Liste 34 bărbier din Timișoara

Gabriel Luca

• Actualizat: 2024-06-15

O sinteză din cele mai bune liste despre bărbier din Timișoara, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum Hair Hood, Elite Barbershop Timișoara, Barbiere the Barbershop, Frizerie , Coafura, Cosmetica, Refresh Style. Hai să explorăm împreună!

1.Hair Hood

Hair Hood
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Matei Corvin 1, Timișoara 300086, România

 • Orar:

  11 – 19

La Hair Hood, frizeria de inspirație clasică, vei avea parte de o experiență de lux, demnă de vedete. Cu o echipă de profesioniști pasionați și atenți la detalii, Hair Hood îți va transforma dorințele în realitate, oferindu-ți o frizură impecabilă, care va atrage toate privirile. Pășește în această oază de eleganță și pregătește-te să te răsfeți cu servicii excepționale, într-o atmosferă relaxantă și primitoare.

Hair Hood este mai mult decât o frizerie, este un refugiu unde stilul și personalitatea ta sunt celebrate. Aici, frizerii talentați vor folosi tehnici și produse de ultimă generație pentru a-ți crea un look care să te reprezinte perfect. Lasă-te pe mâinile echipei Hair Hood și bucură-te de o experiență de coafură de neuitat, unde fiecare detaliu este atent îngrijit, pentru a-ți oferi un rezultat de excepție. Vino și convinge-te de serviciile impecabile și de atmosfera de lux care te așteaptă la Hair Hood!

2.Elite Barbershop Timișoara

"Imaginea ta, pasiunea noastră!"

Elite Barbershop Timișoara
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Gheorghe Lazăr nr.9, Timișoara 300081, România

 • Orar:

  10 – 19

 • Avantaje:

  Locație convenabilă, personal prietenos, atmosferă plăcută

 • Dezavantaje:

  Prețuri ușor mai mari, program de lucru limitat, nu se acceptă plata cu cardul

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară, cu rezultate excepționale

 • Personal:

  - Cosmin - Manager - Oana - Receptioner - Alex - Barber - Vlad - Barber - George - Barber

 • Servicii:

  - Tunsori clasice - Tunsori moderne - Aranjări de barbă - Vopsit de păr - Tratamente faciale

Salutare! Elite Barbershop Timișoara e ca o ascunzătoare secretă pentru domnii care vor să arate ca niște staruri. Locația e super mișto, ascunsă în centrul orașului, ca un club exclusivist. Băieții de aici sunt niște maeștri ai foarfecii, gata să-ți transforme podoaba capilară într-o operă de artă. Dar stai, nu e doar despre tuns! Ei sunt artiști, sculptând fiecare fir de păr cu precizie de chirurg. Odată ce intri înăuntru, te simți ca un rege, răsfățat și tratat ca o celebritate. Așa că, dacă vrei să-ți schimbi look-ul și să ieși în evidență, Elite Barbershop Timișoara e locul perfect. Nu ezita, fă o programare și lasă-i pe acești profesioniști să te transforme într-un adevărat gentleman!

Citește mai mult: Liste 25 restaurante din Timișoara

3.Barbiere the Barbershop

Locul unde stilul tău prinde contur.

Barbiere the Barbershop
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Piața Victoriei nr 7, Timișoara, România

 • Orar:

  09:30 – 19

 • Avantaje:

  Atmosferă elegantă, produse de calitate, frizeri profesioniști

 • Dezavantaje:

  Prețuri relativ ridicate, programare dificilă, locație aglomerată

 • Calitate:

  Servicii de frizerie de înaltă calitate, cu produse premium

 • Personal:

  * Frizeri cu experiență * Personal amabil * Atenți la detalii * Consilieri în materie de stil * Pasionați de arta frizeriei

 • Servicii:

  * Tunsori clasice * Tunsori moderne * Aranjări de barbă * Tratamente pentru păr * Produse de styling

