Liste 32 florarie din Timișoara

Alexandra Dumitrescu

• Actualizat: 2024-06-14

O sinteză din cele mai bune liste despre florarie din Timișoara, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum Florăria Crina, The Flower Shop, Florăria Flori In Culori, Floraria Hortensia, Floraria Avenue Des Roses Iulius Mall Timisoara. Hai să explorăm împreună!

1.Florăria Crina

Florăria Crina
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea Martirilor 1989 nr 19, Timișoara 300734, România

 • Orar:

  09 – 20

Florăria Crina, un loc special unde florile și aranjamentele deosebite se îmbină armonios cu prețurile accesibile. O echipă dedicată, cu excepția unei angajate, se implică activ și onorează toate comenzile, de la decorarea sălilor de evenimente până la livrări la domiciliu. Cu Florăria Crina, evenimentele speciale devin și mai memorabile, iar cadourile florale transmit emoție și bucurie.

Cu fiecare floare și fiecare buchet, Florăria Crina aduce un strop de frumusețe și eleganță în viața clienților. Deși atitudinea uneia dintre angajate ar putea fi îmbunătățită, calitatea florilor și aranjamentelor compensează cu prisosință. Alege Florăria Crina pentru a crea amintiri florale de neuitat și pentru a aduce un zâmbet pe chipul celor dragi.

2.The Flower Shop

Creații florale unice și personalizate

The Flower Shop
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Arieș 20, Timișoara 300425, România

 • Orar:

  10 – 20

 • Produs diversificat:

  Oferă o gamă largă de flori și aranjamente

 • Calitatea produsului:

  Flori proaspete și de calitate superioară

 • Servicii pentru clienți:

  Personal amabil și servicial

 • Interval de preț:

  $ - $$$

 • Facilități:

  Livrare la domiciliu, Comenzi online, Consiliere florală, Ambalaje cadou, Accesorii decorative

Floarea Soarelui este o oază de culoare și parfum, unde fiecare floare ascunde o poveste. Fie că doriți să surprindeți o persoană dragă cu un buchet elegant sau să vă împodobiți căminul cu o explozie de culoare, aici găsiți aranjamente florale de vis.

Cu o selecție impresionantă de bujori, trandafiri și alte varietăți florale, Florăria Soarelui este destinația supremă pentru iubitorii de flori. Fiecare floare este îngrijită cu dragoste și pasiune, pentru a vă oferi un cadou floral care să reziste în timp. Lăsați-vă inspirați de armonia cromatică și parfumul îmbietor al florilor noastre, și transformați fiecare ocazie într-un moment de bucurie și eleganță.

Citește mai mult: Liste 25 restaurante din Timișoara

3.Florăria Flori In Culori

Florăria Flori In Culori
 • Evaluare:
 • Adresă:

  incinta mall, Shopping City, Calea Șagului 100, Timișoara 300516, România

 • Orar:

  10 – 22

4.Floraria Hortensia

Floraria Hortensia
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Bujorilor 3, Timișoara, România

 • Orar:

  10 – 20

Citește mai mult: Liste 29 cafenele din Timișoara

5.Floraria Avenue Des Roses Iulius Mall Timisoara

Floraria Avenue Des Roses Iulius Mall Timisoara
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Iulius Town - Nespresso, Piața Consiliul Europei 2, Timișoara 300627, România

 • Orar:

  10 – 22

Descoperiți un paradis floral unde pasiunea pentru flori se împletește armonios cu talentul artistic de excepție – Florăria Avenue Des Roses din Iulius Mall Timișoara. Echipa dedicată de florari vă întâmpină cu căldură și creează buchete impresionante, ce depășesc orice imaginație. Fiecare aranjament este o capodoperă, o operă de artă florală care va aduce un strop de frumusețe și bucurie în viața dumneavoastră.

