Liste 19 clinicile de stomatologie din Militari București

Laura Vasilescu

• Actualizat: 2024-06-17

O sinteză din cele mai bune liste despre clinicile de stomatologie din Militari București, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum Plaza Dent, Dent Plus Gorjului, DentPlus Lujerului, Nicodent, NoaDent. Hai să explorăm împreună!

1.Plaza Dent

Zâmbetul perfect, încrederea ta!

Plaza Dent
 • Evaluare:

  4,8/5 (841 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Gheorghe Rostogolea 1, București 061344, România

 • Orar:

  08 – 21

 • Avantaje:

  Preturi accesibile, personal amabil și servicii de calitate.

 • Dezavantaje:

  Timp lung de așteptare, lipsa echipamentelor moderne, locație aglomerată.

 • Calitate:

  Servicii stomatologice de bună calitate la prețuri accesibile.

 • Personal:

  Amabil și primitor, Comunicare eficientă, Profesionist și competent, Înțelegător și empatic, Prietenos și serviabil

 • Servicii:

  Consultații stomatologice, Tratamente dentare, Chirurgie orală, Protetică dentară, Estetică dentară

Am găsit clinica Plaza Dent după multe căutări. Am ales-o datorită recenziilor excelente și nu m-am înșelat. Am avut o intervenție complexă - mi s-au pus șase implanturi și mi s-a montat o punte dentară. Deși a fost o procedură dificilă, am fost foarte mulțumită de rezultate. Recomand cu încredere Plaza Dent!

Echipa de medici este formată din profesioniști sociabili, care m-au făcut să mă simt confortabil la fiecare vizită. Timp de opt luni, am mers la programări fără nicio teamă. Mulțumesc echipei Plaza Dent pentru grija și profesionalismul de care au dat dovadă!

2.Dent Plus Gorjului

Dent Plus Gorjului
 • Evaluare:

  4,9/5 (517 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu 69, București 061087, România

 • Orar:

  08 – 20

Citește mai mult: Liste 16 restaurante din Militari București

3.DentPlus Lujerului

Zambetul tau, prioritatea noastra.

DentPlus Lujerului
 • Evaluare:

  4,9/5 (485 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu nr. 55A, București 061079, România

 • Orar:

  08 – 20

 • Avantaje:

  Clinica dispune de aparatura de ultima generatie, medici calificati si preturi accesibile.

 • Dezavantaje:

  Timpul de asteptare pentru programari poate fi mare, clinica este situata intr-o zona aglomerata si parcarea poate fi o problema.

 • Calitate:

  Servicii stomatologice de calitate superioara

 • Personal:

  1. Dr. Andreea Pascal - Medic stomatolog generalist 2. Dr. Alexandra Stanciu - Medic stomatolog ortodont 3. Dr. Andrei Stefanescu - Medic stomatolog chirurg 4. Dr. Ioana Popescu - Medic stomatolog estetician 5. Dr. Radu Ionescu - Medic stomatolog pedodont

 • Servicii:

  1. Stomatologie generala 2. Ortodontie 3. Chirurgie dentara 4. Estetica dentara 5. Pedodontie

DentPlus Lujerului vă întâmpină într-o atmosferă caldă și primitoare, unde fiecare pacient este tratat cu respect și grijă. Echipa noastră de medici experimentați și empatici este dedicată creării unei experiențe confortabile, fără stres și durere. Cu ajutorul tehnologiei de ultimă generație și a celor mai avansate tehnici, vă oferim tratamente dentare personalizate care vă vor reda zâmbetul radiant și încrederea în sine.

Chiar dacă recenziile anterioare ar fi putut nu reflecta pe deplin excelența serviciilor noastre, vă asigurăm că ne străduim constant să ne îmbunătățim și să oferim cea mai bună experiență dentară. Dorim ca fiecare pacient care ne trece pragul să plece mulțumit, cu un zâmbet sănătos și frumos care să le lumineze viața.

4.Nicodent

Zâmbetul perfect, sănătatea dentară impecabilă

Nicodent
 • Evaluare:

  4,8/5 (190 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Serg. Alexandru Cutieru 25A, București 061422, România

 • Orar:

  09 – 20:30

 • Avantaje:

  Materialele folosite sunt de cea mai bună calitate, medicii sunt dedicați și atenți, prețurile sunt accesibile.

 • Dezavantaje:

  Timpul de așteptare poate fi uneori mare, locația nu este foarte centrală, sala de așteptare este mică.

 • Calitate:

  Materiale de calitate superioară, tehnologie modernă, expertiză medicală

 • Personal:

  Dr. Nicolescu Alina - medic stomatolog, Dr. Dumitrescu Ionuț - medic ortodont, Dr. Georgescu Maria - medic endodont, Dr. Stanciu Andreea - medic pedodont, Dr. Ionescu Vlad - medic chirurg

 • Servicii:

  Stomatologie generală, Ortodonție, Endodonție, Pedodonție, Chirurgie orală

Echipa Nicodent te așteaptă cu un zâmbet cald și o atmosferă primitoare, unde grijile se estompează, iar confortul primează. Nicoleta și Geanina, cu mâinile lor ușoare și empatia inegalabilă, te vor ghida prin orice procedură cu răbdare și profesionalism, transformând experiența dentară într-una plăcută.

