Liste 38 agentii de turism din Iași

Maria Popescu

• Actualizat: 2024-06-09

O sinteză din cele mai bune liste despre agentii de turism din Iași, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum Prisma Tour, Travos.ro Iasi Egros, Travis Tourism - Agenție de turism Iași, EXIMTUR Iasi, Marion Turism. Hai să explorăm împreună!

1.Prisma Tour

Experiențe de călătorie memorabile, create cu pasiune și dedicare

Prisma Tour
 • Evaluare:

  4,7/5 (231 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Sfântul Lazăr 2, Iași 700051, România

 • Orar:

  09 – 19

 • Avantaje:

  Personal profesionist, servicii de calitate, oferte turistice variate

 • Dezavantaje:

  Prețuri uneori mai mari, timpi de așteptare mai mari în perioade aglomerate, comunicare uneori deficitară

 • Calitate:

  Servicii turistice de înaltă calitate, oferite cu profesionalism și atenție la detalii

 • Personal:

  Amabil și primitor, Profesionist și bine pregătit, Servicial și prompt, Disponibil să ofere informații și asistență, Vorbitor de limbi străine

 • Servicii:

  Agenție de turism completă, Organizare de excursii și vacanțe, Rezervare de bilete de avion și cazare, Asistență turistică 24/7, Pachete turistice personalizate

Așadar, am decis să-mi fac un cadou minunat de ziua mea de naștere. Un cadou care să lase amintiri de neuitat și să-mi umple sufletul de bucurie. Am ales Dubaiul, orașul luminilor, al luxului și al experiențelor uluitoare. Și ce modalitate mai bună de a descoperi Dubaiul decât prin intermediul unei agenții de turism de încredere, Prisma Tour?

Însă, din păcate, experiența mea cu Prisma Tour a fost una extrem de dezamăgitoare. De la plecarea din aeroportul din București, unde nu am știut cine este ghidul nostru, până la lipsa de interes și implicare a reprezentanților agenției în Dubai, totul a fost un dezastru. În loc să ne bucurăm de minunata destinație pe care o vizitam, ne-am luptat cu probleme de organizare și comunicare. Reprezentanții agenției, care erau de fapt patronii, nu s-au ocupat de grup, lăsându-ne dezorientați și frustrați.

2.Travos.ro Iasi Egros

Travos.ro Iasi Egros
 • Evaluare:

  4,5/5 (147 Review by google)

 • Adresă:

  Egros Shopping, Corp M, Calea Chișinăului 29, Iași 700177, România

 • Orar:

  09 – 18

Travos.ro Iași: Super profesioniști! Serviciile oferite de Travos.ro Iași au depășit toate așteptările mele. Agentul cu care am colaborat a fost extrem de amabil și eficient, răspunzând prompt la toate întrebările și cererile mele. Procesul de rezervare a fost simplu și rapid, iar confirmarea a sosit în cel mai scurt timp.

Însă, adevărata surpriză a venit odată cu sosirea la hotel. Spre deosebire de alte experiențe pe care le-am avut cu alte agenții, am primit exact ceea ce am contractat online, fără nicio abatere. Hotelul Ralitza Superior Garden 4 stele a fost impecabil, oferind un sejur de vis. Recomand cu căldură Travos.ro Iași pentru profesionalismul, eficiența și atenția la detalii.

Citește mai mult: Liste 18 restaurante din Iași

3.Travis Tourism - Agenție de turism Iași

Experiențe de călătorie de neuitat, create special pentru tine.

Travis Tourism - Agenție de turism Iași
 • Evaluare:

  4,6/5 (164 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Independenței nr. 17, Iași 700101, România

 • Orar:

  09 – 17

 • Avantaje:

  Oferă o gamă largă de servicii turistice, are personal calificat și are locație centrală.

 • Dezavantaje:

  Prețurile pot fi ridicate, timpul de așteptare poate fi lung și nu oferă întotdeauna cele mai bune oferte.

 • Calitate:

  Servicii turistice de calitate superioară.

 • Personal:

  Personal profesionist, amabil, informat, dedicat, multilingv.

 • Servicii:

  Zboruri, cazare, închirieri auto, croaziere, asigurări de călătorie.

Căutați o agenție de turism de încredere și profesionistă în Iași? Nu căutați mai departe de Travis Tourism! Cu o echipă experimentată și prietenoasă, Travis Tourism este pregătită să vă ofere experiențe de călătorie memorabile. Fie că doriți să închiriați o mașină pentru a explora România sau să rezervați un tur privat într-o destinație fascinantă, Travis Tourism vă are acoperit.

