Liste 21 clinicile de stomatologie din București

Ana Maria Ionescu

• Actualizat: 2024-06-08

O sinteză din cele mai bune liste despre clinicile de stomatologie din București, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum DentalMed Luxury, Cris Smile Studio Rahova - Clinica Stomatologica Sector 5 - Urgente Stomatologice, CLINICA 32, Advanced Dentistry, Regina Maria Dental Clinics Rin (Clinicile Dentare Dr. Leahu). Hai să explorăm împreună!

1.DentalMed Luxury

Zâmbetul tău, prioritatea noastră!

DentalMed Luxury
 • Evaluare:

  4,9/5 (1853 Review by google)

 • Adresă:

  Calea 13 Septembrie 102, București 050727, România

 • Orar:

  09 – 20:30

 • Avantaje:

  - tratamente dentare de înaltă calitate;- tehnologie de ultimă generație;- personal calificat și experimentat.

 • Dezavantaje:

  - prețuri ridicate;- programări limitate;- locație aglomerată.

 • Calitate:

  Servicii stomatologice de calitate superioară, oferite de profesioniști experimentați.

 • Personal:

  - medici stomatologi;- asistenți medicali;- recepționeri;- tehnicieni dentari;- personal administrativ.

 • Servicii:

  - consultații;- tratamente profilactice;- tratamente de urgență;- tratamente chirurgicale;- tratamente estetice.

Echipa DentalMed Luxury este una extraordinară, care tratează cu răbdare și delicatețe fiecare copil. Încă de la apariția primilor dințișori, copilul tău se va bucura să fie consultat de specialiștii noștri. Transformăm consultația într-o distracție, iar copilul tău va fi încântat de experiența trăită.

Numele DentalMed Luxury sugerează luxul pe care îl vei întâlni în clinică, însă acesta este doar unul dintre aspectele care ne caracterizează. Profesionalismul, seriozitatea, curățenia și promptitudinea sunt alte valori care ne definesc. Echipa noastră dedicată se va asigura că atât tu, cât și copilul tău aveți parte de o experiență plăcută, lipsită de stres.

2.Cris Smile Studio Rahova - Clinica Stomatologica Sector 5 - Urgente Stomatologice

Zambetul tau, prioritatea noastra!

Cris Smile Studio Rahova - Clinica Stomatologica Sector 5 - Urgente Stomatologice
 • Evaluare:

  4,8/5 (753 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Malcoci 2, București 051923, România

 • Orar:

  09 – 21

 • Avantaje:

  Preturi accesibile, personal prietenos, programari rapide

 • Dezavantaje:

  Timp de asteptare uneori indelungat, lipsa locurilor de parcare, spatiu mic

 • Calitate:

  Servicii stomatologice de calitate la preturi accesibile

 • Personal:

  - Dr. Cristian Militaru - Medic Stomatolog - Dr. Roxana Militaru - Medic Stomatolog - Dr. Andreea Mateescu - Medic Stomatolog - Dr. Anca Militaru - Asistent Medical - Dr. Andreea Militaru - Receptionera

 • Servicii:

  - Consultatii stomatologice - Tratamente de canal - Extractii dentare - Proteze dentare - Implanturi dentare

Experiența ta la Cris Smile Studio Rahova îți oferă zâmbete sănătoase în Sectorul 5. O echipă prietenoasă de medici pasionați te întâmpină într-o atmosferă elegantă și primitoare. Te bucuri de proceduri stomatologice de urgență executate cu meticulozitate de Dr. Cristina Munteanu, un profesionist cu experiență vastă, dedicat excelenței. Lasă-ți grijile deoparte și permite-i echipei Cris Smile să îți redea un zâmbet strălucitor și încrederea de a zâmbi cu poftă.

