietate de articole sportive pentru toate gusturile și bugetele. Indiferent de nivelul tău de fitness, vei găsi echipamentele perfecte pentru a-ți atinge obiectivele. Magazinul spațios și aerisit oferă o atmosferă plăcută pentru cumpărături, iar personalul amabil este mereu disponibil să te ajute să găsești produsele potrivite.

Nu rata promoțiile exclusive Hervis Sports, cum ar fi oferta 2+1 gratis, care îți permite să economisești semnificativ la achiziționarea produselor tale sportive preferate. Cu o selecție atât de variată, cu siguranță vei găsi tot ce ai nevoie pentru a-ți completa echipamentul sportiv. Vizitează astăzi magazinul Hervis Sports din Craiova și descoperă cele mai bune oferte la articole sportive de calitate!

10.Top Sport Kids Mercur

Top Sport Kids Mercur
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Unirii nr. 14, Mercur Center, et.1, Craiova, România

 • Orar:

  10 – 22

Descoperă lumea minunată a copiilor la Top Sport Kids Mercur! Aici, fiecare micuț găsește cele mai frumoase și calitative articole de îmbrăcăminte și încălțăminte, de la branduri celebre precum adidas, Nike, Puma, Lego și Skechers.

Prețurile pot fi mai mari decât la alte magazine, dar trebuie să știi că primesti ceea ce plătești. Calitatea excepțională a produselor asigură durabilitate, confort și stil pentru copilul tău. Mergi la Top Sport Kids Mercur și lasă-te surprins de varietatea incredibilă de opțiuni! Personalul amabil te va ajuta să găsești exact ceea ce cauți, astfel încât micuțul tău să se bucure din plin de fiecare aventură.

11.Hervis Sports Craiova Promenada Mall

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea București 80, Craiova 200440, România

 • Orar:

  10 – 22

Hervis Sports, situat în Promenada Mall Craiova, este destinația ideală pentru pasionații de sport și aventură. Cu o gamă vastă de articole sportive de ultimă generație, de la branduri renumite și echipamente de calitate excepțională, Hervis îți oferă tot ce ai nevoie pentru a-ți atinge obiectivele sportive. Descoperă biciclete performante, echipate cu sisteme Shimano și accesorii de top, la prețuri competitive.

Beneficiază de promoțiile și reducerile exclusive, care îți permit să te echipezi complet fără să îți golești buzunarele. Personalul amabil și bine pregătit este gata să îți ofere asistență personalizată, ajutându-te să găsești produsele potrivite pentru nevoile tale specifice. Vizitează Hervis Sports Craiova Promenada Mall astăzi și lasă-te inspirat de pasiunea pentru sport și recreere!

12.Sport Vision

Sport Vision
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea Severinului 61, Craiova 200611, România

 • Orar:

  10 – 22

13.SPORTISIMO

SPORTISIMO
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea Severinului 61, Craiova 200769, România

 • Orar:

  10 – 22

14.BLS SportsWear

BLS SportsWear
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Decebal 85, Craiova 200621, România

 • Orar:

  10 – 21

15.JD Sports Promenada

JD Sports Promenada
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Promenada, Calea Severinului 61, Craiova 200769, România

 • Orar:

  10 – 22

16.JD Sports

JD Sports
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Electroputere Parc, Calea București 80, Craiova 200440, România

 • Orar:

  10 – 22

Sugestii de postare