Cu condiții de închiriere clare și convenabile și o gamă largă de servicii turistice, Travis Tourism este alegerea perfectă pentru toți pasionații de călătorii. Personalul lor dedicat este mereu disponibil pentru a vă ajuta să vă planificați călătoria ideală și să vă asigurați că veți avea o experiență de neuitat. Așadar, de ce să așteptați? Contactați Travis Tourism astăzi și începeți să vă planificați aventura de vis!

4.EXIMTUR Iasi

EXIMTUR Iasi
 • Evaluare:

  4,6/5 (127 Review by google)

 • Adresă:

  (intrare Vasile Alecsandri), Bulevardul Independenței 10, Iași 700098, România

 • Orar:

  09 – 17

Cauți o vacanță de vis la mare, fără griji și bătăi de cap? Cu EXIMTUR Iași, visul tău devine realitate! Agenția noastră de turism serioasă îți oferă oferte imbatabile, cu un raport calitate-preț excelent.

Indiferent dacă dorești o escapadă de 5 zile sau un sejur prelungit, EXIMTUR Iași îți găsește cea mai bună variantă, adaptată nevoilor și bugetului tău. Te întâmpinăm cu discuții la obiect, unde îți oferim oferte personalizate, pentru a te bucura de o vacanță de neuitat. Contactează-ne astăzi și hai să planificăm împreună vacanța ta de vis!

Citește mai mult: Liste 18 cafenele din Iași

5.Marion Turism

Marion Turism
 • Evaluare:

  4,8/5 (304 Review by google)

 • Adresă:

  Bloc Guliver, Bulevardul Ștefan cel Mare și Sfânt nr. 4, Iași 700064, România

 • Orar:

  09:30 – 17

Marion Turism este o agenție de turism care se remarcă printr-o echipă caldă și profesionistă, dedicată să îți transforme vacanța într-o experiență plăcută și memorabilă. Indiferent dacă preferi destinații exotice în străinătate sau locuri pitorești din România, Marion Turism îți oferă o gamă variată de oferte avantajoase și transport confortabil, asigurând confortul și siguranța ta pe tot parcursul călătoriei.

Cu o experiență vastă și o pasiune pentru călătorii, agenția îți propune trasee fascinante, cazări primitoare și experiențe culinare autentice, care îți vor lăsa amintiri de neuitat. Lasă-te ghidat de profesioniștii Marion Turism și bucură-te de o călătorie perfect organizată, care va depăși toate așteptările tale!

6.Agentia TOTEM TURISM

Agentia TOTEM TURISM
 • Evaluare:

  4,6/5 (82 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Costache Negri 60, Iași 700070, România

 • Orar:

  09 – 17

Agenția TOTEM TURISM este mai mult decât o garanție a calității, profesionalismului și respectului. Este o promisiune a unei călătorii de neuitat, unde fiecare detaliu este gândit cu atenție și pasiune. Echipa TOTEM TURISM își transformă munca într-o artă, punând suflet în fiecare itinerariu creat.

Cu o experiență vastă și o expertiză recunoscută, TOTEM TURISM se distinge prin onestitatea, decența și respectul față de clienți. Fiecare vacanță planificată de agenție poartă amprenta pasiunii pentru călătorii, a dorinței de a oferi clienților experiențe unice și memorabile. Alege TOTEM TURISM și descoperă adevărata esență a călătoriilor, unde fiecare aventură devine o amintire prețioasă pentru o viață.

Citește mai mult: Liste 25 baruri din Iași

7.Almatrip

Almatrip
 • Evaluare:

  5,0/5 (13 Review by google)

 • Adresă:

  Șoseaua Moara de Foc 35, Iași 700520, România

8.Work And Travel

Work And Travel
 • Evaluare:

  4,6/5 (55 Review by google)

 • Adresă:

  Aleea Veronica Micle 1, Iași, România

 • Orar:

  10 – 13

Descoperiți lumea prin programul Work and Travel! Cu o experiență de peste 15 ani în domeniu, echipa noastră de profesioniști îți oferă ghidare pas cu pas pentru o călătorie de neuitat. Îți punem la dispoziție informații complete despre țările de destinație, coordonăm procesul de obținere a vizei și îți oferim sprijin pe toată durata programului. Experiența Work and Travel este o oportunitate unică de a combina munca și călătoriile, de a descoperi culturi noi și de a-ți îmbogăți cunoștințele.

