Liste 12 clinicile de stomatologie din Popești-Leordeni București

Ana Maria Ionescu

• Actualizat: 2024-06-18

O sinteză din cele mai bune liste despre clinicile de stomatologie din Popești-Leordeni București, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum SMILE AVENUE, Dentalite Clinic, Qmed, Clinica Amident, Qmed Stomatologie Noul Popești. Hai să explorăm împreună!

1.SMILE AVENUE

SMILE AVENUE
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Drumul Fermei 92, Popești-Leordeni 077160, România

 • Orar:

  08 – 21

Suntem încântați să aflăm că ați avut o experiență atât de pozitivă la SMILE AVENUE! Dr. Rizescu Mădălin și echipa sa de profesioniști dedicați sunt renumiți pentru compasiunea și expertiza lor, asigurând un mediu confortabil și lipsit de stres pentru pacienții lor.

Cu o abordare atentă și o capacitate extraordinară de a comunica pașii procedurii, SMILE AVENUE oferă o gamă largă de tratamente dentare complexe, inclusiv sinus lift și implanturi. Fiecare intervenție este efectuată cu precizie și atenție la detalii, asigurând rezultate fără durere și fără complicații. Vă invităm să experimentați singuri avantajele excepționale ale SMILE AVENUE și să vă bucurați de un zâmbet sănătos și strălucitor!

2.Dentalite Clinic

Dentalite Clinic
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Drumul Fermei 62, Popești-Leordeni 077160, România

 • Orar:

  12 – 20

Clinica Dentalite, apreciată cu un rating impresionant de 4,9, oferă servicii stomatologice de înaltă calitate într-un mediu modern și confortabil. Profesionalismul medicilor stomatologi și tehnologia de ultimă generație asigură tratamente precise și eficiente, iar atmosfera primitoare te face să te simți în largul tău. Recenziile pozitive reflectă excelența clinicii și a echipei sale dedicate, care pune sănătatea și zâmbetul tău pe primul loc.

La Dentalite, programările sunt respectate cu strictețe, astfel încât să nu pierzi timp prețios așteptând. Personalul amabil te întâmpină la sosire și te ghidează cu atenție prin fiecare etapă a vizitei tale. Indiferent dacă ai nevoie de un control de rutină, un tratament complex sau o transformare estetică a zâmbetului tău, Dentalite este alegerea ideală pentru sănătatea orală și un zâmbet radiant.

Citește mai mult: Liste 14 restaurante din Popești-Leordeni București

3.Qmed

Qmed
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Şoseaua Olteniţei 66, Popești-Leordeni 077160, România

 • Orar:

  08:30 – 21

După o consultație amănunțită cu medicul ortodont, am fost îndrumat către un medic stomatolog din cadrul aceleiași clinici pentru o extracție dentară în scop ortodontic. Extracția a fost realizată cu maximă atenție și profesionalism, minimizând disconfortul resimțit.

De peste opt ani, familia noastră apelează cu încredere la serviciile acestei clinici stomatologice. Relația strânsă pe care am dezvoltat-o cu medicul nostru, doamna doctor Mara Dumitrache, ne oferă un sentiment de siguranță și confort. Personalul clinicii este mereu primitor și amabil, iar atmosfera relaxantă contribuie la o experiență plăcută la fiecare vizită.

4.Clinica Amident

Clinica Amident
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Amurgului 61, Popești-Leordeni 077160, România

 • Orar:

  09 – 21

Citește mai mult: Liste 21 clinicile de stomatologie din București

5.Qmed Stomatologie Noul Popești

Qmed Stomatologie Noul Popești
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Drumul Fermei 80, Popești-Leordeni 077160, România

 • Orar:

  08 – 21

Clinica stomatologică Qmed din Noul Popești oferă o experiență stomatologică excepțională, unde grijă și confortul pacientului sunt prioritare absolute. Echipa noastră de profesioniști dedicați înțelege importanța respectării programărilor, asigurându-se că fiecare pacient primește timpul și atenția cuvenite în timpul vizitelor lor.

Înțelegem că timpul dumneavoastră este prețios, de aceea ne străduim să rămânem la program și să minimizăm orice întârzieri. În cazul puțin probabil în care o programare este întârziată, personalul nostru amabil vă va informa imediat și va oferi scuze sincere. Suntem mândri să oferim o experiență stomatologică fără probleme, astfel încât să puteți avea liniștea sufletească știind că zâmbetul copilului dumneavoastră este pe mâini bune la Qmed Stomatologie Noul Popești.

