Liste 19 saloane infrumusetare din Popești-Leordeni București

Andrei Stan

• Actualizat: 2024-06-18

O sinteză din cele mai bune liste despre saloane infrumusetare din Popești-Leordeni București, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum Illieens, Salon Infrumusetare si tratamente corporale Popesti Leordeni, Sirenis Beauty Center, Botezatu Beauty Center, Anias Beauty Center Solstitiului, KITTY BEAUTY SALON. Hai să explorăm împreună!

1.Illieens, Salon Infrumusetare si tratamente corporale Popesti Leordeni

Illieens, Salon Infrumusetare si tratamente corporale Popesti Leordeni
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Olteniței 13 bis, Popești-Leordeni 077160, România

 • Orar:

  08 – 21

Fă o călătorie către lumea relaxării la Illieens, salonul de înfrumusețare și tratamente corporale din Popești-Leordeni. Aici, masajul devine o oază de liniște, unde expertele noastre te vor răsfăța cu tehnici impecabile, adaptate nevoilor tale. Fie că preferi masajul terapeutic sau cel de relaxare, fiecare sesiune este o adevărată evadare, un moment doar pentru tine.

Salonul nostru a fost conceput ca un sanctuar al liniștii, unde te poți cufunda în relaxare totală. Cu o ambianță calmă și primitoare, te poți bucura de un tratament profund reconfortant, fără zgomotele exterioare care să îți întrerupă momentul de răgaz. Alege Illieens pentru o experiență de masaj de neuitat, unde fiecare atingere este o invitație la relaxare și bunăstare.

2.Sirenis Beauty Center

Sirenis Beauty Center
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str Biruintei,nr 51-57,bl 3 ,parter,Complex, Strada Astrelor, Popești-Leordeni 077160, România

 • Orar:

  10 – 20

Centrul de Înfrumusețare Sirenis se remarcă nu doar prin excelență profesională, ci și printr-o echipă empatice. Am avut privilegiul să experimentez grija și răbdarea lor, în timp ce tundeau un băiețel cu dizabilități, care se agita și se mișca. Mulțumim din suflet!

Pentru o transformare de culoare impecabilă, nu ezita să-l alegi pe Claudia. Chiar dacă am pășit timid în salon la prima mea vizită, rezultatul a depășit orice așteptare. Experiența mea la Sirenis a fost una cu adevărat excepțională, lăsându-mă cu o amintire de neuitat și cu o nouă încredere în aspectul meu.

Citește mai mult: Liste 14 restaurante din Popești-Leordeni București

3.Botezatu Beauty Center

Frumusețea ta este prioritatea noastră

Botezatu Beauty Center
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Oituz 26, Popești-Leordeni 077160, România

 • Orar:

  09 – 21

 • Avantaje:

  Personal calificat, servicii de calitate, atmosferă primitoare

 • Dezavantaje:

  Prețuri ușor ridicate, program de funcționare limitat, parcare insuficientă

 • Calitate:

  Servicii de înfrumusețare de înaltă calitate

 • Personal:

  Amabil, profesionist, bine instruit, experimentat, prietenos

 • Servicii:

  Coafură, manichiură, pedichiură, epilare, tratamente faciale

Centrul de frumusețe Botezatu este o oază de răsfăț, unde frumusețea ta este prioritatea noastră. Cu o echipă de profesioniști experimentați, îți oferim o gamă completă de servicii de înfrumusețare, de la coafură și manichiură până la epilare și masaje.

Salonul nostru se distinge prin lipsa programărilor pentru serviciile de epilare și tuns pentru bărbați. Astfel, poți veni oricând dorești, fără să te stresezi cu programări care îți ocupă întreaga zi. Prețurile noastre competitive te vor surprinde plăcut, iar calitatea excepțională a serviciilor te va face să revii. Lasă-te răsfățat la Botezatu Beauty Center și strălucește cu frumusețea ta!

