Liste 29 servicii de închiriere auto din Iași

Laura Vasilescu

• Actualizat: 2024-06-12

O sinteză din cele mai bune liste despre servicii de închiriere auto din Iași, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum Duo rent a car Iasi, Klass Wagen, Travis Rent a Car (Iasi city center), Nova Rent a Car Iasi, Ama Rent a Car&Inchirieri auto Iasi. Hai să explorăm împreună!

1.Duo rent a car Iasi

Călătoreşte în siguranţă şi confort cu Duo Rent a Car Iasi!

Duo rent a car Iasi
 • Evaluare:

  4,9/5 (1254 Review by google)

 • Adresă:

  Hotel Ciric, Str. Zona de Agrement Ciric, Iași 700334, România

 • Orar:

  10 – 21

 • Avantaje:

  Preturi accesibile, maşini cu dotări moderne, locaţie convenabilă

 • Dezavantaje:

  Gamă limitată de maşini disponibile, timp mare de aşteptare, procedură birocratică

 • Calitate:

  Servicii auto de calitate la un preţ avantajos

 • Personal:

  - Amabil - Profesionist - Disponibil - Eficient - Prietenos

 • Servicii:

  - Închirieri auto - Opţiuni de închiriere pe termen scurt şi lung - Asistenţă rutieră 24/7 - Transfer de la/către aeroport - Livrare maşini la domiciliu

Experimentează plăcerea de a conduce cu Duo Rent a Car Iași! Nu rata ofertele noastre imbatabile și rezervează astăzi mașina ta. Echipa noastră de profesioniști este gata să-ți ofere cele mai avantajoase soluții, adaptate perfect nevoilor tale. Cu servicii ireproșabile, punctulitate și amabilitate, Duo Rent a Car Iași te va cuceri de la prima călătorie.

Fie că ești în căutarea unei escapade de weekend sau a unei aventuri de lungă durată, Duo Rent a Car Iași are mașina potrivită pentru tine. Bucură-te de flexibilitate, confort și siguranță la volan. Contactează-ne acum și descoperă cele mai bune tarife de închiriere auto din Iași. Drum bun și amintiri de neuitat!

2.Klass Wagen

Klass Wagen
 • Evaluare:

  4,8/5 (1482 Review by google)

 • Adresă:

  Pavilion Administrativ, Strada Aurel Vlaicu 78, Iași 700381, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

Dacă ești în căutarea unei experiențe de închiriere auto de neuitat în România, Klass Wagen este alegerea perfectă. Cu un personal amabil și profesionist, precum Costi, și o flotă de mașini bine întreținute, Klass Wagen îți oferă liniștea sufletească de care ai nevoie pentru a te bucura de călătoria ta.

Fie că ești un turist care explorează frumusețile României sau un localnic care are nevoie de o mașină pentru afaceri sau plăcere, Klass Wagen are soluția ideală pentru tine. Nu numai că mașinile lor sunt în condiții excelente, dar oferă și o gamă largă de opțiuni, inclusiv mașini economice, SUV-uri și mașini de lux. Așadar, dacă îți dorești o experiență de închiriere auto sigură, confortabilă și plăcută, Klass Wagen este alegerea ideală pentru tine.

Citește mai mult: Liste 18 restaurante din Iași

3.Travis Rent a Car (Iasi city center)

Travis Rent a Car (Iasi city center)
 • Evaluare:

  4,6/5 (102 Review by google)

 • Adresă:

  Piața Independenței 15-17, Iași 700101, România

 • Orar:

  09 – 17

Cauți o experiență de închiriere auto de neuitat în Iași? Descoperă Travis Rent a Car, lider în servicii auto de lux. Cu o flotă impresionantă de mașini de top, Travis Rent a Car îți pune la dispoziție cea mai bună opțiune pentru călătoria ta specială.

Fie că este vorba de un Ford Mustang impunător sau de un alt model elegant, echipa noastră de profesioniști îți va oferi un service excepțional. Bucură-te de libertatea de a explora Moldova cu o mașină de închiriat de la Travis Rent a Car și lasă-ne să facem din călătoria ta o amintire de neuitat.

4.Nova Rent a Car Iasi

„Soluția perfectă pentru nevoile tale de închirieri auto în Iași”

Nova Rent a Car Iasi
 • Evaluare:

  4,8/5 (422 Review by google)

 • Adresă:

  Intersectie Bucsinescu, vis a vis de Hotel Dorobanti, Strada Vasile Lupu 13, Iași 700259, România

 • Orar:

  08 – 20

 • Avantaje:

  Prețuri competitive, mașini curate și bine întreținute, personal amabil

 • Dezavantaje:

  Timp lung de așteptare, taxe ascunse, condiții de închiriere restrictive

 • Calitate:

  Mașini de calitate, cu întreținere regulată

 • Personal:

  * Prietenos și serviabil * Eficient și informat * Profesionist și politicos * Disponibil 24/7 * Multilingv

 • Servicii:

  * Închiriere pe termen scurt și lung * Livrare și preluare la/de la aeroport * Asistență rutieră 24/7 * GPS și scaune pentru copii disponibile * Servicii de curățenie

Experimentează plăcerea de a conduce cu Nova Rent a Car Iași! Oferim cele mai imbatabile prețuri din piață, cu 30-40% mai mici decât concurenții noștri. Alege o mașină confortabilă și sigură precum Seat Toledo din 2016 și bucură-te de o călătorie liniștită și fără griji.

