Liste 34 servicii de reparații auto din Oradea

Maria Popescu

• Actualizat: 2024-07-06

O sinteză din cele mai bune liste despre servicii de reparații auto din Oradea, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum AutoServ ITP Auto - Moto & Service Auto Oradea, Aconalex, Microline 3000 Service, Eșapamente Service Krizolitus, Castrol Service Rav auto. Hai să explorăm împreună!

1.AutoServ ITP Auto - Moto & Service Auto Oradea

Siguranța și calitatea pe primul loc, pentru o călătorie fără griji.

AutoServ ITP Auto - Moto & Service Auto Oradea
 • Evaluare:

  4,2/5 (159 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Mihail Kogălniceanu 26, Oradea 410074, România

 • Orar:

  08 – 17

 • Avantaje:

  Oferă servicii complete de inspecție tehnică periodică (ITP) pentru autoturisme și motociclete, dispune de echipamente moderne și personal calificat, locație accesibilă.

 • Dezavantaje:

  Timp de așteptare prelungit, program de lucru limitat, prețuri ușor mai mari decât la alte service-uri auto.

 • Calitate:

  Servicii de înaltă calitate, profesionale și prompte.

 • Personal:

  Prietenos și amabil, Calificat și experimentat, Disponibil și răbdător, Orientat spre client, Corect și transparent

 • Servicii:

  Inspecție tehnică periodică (ITP), Service auto, Diagnoză computerizată, Lucrări mecanice, Vulcanizare

Serviciile excepționale oferite de AutoServ ITP Auto - Moto din Oradea sunt de neratat! Gama lor vastă de servicii, inclusiv ITP pentru autoturisme și motociclete, vă asigură că vehiculul dumneavoastră va fi în mâini sigure. Programarea online vă oferă comoditate, iar banca dedicată pentru motociclete este un plus de confort pentru cei care își prețuiesc bijuteriile pe două roți.

Cu toate acestea, trebuie menționat că locația service-ului poate fi puțin dificilă de găsit pentru prima dată. În plus, în zilele aglomerate, unii dintre inspectorii ITP pot deveni agitați și pot exprima observații nepotrivite în fața clienților. Cu toate acestea, calitatea generală a serviciilor AutoServ ITP Auto - Moto din Oradea rămâne ridicată, oferindu-vă garanția unui ITP rapid, eficient și profesional.

2.Aconalex

"Cazare plăcută în inima orașului Oradea"

Aconalex
 • Evaluare:

  4,2/5 (199 Review by google)

 • Adresă:

  Calea Alexandru Cazaban 56, Oradea, România

 • Orar:

  09 – 17

 • Avantaje:

  Personal amabil, camere curate, locație bună

 • Dezavantaje:

  Parcare limitată, zgomot noaptea, mic dejun modest

 • Calitate:

  Calitate bună raportată la preț

 • Personal:

  - Recepționer amabil - Cameriste discrete - Ospătari serviabili - Agent de securitate vigilent - Manager receptiv

 • Servicii:

  - Internet Wi-Fi gratuit - Parcare privată (limitată) - Mic dejun inclus - Room service - Spălătorie

Experiența noastră la Aconalex a fost una excepțională, echipa lor a răspuns prompt și profesional cererii noastre de asistență auto, în timp ce ne aflam în tranzit către destinația noastră de vacanță. Datorită intervenției lor eficiente, am putut continua călătoria fără griji. Recomandăm cu căldură Aconalex pentru serviciile lor impecabile și pentru angajamentul lor de a asigura o experiență plăcută clienților.

Pentru cei care caută o experiență culinară de neuitat, Aconalex oferă o gamă largă de opțiuni delicioase. Meniul lor variat include preparate tradiționale românești, dar și bucătărie internațională. Ingredientele proaspete și atenția la detalii se reflectă în fiecare fel de mâncare, oferind un adevărat festin pentru papilele gustative. Atmosfera primitoare și serviciul impecabil completează experiența culinară, făcând din Aconalex o destinație de top pentru iubitorii de gastronomie.