4.Anias Beauty Center Solstitiului

Frumusețea ta este prioritatea noastră!

Anias Beauty Center Solstitiului
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Solstițiului, Popești-Leordeni 077160, România

 • Orar:

  09 – 21

 • Avantaje:

  Personal calificat, o gamă largă de servicii, produse profesionale

 • Dezavantaje:

  Prețuri puțin mai mari, program încărcat, parcare limitată

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară, rezultate excepționale

 • Personal:

  Prietenos, Profesionist, Amabil, Experienţat, Atenți la nevoile clienților

 • Servicii:

  Tratamente faciale, Manichiură și pedichiură, Epilare, Masaje, Coafură

Centrul de înfrumusețare Anias Beauty Center Solstițiului îți oferă o experiență unică de epilare, cu rezultate impecabile și de durată. Echipa noastră de profesioniști experimentați utilizează cele mai avansate tehnici și produse pentru a-ți asigura o piele netedă și catifelată.

Fie că optezi pentru epilarea cu ceară, IPL sau laser, la Anias Beauty Center Solstițiului vei beneficia de un tratament personalizat, adaptat nevoilor tale specifice. Îți garantăm rezultate excepționale, într-o atmosferă relaxantă și primitoare. Lasă-te pe mâinile noastre și bucură-te de o piele radiantă și fără cusur, în orice moment.

5.KITTY BEAUTY SALON

Pentru o experiență de înfrumusețare de neuitat

KITTY BEAUTY SALON
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Drumul Fermei nr.56, Popești-Leordeni 077160, România

 • Orar:

  10 – 21

 • Avantaje:

  - Tratamente excelente - Atmosferă primitoare - Echipă profesionistă

 • Dezavantaje:

  - Programări dificile - Prețuri puțin mai mari - Locație nu foarte accesibilă

 • Calitate:

  Calitate excelentă a serviciilor și produselor utilizate

 • Personal:

  - Amabil - Prietenos - Profesionist - Calificat - Experimentat

 • Servicii:

  - Tunsori - Vopsit - Manichiură - Pedichiură - Tratamente faciale

Salonul de înfrumusețare Kitty Beauty vă oferă un răsfăț regal pentru tenul dvs., lăsându-vă cu o strălucire radiantă care vă va întoarce toate privirile. Tratamentul nostru de curățare profundă vă va purifica pielea, îndepărtând impuritățile și lăsând-o netedă și revigorată. Experții noștri calificați în îngrijirea pielii vor analiza nevoile tenului dvs., oferindu-vă un tratament personalizat care va dezvălui o piele mai sănătoasă și mai strălucitoare.

Bucurați-vă de un refugiu senin în salonul nostru modern, unde puteți scăpa de stres și puteți lăsa grijile în urmă. Echipa noastră este dedicată oferirii unor servicii excepționale la prețuri accesibile, asigurându-vă că fiecare vizită este o experiență de neuitat. Răsfățați-vă tenul cu tratamentele noastre profesionale și experimentați transformarea uimitoare pe care o poate avea o piele bine îngrijită.

6.BeYouTiful Salon

BeYouTiful Salon
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Biruinței 93, Popești-Leordeni 077160, România

 • Orar:

  08 – 21

BeYouTiful Salon îți oferă servicii de calitate la superlativ, într-o atmosferă primitoare și relaxantă. În timp ce aștepți să fii răsfățat, savurează o cafea aromată, iar la final, poți lăsa un bacșiș pentru frizer direct de pe card – totul în deplină legalitate!

Profesionalismul și amabilitatea personalului ne-au cucerit. Indiferent dacă optezi pentru servicii cosmetice sau de manichiură, rezultatele vor fi impecabile. Produsele de calitate și tehnicile de ultimă generație folosite de specialiștii BeYouTiful Salon vor transforma fiecare vizită într-o experiență de înfrumusețare de neuitat. Te recomandăm cu toată căldura și îți garantăm că vei deveni clientul nostru fidel!