Barbiere, locul unde arta barberingului se îmbină armonios cu o atmosferă excepțională, situat chiar lângă inima orașului. Pasionații noștri barbieri, adevărați maeștri ai foarfecii și briciului, îți vor oferi o experiență de răsfăț totală, transformându-ți barba într-o capodoperă. Relaxează-te în cadrul intim al barbershopului nostru, savurează o băutură răcoritoare și bucură-te de atmosfera relaxantă și primitoare. #RăsfățBarbatesc #ArtaBarberingului

Ți-ai dorit vreodată o experiență de îngrijire premium pentru barba ta? Barbiere este destinația ideală pentru tine! Cu barbieri experimentați și dedicați, te vei bucura de o transformare a stilului tău facial. Fie că dorești o tunsoare clasică, un model îndrăzneț sau un tratament de îngrijire, Barbiere este soluția perfectă. Lasă-ne pe mâinile noastre experte și descoperă un nivel superior de îngrijire a bărbii. Te așteptăm să te răsfățăm! #TransformareaBarbii #ExperiențăPremium

4.Frizerie , Coafura, Cosmetica

Frizerie , Coafura, Cosmetica
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea Aradului, Timișoara, România

 • Orar:

  08 – 20

Vizitează salonul nostru pentru o experiență de coafură și cosmetică de excepție! Echipa noastră de profesioniști experimentați te va răsfăța cu cele mai noi tehnici și tratamente. În plus, bucură-te de o atmosferă relaxantă cu un decor modern și primitor.

Oferim servicii complete de frizerie, coafură și cosmetică, adaptate nevoilor tale specifice. De la tunsori clasice sau moderne la colorări vibrante și tratamente de îngrijire, suntem dedicați să îți oferim un aspect impecabil și o stare de bine. Programează-te astăzi și descoperă un salon unde frumusețea și profesionalismul se întâlnesc!

Citește mai mult: Liste 29 cafenele din Timișoara

5.Refresh Style

Refresh Style
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bloc D53, Bulevardul Dâmbovița 57, Timișoara 300425, România

 • Orar:

  09 – 20

Salonul "Refresh Style" te așteaptă cu cele mai noi tendințe în materie de frizerie și barbering. Cu o echipă de profesioniști cu experiență, îți oferim o gamă largă de servicii, de la tunsori clasice la cele mai îndrăznețe modele, adaptate perfect stilului tău personal.

La "Refresh Style", calitatea este prioritară. Folosim produse de top și tehnologii de ultimă generație pentru a asigura rezultate excepționale. Ambianța relaxantă și atmosfera prietenoasă te vor face să te simți ca acasă. Programează-te astăzi și descoperă de ce "Refresh Style" este alegerea perfectă pentru un look impecabil!

6.Raver's Cut Salon & Academy

Raver's Cut Salon & Academy
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Ciprian Porumbescu 15, Timișoara 300237, România

 • Orar:

  10 – 20

Descoperă perfecțiunea la Raver's Cut Salon & Academy, unde măiestria frizeriei întâlnește ospitalitatea de excepție. La intrarea în acest salon elegant, veți fi întâmpinați cu zâmbete calde și o atmosferă profesională, care vă va face să vă simțiți ca un client valoros.

Maeștrii stiliști de la Raver's Cut vă vor transforma înfățișarea în opere de artă capilare. Fie că doriți o tunsoare simplă sau o coafură elaborată, echipa noastră talentată vă va oferi rezultate uimitoare care vă vor spori încrederea și vă vor face să străluciți. Nu ezitați să vă răsfățați cu o experiență de coafură de neuitat la Raver's Cut Salon & Academy, unde satisfacția dumneavoastră este prioritatea noastră absolută.

Citește mai mult: Liste 25 baruri din Timișoara

7.Frizeria Timisoara 700

Frizeria Timisoara 700
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Coriolan Brediceanu 7, Timișoara 300011, România

 • Orar:

  08 – 19

Întreaga gamă de servicii de frizerie, de calitate superioară, cu rezultate excepționale, vă așteaptă acum în inima Timișoarei, la Frizeria 700! Cu o echipă numeroasă de profesioniști experimentați, suntem pregătiți să satisfacem chiar și cele mai exigente cerințe, oferind coafuri la modă, execuții impecabile și un raport calitate-preț imbatabil.

