Liste 18 saloane infrumusetare din Berceni București

Andreea Pop

• Actualizat: 2024-06-19

O sinteză din cele mai bune liste despre saloane infrumusetare din Berceni București, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum Salon Why Not - Berceni, Magic Salon Berceni, Sister Salon Oltenitei, Frizeria-coaforul de la Big, Stephanie Salon de Frumusete. Hai să explorăm împreună!

1.Salon Why Not - Berceni

Transformă-ți look-ul la un preț accesibil!

Salon Why Not - Berceni
 • Evaluare:
 • Adresă:

  vis-a-vis de Cinema Cultural, Bulevardul Alexandru Obregia, București 041737, România

 • Orar:

  08:30 – 20:30

 • Avantaje:

  Preturi accesibile, locație convenabilă în Berceni, personal prietenos și experimentat.

 • Dezavantaje:

  Timp de așteptare uneori îndelungat, salonul poate fi aglomerat în weekend, parcare limitată în zonă.

 • Calitate:

  Servicii de calitate la prețuri rezonabile.

 • Personal:

  Prietenos, Experimentat, Amabil, Disponibil, Profesionist

 • Servicii:

  Tuns, Vopsit, Coafat, Tratamente, Manichiură și pedichiură

Salon Why Not din Berceni te întâmpină cu un ambient cald și primitor, unde fiecare vizită se transformă într-o experiență plăcută și răcoritoare. De la frizeria cu stilisti profesioniști, care îți vor transforma părul într-o capodoperă, până la salonul de cosmetică, unde specialiștii îți vor răsfăța tenul cu tratamente revitalizante, Salon Why Not are grijă de frumusețea ta din cap până în picioare.

Profesionalismul și dedicarea echipei Salon Why Not sunt evidente în fiecare detaliu, de la produsele de calitate utilizate până la atmosfera relaxantă. Experții în coafură, cosmetică și frizerie își pun pasiunea și abilitățile la dispoziția ta, oferindu-ți o experiență personalizată, care va depăși chiar și cele mai înalte așteptări. Salon Why Not - destinația ideală pentru a te simți răsfățat, revitalizat și încrezător în frumusețea ta!

2.Magic Salon Berceni

Magie în fiecare serviciu

Magic Salon Berceni
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Olteniței 140, București 041321, România

 • Orar:

  09 – 21

 • Avantaje:

  - Locație accesibilă pe Șoseaua Olteniței. - Program prelungit, până la ora 21:00. - Oferă o gamă variată de servicii de coafură și cosmetică.

 • Dezavantaje:

  - Uneori este aglomerat, mai ales în weekend. - Prețurile sunt ușor mai mari decât la alte saloane din zonă. - Locurile de parcare sunt limitate.

 • Calitate:

  Servicii de calitate, oferite de profesioniști.

 • Personal:

  - Frizeri cu experiență - Stilist coafură - Manichiuristă - Cosmeticiană - Masor

 • Servicii:

  - Tunsori și coafuri - Vopsit și decolorat - Tratamente pentru păr - Manichiură și pedichiură - Servicii cosmetice

Salon Magic Berceni te invită într-o lume a frumuseții, unde fiecare vizită devine o experiență de neuitat. Cu o singură atingere, poți rezerva online, evitând aglomerările și economisind timp prețios. Salonul nostru se remarcă prin ambianța sa elegantă, decorată cu gust și atenție la detalii, care creează o atmosferă relaxantă și primitoare.

Echipa noastră de profesioniști dedicați este întotdeauna la dispoziția ta, gata să-ți ofere cele mai bune servicii de înfrumusețare și să-ți ofere sfaturi personalizate adaptate nevoilor tale specifice. La Salon Magic Berceni, frumusețea ta devine prioritatea noastră absolută, iar fiecare vizită se transformă într-o călătorie senzorială de neuitat.