7.AB Beauty_by_Alexa

Frumusețea începe de aici

AB Beauty_by_Alexa
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Amurgului 38, Popești-Leordeni 077160, România

 • pros:

  Produse de calitate, atmosferă primitoare, personal calificat

 • Dezavantaje:

  Prețuri puțin ridicate, program restrâns, locație nu foarte accesibilă

 • Calitate:

  Produse și servicii de înaltă calitate

 • Personal:

  * Prietenos * Profesionist * Atenți la detalii * Amabil * Calificat

 • Servicii:

  * Manichiură * Pedichiură * Tratamente faciale * Epilare * Coafură

Recomand cu toată încrederea salonul AB Beauty_by_Alexa! Aici, nu doar că am parte de servicii ireproșabile de fiecare dată, dar și de o atmosferă plăcută și relaxantă. De când i-am descoperit acum câteva luni, nu am mai mers la alt salon. Programările sunt respectate cu strictețe, iar personalul este amabil și profesionist. Mai mult, salonul este curat și răcoros, chiar și vara, ceea ce face ca purtarea măștii să fie suportabilă. Recomand cu căldură serviciile lor de tunsoare, care sunt executate cu multă precizie și atenție la detalii.

Într-adevăr, am întâmpinat o mică neconcordanță în prețuri, dar am înțeles că uscatul părului se tarifează separat. Consider că ar fi utilă o informare mai clară a clienților cu privire la acest aspect, fie printr-un training al angajaților, fie prin adăugarea acestui preț suplimentar pe site-ul salonului. Cu toate acestea, rămân extrem de mulțumită de serviciile oferite de AB Beauty_by_Alexa și îi recomand cu toată încrederea tuturor celor care își doresc o experiență de înfrumusețare de top.

8.Karismatik

Un loc unde gustul și ospitalitatea se întâlnesc

Karismatik
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Oituz 50, Popești-Leordeni 077160, România

 • Orar:

  10 – 21

 • Avantaje:

  Locație centrală, mâncare delicioasă, personal prietenos

 • Dezavantaje:

  Prețuri puțin cam mari, uneori aglomerat, parcare limitată

 • Calitate:

  Mâncare de calitate superioară, preparată cu ingrediente proaspete

 • Personal:

  * Prietenos * Eficient * Amabil * Profesionist * Zâmbitor

 • Servicii:

  * Servire la masă * Terasă * Wi-Fi gratuit * Plată cu cardul * Rezervări

Un salon cochet, unde personalul extrem de amabil te înconjoară cu atenție și căldură, creând o atmosferă primitoare și relaxantă. Raluca, talentata artistă a machiajului, îți va transforma chipul într-o operă de artă, în timp ce maestrul hairstylist îți va răsfăța părul cu o tunsoare impecabilă sau o coafură elegantă.

Din păcate, experiența mea cu manichiura semipermanentă a lăsat de dorit. Ramona a lucrat grăbit, neglijând detaliile care fac diferența între o manichiură obișnuită și una cu adevărat specială. Forma unghiilor a fost neuniformă, pielițele nu au fost curățate corespunzător, iar prețul final a fost mai mare decât cel convenit inițial.

9.Coquette Area

Coquette Area
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Amurgului 46, Popești-Leordeni 077160, România

 • Orar:

  10 – 20

Manichiura cu ojă semipermanentă este o adevărată artă în mâinile esteticienelor noastre, care vă vor crea unghii impecabile și rezistente. Epilarea cu ceară este la fel de eficientă și delicată, lăsându-vă pielea fină și catifelată. Pentru a vă asigura o experiență completă, recomandăm introducerea unui sistem de reamintire prin SMS sau apel telefonic cu 10 minute înainte de programare, astfel încât să vă puteți pregăti confortabil și să vă bucurați din plin de răsfățul pe care vi-l oferim.

