Liste 37 saloane infrumusetare din Craiova

Ana Maria Ionescu

• Actualizat: 2024-07-01

O sinteză din cele mai bune liste despre saloane infrumusetare din Craiova, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum NICO STUDIO-HAIRSTYLE CRAIOVA, Studio 30, NAIL STUDIO, Salon Stars Hair Studio, ID STUDIO by IONUT DINCA. Hai să explorăm împreună!

1.NICO STUDIO-HAIRSTYLE CRAIOVA

NICO STUDIO-HAIRSTYLE CRAIOVA
 • Evaluare:

  4,9/5 (104 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Dezrobirii 130, Craiova, România

 • Orar:

  09 – 19

Personalul nostru experimentat și pasionat este pregătit să vă ofere coafura perfectă, indiferent de gen sau stil personal. Cu cele mai avantajoase prețuri din oraș și servicii rapide și eficiente, garantăm că veți găsi tunsoarea ideală la noi. Chiar și fără o programare, echipa noastră va face tot posibilul pentru a vă găzdui, asigurându-vă că aveți parte de o experiență plăcută și satisfăcătoare.

Locul în care am găsit tunsoarea perfectă, după numeroase încercări în alte saloane. La NICO STUDIO-HAIRSTYLE CRAIOVA, fiecare client este tratat cu atenție și profesionalism, iar rezultatul este o coafură care vă va face să vă simțiți încrezători și frumoși.

2.Studio 30

Studio 30
 • Evaluare:

  4,6/5 (138 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Dezrobirii 160, Craiova 200520, România

 • Orar:

  10 – 19

Studio 30 nu este studioul de înfrumusețare pe care îl căutați dacă vă doriți o experiență relaxantă și profesională. Serviciile lor lasă mult de dorit, iar lipsa de organizare și de profesionalism vă vor face să vă simțiți stresat de la început până la sfârșit.

În schimb, vă recomandăm cu căldură să vizitați salonul nostru, unde veți fi întâmpinat de o echipă de profesioniști prietenoși și talentați. Ei vă vor oferi o experiență de înfrumusețare de neuitat, lăsându-vă să vă simțiți răsfățat și revitalizat.

Citește mai mult: Liste 37 restaurante din Craiova

3.NAIL STUDIO

NAIL STUDIO
 • Evaluare:

  4,6/5 (136 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Doljului 7, Craiova 200167, România

 • Orar:

  12 – 20

Nail Studio este locul unde te vei simți cu adevărat răsfățată! Aici, pasiunea pentru frumos se îmbină cu profesionalismul și dedicarea. Angajatele noastre sunt adevărate artiste care te vor ajuta să strălucești cu cele mai stilate manichiuri și pedichiuri. Indiferent de ocazie, ele vor crea pentru tine modele unice, adaptate stilului și preferințelor tale.

Vino să descoperi o ambianță caldă și primitoare, unde relaxarea și frumusețea merg mână în mână. Lasă-te pe mâinile talentate ale echipei Nail Studio și bucură-te de o experiență de răsfăț de neuitat!

4.Salon Stars Hair Studio

Salon Stars Hair Studio
 • Evaluare:

  4,6/5 (126 Review by google)

 • Adresă:

  Calea București A8, Craiova 200477, România

 • Orar:

  09 – 20

Cel mai bun salon de coafură din oraș, Salon Stars Hair Studio, îți promite o experiență de îngrijire a părului de neuitat. Cu o echipă de stiliști experimentați și talentați, Salon Stars Hair Studio îți va transforma părul în cea mai bună versiune a sa. De la tunsori personalizate la tratamente de lux, îți vor oferi un serviciu impecabil, adaptat nevoilor tale specifice.

Indiferent dacă îți dorești o transformare dramatică sau doar o împrospătare subtilă, Salon Stars Hair Studio are soluția perfectă pentru tine. Folosesc doar produse de calitate superioară și echipamente de ultimă generație pentru a asigura rezultate excepționale de fiecare dată. Cu o atmosferă relaxantă și primitoare, Salon Stars Hair Studio este locul ideal pentru a te răsfăța și a-ți oferi părului atenția pe care o merită.