De la frizuri pentru cei mici, începând cu vârsta de trei ani, până la tunsori și modele complexe pentru adulți, maeștrii noștri frizeri vă vor transforma părul într-o adevărată operă de artă. Spațiul modern, primitor și dotat cu echipamente de ultimă generație creează atmosfera perfectă pentru a vă răsfăța și a vă bucura de o experiență de îngrijire premium, fără timpi de așteptare.

8.Hair Blast Studio

Locul unde frumusețea ta prinde viață

Hair Blast Studio
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Simion Bărnuțiu 16, Timișoara 300131, România

 • Orar:

  08 – 19

 • Avantaje:

  Prețuri accesibile, personal prietenos, program flexibil

 • Dezavantaje:

  Timp lung de așteptare, spațiu mic, lipsa parcării

 • Calitate:

  Servicii de calitate la prețuri competitive

 • Personal:

  Prietenos și amabil, Profesionist și experimentat, Disponibil și atent, Oferă sfaturi și recomandări, Creează o atmosferă relaxantă

 • Servicii:

  Tunsori, Vopsit, Coafat, Tratamente de păr, Extensii de păr

Salonul Hair Blast este adresat persoanelor tinere și cool, iar frizerii noștri sunt extrem de răbdători cu clienții mici (precum băiețelul tău de 1 an). Ne pricepem de minune la tuns și răspundem mereu la telefon pentru programări. Am fost deja la doi frizeri diferiți cu Matei și am fost mereu mulțumiți! Recomandăm cu încredere!

Din păcate, frizerul nu a reușit să îmi urmeze instrucțiunile, lăsându-mă cu un rezultat nesatisfăcător. „Lasă că crește” nu este o soluție când vii la frizer pentru a arăta bine în ziua respectivă, nu peste 2 săptămâni sau la următoarea tunsoare.

9.HaZzard Studio

HaZzard Studio
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Centru comercial Kappa, Strada Divizia 9 Cavalerie, Timișoara 300264, România

 • Orar:

  10 – 22

HaZzard Studio va fi cu siguranță prima opțiune pe viitor! Băieții sunt super cool și apreciați cu adevărat, munca și timpul pe care îl depun. În plus, programările sunt ușor de făcut, direct prin aplicația disponibilă.

Deși recenziile precedente lasă loc de interpretări, specializarea și experiența vastă în materie de coafură și îngrijire personală îi recomandă pe băieții de la HaZzard Studio ca fiind profesioniști desăvârșiți. Ținuta și igiena impecabile, instrumentele de lucru sterilizate și ambientul plăcut fac din acest salon un loc ideal pentru orice domn care își dorește o experiență de calitate.

10.Authentik Barber Shop

Locul unde stilul și masculinitatea se întâlnesc

Authentik Barber Shop
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Timiș 16-18, Timișoara 300650, România

 • Orar:

  08 – 20

 • Avantaje:

  Professionalism, atenție la detalii, atmosferă primitoare

 • Dezavantaje:

  Programări limitate, prețuri ușor ridicate, locație aglomerată

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară, rezultate impecabile

 • Personal:

  Frizeri experimentați, Pricepuți în tehnici moderne, Atenți la dorințele clienților, Comunicativi și prietenoși, Profesioniști și dedicați

 • Servicii:

  Tunsori clasice și moderne, Barbierit tradițional și cu brici, Aranjare și vopsire a bărbii, Tratamente pentru păr și scalp, Produse de îngrijire de înaltă calitate

În atmosfera primitoare a salonului Authentik Barber Shop, te vei simți ca acasă. Fiecare detaliu este gândit pentru a-ți oferi o experiență relaxantă și plăcută, iar echipa de profesioniști este dedicată să ofere servicii ireproșabile.

De la tunsori clasice la stiluri moderne, frizerii de la Authentik Barber Shop stăpânesc arta coafurii masculine. Folosesc tehnici avansate și produse de calitate superioară pentru a crea coafuri care te vor face să arăți și să te simți încrezător.

11.King's Man Barber Shop

King's Man Barber Shop
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Alexandru Odobescu 67, Timișoara 300237, România

 • Orar:

  10 – 19

King's Man Barber Shop nu este doar o frizerie, ci o experiență de îngrijire personală de excepție. Cu un ambient modern și elegant, condus de un maestru al frizeriei, acest salon te va lăsa cu o tunsoare impecabilă și o încredere de sine sporită.