De aproape un deceniu, Nova Rent a Car a fost alegerea noastră de încredere pentru închirieri auto. Serviciile impecabile, mașinile în stare impecabilă și atenția la detalii fac din Nova Rent a Car partenerul ideal pentru vacanțele tale în România. Nu ezita să experimentezi și tu confortul și siguranța pe care le oferim!

Citește mai mult: Liste 18 cafenele din Iași

5.Ama Rent a Car&Inchirieri auto Iasi

Soluția ideală pentru nevoile tale de închiriere auto

Ama Rent a Car&Inchirieri auto Iasi
 • Evaluare:

  4,6/5 (209 Review by google)

 • Adresă:

  Calea Chisinaului,707252,Cladirea Fibresin, Iași 707252, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

 • Avantaje:

  Prețuri competitive, servicii de calitate, o gamă variată de vehicule

 • Dezavantaje:

  Număr limitat de vehicule disponibile, locație nu foarte centrală, timpi de așteptare uneori mari

 • Calitate:

  Servicii de închiriere auto de înaltă calitate

 • Personal:

  - Prietenos și amabil - Profesionist și bine informat - Eficient și rapid - Disponibil 24/7 - Multilingv

 • Servicii:

  - Închirieri auto pe termen scurt și lung - Închirieri de mașini de lux - Închirieri de mașini electrice - Transferuri de la/către aeroport - Asistență rutieră 24/7

**Comentariu negativ:** Evitați Ama Rent a Car & ÎNCHIRIEREA AUTO IAȘI! Deziluzie totală din partea angajatului Alin de la Otopeni și a acestei companii de închirieri. Niciun contact de la ei, iar depozitul meu este blocat în contul lor. Rușine!

**Comentariu pozitiv:** Recomand cu încredere! Serviciul clienți al firmei a fost extrem de amabil și m-a ajutat mult. Am beneficiat și de o reducere generoasă. Mașina, un Audi A4 quattro, a fost impecabilă, fără nicio problemă tehnică. Pentru o experiență fără griji, alegeți cu încredere Ama Rent a Car & ÎNCHIRIEREA AUTO IAȘI!

6.Top Wagen - Inchirieri auto Iasi

Călătorii fără griji cu Top Wagen - Inchirieri auto Iasi

Top Wagen - Inchirieri auto Iasi
 • Evaluare:

  5,0/5 (246 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Grigore Ureche 3, Iași 700023, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

 • Avantaje:

  - Mașini curate și în stare bună - Personal amabil și serviabil - Prețuri competitive

 • Dezavantaje:

  - Locație puțin cam îndepărtată de centru - Număr limitat de mașini disponibile - Ocazional, timpul de așteptare pentru mașină poate fi mai lung

 • Calitate:

  Calitate superioară în servicii de închirieri auto

 • Personal:

  Amabil, Prietenos, Servicial, Profesionist, Competent

 • Servicii:

  Închirieri auto de scurtă și lungă durată, Livrare și preluare a mașinii, Asigurare completă, Asistență rutieră 24/7, Reduceri pentru închirieri multiple

Experiența dvs. neplăcută cu Top Wagen este regretabilă, însă dorim să clarificăm situația. Biroul nostru principal se află într-adevăr la Aeroportul Iași, dar oferim serviciul de livrare a mașinii la adresa dorită, contra cost. Acest serviciu este menționat clar pe site-ul nostru web și în termenii și condițiile noastre.

Ne mândrim cu un serviciu impecabil de închirieri auto, așa cum o demonstrează numeroasele recenzii pozitive de la clienții noștri fericiți. Suntem dedicați oferirii unei experiențe excelente, iar echipa noastră prietenoasă este mereu gata să vă asiste. Vă invităm să ne acordați o altă șansă de a vă demonstra profesionalismul nostru și vă asigurăm că veți avea o călătorie plăcută cu Top Wagen.