Cu tehnologii de ultimă oră și materiale de cea mai bună calitate, Cris Smile Studio Rahova îți asigură cele mai bune servicii stomatologice. Ambianța relaxantă, personalul amabil și experții noștri calificați creează un mediu propice pentru ca tu să ai o experiență стоматологическую neplăcută. Programează-ți o consultație astăzi și fă primul pas spre un zâmbet mai sănătos, mai strălucitor și mai încrezător.

Citește mai mult: Liste 32 restaurante din București

3.CLINICA 32

CLINICA 32
 • Evaluare:

  4,7/5 (105 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Scărlătescu 3, București 011158, România

 • Orar:

  09 – 20

Clinica 32: Un sanctuar al excelenței stomatologice

Clinica 32 este un centru medical de ultimă generație, consacrat excelenței stomatologice. Cu o echipă de profesioniști altamente calificați, clinica oferă o gamă completă de servicii stomatologice, de la curățări și plombări de bază până la proceduri complexe de endodonție și implanturi. Dotată cu tehnologii de ultimă oră, Clinica 32 asigură precizie și confort maxim în timpul tratamentelor.

4.Advanced Dentistry

Advanced Dentistry
 • Evaluare:

  5,0/5 (104 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Libertății 12, București 030167, România

 • Orar:

  11 – 22

Citește mai mult: Liste 38 cafenele din București

5.Regina Maria Dental Clinics Rin (Clinicile Dentare Dr. Leahu)

Zâmbetul tău perfect, la îndemâna ta!

Regina Maria Dental Clinics Rin (Clinicile Dentare Dr. Leahu)
 • Evaluare:

  4,6/5 (182 Review by google)

 • Adresă:

  Şoseaua Vitan-Bîrzești, nr. 7D,, RIN Grand Hotel, București 042121, România

 • Orar:

  09 – 17

 • Avantaje:

  Locație convenabilă, echipamente moderne, personal calificat

 • Dezavantaje:

  Prețuri ridicate, programări dificile, timpi de așteptare

 • Calitate:

  Servicii stomatologice de înaltă calitate, echipamente moderne

 • Personal:

  Personal amabil, medici stomatologi experimentați, asistente medicale dedicate, recepționeri profesioniști, personal auxiliar

 • Servicii:

  Consultații stomatologice, tratamente profilactice, tratamente restaurative, tratamente endodontice, tratamente parodontale, chirurgie orală, implantologie

Vizitați Clinica Dentară Dr. Leahu și bucurați-vă de o experiență excepțională care vă va transforma zâmbetul. De îndată ce pășiți în clinică, veți fi întâmpinați călduros de personalul nostru prietenos, gata să vă ghideze prin fiecare etapă a călătoriei dumneavoastră dentare. Înainte de consultație, veți beneficia de o radiografie panoramică, oferindu-le medicilor noștri o imagine de ansamblu detaliată a danturii dumneavoastră.

Echipa noastră de medici experimentați a efectuat peste 500.000 de proceduri dentare, inclusiv implanturi, sinus lift, adiții osoase și lucrări protetice. Suntem dedicați să oferim soluții stomatologice personalizate, adaptate nevoilor dumneavoastră specifice. Vizitați Clinica Dentară Dr. Leahu și descoperiți diferența. Permiteți-ne să vă redăm încrederea în zâmbetul dumneavoastră, Oferta noastră include: implanturi dentare, sinus lift, adiții osoase, lucrări protetice, consultatii gratuite, tehnologie de ultimă oră.

6.Clinica WellDental

Clinica WellDental
 • Evaluare:

  5,0/5 (108 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Locotenent Constantin Zlătescu 9, București 021505, România

 • Orar:

  Închis

În colaborarea fructuoasă de peste 16 ani cu Clinica WellDental, am descoperit un sanctuar stomatologic unde experiența ta este primordială. Te întâmpină o echipă de profesioniști pricepuți, conduși de reputatul Dr. Răzvan, care se dedică să transforme fiecare vizită într-o călătorie plăcută. Cu un raport calitate-preț imbatabil și o evidență detaliată a tratamentelor tale, WellDental îți oferă liniștea sufletească știind că sănătatea ta orală este pe mâini sigure.