Citește mai mult: Liste 32 baruri din Oradea

3.Microline 3000 Service

Microline 3000 Service
 • Evaluare:

  4,8/5 (140 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Ștefan Simion 7, Oradea, România

 • Orar:

  08 – 17

Fie că ai nevoie de o intervenție rapidă sau de o reparație complexă, echipa Microline 3000 este pregătită să îți ofere servicii impecabile. Experții noștri calificati se vor asigura că echipamentele tale electronice vor funcționa perfect, cu o precizie și o rapiditate de excepție. Nu ezita să îi contactezi pentru orice problemă legată de aparatura ta, indiferent de complexitate.

Calitatea superioară a serviciilor oferite de Microline 3000 este confirmată de mulțumirea clienților noștri. Amabilitatea, profesionalismul și promptitudinea cu care sunt tratate solicitările au transformat Microline 3000 într-un partener de încredere pentru numeroase companii și persoane fizice. Alege Microline 3000 pentru servicii electronice de excepție și bucură-te de aparatură funcțională, fiabilă și performantă.

4.Eșapamente Service Krizolitus

Eșapamente Service Krizolitus
 • Evaluare:

  4,1/5 (125 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Calea Clujului 156, Oradea, Bihor, 410 562, Oradea 410562, România

 • Orar:

  08 – 17

Recomand cu încredere Eșapamente Service Krizolitus! Meșterii de aici au o experiență vastă și se ocupă cu profesionalism de problemele mașinii tale. Îți vor repara eșapamentul cu cea mai mare grijă, asigurându-se că totul funcționează perfect. Nu doar că muncesc bine, dar sunt și punctuali, respectând cu exactitate termenul limită stabilit.

Dacă ai nevoie de un service de eșapamente de încredere, nu mai sta pe gânduri! Vino la Eșapamente Service Krizolitus și bucură-te de servicii de top la prețuri accesibile. Nu vei regreta alegerea făcută!

Citește mai mult: Liste 28 restaurante din Oradea

5.Castrol Service Rav auto

Castrol Service Rav auto
 • Evaluare:

  4,5/5 (155 Review by google)

 • Adresă:

  Calea Sântandrei 21b, Oradea 410238, România

 • Orar:

  08:30 – 17

Atelierul Castrol Service Rav impresionează prin organizarea ireproșabilă și termenele de finalizare a reparațiilor respectate cu strictețe. Prețurile rezonabile fac din acest service auto o alegere inteligentă pentru întreținerea și reparațiile autovehiculului tău. Castrol Service Rav este echipat cu tehnologie de ultimă generație și dispune de mecanici experimentați, care îți vor asigura o experiență plină de profesionalism și încredere. Alege Castrol Service Rav și bucură-te de servicii auto de înaltă calitate la prețuri accesibile!

În ceea ce privește serviciile de tinichigerie și vopsitorie, Castrol Service Rav colaborează cu parteneri specializați în acest domeniu. Astfel, indiferent de nevoile tale auto, Castrol Service Rav este soluția ideală pentru o gamă completă de servicii auto de calitate. Alege Castrol Service Rav și bucură-te de o experiență auto fără griji!

6.Centru Constatare Daune Exchange Car Omniasig Hellas Groupama Axeria Generali Asirom Allianz * PRETTY CAR Service Auto Oradea

PRETTY CAR - Partenerul tau de incredere pentru masina ta

Centru Constatare Daune Exchange Car Omniasig Hellas Groupama Axeria Generali Asirom Allianz * PRETTY CAR Service Auto Oradea
 • Evaluare:

  4,4/5 (320 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Ogorului nr. 208, Oradea 410554, România

 • Orar:

  08 – 17

 • Avantaje:

  Personal calificat, servicii complete, preturi competitive

 • Dezavantaje:

  Timp de asteptare mare, lipsa de transparenta in comunicare, program de lucru incomod

 • Calitate:

  Servicii de calitate la preturi accesibile

 • Personal:

  Prietenos, Profesionist, Competent, Amabil, Disponibil

 • Servicii:

  Constatare daune, Reparatii auto, Inlocuire parbriz, Vulcanizare, Spalare auto

Centrul de Constatare Daune Exchange Car Omniasig Hellas Groupama Axeria Generali Asirom Allianz PRETTY CAR Service Auto Oradea În plus față de serviciile de reparații auto, la Pretty Car Mobil funcționează și centrul de daune pentru următoarele companii de asigurări: Omniasig, City Insurance, Euroins, Groupama, Asirom, Allianz Țiriac, Generali Grawe România și Uniqa.

Întreținere mașină ieftină: Pe langa service auto, la Pretty Car Mobil funcționează și centrul de daune pentru următoarele societăți de asigurare: Omniasig, City Insurance, Euroins, Groupama, Asirom, Allianz Țiriac, Generali Grawe România și Uniqa.

Citește mai mult: Liste 20 cafenele din Oradea

7.Service Casa

Cazare confortabilă în inima orașului Oradea

Service Casa
 • Evaluare:

  4,7/5 (155 Review by google)

 • Adresă:

  Bronx, Str. Ogorului 146A, Oradea, România

 • Orar:

  08 – 20

 • Avantaje:

  Locaţie excelentă, personal amabil, camere curate

 • Dezavantaje:

  Mic dejun sărăcăcios, parcare limitată, zgomot de la stradă

 • Calitate:

  Servicii de calitate bună, cu un raport calitate-preț echitabil

 • Personal:

  Amabil și primitor, Serviciu prompt și eficient, Disponibil 24/7, Vorbesc mai multe limbi, Profesioniști și competenți

 • Servicii:

  Cameră dublă sau twin, Baie privată cu duș, Aer condiționat, TV LCD, WiFi gratuit

Serviciile noastre sunt complete, de încredere și vin la pachet cu o verificare atentă a stării tehnice a autovehiculului tău. Echipa noastră de profesioniști ITP se asigură că mașina ta este în stare perfectă de funcționare, oferindu-ți liniște sufletească și siguranță pe drum.

Echipa noastră de băieți ITP este nu doar competentă, dar și extrem de amabilă și primitoare. Ei îți vor explica în detaliu fiecare aspect al inspecției, oferindu-ți informații clare și transparente. Cu noi, ai certitudinea că mașina ta este în mâini bune și că vei primi cel mai bun serviciu posibil.

8.Compact AutoService

Compact AutoService
 • Evaluare:

  4,8/5 (104 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Ogorului, Oradea 410554, România

 • Orar:

  08:30 – 17

Experiența mea la Compact AutoService a fost una excepțională! Echipa de profesioniști s-a ocupat cu grijă de mașina mea, efectuând atât schimbul de anvelope, cât și o verificare tehnică minuțioasă. Serviciul a fost prompt, eficient și la prețuri rezonabile.

Echipa Compact AutoService este dedicată excelenței, oferind servicii personalizate și atenție la detalii. Datorită expertizei și angajamentului lor, am plecat cu încrederea că mașina mea este în cele mai bune mâini. Recomand cu căldură acest service pentru oricine caută servicii auto de calitate superioară.

9.Sc Bonis Service SRL

Bonis Service - Soluții complete pentru mașina ta

Sc Bonis Service SRL
 • Evaluare:

  4,8/5 (290 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Matei Corvin 1/A, Oradea 410140, România

 • Orar:

  10 – 18

 • Avantaje:

  Personal calificat, servicii de calitate, preturi accesibile

 • Dezavantaje:

  Timp de asteptare mare, programare dificila, comunicare deficienta

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioara, executate cu profesionalism

 • Personal:

  - Recepționeri amabili și serviabili - Tehnicieni pricepuți și experimentați - Consultanți tehnici disponibili și competenți - Manageri dedicați satisfacției clienților - Echipă unită și pasionată

 • Servicii:

  - Reparații auto - Întreținere auto - Inspecții tehnice periodice - Diagnosticare computerizată - Vulcanizare și echilibrare

Dacă sunteți în căutarea unui service auto care să vă ofere rezultate de excepție și profesionalism, Sc Bonis Service SRL este alegerea perfectă. Cu o echipă de experți adevărați, acest service se asigură că mașina dumneavoastră este pe mâini bune.