Citește mai mult: Liste 31 restaurante din Berceni București

3.Sister Salon Oltenitei

Sister Salon Oltenitei
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Olteniței 131, București 077160, România

 • Orar:

  10 – 21

Vino și bucură-te de o experiență de răsfăț și relaxare la Salonul Sister! Bucură-te de o coafură nouă, o manichiură impecabilă sau un tratament facial revigorant. Cu personalul său dedicat și atmosfera primitoare, Sister Salon Oltenița te va face să te simți frumoasă și încrezătoare.

4.Frizeria-coaforul de la Big

Transformă-ți stilul cu experții de la Big Frizerie-Coafor

Frizeria-coaforul de la Big
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Olteniței 218, București 041309, România

 • Orar:

  08 – 20

 • Avantaje:

  Locație convenabilă, atmosfera primitoare, servicii profesionale

 • Dezavantaje:

  Program limitat, prețuri ușor ridicate, lipsă locuri de parcare

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară, utilizarea produselor profesionale

 • Personal:

  Frizeri experimentați și pricepuți, Coafeze talentate și creative, Personal prietenos și amabil, Consultări personalizate pentru fiecare client, Atenție deosebită la detalii și dorințele clienților

 • Servicii:

  Tunsori clasice și moderne, Coafuri elegante și casual, Tratamente de îngrijire a părului, Vopsiri și decolorări profesioniste, Servicii de styling și evenimente

Dar ceea ce m-a cucerit cu adevărat a fost profesionalismul doamnei tunsa scurt. Cu măiestrie și precizie, a creat o tunsoare care se potrivește de minune cu trăsăturile feței mele. Am apreciat în mod deosebit atenția la detalii și preocuparea pentru ca rezultatul să fie unul perfect. Experiența mea la frizeria-coaforul de la Big Ok a fost una cu adevărat satisfăcătoare, iar recomand cu căldură serviciile lor.

Citește mai mult: Liste 21 cafenele din Berceni București

5.Stephanie Salon de Frumusete

Frumusețe personalizată, adaptată nevoilor tale unice

Stephanie Salon de Frumusete
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Olteniței 238, București 041331, România

 • Orar:

  08 – 20

 • Avantaje:

  Personal calificat, produse profesionale, atmosferă plăcută

 • Dezavantaje:

  Prețuri ridicate, program de lucru limitat, locație greu accesibilă

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară, utilizând produse și tehnici de ultimă generație

 • Personal:

  Coafori experimentați, Stilist, Manichiurist, Cosmetician, Recepționer

 • Servicii:

  Tunsori, Vopsit, Coafat, Tratamente faciale, Manichiură

Echipa noastră de stiliști experimentați vă așteaptă cu o gamă completă de servicii de coafură, inclusiv tunsori, vopsit, coafat și tratamente de îngrijire. Suntem pasionați de a vă oferi rezultate excepționale, personalizând fiecare serviciu în funcție de nevoile și preferințele dvs. Veniți și experimentați diferența în salonul nostru și descoperiți un nou nivel de frumusețe!

6.Salon Why Not - Oltenitei

Frumusețea ta este prioritatea noastră!

Salon Why Not - Oltenitei
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Olteniței 236, București 077160, România

 • Orar:

  08:30 – 20:30

 • Avantaje:

  Salonul Why Not din Oltenitei oferă servicii de calitate, are un personal calificat și este situat într-o locație avantajoasă

 • Dezavantaje:

  Prețurile sunt uneori mai mari decât la alte saloane, programarea poate fi dificilă în perioadele aglomerate, iar parcarea poate fi limitată

 • Calitate:

  Servicii de calitate la prețuri accesibile

 • Personal:

  - Recepționer - Coafor - Manichiuristă - Pedichiuristă - Masor

 • Servicii:

  - Tuns - Vopsit - Coafat - Manichiură - Pedichiură

Un salon încântător, cu o atmosferă caldă și primitoare, care te va face să te simți ca acasă. Niciun spațiu nu este prea mic când ești înconjurat de profesioniști pricepuți și atenți la detalii, care transformă fiecare vizită într-o experiență relaxantă și răsfățată.

