Liste 18 restaurante din Apărătorii Patriei București

Ion Popescu

• Actualizat: 2024-05-17

O sinteză din cele mai bune liste despre restaurante din Apărătorii Patriei București, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum Socului Kebap, Carol's, HomeMade-Food.ro, Pizzeria Divlan, Fendi Kebap Aparatori. Hai să explorăm împreună!

1.Socului Kebap

Socului Kebap
 • Evaluare:

  4,1/5 (968 Review by google)

 • Adresă:

  Șoseaua Olteniței 388, București 041337, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

2.Carol's

Savori delicioase într-o atmosferă primitoare

Carol's
 • Evaluare:

  4,5/5 (454 Review by google)

 • Adresă:

  Șoseaua Berceni 62, București 077160, România

 • Orar:

  11 – 23

 • Avantaje:

  Locație convenabilă, atmosferă plăcută, personal amabil

 • Dezavantaje:

  Timp de așteptare lung, mâncare uneori rece, prețuri destul de mari

 • Meniu popular:

  Pizza, paste, burgeri

 • Interval de preț:

  $$

restaurant italian pizza paste burgeri
Carol's Scump te așteaptă cu un meniu fiscal de excepție, unde bacșișul este o dovadă de apreciere. Bucătarii noștri virtuozi își vor dezlănțui talentul culinar, transformând fiecare fel de mâncare într-o capodoperă gastronomică.

Pentru evenimentele speciale, Carol's Scump îți pune la dispoziție un ambient elegant, cu o atmosferă rafinată. Fie că sărbătorești o nuntă, un botez sau un moment aniversar, echipa noastră dedicată va crea o experiență de neuitat. Prețurile noastre competitive și locația superbă fac din Carol's Scump alegerea perfectă pentru orice ocazie.

Citește mai mult: Liste 32 restaurante din București

3.HomeMade-Food.ro

HomeMade-Food.ro
 • Evaluare:

  4,1/5 (119 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Sergent Ion Iriceanu 15, București 042074, România

 • Orar:

  07 – 22

Descoperă savoarea autentică a preparatelor românești cu HomeMade-Food.ro, unde fiecare masă este un festin de gusturi tradiționale. Echipa noastră de maeștri culinari pregătește cu grijă delicii culinare care te vor purta într-o călătorie nostalgică prin bucătăria bunicii.

Bucură-te de aromele îmbietoare ale ciulamei de pui, un preparat clasic românesc realizat cu măiestrie. Sosul alb cremos, îmbogățit cu bucăți fragede de piept de pui, îți va încânta papilele gustative și îți va aduce aminte de serile pline de căldură petrecute alături de cei dragi. Cu fiecare îmbucătură, vei simți gustul inconfundabil al țării noastre, iar mararul proaspăt va adăuga o notă de prospețime care va completa perfect acest festin culinar.

4.Pizzeria Divlan

Pizzeria Divlan
 • Evaluare:

  5,0/5 (145 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Ciocăneşti 2, București 077160, România

 • Orar:

  12 – 22

Pizzeria Divlan, un loc unde se îmbină pasiunea pentru mâncare și atmosfera primitoare. Cu o pizzerie recent renovată, Pizzeria Divlan oferă acum un spațiu modern și confortabil pentru a savura delicioasele preparate.

Blatul subțire și ferm al pizzelor este realizat cu măiestrie, oferind un suport perfect pentru ingredientele proaspete și sosul de roșii aromat. Busuiocul proaspăt adăugat la final aduce o notă de prospețime și savoare. Pizzeria Divlan este locul ideal pentru a te bucura de o masă delicioasă, preparată cu pasiune și servită cu un zâmbet cald.

Citește mai mult: Liste 10 baruri din Apărătorii Patriei București

5.Fendi Kebap Aparatori

Gustul autentic al Orientului

Fendi Kebap Aparatori
 • Evaluare:

  4,2/5 (350 Review by google)

 • Adresă:

  Drumul Jilavei 25a, București 042162, România

 • Orar:

  10:30 – 23

 • Avantaje:

  Mâncare gustoasă, prețuri accesibile, amplasare convenabilă

 • Dezavantaje:

  Spațiu mic, aglomerat la orele de vârf, parcare limitată

 • Meniu popular:

  Kebab, shaorma, pizza

 • Interval de preț:

  $

kebab shaorma pizza mâncare stradală bugetar

6.Cereal Crunch Metalurgiei

Cereal Crunch Metalurgiei
 • Evaluare:

  4,6/5 (28 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Metalurgiei 468-472, București 041838, România

 • Orar:

  07 – 19

7.5 to go Apărătorii Patriei Metrou

5 to go Apărătorii Patriei Metrou
 • Evaluare:

  4,8/5 (71 Review by google)

 • Adresă:

  Șoseaua Berceni 183, București, România

 • Orar:

  07 – 19

8.Hasmir Kebap

Hasmir Kebap
 • Evaluare:

  4,2/5 (50 Review by google)

 • Adresă:

  Șoseaua Berceni 183, București 041912, România

 • Orar:

  10 – 23

9.Wu Xing - Metalurgiei

Wu Xing - Metalurgiei
 • Evaluare:

  4,1/5 (13 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Metalurgiei 81, București 041837, România

 • Orar:

  11 – 22

10.Gusti Pizza

Gusti Pizza
 • Evaluare:

  4,6/5 (88 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Ciocăneşti 2A, București 042081, România

Gusti Pizza! La prima comandă am rămas impresionat! Două pizza delicioase au sosit în doar 40 de minute, în locul celor 60 promise. Bonus, am primit două clătite cadou, o surpriză plăcută care m-a cucerit. Gustul? Pur și simplu delicios!