10.Lea Beauty Center

Lea Beauty Center
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Olteniței 24, Popești-Leordeni 077160, România

 • Orar:

  09 – 20

11.Haven Beauty Studio

Haven Beauty Studio
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Biruinței 49, Popești-Leordeni 077160, România

 • Orar:

  10 – 21

12.Salon Adrian Sîrbu Artist Style

Salon Adrian Sîrbu Artist Style
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Berceni 5, Popești-Leordeni 077160, România

 • Orar:

  09 – 20

Salonul lui Adrian Sîrbu, un sanctuar al eleganței și stilului, își întâmpină clienții cu o experiență excepțională. Aici, talentul și pasiunea lui Adrian Sîrbu se îmbină pentru a crea coafuri care transformă și inspiră.

Echipa dedicată a salonului vă va trata cu cea mai mare atenție, ascultându-vă cu răbdare dorințele și oferindu-vă sfaturi personalizate. Fie că doriți o schimbare radicală sau doar o împrospătare subtilă, artiștii din salonul Artist Style vor sculpta părul dumneavoastră cu precizie și pasiune, lăsându-vă cu un look care vă va întoarce toate privirile.

13.Epilare definitiva cu laser Amazing Skin Popesti Leordeni

Epilare definitiva cu laser Amazing Skin Popesti Leordeni
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Popești Vest, Popești-Leordeni 077160, România

 • Orar:

  10 – 20

Epilare definitivă cu laser la Amazing Skin Popesti-Leordeni! Tratament de excepție, oferit de Beatrice, o profesionistă atentă, grijulie și zâmbitoare. Locația este accesibilă, chiar lângă metrou, iar salonul se remarcă prin curățenie și atmosferă relaxantă. Am obținut rezultate excelente la prețuri avantajoase, iar serviciile au depășit așteptările mele. Recomand cu încredere epilarea definitivă cu laser la Amazing Skin!

Tonifică-ți corpul cu Vela Shape! După doar 4 ședințe, am observat o reducere semnificativă a celulitei. Continui tratamentele la salonul din Popesti, unde Andreea oferă servicii impecabile, personalizând fiecare programare. Cu ajutorul echipamentelor de ultimă generație, Vela Shape te ajută să obții un corp de invidiat, fără efort și durere. Nu ezita să te răsfeți cu tratamentele Vela Shape la Amazing Skin Popesti-Leordeni!

14.By Simona Eftime

By Simona Eftime
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Oituz 2, Popești-Leordeni 077160, România

 • Orar:

  09 – 21

15.Anias Beauty Center

Oază de frumusețe și relaxare în inima Popești-Leordeni

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Popești Vest 4, Popești-Leordeni 077160, România

 • Orar:

  09 – 21

 • Avantaje:

  Servicii de calitate, personal amabil și o gamă largă de tratamente

 • Dezavantaje:

  Prețuri ridicate, program de funcționare limitat și parcare dificilă

 • Calitate:

  Servicii premium într-un mediu elegant și primitor

 • Personal:

  - Recepționeri prietenoși și disponibili - Terapeuți calificați și experimentați - Manager atent la nevoile clienților - Meseure dedicate - Personal auxiliar discret și eficient

 • Servicii:

  - Manichiură și pedichiură - Tratament facial - Masaj - Epilare - Coafură

16.Lory Nails and beauty salon

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Oituz 2u, Popești-Leordeni 077160, România

 • Orar:

  10 – 21

17.Centru de înfrumusetare si estetica Creativity by Alexandra Hantăr

Centru de înfrumusetare si estetica Creativity by Alexandra Hantăr
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Biruinței 51-57, Popești-Leordeni 077160, România

 • Orar:

  10 – 20

18.Andreea Mirea Beauty Studio

Andreea Mirea Beauty Studio
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Popești-Leordeni 077160, România

 • Orar:

  08:30 – 21

19.Saloanele Hello Gorgeous

Saloanele Hello Gorgeous
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Amurgului 46, Popești-Leordeni 077160, România

 • Orar:

  10 – 20

Sugestii de postare