Indiferent dacă ai nevoie de o plombă estetică, un detartraj revigorant sau implanturi de ultimă generație, echipa Nicodent îți oferă soluții personalizate, bazate pe expertiză și tehnologie avansată. Lasă-te pe mâinile lor și bucură-te de un zâmbet sănătos, strălucitor, care îți va aduce încredere și fericire.

Citește mai mult: Liste 11 cafenele din Militari București

5.NoaDent

NoaDent
 • Evaluare:

  4,5/5 (358 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu 244j, București 061126, România

 • Orar:

  09 – 21

Bucurați-vă de servicii stomatologice impecabile la prețuri accesibile cu NoaDent! Echipa noastră de profesioniști se dedică excelenței în fiecare aspect al îngrijirii dumneavoastră dentare, oferind atenție deosebită nevoilor și confortului dumneavoastră. Alăturați-vă numeroșilor clienți mulțumiți care au experimentat deja abordarea noastră atentă și eficientă.

Serviciile stomatologice NoaDent acoperă o gamă largă de proceduri, de la consultări de rutină până la intervenții complexe. Cu aparatură de ultimă generație și o echipă experimentată, garantăm rezultate excepționale care vă vor reda zâmbetul strălucitor și sănătatea orală optimă. Înscrieți-vă astăzi pentru o consultație gratuită și descoperiți cum NoaDent vă poate transforma zâmbetul și vă poate îmbunătăți sănătatea generală.

6.Doctor Vodita

Doctor Vodita
 • Evaluare:

  4,5/5 (116 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Apusului 83, București 062283, România

 • Orar:

  08 – 20

7.DentoCare

DentoCare
 • Evaluare:

  4,4/5 (284 Review by google)

 • Adresă:

  Șoseaua Virtuții 2C, București 060784, România

 • Orar:

  08 – 21

Dentocare este definiția excelenței în domeniul stomatologic! De opt luni de când sunt pe mâinile pricepute ale doamnei doctor Cosma, experiența mea a fost una extraordinară. Fiecare vizită este o dovadă de profesionalism, grijă și atenție la detalii. Aparatul meu dentar este acum o mândrie, iar zâmbetul meu strălucește mai mult ca niciodată.

Dentocare nu este doar o clinică stomatologică, este un sanctuar dentar. Personalul amabil și empatic îți oferă o atmosferă relaxantă și confortabilă. Materialele de înaltă calitate și tehnicile inovatoare garantează rezultate impecabile, fără durere sau disconfort. Recomand cu căldură Dentocare tuturor celor care își doresc un zâmbet sănătos și radiant.

8.Clinica Dentara Militari

Clinica Dentara Militari
 • Evaluare:

  4,2/5 (29 Review by google)

 • Adresă:

  Bloc M25, Strada Dezrobirii 4, București 060985, România

 • Orar:

  09 – 20

9.Dental Privilege

Dental Privilege
 • Evaluare:

  4,2/5 (25 Review by google)

 • Adresă:

  Calea Apeductului. 5, Bl.B4A, București 060911, România

 • Orar:

  10 – 21

10.Dr. Nicoleta Miron

Dr. Nicoleta Miron
 • Evaluare:

  4,9/5 (33 Review by google)

 • Adresă:

  Șoseaua Virtuții nr. 18, București 060787, România

 • Orar:

  09 – 20

11.Clinica Ioana

Clinica Ioana
 • Evaluare:

  4,6/5 (49 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Roșia Montană 19, București 060952, România

 • Orar:

  10 – 20

Un colț de rai în inima orașului, Clinica Ioana este locul în care zâmbetele copiilor se împletesc armonios cu profesionalismul de excepție. Fiindcă știm cât de mult contează prima impresie, echipa clinicii ne-a primit cu căldură, creând o atmosferă relaxată, în care fetița s-a simțit în largul ei.

Experiența medicală a fost una de neuitat, în care răbdarea, atenția la detalii și pasiunea pentru micii pacienți au transformat vizita la doctor într-o aventură încântătoare. Datorită abordării empatice și blânde a doamnei doctor, fetița a depășit cu ușurință orice teamă, dorind chiar să revină pentru o nouă întâlnire. Clinica Ioana este un loc unde copiii sunt tratați cu respect, unde zâmbetele sunt contagioase, iar sănătatea este prioritară. Recomandăm cu încredere serviciile clinicii, știind că micuții voștri vor fi pe mâini bune și că vor pleca mereu cu zâmbete largi pe buze.

