Liste 25 magazin de electronice din Brașov

Ana Maria Ionescu

• Actualizat: 2024-07-03

O sinteză din cele mai bune liste despre magazin de electronice din Brașov, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum eMAG Showroom Brasov, Altex, Media Galaxi, Altex, Mikado. Hai să explorăm împreună!

1.eMAG Showroom Brasov

Magazinul tău de tehnologie, casă și grădină, la îndemână

eMAG Showroom Brasov
 • Evaluare:

  4,3/5 (3832 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Nicolae Titulescu 58, Brașov 500103, România

 • Orar:

  09 – 20

 • Produs diversificat:

  Varietate mare de produse în showroom

 • Calitatea produsului:

  Produse de calitate de la branduri renumite

 • Servicii pentru clienți:

  Personal amabil și servicial

 • Interval de preț:

  $$

 • Facilități:

  - Locație centrală, - Parcare gratuită, - Spațiu generos pentru expunere și testare, - Personal calificat, - Posibilitate de ridicare in-store

Magazinul eMAG din Brașov vă oferă o gamă largă de produse electronice și electrocasnice, precum și posibilitatea de a ridica produsele comandate online. Recent, am profitat de serviciul de livrare la domiciliu pentru o mașină de spălat rufe, care a fost promovat pe site ca incluzând transportul în casă. Cu toate acestea, spre dezamăgirea noastră, am fost obligați să plătim atât transportul, cât și un cost suplimentar pentru ca curierul să ne ajute să transportăm produsul. Acest aspect ne-a lăsat un gust amar și ne-a făcut să punem la îndoială veridicitatea informațiilor afișate pe site-ul eMAG.

Contrastând cu această experiență neplăcută, trebuie să menționăm că echipa eMAG Brașov a fost foarte amabilă și servabilă în magazin. Personalul a furnizat informații detaliate despre produsele dorite, care ne-au ajutat să luăm decizia de achiziție. Suntem recunoscători pentru asistența oferită și sperăm că eMAG va îmbunătăți serviciul de livrare la domiciliu pentru a se potrivi cu excelența dovedită în magazin.

2.Altex

Reduceri și promoții frecvente

Altex
 • Evaluare:

  4,1/5 (3063 Review by google)

 • Adresă:

  Complex Comercial Auchan, Strada Cărămidăriei 1, anga, Brașov 500053, România

 • Orar:

  09 – 20

 • Produs diversificat:

  Gama variată de produse electronice, electrocasnice și IT

 • Calitatea produsului:

  Produse de calitate de la branduri de renume

 • Servicii pentru clienți:

  Personal amabil și disponibil să ofere asistență

 • Interval de preț:

  $$

 • Facilități:

  Parcare gratuită, Acces facil pentru persoanele cu dizabilități, Personal calificat pentru instalare și service, Demonstrații și testări de produse, Serviciu de livrare rapidă

Vizitează Altex astăzi și descoperă o lume a posibilităților infinite, unde fiecare colțișor ascunde comori tehnologice. Cu o gamă largă de produse din toate categoriile, de la electronice la electrocasnice, Altex transformă visele în realitate. Magazinul lor frumos amenajat este o adevărată oază pentru pasionații de tehnologie, oferind o experiență de cumpărături fără egal.

Alege Altex pentru un viitor mai inteligent! Personalul lor dedicat este întotdeauna gata să te ghideze în luarea celor mai bune decizii, iar serviciul de livrare rapid te scapă de griji. Altex, destinația ta preferată pentru a aduce inovația în casa ta!

Citește mai mult: Liste 27 cafenele din Brașov

3.Media Galaxi

Unde diversitatea și calitatea se întâlnesc pentru a satisface toate nevoile tale.

Media Galaxi
 • Evaluare:

  4,3/5 (5053 Review by google)

 • Adresă:

  Calea București 109, Brașov 500299, România

 • Orar:

  09 – 21

 • Produs diversificat:

  O gamă variată de produse de înaltă calitate pentru nevoile tale.

 • Calitatea produsului:

  Produse de cea mai bună calitate, la cele mai înalte standarde.

 • Servicii pentru clienți:

  Servicii de asistență clienți excepționale, gata să te ajute oricând.

 • Interval de preț:

  $ - $$$

 • Facilități:

  Parcare, Wi-Fi gratuit, Aer condiționat, Personal multilingv, Acces pentru persoane cu dizabilități

Îți cauți un televizor nou care să te impresioneze cu imaginea și sunetul său? Atunci te invităm la Media Galaxy, unde vei găsi un televizor Philips The One care îți va schimba experiența de vizionare. Cu tehnologia sa avansată, acest televizor oferă culori vii, detalii clare și un sunet captivant care te va transporta direct în mijlocul acțiunii.

