Liste 30 magazin de bijuterii din Oradea

Laura Vasilescu

• Actualizat: 2024-07-06

O sinteză din cele mai bune liste despre magazin de bijuterii din Oradea, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum SPLEND'OR, SPLEND'OR, Pandora, KULTHO, Freya Diamonds. Hai să explorăm împreună!

1.SPLEND'OR

Oază de relaxare în inima orașului

SPLEND'OR
 • Evaluare:

  5,0/5 (627 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Republicii 30, Oradea 410159, România

 • Orar:

  10 – 21

 • Produs diversificat:

  O gamă largă de produse pentru toate gusturile și nevoile

 • Calitatea produsului:

  Produse de înaltă calitate, realizate cu atenție la detalii

 • Servicii pentru clienți:

  Serviciu excelent pentru clienți, amabil și profesionist

 • Interval de preț:

  $$

 • Facilități:

  Parcare privată, Wi-Fi gratuit, Terasă în aer liber, Zonă de joacă pentru copii, Accesibil persoanelor cu dizabilități

Descoperiți bijuteriile încântătoare care vă vor încânta simțurile la SPLEND'OR! Fiecare creație este o capodoperă unică, realizată cu măiestrie și atenție la detalii, menită să vă ofere strălucire și eleganță. Echipa noastră de experți în bijuterii vă va ghida cu profesionalism și căldură, oferindu-vă sfaturi personalizate și îndrumându-vă spre bijuteria perfectă pentru orice ocazie.

Indiferent dacă sunteți în căutarea unui cadou special pentru o persoană dragă sau doriți să vă răsfățați cu o bijuterie deosebită, SPLEND'OR vă oferă o gamă extraordinară de piese care vor depăși așteptările. De la verighete prețioase până la bijuterii contemporane, veți găsi ceva care să se potrivească stilului și personalității dvs. Răsfățați-vă cu strălucirea SPLEND'OR și lăsați bijuteriile noastre să vă completeze farmecul și să vă facă să străluciți!

2.SPLEND'OR

Gustul autentic al mâncărurilor tradiționale românești.

SPLEND'OR
 • Evaluare:

  4,9/5 (255 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Nufărului 30, Oradea 410583, România

 • Orar:

  10 – 22

 • Produs diversificat:

  O gamă variată de produse pentru toate gusturile și nevoile.

 • Calitatea produsului:

  Produsele sunt de înaltă calitate, realizate din ingrediente proaspete și de cea mai bună calitate.

 • Servicii pentru clienți:

  Serviciul pentru clienți este prompt, amabil și profesionist.

 • Interval de preț:

  $

 • Facilități:

  Wi-Fi gratuit, Parcare privată, Terasă în aer liber, Salon privat pentru evenimente, Muzică live în weekend

Citește mai mult: Liste 32 baruri din Oradea

3.Pandora

Pandora
 • Evaluare:

  4,4/5 (109 Review by google)

 • Adresă:

  Nufarului 30, Oradea, Oradea 410583, România

 • Orar:

  10 – 22

Descoperiți Pandora, o oază fermecătoare în inima Lotus Center din Nufăru, Oradea. Pasind in aceasta bijuterie, veți fi întâmpinat de un univers magic plin de artă și bijuterii exquisite. Fiecare piesă este o capodoperă în sine, creată cu pasiune și atenție la detalii de artiști talentați.

Lăsați-vă captivează de frumusețea atemporală a bijuteriilor Pandora și găsiți piesa perfectă care să vă exprime stilul unic. Fie că sunteți în căutarea unui cadou special sau a unui răsfăț pentru dumneavoastră, Pandora va depăși cu siguranță așteptările, oferind o experiență de cumpărături de neuitat.

4.KULTHO

KULTHO
 • Evaluare:

  4,2/5 (104 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Nufărului 30, Oradea 410583, România

 • Orar:

  10 – 21

**Experiență de cumpărături de lux la KULTHO** Descoperă bijuterii de calitate excepțională și branduri internaționale renumite la KULTHO. Lasă-te ghidat de personalul nostru calificat, precum Diana, care te va ajuta să găsești bijuteria perfectă pentru tine sau pentru cei dragi. Colecțiile noastre rafinate îți vor oferi strălucirea și eleganța pe care le cauți.