Citește mai mult: Liste 31 cafenele din Craiova

5.ID STUDIO by IONUT DINCA

Salonul de înfrumusețare unde frumusețea ta este prioritară

ID STUDIO by IONUT DINCA
 • Evaluare:

  4,9/5 (264 Review by google)

 • Adresă:

  Calea Severinului Nr.2D, Craiova 200188, România

 • Orar:

  10 – 17

 • Avantaje:

  Locație convenabilă, personal profesionist, atmosferă primitoare

 • Dezavantaje:

  Lipsa parcării, prețuri ridicate, program de lucru limitat

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară într-un mediu modern

 • Personal:

  - Personal prietenos - Personal calificat - Personal atent - Personal eficient - Personal discret

 • Servicii:

  - Coafură - Frizerie - Manichiură - Pedichiură - Makeup

Studio by Ionuț Dinca oferă servicii extraordinare, cu artiști pricepuți care aduc viziunea ta la viață. Spre deosebire de concurenții lor, aceștia utilizează materiale de cea mai bună calitate, rezultând în tatuaje care rezistă testului timpului. Și cu programări convenabile, nu mai stai la cozi interminabile. Odată ce pășești în salonul lor primitor, vei fi întâmpinat de o echipă prietenoasă și talentată care se dedică creării experienței perfecte de tatuaj. De la concepția artistică până la execuția impecabilă, ID Studio by Ionuț Dinca este alegerea ideală pentru o experiență de tatuaj excepțională.

Profesionalismul și pasiunea lor pentru artă sunt evidente în fiecare creație. Artiștii lor experimentați vor colabora cu tine pentru a înțelege viziunea ta unică și a o transforma într-o capodoperă personalizată. Fie că îți dorești un tatuaj mic și delicat sau o piesă îndrăzneață care să exprime personalitatea ta, ID Studio by Ionuț Dinca are talentul și dedicarea necesare pentru a-ți aduce ideile la viață. Experiența lor inegalabilă și angajamentul față de calitate fac din ei alegerea preferată pentru iubitorii de tatuaje din întreaga țară.

6.Salon si Academia de Coafura Marian Cotoi

Salon si Academia de Coafura Marian Cotoi
 • Evaluare:

  4,9/5 (115 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Basarabia 8, Craiova 200025, România

 • Orar:

  Închis

Echipa noastră de profesioniști dedicați se va asigura că părul tău va străluci ca niciodată. Fie că dorești un tratament cu keratină, o tunsoare la modă sau o culoare vibrantă, maeștrii noștri coafeuri vor folosi cele mai avansate tehnici și produse de înaltă calitate pentru a-ți oferi aspectul pe care l-ai visat mereu. Vino și convinge-te de experiența de vis pe care o oferim în salonul nostru, unde frumusețea părului tău este prioritatea noastră absolută!

Citește mai mult: Liste 29 baruri din Craiova

7.Salon Tineretului

Salon Tineretului este alegerea perfectă pentru evenimente grandioase și de neuitat.

Salon Tineretului
 • Evaluare:

  4,6/5 (154 Review by google)

 • Adresă:

  Craiova, România

 • Orar:

  08 – 21

 • Avantaje:

  - Salon Tineretului din Craiova este unul dintre cele mai mari și mai moderne saloane de evenimente din România. - Sala principală are o capacitate de peste 2.000 de persoane și este dotată cu o scenă generoasă, lumini, sunet și proiectoare de ultimă generație. - Salon Tineretului dispune și de o terasă exterioară spațioasă, perfectă pentru evenimente în aer liber.

 • Dezavantaje:

  - Salon Tineretului este situat într-o zonă aglomerată a Craiovei, iar accesul cu mașina poate fi dificil în timpul orelor de vârf. - Parcarea este limitată și se recomandă ca oaspeții să folosească mijloacele de transport în comun sau taxiurile. - Prețurile pentru închirierea salonului și a serviciilor oferite sunt destul de mari, ceea ce poate fi un impediment pentru bugetele limitate.

 • Calitate:

  Excelent, modern, dotat cu echipamente de ultima generatie

 • Personal:

  - Personal amabil și profesionist; - Disponibil pentru a răspunde întrebărilor și a oferi asistență; - Coordonatori de eveniment experimentați; - Tehnicieni care asigură buna funcționare a echipamentelor; - Personal de securitate care monitorizează evenimentul.

 • Servicii:

  - Închiriere de săli de evenimente; - Organizare de evenimente (nunți, botezuri, conferințe, concerte etc.); - Servicii de catering; - Închiriere de echipamente (sisteme de sunet, lumini, proiectoare); - Servicii de curățenie și întreținere.