6.Dentissimo Smile Clinique

Dentissimo Smile Clinique
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Oituz 29, București 077160, România

 • Orar:

  10:30 – 19:30

7.Dacvil Dent Cabinet Stomatologic

Dacvil Dent Cabinet Stomatologic
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Sfântul Nicolae 2bis, Popești-Leordeni 077160, România

 • Orar:

  Închis

Cabinetul stomatologic Dacvil Dent este alegerea perfectă pentru îngrijirea sănătății orale a soacrei tale. Cu o echipă de medici dentiști experimentați și dedicați, Dacvil Dent oferă o gamă largă de servicii stomatologice, de la controale de rutină la tratamente complexe.

Situat convenabil în Popesti Leordeni, cabinetul dispune de aparatură de ultimă generație și folosește materiale de înaltă calitate pentru a asigura cele mai bune rezultate. Medicii stomatologi de la Dacvil Dent sunt pasionați de a oferi pacienților o experiență confortabilă și fără durere, iar acest lucru se reflectă în fiecare aspect al serviciilor lor.

8.Amurgului Dental

Amurgului Dental
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Amurgului 17, Popești-Leordeni 077160, România

 • Orar:

  08 – 20

Căutați o clinică dentară de excepție, acolo unde profesionalismul și grija față de pacienți se îmbină armonios? Nu mai căutați! Amurgului Dental este locul unde zâmbetele strălucitoare prind viață.

La Amurgului Dental, urgențele dumneavoastră dentare sunt prioritatea noastră. Spre deosebire de alte clinici, noi înțelegem că durerea nu așteaptă, așa că ne-am angajat să vă oferim o programare în aceeași zi în care ne contactați. Echipa noastră de medici dentiști prietenoși și cu înaltă calificare vă va întâmpina cu căldură, oferindu-vă tratamente de calitate la prețuri accesibile.

9.Dental Medical Glas

Dental Medical Glas
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Olteniței 32, Popești-Leordeni 041312, România

 • Orar:

  09 – 18

10.Popestident

Popestident
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Drumul Fermei, nr.95, bl.1, et.1, ap.12, interfon 112, Drumul Fermei 95, Popești-Leordeni 077160, România

 • Orar:

  08 – 21

Popestident oferă servicii stomatologice de excepție, vindecându-ți nu doar durerile, ci și frica de dentist. Echipa noastră calificată și compasiune îți asigură confort și încredere la fiecare vizită, transformând experiența la dentist într-una plăcută. De la intervenții chirurgicale complexe la lucrări de rutină, la Popestident vei primi cea mai bună îngrijire dentară posibilă.

Cu toate acestea, unii clienți au raportat servicii slabe pentru clienți. Personalul poate părea indiferent și nepoliticos, făcând dificilă programarea unei întâlniri. Dacă întâmpini astfel de probleme, te îndemnăm să contactezi direct cabinetul pentru a aborda aceste preocupări.

11.Miro Dent Cabinet Stomatologic Popesti Leordeni. Stomatologie, Implant Dentar, Estetica, Albire Dentara popesti Leordeni

Miro Dent Cabinet Stomatologic Popesti Leordeni. Stomatologie, Implant Dentar, Estetica, Albire Dentara popesti Leordeni
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Olteniței 9A, Popești-Leordeni 077160, România

 • Orar:

  14 – 20

12.DentoNic S.R.L.

DentoNic S.R.L.
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Laurenţiu Raiciu 18, Popești-Leordeni 077160, România

 • Orar:

  10 – 18

DentoNic S.R.L. te întâmpină într-un cabinet medical modern, echipat cu tehnologie de ultimă generație, oferind condiții excepționale pentru îngrijirea danturii tale. Personalul medical calificat și experimentat îți va acorda atenția necesară, asigurându-se că primești un tratament personalizat și eficient.

Lasă-te pe mâinile experte ale medicului stomatolog care, cu profesionalism și dedicare, va analiza starea de sănătate a danturii tale, îți va recomanda cele mai potrivite soluții și va executa procedurile cu precizie și atenție la detalii. La DentoNic S.R.L., zâmbetul tău este prioritatea noastră!
Sugestii de postare