**Servicii de excepție și calitate garantată** La KULTHO, serviciul clienți este prioritatea noastră. Echipa noastră dedicată este gata să te ajute cu orice întrebare sau cerere. Poți fi sigur de calitatea produselor noastre, deoarece sunt selectate cu grijă pentru a îndeplini cele mai înalte standarde. Experiența ta de cumpărături va fi una memorabilă, lăsându-te cu o amintire prețioasă a bijuteriilor care te vor însoți o viață întreagă.

Citește mai mult: Liste 28 restaurante din Oradea

5.Freya Diamonds

Freya Diamonds
 • Evaluare:

  4,3/5 (16 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Ștefan Octavian Iosif 7, Oradea 410230, România

 • Orar:

  09 – 21

Bijuteriile Freya Diamonds: strălucirea diamantului, la un preț accesibil!

Descoperiți lumea fascinantă a bijuteriilor Freya Diamonds, unde calitatea excepțională se îmbină armonios cu prețurile imbatabile. Fiecare piesă este o capodoperă strălucitoare, concepută pentru a vă completa eleganța și a vă face să vă simțiți cu adevărat specială. De la coliere delicate la cercei opulenți și inele care vă vor tăia răsuflarea, colecția noastră vastă are câte ceva pentru toate gusturile și bugetele.

6.Bijuteria Roma

Bijuteria Roma
 • Evaluare:

  4,3/5 (97 Review by google)

 • Adresă:

  Calea Republicii nr 19, Oradea 410025, România

 • Orar:

  09 – 17

Bijuteria Romei, un oraș vibrant care îmbină istoria cu modernitatea, unde fiecare colț îți oferă o experiență extraordinară. Descoperă monumentele antice impunătoare, precum Colosseumul și Forumul Roman, care te vor transporta în vremurile glorioase ale Imperiului Roman. Pierde-te pe străduțele fermecătoare, pline de magazine cochete și cafenele încântătoare, unde aroma proaspătă a cafelei se împletește cu atmosfera autentică a orașului.

Bucătăria romană este o deliciu în sine, o simfonie de arome și gusturi care te va încânta. Savurează pastele delicioase "all'amatriciana", preparate cu un sos picant de roșii și guanciale crocantă, sau încearcă "cacio e pepe", o pastă simplă, dar rafinată, condimentată cu brânză pecorino și piper negru. Bucură-te de o înghețată cremoasă "gelato" într-o dintre numeroasele gelaterii sau răsfață-te cu "tiramisu", un desert decadent, cu straturi de cafea și cremă de mascarpone.

Citește mai mult: Liste 20 cafenele din Oradea

7.Bijuterii Unique Design

Bijuterii Unique Design
 • Evaluare:

  4,8/5 (20 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Dacia 60, Oradea 410000, România

 • Orar:

  09 – 17

Descoperiți magia bijuteriilor Unique Design, unde fiecare piesă este o capodoperă unică, confecționată cu măiestrie și pasiune. Echipa de artizani talentați creează bijuterii rafinate și elegante, inspirate de cele mai noi tendințe și materiale de înaltă calitate. Fie că sunteți în căutarea unui cadou special sau a unui accesoriu personal, veți găsi cu siguranță o piesă care să vă completeze stilul și să vă facă să străluciți.

Promtitudine, calitate excepțională și servicii impecabile sunt garanțiile pe care Unique Design vi le oferă. Bijuteriile sunt livrate cu promptitudine, ambalate cu grijă pentru a asigura integritatea lor. Echipa de asistență este mereu disponibilă pentru a răspunde întrebărilor și a vă îndruma în alegerea bijuteriilor perfecte. Alegeți Unique Design și experimentați un nivel de excelență care va depăși așteptările dumneavoastră.