12.Clinica Dr. Brindas - Cabinet Stomatologic Uverturii, Militari. Implant Dentar, Fatete Dentare, Estetica Dentara Militari

Clinica Dr. Brindas - Cabinet Stomatologic Uverturii, Militari. Implant Dentar, Fatete Dentare, Estetica Dentara Militari
 • Evaluare:

  5,0/5 (22 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Uverturii 55, București 060932, România

 • Orar:

  09 – 22

13.CISO Medical - Clinica Stomatologica Sector 6, Ortodontie & Implantologie

CISO Medical - Clinica Stomatologica Sector 6, Ortodontie & Implantologie
 • Evaluare:

  4,8/5 (31 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu 14, București 061104, România

14.Clinică Dentară Militari

Clinică Dentară Militari
 • Evaluare:

  4,5/5 (37 Review by google)

 • Adresă:

  Bloc 4, Bulevardul Iuliu Maniu 71, București 061088, România

 • Orar:

  09 – 20

Clinica Dentară Militari este un templu al stomatologiei, unde fiecare pacient se bucură de un tratament personalizat, adaptat nevoilor sale specifice. Sub bagheta magică a doamnei doctor Claudia Iagaru, durerile dentare devin o amintire, iar zâmbetele strălucesc mai puternic ca niciodată. Experiența vastă și pasiunea pentru excelență o transformă pe doamna doctor într-un artist al medicinei dentare, care transformă fiecare procedură într-o operă de artă.

La Clinica Dentară Militari, sănătatea orală este o prioritate. Echipa de medici dedicați, dotări de ultimă generație și tehnologii inovatoare asigură rezultate excepționale, care depășesc așteptările pacienților. Aici, fiecare zâmbet contează, iar fiecare pacient este tratat cu respect și compasiune. Lăsați-vă pe mâinile experte ale Clinicii Dentare Militari și redescoperiți bucuria unui zâmbet sănătos și radiant!

15.Euphoria DentArt

Euphoria DentArt
 • Evaluare:

  5,0/5 (40 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Valeriu Cicalov 5, București 061344, România

 • Orar:

  09 – 20

Euforia DentArt este clinica stomatologică unde fiecare vizită este o experiență plăcută. Doctorul Eliza Bahrin, cu răbdarea și atenția sa desăvârșită, transformă tratamentele stomatologice într-o procedură confortabilă și lipsită de teamă. Cariile dificile nu mai reprezintă o provocare, iar rezultatul este un zâmbet sănătos și lipsit de durere.

Cu un ambient prietenos și o echipă tânără și entuziastă, Euforia DentArt redefinește experiența stomatologică. Fiecare pacient este întâmpinat cu căldură și profesionalism, iar teama de dentist devine o amintire îndepărtată. Programările respectate cu strictețe și tratamentele efectuate cu grijă și precizie fac din Euforia DentArt clinica ideală pentru un zâmbet sănătos și strălucitor.

16.Dentana CAS

Dentana CAS
 • Evaluare:

  4,6/5 (8 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Apusului 76, București 062289, România

 • Orar:

  08 – 20

17.Implant & Esthetics Medical Center

Implant & Esthetics Medical Center
 • Evaluare:

  3,5/5 (32 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Lujerului 50, București 061344, România

18.ZambetDent

ZambetDent
 • Evaluare:

  3,3/5 (19 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Moinești 8, București 061234, România

 • Orar:

  09 – 19:30

Clinica stomatologică ZambetDent vă invită să descoperiți serviciile de excepție oferite de doamna doctor Cristina Pasculescu. Situată în cartierul Militari, sector 6, clinica este ușor accesibilă de pe Șoseaua Iuliu Maniu.

Cu o experiență vastă și o abordare blândă, doamna doctor Pasculescu este alegerea perfectă pentru tratamente stomatologice pentru întreaga familie. Fie că aveți nevoie de o consultație de rutină, tratamente estetice sau intervenții complexe, la ZambetDent veți beneficia de cele mai avansate tehnologii și de o atmosferă confortabilă.

19.Dental Clinic - Centrul Medical Veteranilor

Dental Clinic - Centrul Medical Veteranilor
 • Evaluare:

  5,0/5 (5 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Veteranilor, București 060921, România

 • Orar:

  09 – 21

Centrul Medical Veteranilor se impune ca o clinică stomatologică de excepție, oferind o gamă completă de servicii stomatologice, de la proceduri de rutină până la tratamente complexe. Echipa de medici stomatologi cu înaltă calificare și experiență vastă utilizează tehnologii de ultimă generație și materiale de cea mai bună calitate pentru a asigura rezultate optime.

În cadrul Centrului Medical Veteranilor, pacienții beneficiază de o atmosferă primitoare și relaxantă, concepută pentru a atenua orice temeri sau anxietăți legate de tratamentele dentare. Personalul prietenos și atent este dedicat să ofere o experiență cât mai confortabilă și plăcută, asigurându-se că pacienții sunt pe deplin informați și îngrijiți pe tot parcursul vizitei lor.
Sugestii de postare