Liste 14 florarie din Militari București

Ana Maria Ionescu

• Actualizat: 2024-06-17

O sinteză din cele mai bune liste despre florarie din Militari București, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum Floraria Trias, Trandafiri Criogenati Kdeco - Cadouri pentru Femei - Aranjamente Florale - Florarie Online | Produse Inovatoare - InnovaGoods, Flori24.ro - Florarie online, IMOD Flowers, Floria AFI Cotroceni. Hai să explorăm împreună!

1.Floraria Trias

Floraria Trias
 • Evaluare:

  4,5/5 (244 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu 53, București 061078, România

 • Orar:

  08 – 20

Descoperiți un univers al florilor proaspete și diverse la Florăria Trias, unde florarii noștri experimentați sunt maeștri în arta buchetelor personalizate. Indiferent dacă aveți un buget specific sau o idee îndrăzneață, echipa noastră vă va ghida cu profesionalism și căldură, transformând viziunea voastră în creații florale impresionante.

Experiența noastră îndelungată în domeniul floristic ne-a învățat că fiecare buchet are o poveste de spus. Fie că doriți să transmiteți dragostea, aprecierea sau condoleanțele, florile noastre vor purta mesajul vostru cu eleganță și emoție. Vă invităm să pășiți în lumea Florăriei Trias, unde fiecare petală este o invitație la frumusețe și încântare florală.

2.Trandafiri Criogenati Kdeco - Cadouri pentru Femei - Aranjamente Florale - Florarie Online | Produse Inovatoare - InnovaGoods

Trandafiri Criogenati Kdeco - Cadouri pentru Femei - Aranjamente Florale - Florarie Online | Produse Inovatoare - InnovaGoods
 • Evaluare:

  4,9/5 (120 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Oboga 15, București 062197, România

 • Orar:

  10 – 18

Citește mai mult: Liste 16 restaurante din Militari București

3.Flori24.ro - Florarie online

Flori24.ro - Florarie online
 • Evaluare:

  4,8/5 (53 Review by google)

 • Adresă:

  Aleea Dreptății 2J, București 060881, România

 • Orar:

  10 – 17

De la buchete vibrante la coșuri elegante, fiecare creație este o capodoperă, concepută pentru a celebra fiecare moment special. Echipa noastră de florari pricepuți se dedică selectării celor mai proaspete și mai frumoase flori, transformându-le în opere de artă care vor aduce bucurie și inspirație în viața ta. Lasă Flori24.ro să fie complicele tău floral și să creeze amintiri de neuitat cu fiecare livrare!

4.IMOD Flowers

IMOD Flowers
 • Evaluare:

  4,0/5 (42 Review by google)

 • Adresă:

  Incinta Afi Cotroceni Vis a vis de casele de la Auchan, Bulevardul General Paul Teodorescu 4, București 061344, România

 • Orar:

  10 – 22

Imod Flowers: Un buchet de experiențe florale de neuitat Ești în căutarea unor flori care să-ți lumineze ziua sau să celebreze un eveniment special? Imod Flowers este destinația ta pentru aranjamente florale impresionante și o experiență de livrare excepțională. De la buchete de zi cu zi până la aranjamente florale luxoase pentru nunți și evenimente, Imod Flowers oferă o gamă vastă care se potrivește tuturor gusturilor și bugetelor.

Cu dedicația lor pentru calitate și satisfacția clientului, Imod Flowers se asigură că fiecare aranjament este creat cu pricepere și grijă, folosind flori proaspete și de sezon. Fie că dorești să exprimi iubirea, recunoștința sau condoleanțele, Imod Flowers are aranjamentul perfect pentru a-ți transmite mesajul cu stil și eleganță.

Citește mai mult: Liste 11 cafenele din Militari București

5.Floria AFI Cotroceni

Floria AFI Cotroceni
 • Evaluare:

  4,0/5 (58 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul General Paul Teodorescu 4, București 061344, România

 • Orar:

  10 – 22

6.Florăria Floria Plaza

Florăria Floria Plaza
 • Evaluare:

  4,5/5 (32 Review by google)

 • Adresă:

  Plaza România, Bd. Timișoara 26Z, București 061331, România

 • Orar:

  10 – 22

Buchetele de flori de la Florăria Plaza sunt un adevărat spectacol pentru simțuri, variind în funcție de inspirația momentului și de personalitatea florarului care le creează. Fiecare aranjament este o operă de artă efemeră, concepută să evoce emoții și să aducă bucurie.

De la buchete exuberante, pline de culori vibrante, până la creații elegante și sofisticate, Florăria Plaza oferă o gamă largă de opțiuni pentru a se potrivi fiecărei ocazii și personalitate. Florile proaspete și de înaltă calitate sunt alese cu grijă și asortate cu măiestrie, rezultând în aranjamente unice și impresionante.

7.Florarie

Florarie
 • Evaluare:

  4,9/5 (11 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Uverturii 89, București 077042, România

 • Orar:

  08 – 20

În lumea înfloritoare a florăriilor, Florarie iese în evidență ca un adevărat maestru al artei florale. Cu mâini dibace și un ochi estetic rafinat, echipa lor de florari talentați transformă fiecare ocazie într-o experiență florală memorabilă. De la buchete somptuoase la aranjamente delicate, fiecare creație este o operă de artă, concepută pentru a evoca emoții și a înfrumuseța spații.