Alătură-te programului Work and Travel și trăiește o aventură extraordinară! Echipa noastră de experți este dedicată să facă din călătoria ta o experiență de neuitat. Cu o gamă largă de țări din care să alegi, vei putea descoperi frumusețea lumii și vei crea amintiri care vor dura o viață.

9.Rolandia

Rolandia
 • Evaluare:

  5,0/5 (38 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Petre Andrei 4b, Iași 700495, România

 • Orar:

  09 – 18

Împreună cu ghidul tău expert, vei fi cucerit de farmecul Moldovei. Vei descoperi comorile ascunse ale mănăstirii Căpriana, vei savura arhitectura elegantă din Chișinău și vei coborî în adâncurile vinăriei Cricova, unde vei degusta cele mai fine vinuri din regiune. Ghidul tău, fluent în engleză, îți va îmbogăți experiența cu informații fascinante, făcând din această excursie de o zi o amintire prețuită.

10.Iasitravel

Iasitravel
 • Evaluare:

  5,0/5 (11 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Arcu 23, Iași 700126, România

 • Orar:

  09 – 17

11.AlfaTravel Services

AlfaTravel Services
 • Evaluare:

  4,5/5 (17 Review by google)

 • Adresă:

  Bloc H1, Strada Nicolina, Iași 700400, România

 • Orar:

  09 – 17

12.Christian Tour Iasi Iulius Mall

Christian Tour Iasi Iulius Mall
 • Evaluare:

  4,2/5 (34 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Tudor Vladimirescu 113, Iași 700291, România

 • Orar:

  10 – 22

Am ales să călătorim în Antalya împreună cu familia, iar alegerea noastră a fost Christian Tour Iasi Iulius Mall. Deși angajații au fost politicoși, am fost dezamăgiți de lipsa lor de pregătire. Orice întrebare adresam, eram îndrumați spre Google, deoarece și ei "căutau acolo informații". Această lipsă de cunoștințe se referea la aspecte esențiale legate de excursie, nu la detalii minore.

Experiența noastră a fost cu totul diferită când am apelat la Mădălin de la Christian Tour Iasi Iulius Mall. Cu transparență, corectitudine și disponibilitate, el a reușit să răspundă nevoilor noastre specifice, chiar dacă suntem o familie "mai greu de mulțumit". Mădălin a găsit rețeta perfectă pentru vacanța noastră de vis, oferindu-ne o experiență de neuitat.

13.Puls Tour, Agentie de Turism

Puls Tour, Agentie de Turism
 • Evaluare:

  4,1/5 (17 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Ștefan cel Mare și Sfânt 8, Iași 700063, România

 • Orar:

  10 – 18

14.Iasitravel

Iasitravel
 • Evaluare:

  4,9/5 (16 Review by google)

 • Adresă:

  Strada 14 Decembrie 1989 nr. 3-5, Iași 700062, România

 • Orar:

  09 – 17

15.SIGMA ROYAL TURISM

SIGMA ROYAL TURISM
 • Evaluare:

  4,6/5 (17 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Arcu 25, Iași, România

 • Orar:

  08:30 – 17

16.Imperial Turism

Imperial Turism
 • Evaluare:

  4,5/5 (16 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Păcurari 158, Iași 707410, România

 • Orar:

  09 – 17

17.Dertour

Dertour
 • Evaluare:

  4,0/5 (44 Review by google)

 • Adresă:

  Palas Shopping Mall, Strada Palas 7A, Iași 700051, România

 • Orar:

  10 – 21

Experiența cu Dertour a fost satisfăcătoare, cu excepția faptului că nu au luat în considerare dorința noastră de a avea o cameră specială pentru luna de miere. Cu toate acestea, aspectele logistice au fost impecabile.

Am fost dezamăgiți de lipsa de profesionalism de la agenția Palas Iași. În ciuda faptului că am vizitat agenția pentru a organiza un sejur în Bali, nu am primit o propunere sau un răspuns ulterior, așa cum ne-a fost promis. Lipsa de comunicare a făcut ca experiența noastră să fie neplăcută.

18.Cliven Turism

Cliven Turism
 • Evaluare:

  4,7/5 (25 Review by google)

 • Adresă:

  Stefan cel Mare 4, Iași 700064, România

 • Orar:

  09 – 17

Beneficiați de servicii personalizate, începând cu închirierea unei mașini spațioase. Bucurați-vă de un monovolum nou-nouț 8+1, perfect pentru aventurile în familie sau călătoriile cu grupul. Personalul nostru dedicat vă va oferi sfaturi valoroase și asistență de top pentru a vă face călătoria cât mai plăcută. Împreună cu Cliven Turism, transformați-vă visul italian într-o experiență extraordinară!