Citește mai mult: Liste 25 baruri din Iași

7.Carpatian rent a car

Explorarea României cu stil și confort împreună cu Carpatian Rent a Car

Carpatian rent a car
 • Evaluare:

  5,0/5 (244 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Aurel Vlaicu 54 I, Iași 700381, România

 • Orar:

  09 – 22

 • Avantaje:

  Oferte personalizate, mașini noi și curate, asistență rutieră 24/7

 • Dezavantaje:

  Tarife mai mari decât la alte companii, disponibilitate limitată în perioadele de vârf, condiții de închiriere stricte

 • Calitate:

  Servicii de închirieri auto de înaltă calitate și fiabile

 • Personal:

  - Prietenos și amabil - Profesionist și informat - Eficient și rapid - Disponibil 24/7 - Multilingv

 • Servicii:

  - Închirieri auto pe termen scurt și lung - Închirieri de mașini de lux și economice - Servicii de transfer aeroport - Asistență rutieră 24/7 - Servicii de parcare

8.Autonom

Autonom
 • Evaluare:

  4,5/5 (52 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Moara de Vânt, 34, Iași 700750, România

După o călătorie minunată, a venit momentul să returnez mașina închiriată la aeroportul din Iași. Am fost întâmpinat cu un zâmbet cald de Zico, un tânăr amabil care a verificat rapid starea vehiculului. S-a interesat cum a fost experiența mea și dacă am fost mulțumit de mașină. Serviciile profesioniste și grija lor pentru detalii mi-au întărit convingerea că am făcut alegerea potrivită.

Pentru transferul de la aeroport la hotel, am fost întâmpinat de un sofer politicos și serviabil, care a făcut călătoria plăcută și relaxantă. Ne-a oferit ghidaje valoroase, lăsându-ne o impresie minunată. Personalul hotelului a fost la fel de amabil și atent, asigurându-se că șederea noastră a fost cât mai confortabilă. Într-adevăr, experiența mea în Iași a fost una de neuitat, datorită serviciilor excepționale și ospitalității sincere.

9.4U Car Rentals Iasi - inchirieri auto - aeroport Iasi (IAS)

4U Car Rentals Iasi - inchirieri auto - aeroport Iasi (IAS)
 • Evaluare:

  5,0/5 (71 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Aeroportului, Iași 700348, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

Experiență excelentă de închiriere a mașinii de la 4U Car Rentals Iași! Procesul a fost simplu și rapid, iar mașina era în stare excelentă. Personalul a fost extrem de amabil și serviabil, în special Dorin, care ne-a întâmpinat la aeroport și ne-a oferit asistență imediată. Recomandăm cu căldură 4U Car Rentals Iași pentru o experiență de închiriere a mașinii fără griji și plăcută.

4U Car Rentals Iași oferă un serviciu de închiriere auto excepțional, cu o flotă impresionantă de mașini moderne și bine întreținute. Personalul nostru calificat este dedicat să vă ofere cea mai bună experiență, de la rezervare până la returnarea mașinii. Procesul nostru simplificat și transparent vă asigură că veți obține cea mai bună ofertă, fără costuri ascunse. În plus, locația noastră convenabilă la aeroportul Iași (IAS) vă permite să începeți călătoria fără stres.

10.WLC Rent a Car Iasi

WLC Rent a Car Iasi
 • Evaluare:

  4,9/5 (51 Review by google)

 • Adresă:

  Str, Iași 700750, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

Închiriază o mașină de la WLC Rent a Car Iași și nu vei rata ocazia de a explora orașul și împrejurimile în stil! Cu o parcare spațioasă, cu numeroase locuri libere, te poți relaxa știind că mașina ta este în siguranță.

Tarifele flexibile se adaptează nevoilor tale, oferind de la tarife orare pentru deplasări scurte până la reduceri semnificative pentru închirieri de 24 de ore. Cu doar 5 lei pe oră pentru primele 6 ore, 45 de lei pentru o zi întreagă și 50 de lei pentru fiecare zi suplimentară, bugetul tău va rămâne intact în timp ce te bucuri de libertatea și confortul propriei mașini.

11.Iasi Rent a Car

Iasi Rent a Car
 • Evaluare:

  4,2/5 (61 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Moara de Vânt, Aeroportul International Iasi, Terminal 3 34, Iași 700750, România

 • Orar:

  09 – 17

Iași Rent a Car a depășit toate așteptările mele! Echipa lor dedicată a oferit un serviciu excepțional, de la rezervare până la predare. Calitatea mașinii de închiriat, un Opel Grandland, a fost impecabilă, oferind o experiență de condus confortabilă și fiabilă. Nu doar că am primit cel mai bun preț, dar am beneficiat și de asistență rutieră non-stop, asigurându-mi liniștea sufletească pe tot parcursul călătoriei. Recomand cu încredere Iași Rent a Car pentru o experiență de închiriere de mașini fără griji și plăcută.