8.CARLA BRILLANTI

CARLA BRILLANTI
 • Evaluare:

  4,8/5 (13 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Franz Schubert Nr 5, Oradea 410033, România

 • Orar:

  10 – 14

9.Bijuteria TURCUAZ

Bijuteria TURCUAZ
 • Evaluare:

  5,0/5 (23 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Republicii 47, Oradea 410167, România

 • Orar:

  10 – 17

Fie că îți dorești o bijuterie personalizată sau una dintre piesele noastre exclusive, echipa noastră de experți te va ghida prin fiecare pas al procesului, asigurându-se că viziunea ta devine realitate. Cu o dedicație neobosită față de calitate și satisfacția clientului, Bijuteria Turcuaz garantează că fiecare bijuterie creată va fi o comoară prețuită pentru o viață.

10.SELECT GOLD

SELECT GOLD
 • Evaluare:

  4,5/5 (27 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Ogorului nr. 171, Oradea, România

 • Orar:

  09 – 21

11.Bijuteria Verigheta

Bijuteria Verigheta
 • Evaluare:

  4,4/5 (22 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Decebal 42, Oradea, România

 • Orar:

  10 – 18

Verigheta, o bijuterie aparte, vă așteaptă într-un magazin de bijuterii excepțional! Calitatea desăvârșită, prețurile avantajoase și frumusețea bijuteriilor vă vor cuceri de la prima vedere. Personalul amabil, profesionist și bine pregătit vă va îndruma cu răbdare, oferindu-vă asistența necesară pentru a găsi piesa perfectă.

Cu un calificativ de 10 din 10, Verigheta este bijuteria unde fiecare detaliu este atins cu măiestrie. Fie că sunteți în căutarea unei verighete pentru momentul special al căsătoriei sau a unei bijuterii speciale, Bijuteria Verigheta vă promite o experiență de cumpărături de neuitat, unde calitatea și frumusețea se îmbină armonios.

12.Bijuteria Babeș Gold

Bijuteria Babeș Gold
 • Evaluare:

  4,4/5 (31 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Primăriei 7, Oradea 410553, România

 • Orar:

  10 – 17

Bijuteria Babeș Gold vă oferă o experiență de cumpărături relaxantă și personalizată, unde bijuteriile noastre rafinate vă vor purta spre momente de neuitat. Cu o gamă largă de stiluri, de la cele clasice la cele moderne, și o echipă de experți prietenoși și pasionați, suntem dedicați să găsim bijuteria perfectă pentru orice ocazie.

Lasă-te captivat de strălucirea aurului și a pietrelor prețioase atent selectate, transformă fiecare moment într-un prilej de strălucire și lasă bijuteriile noastre să vorbească pentru tine. La Bijuteria Babeș Gold, bijuteriile tale nu sunt doar accesorii, ci expresii ale stilului și personalității tale.

13.Bijuteria Albert George Pop

Bijuteria Albert George Pop
 • Evaluare:

  5,0/5 (20 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Ady Endre 04, Oradea 410039, România

 • Orar:

  10 – 19

Bijuteriile lui Albert George Pop sunt adevărate capodopere, realizate cu migală și pasiune de un adevărat artist. Fiecare piesă este o bijuterie unică, creată cu atenție la detalii și cu un design deosebit. Am avut ocazia să comand un set de 3 bijuterii și am fost impresionată de calitatea excepțională și de frumusețea lor. Sunt sigură că vor deveni piesele mele preferate de bijuterii.

Albert George Pop este un meșter remarcabil, a cărui artă merită să fie apreciată de toți cei care iubesc frumosul. Dacă sunteți în căutarea unor bijuterii cu adevărat speciale, vă recomand cu căldură să vizitați atelierul lui Albert George Pop. Veți fi uimiți de frumusețea și calitatea creațiilor sale.