Și pentru cei care comandă la ofertă, nu vă faceți griji! La Gusti Pizza chiar primești ce comanzi. Nu există înlocuiri sau ingrediente lipsă. Am comandat o ardelenească, o rustica și o quatro formagi și am primit exact așa cum am solicitat. Pozele vorbesc de la sine!

11.Restaurant Monada

Restaurant Monada
 • Evaluare:

  5,0/5 (20 Review by google)

 • Adresă:

  Șoseaua Berceni 82A, București 041918, România

 • Orar:

  10 – 22

12.Gogu Rezident

Gogu Rezident
 • Evaluare:

  4,4/5 (9 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Dumitru Dumitru 14, București 077160, România

 • Orar:

  10 – 23

13.Simigeria Matei

Simigeria Matei
 • Evaluare:

  3,5/5 (42 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Căpitan Eremia Popescu 35, București 042076, România

 • Orar:

  04:30 – 22

Dacă vrei să te bucuri de un mic dejun cu adevărat special, Simigeria Matei din Apărătorii Patriei este locul unde trebuie să fii. De la primele ore ale dimineții, aroma îmbietoare a simigerilor proaspăt scoase din cuptor te va ademeni înăuntru. Ignoră ceasul pe care îl ai, pentru că la Matei timpul pare să aibă alt ritm, iar produsele delicioase te vor răsplăti cu prisosință pentru răbdarea ta.

Deși mucenicii sunt un deliciu tradițional, la Simigeria Matei vor deveni o experiență culinară de neuitat. Preparati cu dragoste și atenție la detalii, mucenicii lor sunt moi și pufoși, îmbibați în sirop dulce și aromat. Fie că îi savurezi simpli sau umpluți cu rahat sau nucă, fiecare mușcătură îți va aduce bucurie și te va transporta în atmosfera îmbietoare a sărbătorilor pascale.

14.Profi

Cel mai mare supermarket din cartierul Aparatorii Patriei

Profi
 • Evaluare:

  3,6/5 (1052 Review by google)

 • Adresă:

  Bucuresti Piata Aparatorii Patriei 1 sector 4, București 041913, România

 • Orar:

  07 – 23

 • Avantaje:

  Locație convenabilă, personal amabil, produse de calitate

 • Dezavantaje:

  Prețuri uneori ridicate, spațiu de parcare limitat, aglomerat în orele de vârf

 • Meniu popular:

  Carne, brânză, lactate

 • Interval de preț:

  $$

supermarket alimente băuturi produse de uz casnic drogherie
Produse extraordinare pe rafturile Profi, la prețuri inimaginabile! Însă, o surpriză neplăcută te așteaptă la casă: lipsa prețurilor! Nu te lăsa descurajat, căci ANPC veghează asupra drepturilor tale.

Descoperă o selecție rafinată de produse, de la lămâile cele mai zemoase până la oferte exclusive valabile doar în magazinele Profi. Însă, pentru o experiență completă de cumpărături, recomandăm vizitarea altor magazine. Profi rămâne o opțiune rapidă și convenabilă pentru achiziții esențiale, dar pentru o gamă mai largă de produse și servicii impecabile, alege destinații alternative.

15.Domino's Pizza Metalurgiei

Pizza delicioasă, livrată rapid la ușa ta

Domino's Pizza Metalurgiei
 • Evaluare:

  3,7/5 (214 Review by google)

 • Adresă:

  Șoseaua Berceni 96, București 041918, România

 • Orar:

  11 – 23

 • Avantaje:

  Livrare rapidă, ingrediente proaspete, varietate mare de pizza

 • Dezavantaje:

  Prețuri ușor mai mari, uneori aglomerat în weekend, sosul de roșii poate fi puțin dulce

 • Meniu popular:

  Pizza Pepperoni, Pizza Quattro Formaggi, Pizza Meatzza

 • Interval de preț:

  $$

pizza livrare ingrediente proaspete varietate rapid

16.Shaormeria Baneasa Aparatorii Patriei

Gustul shaormei traditional romanesti

Shaormeria Baneasa Aparatorii Patriei
 • Evaluare:

  3,5/5 (242 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Sergent Ion Iriceanu 35, București 042075, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

 • Avantaje:

  Servire rapida, preturi accesibile, shaorma gustoasa

 • Dezavantaje:

  Locatii aglomerate, parcare dificila, spatiu mic

 • Meniu popular:

  Shaorma clasica, shaorma cu pui, shaorma cu vita

 • Interval de preț:

  $

shaormerie fast-food ieftin gustos romanesc

17.Gratarul cu carbuni m81

Gratarul cu carbuni m81
 • Evaluare:

  4,7/5 (3 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Metalurgiei 81, București 041837, România

18.Simigeria Nepotu

 • Evaluare:

  1,8/5 (5 Review by google)

 • Adresă:

  Șoseaua Berceni 183, București, România

 • Orar:

  07 – 20

Sugestii de postare