Bucură-te de o manichiură și o pedichiură impecabile, executate cu răbdare și pasiune, care îți vor lăsa unghiile strălucind și îngrijite. Atmosfera relaxantă și personalul amabil te vor face să te simți complet răsfățat, iar tu vei ieși pe ușă cu o strălucire nouă, gata să cucerești lumea cu stil.

Citește mai mult: Liste 10 baruri din Berceni București

7.Magic Salon & Man Obregia

Transformarea ta începe aici: Magic Salon & Man Obregia

Magic Salon & Man Obregia
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Alexandru Obregia 25, București 041733, România

 • Orar:

  09 – 21

 • Avantaje:

  Servicii de calitate, personal amabil și atmosfera plăcută

 • Dezavantaje:

  Prețurile sunt puțin cam mari, programările sunt deseori ocupate și parcarea poate fi o problemă

 • Calitate:

  Servicii de înaltă calitate, care lasă o impresie de durată

 • Personal:

  Amabil și primitor, Profesional și priceput, Atenți la detalii, Comunicare excelentă, Zâmbitori și pozitivi

 • Servicii:

  Coafură, Tunsori, Vopsit, Tratamente, Machiaj

Cu o echipă de profesioniști experimentați, Magic Salon & Man Obregia îți oferă o gamă completă de servicii, de la tunsori impecabile la coafuri extravagante. Fie că visezi la o tunsoare modernă, un look de vedetă sau pur și simplu vrei să-ți revigorezi părul, specialiștii salonului îți vor depăși așteptările. Lasă-te pe mâinile lor și experimentează adevărata magie a hairstylingului.

8.Red Salon

Frumusețea ta, pasiunea noastră!

Red Salon
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Alexandru Obregia 7A, București 041723, România

 • Orar:

  09 – 21

 • Avantaje:

  Ambianță plăcută, personal calificat și o gamă variată de servicii.

 • Dezavantaje:

  Prețuri ușor ridicate, program limitat în weekend și uneori aglomerat.

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară într-un mediu relaxant.

 • Personal:

  - Frizeri profesioniști - Stilist - Tehnician unghii - Cosmetician - Masor

 • Servicii:

  - Tunsori - Vopsit - Coafat - Manichiură și pedichiură - Tratamente faciale

Acest superb salon de coafură oferă o experiență de răsfăț și relaxare de neegalat, împreună cu un serviciu excepțional asigurat de stiliste dedicate. Atmosfera primitoare și personalul amabil vă vor face să vă simțiți răsfățată și specială încă de la sosire.

Frizerii experimentați ai salonului sunt adevărați artiști, care vor crea o tunsoare perfectă, adaptată personalității și stilului tău unic. Răbdarea, atenția la detalii și pasiunea pentru a oferi rezultate uimitoare sunt doar câteva dintre calitățile care îi fac să iasă în evidență. Vino și descoperă un salon de coafură unde frumusețea și starea de bine se împletesc armonios, lăsându-te cu un sentiment de încredere și strălucire.

Citește mai mult: Liste 25 saloane infrumusetare din București

9.Beauty Colours

Beauty Colours
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Alexandru Obregia 8, București 041723, România

 • Orar:

  09 – 21

**1:** Salonul Beauty Colours este o oază de frumusețe, unde angajatele de la cosmetică își depășesc așteptările prin profesionalismul și atenția la detalii. Tunsorile, însă, par să fie o altă poveste: Elena, coafoarea, pare mereu grăbită și superficială, omite etape esențiale, rezultatul fiind adesea dezamăgitor.

**2:** În acest salon, experții în frumusețe sunt cu adevărat maeștri ai transformării. Spre deosebire de alte locuri, unde stilistul dictează tendințele, aici vocea clientului este primordială. Ascultând cu răbdare dorințele tale, își folosesc îndemânarea pentru a crea o coafură care să reflecte perfect viziunea ta. Bonus: atmosfera primitoare și profesionalismul impecabil îți vor oferi o experiență de răsfăț inedit.