Pentru siguranța deplină, vă recomandăm să vă faceți o programare telefonică înainte de a vizita service-ul. Astfel, veți evita aglomerația și veți avea garanția că mașina dumneavoastră va primi atenția meritată. Nu funcționează pe principiul "primul venit, primul servit", așa că programarea este esențială pentru o experiență plăcută și eficientă.

10.Service Auto Oradea - Activ Service

Service Auto Oradea - Activ Service
 • Evaluare:

  4,3/5 (132 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Ovid Densușianu 52, Oradea 410172, România

 • Orar:

  08:30 – 17:30

Experiența ta la Service Auto Oradea - Activ Service a fost una cu adevărat impresionantă, dovedind promptitudinea, amabilitatea și profesionalismul echipei. Fiecare detaliu a fost îngrijit cu atenție, de la recepție până la execuția lucrării, oferindu-ți o liniște sufletească deplină.

Mai mult decât atât, expertiza tehnică a echipei a fost evidentă, identificând rapid orice problemă și oferind soluții eficiente. Vei pleca de la service cu încrederea că mașina ta este în stare perfectă de funcționare, gata să te însoțească în orice călătorie.

11.ITP - Service auto - Doraven Serv

ITP - Service auto - Doraven Serv
 • Evaluare:

  4,8/5 (233 Review by google)

 • Adresă:

  Calea Sântandrei 28C, Oradea 410238, România

 • Orar:

  08 – 17

Serviciul auto Doraven Serv vă oferă un adevărat regal pentru mașina dumneavoastră. De la prima programare telefonică și până la predarea autovehiculului reparat, veți fi tratat cu profesionalism și respect. Mecanicii experimentați vor diagnostica cu acuratețe problemele mașinii și vor efectua reparațiile cu cea mai mare grijă.

atelierul modern este dotat cu echipamente de ultimă generație, iar curățenia și disciplina sunt la ordinea zilei. Chiar și în zilele aglomerate, personalul amabil vă va primi cu căldură și vă va rezolva problemele cu promptitudine. Doraven Serv este mai mult decât un service auto; este o oază de încredere și siguranță pentru mașina dumneavoastră.

12.Service Auto Gavris

Service Auto Gavris
 • Evaluare:

  4,6/5 (44 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Valea Drăganului 50, Oradea 410127, România

13.Service Auto Oradea

Service Auto Oradea
 • Evaluare:

  4,9/5 (78 Review by google)

 • Adresă:

  Calea Clujului 161, Oradea 410562, România

 • Orar:

  08:30 – 17:30

14.Service Auto Papik Oradea

Service Auto Papik Oradea
 • Evaluare:

  4,6/5 (22 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Meșteșugarilor nr.2, Oradea 410223, România

 • Orar:

  Închis

15.L&P AUTOCENTER S.R.L.

L&P AUTOCENTER S.R.L.
 • Evaluare:

  4,8/5 (17 Review by google)

 • Adresă:

  Calea Clujului 60, Oradea 410053, România

 • Orar:

  08:30 – 17

16.Pitlane Service S.R.L.

Pitlane Service S.R.L.
 • Evaluare:

  4,9/5 (23 Review by google)

 • Adresă:

  nr. 19. H, Calea Sântandrei, Oradea, România

 • Orar:

  08 – 17

17.I.I.Nagy Iosif Tiberiu

I.I.Nagy Iosif Tiberiu
 • Evaluare:

  5,0/5 (51 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Dobrogei 33, Oradea 410526, România

 • Orar:

  08 – 17

18.Rozsdas Service

Rozsdas Service
 • Evaluare:

  4,4/5 (46 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Coriolan Hora 672, Oradea, România

 • Orar:

  08 – 17

19.REN&ZIT S.R.L.