Nu lăsați șansa să experimentați excelența închirierii de mașini! Iași Rent a Car oferă o gamă largă de vehicule pentru a se potrivi nevoilor dumneavoastră, de la mașini compacte urbane până la SUV-uri spațioase. Cu o dedicație de neegalat față de satisfacția clienților, echipa lor prietenoasă și experimentată este gata să vă ghideze prin fiecare pas al procesului de închiriere. Rezervați-vă astăzi mașina de închiriat prin Iași Rent a Car și bucurați-vă de libertatea de a explora Iași și împrejurimile sale în confort și stil.

12.Quick Rent a Car Iasi

Quick Rent a Car Iasi
 • Evaluare:

  5,0/5 (52 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Hanciuc 11, Iași 700350, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

13.Enterprise Rent-A-Car - Aeroportul International Iași

Enterprise Rent-A-Car - Aeroportul International Iași
 • Evaluare:

  4,8/5 (39 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Moara De Vant 34, Iași 700750, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

Începeți-vă călătoria cu încredere și ușurință închiriind o mașină de la Enterprise Rent-A-Car de la Aeroportul Internațional Iași. Cu angajații noștri dedicați și o flotă de vehicule moderne, vă asigurăm o experiență fără probleme pe drum.

Fie că aveți nevoie de un sedan compact pentru a explora orașul sau de un SUV spațios pentru aventuri familiale, avem mașina perfectă pentru nevoile dvs. Rezervați online sau sunați-ne astăzi și asigurați-vă că aveți o călătorie plăcută în Iași și împrejurimile sale.

14.Star Închirieri Auto Iași - Rent a Car Iași

Star Închirieri Auto Iași - Rent a Car Iași
 • Evaluare:

  4,6/5 (28 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Chimiei 33, Iași 700045, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

15.Autonom

Autonom
 • Evaluare:

  4,6/5 (67 Review by google)

 • Adresă:

  Șoseaua Păcurari 129, Iași 700545, România

16.Frog rent a car / inchirieri auto

 • Evaluare:

  5,0/5 (44 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul chimiei nr 4,bloc c3,sc B,etaj 9, Iași 707306, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

17.PriceCarz Iasi

 • Evaluare:

  4,5/5 (69 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Tudor Vladimirescu 69, Iași 700750, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

18.Next Auto Green Iasi

Next Auto Green Iasi
 • Evaluare:

  5,0/5 (9 Review by google)

 • Adresă:

  Iași 700750, România

 • Orar:

  07 – 22

19.Inchirieri Auto Iasi SOS

Inchirieri Auto Iasi SOS
 • Evaluare:

  5,0/5 (9 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Poitiers 25C, Iași 700671, România

 • Orar:

  09 – 18

20.AutoBoca

 • Evaluare:

  4,5/5 (8 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Moara de Vânt, Iasi, Iași 700737, România

 • Orar:

  09 – 18

21.SAN AUTO Rent

SAN AUTO Rent
 • Evaluare:

  3,7/5 (21 Review by google)

 • Adresă:

  Șoseaua Iași-Tomești 78, Iași 707515, România

 • Orar:

  09 – 17

22.Rent a Car Iasi

Rent a Car Iasi
 • Evaluare:

  3,9/5 (10 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Fântânilor 37 Bl.2, parter, spatiu amenajat, Iași 707252, România

 • Orar:

  08 – 19

23.AutoBoca Rent-a-Car Iasi

AutoBoca Rent-a-Car Iasi
 • Evaluare:

  3,6/5 (8 Review by google)

 • Adresă:

  Str. 14 Decembrie 1989, Iasi, Iași 700062, România

 • Orar:

  09 – 18

24.Iasi Rent a Car - Cliven

Iasi Rent a Car - Cliven
 • Evaluare:

  5,0/5 (5 Review by google)

 • Adresă:

  Cliven Turism, Stefan cel Mare, Iași 700064, România

 • Orar:

  09 – 17

25.RentalCarsIasi

RentalCarsIasi
 • Evaluare:

  4,0/5 (2 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Păcurari 110, Iași 700514, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

26.Închirieri Auto în Iasi Aeroport

Închirieri Auto în Iasi Aeroport
 • Evaluare:

  5,0/5 (1 Review by google)

 • Adresă:

  Strada, Iași 700750, România

 • Orar:

  08 – 21

27.Inchirieri masini Iasi

Inchirieri masini Iasi
 • Evaluare:

  3,5/5 (6 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Păcurari 110, Iași, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

28.Cronoscar - Iași

Cronoscar - Iași
 • Evaluare:

  0/5 ( Review by google)

 • Adresă:

  Str. Moara de Vant 34, Iași 700750, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

29.Inchirieri auto Iasi / RIO RENT

Inchirieri auto Iasi / RIO RENT
 • Evaluare:

  0/5 ( Review by google)

 • Adresă:

  Strada Aurel Vlaicu, Iași 700382, România

 • Orar:

  09 – 20

Sugestii de postare