10.Toria Beauty

Frumusetea ta, prioritatea noastra

Toria Beauty
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Berceni 18, București 041916, România

 • Orar:

  08:30 – 20

 • Avantaje:

  Personal foarte amabil si profesionist, produse de calitate, locatie usor accesibila

 • Dezavantaje:

  Preturi mari, program scurt de functionare, spatiu ingust

 • Calitate:

  Produse si servicii de calitate superioara

 • Personal:

  * Receptionisti prietenosi si eficienti * Tehnicieni talentati si experimentati * Consilieri de frumusete dedicati * Masori priceputi * Personal de curatenie atent

 • Servicii:

  * Coafura * Manichiura si pedichiura * Tratamente faciale * Masaje * Epilare

Toria Beauty, o oază de frumusețe în inima cartierului tău, îți oferă o experiență de îngrijire personală de excepție. Cu o frizeră pricepută și atentă la detalii, te vei bucura de o tunsoare impecabilă care să-ți accentueze trăsăturile și să-ți ofere un plus de încredere. Salonul modern și primitor te va face să te simți răsfățat, iar prețurile accesibile te vor surprinde plăcut.

Și pentru că ne dorim să te simți cu adevărat special, frizerul nostru Alex te va întâmpina cu zâmbetul pe buze și o atenție la detalii de neegalat. Salonul nostru nou amenajat îți oferă un ambient curat și primitor, în care te vei putea relaxa și bucura de o transformare de vis. Nu ezita să ne vizitezi și să experimentezi o nouă dimensiune a îngrijirii personale la Toria Beauty!

11.New Look Beauty Salon

New Look Beauty Salon
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Olteniței 142, București, România

 • Orar:

  09 – 20

12.ELA Salon

Frumusețe și relaxare într-un singur loc

ELA Salon
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul C-tin. Brâncoveanu nr49-55, București 041452, România

 • Orar:

  09 – 21

 • Avantaje:

  Personal amabil, atmosferă relaxantă, servicii de calitate

 • Dezavantaje:

  Prețuri ridicate, program de lucru limitat, locație aglomerată

 • Calitate:

  Servicii de înaltă calitate într-un cadru plăcut

 • Personal:

  Profesioniști experimentați, Amabili și atenți, Întotdeauna gata să ofere sfaturi, Bine pregătiți, Pasionați de ceea ce fac

 • Servicii:

  Tunsori și coafuri pentru femei și bărbați, Tratamente de înfrumusețare pentru păr, Machiaj profesional, Manichiură și pedichiură, Servicii de spa

Fă-ți o programare la Ela Salon și lasă-te răsfățat de profesioniștii noștri! Personalul nostru prietenos și experimentat te va face să te simți ca acasă, oferindu-ți servicii de top și o atmosferă relaxantă.

Vino la Ela Salon și descoperă arta coaforului adevărat! Meșterii noștri iscusiți vor realiza coafuri impecabile, adaptate perfect stilului și personalității tale. Indiferent dacă dorești o tunsoare modernă, un balayage plin de farmec sau un tratament revitalizant, la Ela Salon găsești soluția perfectă pentru frumusețea părului tău.

13.La Donna Beauty Center

La Donna Beauty Center
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Berceni 53, București 077160, România

 • Orar:

  09 – 20

14.Salon Saffir

Salon Saffir
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Olteniței 220, București 041309, România

 • Orar:

  09 – 21

15.Ellegance beauty salon

Ellegance beauty salon
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Uioara 3, București 041012, România

 • Orar:

  09 – 21

16.Deea Beauty Salon

Deea Beauty Salon
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Olteniței 242, București 041332, România

 • Orar:

  09 – 21

17.BELLA DONNA BLU S.R.L.

BELLA DONNA BLU S.R.L.
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bd. Brâncoveanu Const., 6, Bucuresti-Sector 4, Bucuresti, 41432, București, România

 • Orar:

  09 – 21

18.Prestige salon Bucuresti

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Olteniței 142, București 041322, România

 • Orar:

  10 – 20

Sugestii de postare