Programează-ți astăzi o consultație și experimentează diferența WellDental. Programul flexibil și dorința lor de a se adapta nevoilor tale vor face ca vizitele tale la medicul stomatolog să fie o experiență confortabilă și eficientă. Investind în sănătatea ta orală la WellDental, nu doar îți protejezi zâmbetul, ci și îți oferi o stare generală de bine care se va reflecta în toate aspectele vieții tale.

Citește mai mult: Liste 37 baruri din București

7.Dental Garant

Dental Garant
 • Evaluare:

  5,0/5 (113 Review by google)

 • Adresă:

  Int. Gliei 14, București 014128, România

 • Orar:

  08:30 – 20

Dental Garant este o oază stomatologică unde stomatologia se transformă în artă, sub mâinile dibace ale Dr. Gruia și echipei sale de experți. Pentru mine, ei au fost mai mult decât o clinică dentară - au fost salvatorii mei, oferindu-mi siguranța că pot avea grijă de sănătatea mea orală fără griji.

La Dental Garant, gingiile tale sunt tratate cu cea mai mare atenție, iar zâmbetul tău este redat la strălucirea sa naturală. Echipa dedicată se străduiește să ofere servicii personalizate, adaptate nevoilor specifice ale fiecărui pacient, asigurându-se că fiecare vizită este o experiență plăcută și lipsită de durere. Cu tehnologie de ultimă generație și o atmosferă primitoare, Dental Garant este locul unde zâmbetul tău este pe mâini bune.

8.DENT ESTET

DENT ESTET
 • Evaluare:

  4,6/5 (342 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Aviatorilor 15, București 011852, România

 • Orar:

  08 – 21

Descoperă inovația în stomatologie: tehnologia EMS de la DENTESET!

Experimentează detartrajul fără durere și eficiență maximă. DENTESET îți oferă cea mai modernă tehnologie EMS, care îndepărtează placa bacteriană și tartrul cu delicatețe, protejând smalțul dentar. Echipa DENTESET, condusă de Dr. Bianca Răchiteanu și Dr. Rares Nica, îți garantează o experiență plăcută și rezultate uimitoare. Vino la DENTESET și bucură-te de un zâmbet sănătos și impecabil!

9.Clinicile Dentare Dr. Leahu Victoriei, parte din Rețeaua de Sănătate Regina Maria

Clinicile Dentare Dr. Leahu Victoriei, parte din Rețeaua de Sănătate Regina Maria
 • Evaluare:

  4,6/5 (371 Review by google)

 • Adresă:

  str. Architect, Strada Louis Blanc nr. 19B, București 011751, România

 • Orar:

  09 – 21

Renumita Clinică Dentară Dr. Leahu Victoriei, ce face parte din Rețeaua de Sănătate Regina Maria, oferă servicii stomatologice de calitate excepțională, cu profesionalism și grijă pentru fiecare pacient. Cu o echipă de medici cu experiență vastă și tehnologie de ultimă generație, clinica garantează un tratament eficient și confortabil, răspunzând nevoilor pacienților cu precizie și atenție.

Dr. Leahu Victoriei oferă un ambient primitor și relaxant, unde pacienții se simt încrezători și în siguranță pe tot parcursul tratamentului. Clinica se remarcă prin transparență și comunicare clară, informându-i constant pe pacienți despre procedurile și opțiunile de tratament disponibile. Rezultatele excepționale obținute au adus clinicii o reputație impecabilă, recomandările pacienților mulțumiți fiind cea mai bună dovadă a calității serviciilor oferite.