Dar nu te limita doar la televizor! La Media Galaxy, vei găsi o întreagă lume dedicată tehnologiei și gamingului. Indiferent dacă ești un pasionat de jocuri, un entuziast IT sau pur și simplu îți dorești cele mai noi gadgeturi, la Media Galaxy vei găsi tot ce ai nevoie. Cu o gamă variată de produse, personal calificat și o atmosferă prietenoasă, Media Galaxy este destinația ta perfectă pentru toate nevoile tale tehnologice.

4.Altex

Gama largă de produse la prețuri accesibile

Altex
 • Evaluare:

  4,3/5 (619 Review by google)

 • Adresă:

  Brașov, România

 • Orar:

  10 – 22

 • Produs diversificat:

  Diversitate mare de produse electronice, electrocasnice, IT și multe altele

 • Calitatea produsului:

  Produse de calitate de la branduri renumite

 • Servicii pentru clienți:

  Serviciu clienți amabil și disponibil

 • Interval de preț:

  $$ - $$$

 • Facilități:

  Parcare gratuită, Acces pentru persoanele cu dizabilități, Program extins de lucru, Posibilitate de returnare a produselor, Servicii de livrare și instalare

La Altex, găsești tot ce ai nevoie pentru casa ta, chiar și atunci când nu te aștepți. Personalul bine instruit te va îndruma către cele mai bune alegeri, iar prețurile avantajoase și promoțiile exclusive te vor surprinde plăcut. Nu rata ocazia de a descoperi o gamă variată de produse de calitate, de la electrocasnice la accesorii și decorațiuni.

Fie că ești în căutarea unui nou aspirator, a unei mașini de spălat sau a unui televizor performant, la Altex găsești tot ce îți dorești, la prețuri imbatabile. Nu ezita să vizitezi magazinele Altex sau să comanzi online și bucură-te de o experiență de cumpărături fără griji. Calitatea și avantajele oferite te vor convinge să revii de fiecare dată când ai nevoie de ceva pentru casa ta.

Citește mai mult: Liste 23 baruri din Brașov

5.Mikado

Slogan special: „Gustul tradițional, reinventat cu pasiune”

Mikado
 • Evaluare:

  4,5/5 (158 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Gloriei 13, Brașov 500138, România

 • Orar:

  10 – 18

 • Produs diversificat:

  Meniu variat cu preparate din bucătăria românească și internațională

 • Calitatea produsului:

  Preparate delicioase, gătite cu ingrediente proaspete

 • Servicii pentru clienți:

  Personal amabil și atent, care oferă o experiență plăcută

 • Interval de preț:

  $$

 • Facilități:

  Wi-Fi gratuit, Parcare privată, Terasă în aer liber, Pet-friendly, Acces pentru persoane cu dizabilități

Mikado, un magazin excepțional de unde vă puteți satisface toate poftele culinare! Personalul amabil și bine pregătit vă va întâmpina cu un zâmbet cald și vă va ghida prin gama vastă de produse de calitate, oferindu-vă recomandări personalizate. Indiferent dacă sunteți un bucătar experimentat sau pur și simplu un pasionat de mâncare, la Mikado veți găsi tot ce aveți nevoie, de la ingrediente proaspete până la delicatese rafinate, la prețuri accesibile.

Fiecare vizită la Mikado este o încântare pentru papilele gustative. Diversitatea de produse este uluitoare, de la condimente exotice până la sosuri gourmet, de la brânzeturi artizanale până la carne selectă. Iar dacă sunteți în căutarea unei soluții rapide și gustoase, gama de produse gata preparate vă va satisface cu siguranță. Nu ezitați să explorați rafturile bine aprovizionate ale Mikado și să vă răsfățați cu cele mai delicioase delicii culinare. Personalul dedicat este întotdeauna gata să vă ofere sfaturi și rețete, astfel încât experiența dumneavoastră culinară să fie cu adevărat memorabilă.

6.Electric Casa

Soluții personalizate pentru orice cerință

Electric Casa
 • Evaluare:

  4,3/5 (205 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Alexandru Vlahuță 59, Brașov 500398, România

 • Orar:

  08 – 17:30

 • Produs diversificat:

  O gamă variată de produse electrice pentru toate nevoile

 • Calitatea produsului:

  Produse de înaltă calitate, durabile și fiabile

 • Servicii pentru clienți:

  Personal prietenos și serviabil, cu cunoștințe excelente despre produse

 • Interval de preț:

  $ - $$$

 • Facilități:

  Parcare gratuită, Acces pentru persoane cu dizabilități, Toalete curate, Zonă de testare a produselor, Livrare la domiciliu

Electric Casa este destinația ta de încredere pentru toate nevoile tale electrice. Fie că e vorba de proiectarea și instalarea unui sistem electric complet sau pur și simplu de înlocuirea unei prize, echipa noastră de profesioniști experimentați este gata să te ajute.