Fie că doriți să oferiți un cadou special, să înfrumusețați un eveniment important sau pur și simplu să vă răsfățați cu o splendoare florală, Florăria Avenue Des Roses este destinația perfectă. Recomandam cu căldură serviciile lor excepționale, pentru a vă bucura de aranjamente florale de neuitat, care vă vor lăsa fără suflare. Experimentați magia florilor și creați momente memorabile cu Avenue Des Roses!

6.Floraria Sophie's Fab Flowers

Floraria Sophie's Fab Flowers
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Marginii 2, Timișoara 302001, România

 • Orar:

  08 – 17

Citește mai mult: Liste 25 baruri din Timișoara

7.EDEN FLORĂRIE

EDEN FLORĂRIE
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Carol Telbisz 3, Timișoara, România

 • Orar:

  09 – 20

8.Oana Flower Shop

Oana Flower Shop
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Gheorghe Dima, Timișoara 300079, România

 • Orar:

  09 – 18

Florăria Oana, un paradis floral unde frumosul prinde viață! Experiența de a alege flori aici este unică, începând cu buchetele aranjate cu măiestrie, care dezvăluie prospețimea florilor. Fie că dorești o livrare la domiciliu sau un cadou special, echipa Florăriei Oana este mereu alături, ghidându-te în alegerea celei mai potrivite variante, atât estetic, cât și financiar.

Lasă-te cuprins de magia florilor de la Florăria Oana, unde pasiunea și creativitatea se îmbină pentru a îți oferi o experiență florală de neuitat! Buchetele elegante și aranjamentele florale unice vor aduce un strop de culoare și parfum în viața ta, transformând fiecare moment într-o amintire prețioasă. Cu o echipă dedicată și o atenție deosebită la detalii, Florăria Oana este destinația perfectă pentru toate dorințele tale florale!

9.Floraria ESSENZA

Floraria ESSENZA
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Cetății Nr.32, Timișoara 300367, România

 • Orar:

  09 – 19

10.Floraria Muse Flower Shop

Floraria Muse Flower Shop
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul 16 Decembrie 1989 nr11, Timișoara 300200, România

 • Orar:

  10 – 18

11.Floraria Soarelui

Floraria Soarelui
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Aștrilor 24, Timișoara 888888, România

 • Orar:

  08 – 19

12.Flori in Timisoara.ro

Flori in Timisoara.ro
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Burebista 8, Timișoara 300254, România

 • Orar:

  09 – 19

13.Florăria Floare de colț

Florăria Floare de colț
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Aristide Demetriade 1, Timișoara 300088, România

 • Orar:

  10 – 22

Descoperiți un univers floral încântător la Florăria Floare de Colț, unde frumusețea naturală prinde viață cu fiecare aranjament. Echipa noastră de florari experimentați își pune pasiunea și creativitatea la lucru pentru a crea capodopere florale care vor încânta simțurile și vor lăsa o amintire de neuitat.

Fie că doriți să exprimați dragostea, felicitările, condoleanțele sau pur și simplu să aduceți un strop de bucurie în viața cuiva, Florăria Floare de Colț vă oferă o gamă largă de aranjamente florale impresionante, personalizate pentru a se potrivi fiecărei ocazii. Cu flori proaspete, culori vibrante și texturi delicate, fiecare creație este o adevărată operă de artă florală care va înflori fericirea și va lăsa o impresie de durată.

14.Florăria Magnolia Timișoara (Shopping City)

Florăria Magnolia Timișoara (Shopping City)
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Shopping City, Calea Șagului 100, Timișoara 300516, România

 • Orar:

  10 – 22

15.Flori in Timisoara.eu

Flori in Timisoara.eu
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Piața Victoriei 7, Timișoara 300030, România

Magazinul nostru online oferă o gamă vastă de flori superbe, aranjate cu măiestrie de florarii noștri experimentați. Fiecare buchet este o capodoperă a artei florale, realizată cu precizie și pasiune. Răsfățați-vă cu cadouri florale excepționale, livrate proaspete și la timp, pentru a face orice ocazie specială.