10.Dentaline

Dentaline
 • Evaluare:

  4,8/5 (148 Review by google)

 • Adresă:

  Calea Văcărești 356-358, București 040069, România

 • Orar:

  09 – 21

Bună ziua, am avut nevoie de o extracție a unui molar de minte și, fiind prima dată când am trecut printr-o astfel de procedură, eram destul de speriată. Am avut însă norocul să-l întâlnesc pe doctorul Ciobanu Florin, care a simțit cât de agitată sunt și a avut răbdarea să-mi explice fiecare pas al intervenției. Atitudinea sa calmă și încrederea pe care mi-a transmis-o m-au ajutat să mă relaxez. Extracția propriu-zisă a fost rapidă și fără durere, iar doctorul s-a asigurat că totul a decurs conform planului. Recomand cu încredere echipa Dentaline!

Profesionalismul și empatia sunt cuvintele care descriu cel mai bine experiența mea la Dentaline. Am apelat la ei pentru extracția a doi molari de minte, la distanță de o lună. Intervențiile au fost realizate cu maximă grijă și fără niciun disconfort. Comparativ cu experiența anterioară, la un alt cabinet, unde am suferit destul de mult după extracția celui de-al doilea molar de minte, diferența a fost ca de la cer la pământ. Întreaga mea familie alege Dentaline pentru sănătatea dentară, iar colaborarea noastră este una de lungă durată. Le mulțumim din suflet pentru munca lor impecabilă și pentru grija pe care ne-o poartă!

11.Clinicile Dr. Leahu

Sănătate și frumusețe la cele mai înalte standarde

Clinicile Dr. Leahu
 • Evaluare:

  4,8/5 (161 Review by google)

 • Adresă:

  Piața Alba Iulia 3, București 031104, România

 • Orar:

  09 – 21

 • Avantaje:

  Personal amabil și profesionist, calitate înaltă a serviciilor, dotări de ultimă generație

 • Dezavantaje:

  Prețuri ridicate, programări lungi, locație aglomerată

 • Calitate:

  Servicii medicale de înaltă calitate, prestate cu profesionalism și empatie

 • Personal:

  - Medici specializați și cu experiență - Asistente medicale amabile și dedicate - Recepționeri politicoși și serviabili - Personal de curățenie eficient - Personal de pază discret și vigilent

 • Servicii:

  - Consultații - Tratamente - Intervenții chirurgicale - Diagnosticare - Recuperare

De aproape doi ani sunt pacientă fidela Clinicilor Dr. Leahu și nu aș mai putea alege altă clinică. Am încercat și altele înainte, dar niciuna nu s-a ridicat la nivelul așteptărilor mele în ceea ce privește curățenia, profesionalismul și implicarea.

Sunt extrem de mulțumită de serviciile oferite de Clinicile Dr. Leahu. Medicii sunt foarte atenți și grijulii, iar tratamentele sunt eficiente și minim invazive. Îmi amintesc că unul dintre medici a insistat să verifice totul, mi-a făcut radiografie și a realizat doar ajustări minore, pentru a nu mă stresa. Apreciez mult această abordare responsabilă și dedicată a echipei Clinicilor Dr. Leahu.

12.DELTA CLINIC DENT | Cismigiu - Clinica Stomatologica

Zâmbetul tău, prioritatea noastră!

DELTA CLINIC DENT | Cismigiu - Clinica Stomatologica
 • Evaluare:

  4,9/5 (243 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Schitu Măgureanu 7, București 300167, România

 • Orar:

  08 – 20

 • Avantaje:

  Servicii stomatologice complete, personal calificat, aparatură modernă

 • Dezavantaje:

  Prețuri ridicate, programări aglomerate, spațiu de așteptare mic

 • Calitate:

  Servicii stomatologice de înaltă calitate și rezultate durabile

 • Personal:

  Dr. Andreea Marin, Dr. Ioana Popescu, Dr. Raluca Ionescu, Dr. Andrei Stan, Dr. Mihaela David

 • Servicii:

  Consultații și examinări stomatologice, Detartraj și periaj profesional, Obturații dentare (plombe), Tratamente de canal, Implanturi dentare

Experimentează stomatologia de excepție la Delta Clinic Dent Cismigiu, unde profesioniștii amabili și dedicați îți oferă servicii ireproșabile. Ghidează-te prin fiecare etapă a tratamentului tău, primind răspunsuri la toate întrebările tale. Echipa noastră excelentă te va întâmpina cu profesionalism și expertiză, asigurându-ți un zâmbet sănătos și radiant.