Cu o gamă largă de produse de la mărci de top, de la întrerupătoare și prize până la panouri electrice și sisteme de iluminat, Electric Casa are tot ce ai nevoie pentru a-ți alimenta locuința sau afacerea. personalul nostru amabil și priceput te va ghida prin procesul de selecție a celor mai bune produse pentru nevoile tale specifice, asigurându-te că investiția ta va dura ani de zile.

Citește mai mult: Liste 35 restaurante din Brașov

7.Merlin.ro Brasov

Cu noi, fiecare zi e o ocazie de a economisi!

Merlin.ro Brasov
 • Evaluare:

  4,7/5 (282 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul 15 Noiembrie 94, Brașov 500102, România

 • Orar:

  08 – 22

 • Produs diversificat:

  O gamă variată de produse, de la electronice la articole de uz casnic

 • Calitatea produsului:

  Produse de înaltă calitate, de la branduri renumite

 • Servicii pentru clienți:

  Serviciu clienți receptiv și profesionist

 • Interval de preț:

  $$ - $$$

 • Facilități:

  Parcare gratuită, Ridicare din magazin, Livrare la domiciliu, Retur gratuit, Garanție extinsă

Descoperă universul vape la cel mai tare Vape-shop din Brașov: Merlin.ro! Te așteptăm într-un magazin cozy și aerisit, unde poți evada într-o oază a relaxării. Indiferent de nevoile tale, la Merlin.ro vei găsi tot ce cauți la prețuri imbatabile.

Personalul nostru prietenos și expert este gata să te ghideze în lumea fascinantă a vaping-ului. Bucură-te de cele mai noi produse, de la lichide premium până la dispozitive de ultimă generație. Vino la Merlin.ro, unde pasiunea pentru vape întâlnește excelența în servicii și prețuri avantajoase!

8.Total Audio

Total Audio
 • Evaluare:

  4,5/5 (131 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Gării 26A, Brașov 500218, România

 • Orar:

  09:30 – 18

Echipa noastră de ingineri de sunet te va cuceri prin profesionalismul și talentul lor. Experiența vastă în domeniu le permite să ofere soluții personalizate adaptate nevoilor tale specifice. Nu ezita să ne contactezi pentru a transforma ideile tale sonore în realitate!

Fie că ai nevoie de un mixaj audio impecabil, de design sonor captivant sau chiar de montaje complexe, suntem aici pentru a te ajuta. Echipamentele noastre de ultimă generație și tehnologia de vârf garantează o calitate excepțională a sunetului, care va depăși toate așteptările. Contactează-ne astăzi și descoperă cum putem duce proiectele tale audio la un nivel superior!

9.MEDING SRL

MEDING SRL
 • Evaluare:

  4,6/5 (22 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Alexandru Ioan Cuza 6, Brașov 500085, România

 • Orar:

  08 – 16

Recomand cu încredere firma MEDING SRL pentru achiziționarea de case de marcat fiscale. M-au ghidat pas cu pas prin procesul de fiscalizare, oferind training cuprinzător privind utilizarea, plățile și raportarea. Experiența mea cu ei a fost excepțională, iar asistența lor promptă și eficientă mi-a ușurat enorm tranziția către noul sistem. Calitatea serviciilor și profesionalismul echipei MEDING SRL sunt de neegalat.

Experiența mea anterioară cu această firmă a fost dezastruoasă. Recenzia negativă pe care am postat-o anterior a reflectat frustrarea mea față de serviciile proaste și lipsa de profesionalism. Cu toate acestea, sunt încântat să anunț că firma MEDING SRL și-a îmbunătățit semnificativ serviciile, oferind acum o experiență de excepție clienților săi. Nu ezitați să alegeți MEDING SRL pentru nevoile dumneavoastră de case de marcat fiscale.

10.Ricambi Service / Espressor Delonghi Brasov

Ricambi Service / Espressor Delonghi Brasov
 • Evaluare:

  4,3/5 (70 Review by google)

 • Adresă:

  Calea București 84, Brașov 500326, România

Descoperă lumea cafelei cu Espressorul Delonghi de la Ricambi Service Brașov! Comanda până pe 14 martie și bucură-te de livrarea rapidă în doar 1-4 zile. Răsfăță-te cu aroma bogată și spuma de lapte perfectă a cafelei tale preferate, preparată chiar la tine acasă.

Te așteptăm cu cea mai bună experiență în materie de espressoare! Nu mai pierde timpul cu vorbe inutile și vizite zadarnice. Contactează-ne acum și savurează cafeaua perfectă în cel mai scurt timp. Ricambi Service Brașov: Calitate, Livrare Rapidă și Experiențe Delicioase!