19.Agentia Daimon Turism Iasi

Agentia Daimon Turism Iasi
 • Evaluare:

  4,8/5 (26 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Bacinschi 5, Iași 700133, România

 • Orar:

  09 – 17

20.Dedal Tur

Dedal Tur
 • Evaluare:

  4,7/5 (66 Review by google)

 • Adresă:

  în spate la Moldova Business Center, Strada Costache Negri 43, Iași 700071, România

 • Orar:

  09 – 17:30

21.Sindi Tour

Sindi Tour
 • Evaluare:

  4,7/5 (95 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Țuțora 2, Iași 700160, România

 • Orar:

  09 – 17

22.Prima Tours

Prima Tours
 • Evaluare:

  4,7/5 (60 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Alexandru Lăpușneanu nr. 16, Iași 700057, România

 • Orar:

  09 – 17

23.Anemary Agentie de Turism

Anemary Agentie de Turism
 • Evaluare:

  4,9/5 (23 Review by google)

 • Adresă:

  Bloc L24, Strada Gării 16, Iași 700091, România

 • Orar:

  09 – 18

24.Alex Tours Iasi Gara

Alex Tours Iasi Gara
 • Evaluare:

  4,9/5 (30 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Strapungere Silvestru nr. 10, bloc Cl 19, Iași 700006, România

 • Orar:

  08:30 – 17

25.Travel 4 you

Travel 4 you
 • Evaluare:

  4,2/5 (40 Review by google)

 • Adresă:

  Piața Unirii, Iași 700055, România

 • Orar:

  09 – 18

26.Arias Holidays

Arias Holidays
 • Evaluare:

  5,0/5 (73 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Anastasie Panu 46, Centrul Comercial MCM Center (Hala Centrală), parter, Iași 700019, România

 • Orar:

  09 – 17:30

27.Next Voyage

Next Voyage
 • Evaluare:

  4,9/5 (36 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Anastasie Panu 54, Iași 700019, România

 • Orar:

  09 – 18

28.Karpaten Turism - Iasi

Karpaten Turism - Iasi
 • Evaluare:

  4,8/5 (56 Review by google)

 • Adresă:

  Moldova Center, Parter, Strada Palat 1, Iași 700019, România

 • Orar:

  09 – 19

29.Alex Tours Iasi Centru

Alex Tours Iasi Centru
 • Evaluare:

  5,0/5 (10 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Gheorghe Ghibănescu nr.1, Iași 700030, România

 • Orar:

  09 – 17

30.IOACHIM S.R.L.

 • Evaluare:

  4,5/5 (35 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Varlaam, Mitropolit, 11, Iasi, Iasi, 700223, Iași, România

 • Orar:

  Închis

31.SIMIAN S.R.L.

SIMIAN S.R.L.
 • Evaluare:

  4,7/5 (10 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Anastasie Panu 1A, Iași 700021, România

 • Orar:

  09 – 17

32.BTT TOURS

BTT TOURS
 • Evaluare:

  4,7/5 (16 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Primăverii Nr. 23, bl. D3, sc. C, parter, Iași 700172, România

 • Orar:

  09 – 17

33.AGENŢIA DE TURISM EUROPA

AGENŢIA DE TURISM EUROPA
 • Evaluare:

  4,4/5 (9 Review by google)

 • Adresă:

  Strada 14 Decembrie 1989 4, Iași, România

 • Orar:

  09 – 17

34.Samaria Turism

Samaria Turism
 • Evaluare:

  5,0/5 (9 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Talpalari, Iași, România

 • Orar:

  08:30 – 16:30

35.Christian Tour Iasi

Christian Tour Iasi
 • Evaluare:

  3,2/5 (123 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Ștefan cel Mare și Sfânt 1C, Iași 700124, România

 • Orar:

  09 – 17

36.Dertour

Dertour
 • Evaluare:

  3,8/5 (34 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Independenței 9, Iași 700101, România

 • Orar:

  09 – 20

37.Atlantic Turism

Atlantic Turism
 • Evaluare:

  3,8/5 (18 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Palas, Iași 700259, România

38.Tur ghidat Iasi, Guided Tour, Travel BlitzZ

Tur ghidat Iasi, Guided Tour, Travel BlitzZ
 • Evaluare:

  5,0/5 (6 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Carol I 42, Iași 700482, România

 • Orar:

  08 – 20

Sugestii de postare