Indiferent dacă doriți un cadou pentru o persoană dragă, o piesă centrală uimitoare pentru un eveniment special sau pur și simplu o modalitate de a vă aduce o bucată de natură în casă, Florarie este destinația perfectă. Experiența lor bogată și pasiunea pentru tot ceea ce înseamnă flori garantează că fiecare client va pleca încântat și inspirat. Fiecare creație florală este o promisiune de frumusețe, eleganță și o amintire de neuitat.

8.Floraria Anemone

Floraria Anemone
 • Evaluare:

  4,8/5 (43 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Uverturii 80, București 060945, România

 • Orar:

  09 – 19

9.Splendor Garden Art

Splendor Garden Art
 • Evaluare:

  4,5/5 (25 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu 18-20, București 061344, România

 • Orar:

  08 – 20

Grădina Splendor Art, un loc minunat unde mi-am creat buchetul de mireasă de vis, personalizat cu florile mele preferate. Doamna florăreasă a adăugat cu măiestrie plante verzi, completând perfect armonia florală. Am comunicat bugetul meu maxim și, spre încântarea mea, l-am respectat cu exactitate, evitând orice cheltuieli suplimentare.

Însă, atenție la achiziționarea florilor la ghiveci! Din păcate, la o altă florărie, am avut o experiență neplăcută. Florile erau excesiv udate, iar tulpinile putrezite. În momentul în care am desfăcut ambalajul, am rămas cu florile și frunzele ofilite în mână, o dezamăgire totală care a umbrit bucuria de a dărui. Alegeți cu grijă florăria și verificați cu atenție starea florilor înainte de a le achiziționa pentru a evita astfel de întâmplări nefericite.

10.Pink Rose - Florărie Cora Lujerului

Pink Rose - Florărie Cora Lujerului
 • Evaluare:

  4,9/5 (34 Review by google)

 • Adresă:

  galeria comercială Cora Lujerului, Bulevardul Iuliu Maniu 19, București 061076, România

 • Orar:

  09 – 21

Pink Rose a adus prospețime și culoare evenimentului nostru special, asigurând cu rafinament aranjamentele florale pentru cununia civilă și nuntă. Buchetele impresionante, ghirlandele diafane și decorațiunile florale unice au creat o atmosferă feerică, transformând visul nostru în realitate.

Cu o echipă dedicată și un simț estetic desăvârșit, Pink Rose a depășit așteptările noastre, creând capodopera florală perfectă pentru ziua cea mare. Florile lor minunate au adăugat o notă romantică și elegantă, completând armonios decorul și oferind o amintire de neuitat pentru noi și invitații noștri.

11.Floressence

Floressence
 • Evaluare:

  4,4/5 (5 Review by google)

 • Adresă:

  București, România

 • Orar:

  07 – 21

Floressence, o oază de creativitate florală, unde fiecare aranjament este o operă de artă. Cu o echipă de artiști florali experimentați, Floressence își dedică arta transformării viselor florale în realități uimitoare. Fie că doriți un coș personalizat de 5 stele sau un buchet rafinat, Floressence livrează rezultate remarcabile care vor lăsa o impresie de durată.

Experiența Floressence este la fel de deosebită ca și creațiile lor. Comoditatea, profesionalismul și atenția la detalii garantează o experiență fără efort și satisfăcătoare. Fiecare client este tratat ca un membru al familiei Floressence, bucurându-se de un serviciu personalizat și de o dedicație de neegalat. Alegeți Floressence și descoperiți magia florilor, transformată în aranjamente impresionante care vor încânta toate simțurile și vor crea amintiri de neuitat.

12.Florărie

Florărie
 • Evaluare:

  4,5/5 (4 Review by google)

 • Adresă:

  Lujerului, Bulevardul Iuliu Maniu, București, România

 • Orar:

  08 – 19

Întâmpinați frumusețea florală la Florărie Flori! Răsfățați-vă simțurile cu o gamă încântătoare de flori proaspete, selectate cu grijă pentru a aduce o bucurie de durată în viața voastră. De la trandafiri roșii pasionali la delicatele orhidee, fiecare buchet este o capodoperă a naturii, pregătită cu pricepere pentru a crea amintiri care vor dura o viață.

În timp ce florile noastre sunt ireproșabile, ne străduim în continuare să oferim o experiență de neegalat clienților noștri. Ne prețuim opiniile și vom fi încântați să primim sugestii cu privire la ambalaje sau alte aspecte care ar putea îmbunătăți serviciul nostru. Suntem aici pentru a vă oferi zâmbete și un strop de culoare în fiecare zi. Vizitați-ne astăzi și lăsați-vă pierdut în lumea noastră încântătoare de flori!

13.Aky Flowers

Aky Flowers
 • Evaluare:

  4,0/5 (2 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Apusului 50, București 077042, România

 • Orar:

  09 – 19

14.Florarie online ( Isabells Flowers Events)

Florarie online ( Isabells Flowers Events)
 • Evaluare:

  5,0/5 (1 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Părăluțelor 10, București, România

 • Orar:

  09 – 17

Sugestii de postare