Încă de la intrare, vei fi întâmpinat de un profesionist dedicat, care îți va asculta cu atenție dorințele. Cu o privire expertă, el îți va analiza forma capului și îți va sugera o tunsoare care să îți avantajeze trăsăturile. Fie că îți dorești un look clasic sau unul îndrăzneț, echipa King's Man Barber Shop are talentul și experiența necesare pentru a crea o tunsoare personalizată, care să te facă să te simți ca un adevărat rege.

12.Ovidiu Barber Shop

Ovidiu Barber Shop
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul General Ion Dragalina 22, Timișoara 300162, România

 • Orar:

  08 – 18

13.Blind Barbers

Blind Barbers
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Revoluției din 1989 Nr 10, Timișoara 300024, România

 • Orar:

  09 – 18

14.iTuns by Vlad

iTuns by Vlad
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Daliei 11, Timișoara 300558, România

 • Orar:

  10 – 20

15.Moft Salon & Academy

Moft Salon & Academy
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea Martirilor 1989 33, Timișoara 300514, România

 • Orar:

  10 – 21

16.NEXTCUT

NEXTCUT
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Nord one, Calea Aradului 1, Timișoara 300088, România

 • Orar:

  10 – 19

17.Wise Cut

Wise Cut
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Cornel Grofșoreanu 7, Timișoara 300425, România

 • Orar:

  10 – 20

18.Cartier Hair Studio

Cartier Hair Studio
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Socrate 2A, Timișoara 300551, România

 • Orar:

  11 – 19

19.Sergio’s the Barber

Sergio’s the Barber
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea Șagului 56, Timișoara 300495, România

 • Orar:

  09 – 20

20.New Style Johnny

New Style Johnny
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Budai Deleanu 28, Timișoara 300425, România

 • Orar:

  09 – 20

21.FreshCut

FreshCut
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Sfinții Apostoli Petru și Pavel Nr.43, Timișoara 300224, România

 • Orar:

  09 – 19

22.Casa del Barber

Casa del Barber
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Teiului 8, Timișoara 300254, România

 • Orar:

  09 – 19:30

23.Gentlemen's Code

Gentlemen's Code
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Dâmbovița 65, Timișoara 300425, România

 • Orar:

  11 – 20

24.Le Vièr-Barbershop

Le Vièr-Barbershop
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Aleea Cristalului 3, Timișoara 300688, România

 • Orar:

  09 – 20

25.Hair Hood 2

Hair Hood 2
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Emanoil Ungureanu, Timișoara 300079, România

 • Orar:

  11 – 19

26.Eric’s Barber Shop

Eric’s Barber Shop
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea Buziașului 34, Timișoara 307285, România

 • Orar:

  10 – 19

27.Florin`s Barber Shop

Florin`s Barber Shop
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Ciprian Porumbescu 5, Timișoara 300425, România

 • Orar:

  08 – 16

28.ELITECUT

ELITECUT
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea Bogdăneștilor 12, Timișoara 300392, România

 • Orar:

  10 – 18

29.Cut`n Shave

Cut`n Shave
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Cloșca, Timișoara, România

 • Orar:

  09:30 – 20

30.AIM Barbershop

AIM Barbershop
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Gheorghe Lazăr 24, Timișoara 300081, România

 • Orar:

  10 – 19

31.X-trim Barber

X-trim Barber
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Salcâmilor 14, Timișoara 300425, România

 • Orar:

  11 – 19

32.BALKAN BARBER SHOP

BALKAN BARBER SHOP
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Simion Bărnuțiu 36, Timișoara 300013, România

 • Orar:

  08 – 19

33.Erina Denis Barber

Erina Denis Barber
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Bucovinei 57, Timișoara 300254, România

 • Orar:

  09 – 19

34.Chronic Barbershop Timisoara

Chronic Barbershop Timisoara
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea Circumvalațiunii 1, Timișoara 300013, România

 • Orar:

  10 – 20

Sugestii de postare