14.Bijuteria Diamant

Bijuteria Diamant
 • Evaluare:

  4,4/5 (40 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Episcop Doctor Vasile Coman 3 parter, Oradea 410178, România

 • Orar:

  09:30 – 17:30

15.Bijuteria Golden Gold

Bijuteria Golden Gold
 • Evaluare:

  4,7/5 (29 Review by google)

 • Adresă:

  Era Shopping Park, Calea Aradului 62, Oradea 410223, România

 • Orar:

  09 – 21

Descoperiți bijuteriile de o frumusețe răpitoare de la Golden Gold, unde strălucirea aurului și argintului vă vor fermeca. Colecția noastră extinsă oferă o diversitate uluitoare de piese, fiecare fiind o adevărată operă de artă.

La Golden Gold, nu suntem doar un magazin de bijuterii, ci și o destinație unde clienții noștri sunt tratați ca regi. Personalul nostru dedicat vă va întâmpina cu zâmbete calde și cunoștințe vaste, ajutându-vă să găsiți bijuteria perfectă pentru orice ocazie. Fie că doriți un cadou special, o piesă statement sau o reflectare a stilului dumneavoastră unic, la Golden Gold veți găsi bijuteria care vă va face inima să tresalte de bucurie.

16.Bijuteria Diana

Bijuteria Diana
 • Evaluare:

  4,7/5 (59 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Iosif Vulcan 4-6, Oradea 410041, România

 • Orar:

  10 – 17:30

17.Hermine Bijoux

Hermine Bijoux
 • Evaluare:

  3,9/5 (10 Review by google)

 • Adresă:

  Calea Republicii 14, Oradea 410018, România

 • Orar:

  10 – 18

18.TEILOR

TEILOR
 • Evaluare:

  3,8/5 (29 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Nufărului 30, Oradea 410583, România

 • Orar:

  10 – 22

19.Bijuteria Jasmin

Bijuteria Jasmin
 • Evaluare:

  5,0/5 (5 Review by google)

 • Adresă:

  Calea Republicii 11, Oradea, România

 • Orar:

  10 – 18:30

20.MIRA GOLD

MIRA GOLD
 • Evaluare:

  4,3/5 (3 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Avram Iancu 4, Oradea 410094, România

 • Orar:

  09 – 17

21.GOLD CENTER

GOLD CENTER
 • Evaluare:

  5,0/5 (1 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Nufărului, Oradea 410002, România

22.Podoabe Pretioase

Podoabe Pretioase
 • Evaluare:

  5,0/5 (5 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Ciocârliei, Oradea 410506, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

23.BrothaLuxury | Bijuterii Zirconiu

BrothaLuxury | Bijuterii Zirconiu
 • Evaluare:

  5,0/5 (6 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Salcâmilor 24A, Oradea 410279, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

24.Athena Bijuterie

Athena Bijuterie
 • Evaluare:

  3,0/5 (3 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Decebal 15, Oradea, România

 • Orar:

  10 – 18:30

25.Bijuterii Aurex

Bijuterii Aurex
 • Evaluare:

  3,0/5 (2 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Moscovei NR 7, Oradea 410001, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

26.Bijuteria Hera

 • Evaluare:

  3,4/5 (5 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Episcop Roman Ciorogariu 1, Oradea, România

 • Orar:

  10 – 19

27.Bijuteria Diana

Bijuteria Diana
 • Evaluare:

  0/5 ( Review by google)

 • Adresă:

  Strada Octavian Goga 9, Oradea 410221, România

28.Edifice | Ceasuri & Bijuterii

Edifice | Ceasuri & Bijuterii
 • Evaluare:

  0/5 ( Review by google)

 • Adresă:

  Str. Nufărului 30, Oradea 410533, România

 • Orar:

  10 – 22

29.Edifice | Ceasuri, Bijuterii & Accesorii

Edifice | Ceasuri, Bijuterii & Accesorii
 • Evaluare:

  0/5 ( Review by google)

 • Adresă:

  Calea Republicii 30, Oradea 410159, România

 • Orar:

  09 – 21

30.Bijuteria Golden Gold

Bijuteria Golden Gold
 • Evaluare:

  0/5 ( Review by google)

 • Adresă:

  Strada Madách Imre 5, Oradea 410021, România

 • Orar:

  10 – 18

Sugestii de postare