16.Florăria Felice Shop

Florăria Felice Shop
 • Evaluare:
 • Adresă:

  nr.3, Strada Carol Telbisz, Timișoara 300001, România

 • Orar:

  09 – 20

Magazinul Florăria Felice este un sanctuar al frumuseții florale, unde fiecare petală și frunză transmit o poveste încântătoare. De la trandafiri roșii exuberanți la orhidee exotice, selecția noastră vastă de flori proaspete și aranjamente artistice captează inima și sufletul. Echipa noastră de florari pasionați, cu o expertiză de neegalat, vă ghidează prin această oază florală, transformând visele voastre în realitate.

Indiferent dacă doriți să oferiți un dar emoționant sau să vă răsfățați cu o splendoare florală, Florăria Felice este destinația supremă. Fiecare creație este o capodoperă unică, concepută pentru a aduce bucurie de durată. Lăsați-vă purtat de simfonia culorilor și aromelor, descoperind arta supremă a florilor.

17.floraria emma

floraria emma
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Piața Badea Cârțan, Timișoara, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

18.Florăria D-Dea

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Ciprian Porumbescu 13, Timișoara 300425, România

 • Orar:

  08:30 – 19

19.Buchet Express

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Coriolan Brediceanu 11, Timișoara 300011, România

20.Florăria Floare de Colț

Florăria Floare de Colț
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea Șagului 100, Timișoara 300516, România

 • Orar:

  10 – 22

21.Floraria Lotus

Floraria Lotus
 • Evaluare:
 • Adresă:

  vis-a-vis Auchan, Strada Aristide Demetriade 1, 300088, România

 • Orar:

  10 – 22

Florăria Lotus este o destinație de neratat pentru iubitorii de flori. Cu o atmosferă primitoare și un personal amabil, veți fi întâmpinați cu zâmbetul pe buze și cu cele mai proaspete flori din oraș.

Indiferent dacă sunteți în căutarea unui buchet elegant, a unui aranjament unic sau doar a câtorva tulpini proaspete, Florăria Lotus are ceva pentru toată lumea. Florile sunt atent selectate și aranjate cu grijă, asigurând că fiecare creație este o operă de artă. Prețurile accesibile și calitatea excepțională a florilor fac din Florăria Lotus o alegere excelentă pentru cadouri, evenimente speciale sau pur și simplu pentru a vă înfrumuseța casa.

22.Cris Flowers

Cris Flowers
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Dâmbovița 45, Timișoara 300425, România

 • Orar:

  09 – 18

23.Floraria First Bloom

Floraria First Bloom
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Piața Badea Cârțan, Timișoara 308706, România

 • Orar:

  08 – 21

24.Florarie

Florarie
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Științei 3, Timișoara 300425, România

 • Orar:

  08 – 17

25.Florăria Tudose

Florăria Tudose
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Piața Badea Cârțan Buticul, Timișoara 300124, România

26.Floraria Golya Badea Cartan Livrari

Floraria Golya Badea Cartan Livrari
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Piața Badea Cârțan, Timișoara 300124, România

 • Orar:

  08:30 – 21

27.Povesti cu Flori.ro

Povesti cu Flori.ro
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Burebista 10, Timișoara 300678, România

 • Orar:

  09 – 19

28.Florăria Floare de Colț

Florăria Floare de Colț
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea Aradului 56a, Timișoara 300291, România

 • Orar:

  09 – 21

29.Floraria Minola

Floraria Minola
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Simion Bărnuțiu 4, Timișoara 300321, România

 • Orar:

  08 – 19:30

30.Blooming Box - Florarie Online

Blooming Box - Florarie Online
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Stuparilor 45A, Timișoara 300254, România

 • Orar:

  08 – 22

31.Floraria 20 Springs

Floraria 20 Springs
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Piața Victoriei 8, Timișoara 300006, România

 • Orar:

  07 – 20

32.Bana Flower Shop

Bana Flower Shop
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Gheorghe Dima, Timișoara 300254, România

Sugestii de postare