11.SISTEM S.R.L.

SISTEM S.R.L.
 • Evaluare:

  4,7/5 (51 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Călugăreni 23, Brașov, România

 • Orar:

  08 – 16:30

Sistem S.R.L. este lider în domeniul furnizării de case de marcat cu memorie electronică, oferind o gamă largă de produse la prețuri competitive. Datorită personalului calificat și dedicat, compania garantează promptitudine și servicii impecabile, asigurându-se că fiecare client este mulțumit. Indiferent de nevoile dvs. comerciale, Sistem S.R.L. are soluția perfectă, oferindu-vă acces la cele mai noi tehnologii și la cel mai bun raport calitate-preț.

Investiția într-o casă de marcat cu memorie electronică de la Sistem S.R.L. reprezintă o decizie inteligentă pentru orice afacere. Această tehnologie avansată simplifică procesele de încasare și gestionare a tranzacțiilor, oferind o evidență precisă și sigură a vânzărilor. În plus, Sistem S.R.L. oferă servicii de instalare și instruire complete, asigurându-se că personalul dvs. este instruit să utilizeze corect echipamentul nou. Beneficiați de avantajele unei case de marcat cu memorie electronică de la Sistem S.R.L. și duceți-vă afacerea la un nou nivel de eficiență și succes.

12.SmokeMania Brasov

SmokeMania Brasov
 • Evaluare:

  4,7/5 (66 Review by google)

 • Adresă:

  Intrarea Kogalniceanu-Victoriei, Pasajul Rainbow, Brașov 500214, România

 • Orar:

  09:30 – 19

13.Merlin.ro Brasov Centru

Merlin.ro Brasov Centru
 • Evaluare:

  4,8/5 (40 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Mureșenilor 9, Brașov 500030, România

 • Orar:

  08 – 22

14.Țigara Electronică

Țigara Electronică
 • Evaluare:

  4,3/5 (59 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Lungă 219, Brașov 500051, România

 • Orar:

  10 – 18

15.Kavidra SRL

Kavidra SRL
 • Evaluare:

  4,8/5 (46 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Doctor Victor Babeș 29, Brașov 500073, România

 • Orar:

  09 – 17

16.Elbi Electric & Lighting

Elbi Electric & Lighting
 • Evaluare:

  4,8/5 (21 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Henri Coandă, Brașov 507190, România

 • Orar:

  08 – 17

17.Mobistore

Mobistore
 • Evaluare:

  3,4/5 (10 Review by google)

 • Adresă:

  Brașov, România

18.Flanco Smart Discounter

Prețuri competitive și promoții avantajoase

Flanco Smart Discounter
 • Evaluare:

  3,8/5 (1044 Review by google)

 • Adresă:

  Coresi Shopping Resort, Str. Zaharia Stancu 1, Brașov 500167, România

 • Orar:

  10 – 21

 • Produs diversificat:

  Gamă variată de produse electronice și electrocasnice

 • Calitatea produsului:

  Produse de calitate de la branduri de renume

 • Servicii pentru clienți:

  Personal amabil și serviabil

 • Interval de preț:

  $$

 • Facilități:

  Parcare gratuită, Acces facil pentru persoane cu dizabilități, Wi-Fi gratuit, Servicii de reparații și instalare, Card de fidelitate

19.SHORTCUT ELECTRONIC

SHORTCUT ELECTRONIC
 • Evaluare:

  5,0/5 (2 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Griviței 69, Brașov 500098, România

 • Orar:

  08:30 – 18

20.Discount electronice

Discount electronice
 • Evaluare:

  4,5/5 (4 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Uranus 14, Brașov 500361, România

 • Orar:

  09:30 – 17:30

21.TLN

TLN
 • Evaluare:

  4,8/5 (4 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Mihai Viteazul 68, Brașov 500187, România

 • Orar:

  10 – 18

22.Prosecom

Prosecom
 • Evaluare:

  5,0/5 (1 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Alexandru Vlahuță 63, Brașov 500002, România

 • Orar:

  08 – 17

23.Flanco Smart Discounter Brasov Carrefour

 • Evaluare:

  4,2/5 (5 Review by google)

 • Adresă:

  Calea București 105, Brașov 500299, România

 • Orar:

  09 – 21

24.Falcon Electronics SRL

Falcon Electronics SRL
 • Evaluare:

  4,3/5 (6 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Buzești 13, Brașov 500449, România

 • Orar:

  08 – 17

25.Informedia BV S.R.L.

 • Evaluare:

  4,2/5 (5 Review by google)

 • Adresă:

  Calea București nr. 80, Brașov 500326, România

 • Orar:

  09 – 17

Sugestii de postare