REN&ZIT S.R.L.
 • Evaluare:

  4,6/5 (98 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Muntele Găina 25, Oradea 410518, România

20.Service auto camioane, remorci si semiremorci - TRANSTRONIC SRL

Service auto camioane, remorci si semiremorci - TRANSTRONIC SRL
 • Evaluare:

  4,8/5 (29 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Ogorului 43, Oradea 410223, România

 • Orar:

  09 – 17

21.Service Auto Dorex

Service Auto Dorex
 • Evaluare:

  4,5/5 (61 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Cloșca 54, Oradea 410081, România

 • Orar:

  08 – 16:30

22.Profi Service Oradea

Profi Service Oradea
 • Evaluare:

  4,2/5 (15 Review by google)

 • Adresă:

  Calea Clujului 234 A, Oradea 410553, România

 • Orar:

  08 – 18

23.Sim Service

Sim Service
 • Evaluare:

  5,0/5 (17 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Lipovei 39, Oradea 410001, România

24.AUTO MILIAN Service Auto Oradea. Vopsitorie, Tinichigerie Auto Oradea. Daune Asirom, Omniasig Oradea

AUTO MILIAN Service Auto Oradea. Vopsitorie, Tinichigerie Auto Oradea. Daune Asirom, Omniasig Oradea
 • Evaluare:

  5,0/5 (19 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Ogorului 47, Oradea 417502, România

 • Orar:

  08 – 17

25.AutoZwei Service

AutoZwei Service
 • Evaluare:

  5,0/5 (26 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Ciheiului 66K, Oradea 410600, România

 • Orar:

  08 – 17

26.SERVICE AUTO Expert Oradea

SERVICE AUTO Expert Oradea
 • Evaluare:

  4,5/5 (21 Review by google)

 • Adresă:

  Beothy Odon 15A, Oradea 410615, România

 • Orar:

  08 – 17

27.Service auto Oradea - Sasca Auto Center

Service auto Oradea - Sasca Auto Center
 • Evaluare:

  4,8/5 (49 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Filatov 26, Oradea 417166, România

 • Orar:

  08 – 17

28.RomSoft Diagnoza - Service Auto

RomSoft Diagnoza - Service Auto
 • Evaluare:

  4,8/5 (91 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Ciheiului 53b, Oradea 410545, România

 • Orar:

  08 – 17

29.Fan Fanatick Service

 • Evaluare:

  4,4/5 (19 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Veteranilor 105, Oradea, România

30.Castrol Service Automond

Castrol Service Automond: Servicii auto complete, la standarde înalte

Castrol Service Automond
 • Evaluare:

  4,7/5 (318 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Ogorului 47, Oradea 410544, România

 • Orar:

  09 – 17

 • Avantaje:

  Servicii auto de calitate, personal amabil și profesionist, prețuri competitive

 • Dezavantaje:

  Timp de așteptare uneori mare, lipsă locuri de parcare, program de lucru limitat

 • Calitate:

  Servicii auto de înaltă calitate, efectuate cu profesionalism și atenție la detalii

 • Personal:

  Amabil, Profesionist, Disponibil, Competent, Prietenos

 • Servicii:

  Revizii auto, Reparații mecanice, Schimb ulei și filtre, Vulcanizare, Diagnoză computerizată

31.Madalin Serv SRL

 • Evaluare:

  4,9/5 (20 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Lipovei 39, Oradea, România

32.Cars Direct - Service Auto Oradea

 • Evaluare:

  4,2/5 (11 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Ogorului NR 134A, Oradea 410554, România

 • Orar:

  08 – 17

33.Dreamcars

Dreamcars
 • Evaluare:

  3,6/5 (28 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Oneștilor 50, Oradea, România

 • Orar:

  08 – 17

34.RAPID SERVICE S.R.L.

RAPID SERVICE S.R.L.
 • Evaluare:

  5,0/5 (5 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Caraiman, Oradea, România

Sugestii de postare