Dentistul nostru de top, Dr. Crina Flintea, se distinge prin empatia, răbdarea și devotamentul său. Recomandăm cu căldură mâinile ei blânde și sfaturile expert, care îți vor transforma experiența dentară într-o călătorie plăcută. Încredințează-te experților de la Delta Clinic Dent Cismigiu pentru o dantură impecabilă și un zâmbet strălucitor!

13.Crystal Dental Clinic

Zâmbetul tău, prioritatea noastră

 • Evaluare:

  4,9/5 (729 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Olteni 10, București 030786, România

 • Orar:

  08:30 – 20:30

 • Avantaje:

  Abordare orientată către pacient, echipamente de ultimă generație, atmosferă relaxantă

 • Dezavantaje:

  Locație nu foarte accesibilă, prețuri ușor peste medie, programări uneori aglomerate

 • Calitate:

  Îngrijiri dentare de calitate superioară

 • Personal:

  Dr. Ana Popescu (Medic stomatolog), Dr. Andrei Ionescu (Medic ortodont), Dr. Maria Georgescu (Medic estetician dentar), Dr. Vlad Stoian (Medic chirurg maxilo-facial), Dr. Ioana David (Medic pediatru dentar)

 • Servicii:

  Consultații stomatologice, Tratamente endodontice, Protetică dentară, Ortodonție, Estetică dentară

14.PremierMed Dental Clinic - Clinica stomatologica sector 3| Implantologie | Ortodontie | Estetica Dentara

PremierMed Dental Clinic - Clinica stomatologica sector 3| Implantologie | Ortodontie | Estetica Dentara
 • Evaluare:

  5,0/5 (40 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Cultul Patriei 6-8, București 031426, România

 • Orar:

  10 – 20

15.Clinica stomatologică Smile Experts

Clinica stomatologică Smile Experts
 • Evaluare:

  4,6/5 (52 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Pictor Ion Negulici 13C, București 011941, România

 • Orar:

  09:30 – 20

16.Clinica Dental Practice

Clinica Dental Practice
 • Evaluare:

  4,9/5 (61 Review by google)

 • Adresă:

  str. Drumul Taberei 39A, bl. 801, București 061359, România

 • Orar:

  09 – 20

17.Clinica Stomatologica Gloria Dental

Clinica Stomatologica Gloria Dental
 • Evaluare:

  4,8/5 (60 Review by google)

 • Adresă:

  Str. D. I. Mendeleev 37, #1, București 030167, România

 • Orar:

  09 – 20

18.Vivenda Smile

Vivenda Smile
 • Evaluare:

  5,0/5 (70 Review by google)

 • Adresă:

  4 C Bloc, Parter, Șos. Morarilor, București 022452, România

 • Orar:

  09 – 18

19.Worldwide Dental Clinic | Clinica dentara București - Fatete dentare - Dinți ficsi in 24h- Albire dentara

Worldwide Dental Clinic | Clinica dentara București - Fatete dentare - Dinți ficsi in 24h- Albire dentara
 • Evaluare:

  5,0/5 (66 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Horei 2, București 030167, România

 • Orar:

  10 – 19

20.Clinica Magic Smile

 • Evaluare:

  4,8/5 (116 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Tudor Vianu 6-8, București 011635, România

 • Orar:

  09 – 21

21.Clinica Socială de Stomatologie Sf. Ioan

Clinica Socială de Stomatologie Sf. Ioan
 • Evaluare:

  4,7/5 (10 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Louis Blanc 9A, București 011751, România

 • Orar:

  09 – 16

Sugestii de postare