Salonul Tineretului este destinația ideală pentru o transformare stilistică modernă. Cu o echipă de stiliști experimentați și un ambient primitor, salonul promite o experiență plăcută și rezultate excepționale.

Dacă micuții tăi se tem de frizerie, Salonul Tineretului este soluția. Frizerii noștri pricepuți au un secret special pentru a transforma tunsul într-o aventură distractivă, lăsând copiii nu doar cu o tunsoare impecabilă, ci și cu o amintire plăcută. Vino și convinge-te singur de atmosfera caldă și serviciile ireproșabile!

8.Salon Mary Lux

Frumusețea ta este prioritatea noastră!

Salon Mary Lux
 • Evaluare:

  4,4/5 (259 Review by google)

 • Adresă:

  Bloc A2, Bulevardul Nicolae Titulescu A2, Craiova 200189, România

 • Orar:

  08 – 21

 • Avantaje:

  Salon Mary Lux oferă servicii de calitate, personal calificat și o atmosferă primitoare.

 • Dezavantaje:

  Salonul este aglomerat în anumite perioade ale zilei, programările sunt limitate și prețurile sunt puțin mai mari decât media.

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară într-un mediu elegant.

 • Personal:

  Personalul este prietenos, profesionist și experimentat.

 • Servicii:

  Salonul oferă o gamă largă de servicii, inclusiv coafură, manichiură, pedichiură și tratamente faciale.

Salonul Mary Lux este o oază de frumusețe și îngrijire personală, unde stilul întâlnește accesibilitatea. Cu o echipă de profesioniști dedicați, salonul oferă o gamă completă de servicii de frizerie, coafură și cosmetică, transformând fiecare vizită într-o experiență răsfățată.

Fie că doriți o tunsoare elegantă, o coafură impecabilă sau un tratament facial revigorant, Mary Lux are soluția perfectă. Salonul folosește produse de înaltă calitate și tehnici de ultimă generație, asigurând rezultate extraordinare care vă vor face să străluciți.

9.Salon Avatar

Transformarea ta începe aici!

Salon Avatar
 • Evaluare:

  4,7/5 (234 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Dezrobirii nr 16, Craiova 200519, România

 • Orar:

  10 – 20

 • Avantaje:

  Amplasat central, ambient plăcut, personal amabil

 • Dezavantaje:

  Prețuri mari, program scurt, parcare dificilă

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară într-un mediu primitor

 • Personal:

  Profesioniști calificați, Amabili și atenți, Oferă sfaturi personalizate, Experiență vastă în domeniu, Disponibili și serviabili

 • Servicii:

  Tunsori și coafuri moderne, Vopsit și decolorat, Tratamente de îngrijire a părului, Manichiură și pedichiură, Machiaj profesional

Salonul Avatar oferă servicii de calitate la prețuri accesibile, într-o atmosferă primitoare și prietenoasă. Echipa de profesioniști dedicati este gata să îți ofere cele mai bune sfaturi și tratamente pentru ca tu să te simți răsfățat și plin de încredere.

Chiar dacă spațiul este modest, profesionalismul și atenția la detalii a echipei Avatar compensează cu prisosință acest aspect. Rezultatele excepționale vorbesc de la sine, iar clienții fideli sunt cea mai bună dovadă a calității serviciilor oferite. Așadar, dacă ești în căutarea unui salon de înfrumusețare unde să te simți răsfățat și să obții rezultate de top, Salonul Avatar este alegerea perfectă pentru tine.

10.THE LASH DISTRICT

THE LASH DISTRICT
 • Evaluare:

  4,6/5 (69 Review by google)

 • Adresă:

  Calea București 9, Craiova 200580, România

 • Orar:

  09 – 19

11.Salon Eli Lazar

Salon Eli Lazar
 • Evaluare:

  4,8/5 (49 Review by google)

 • Orar:

  09 – 19

Experiența la Salonul Eli Lazar este sinonimă cu răsfățul și îngrijirea de sine. Atmosfera primitoare și echipa talentată de stilisti vor transforma vizita ta într-o adevărată călătorie spre frumusețe. Bucură-te de servicii premium, de la tunsori impecabile la coafuri fermecătoare, toate realizate cu promptitudine și profesionalism.

Salonul Eli Lazar este destinația perfectă pentru cei care își doresc o schimbare de look sau pur și simplu o sesiune de relaxare. Stilistii noștri își dedică timpul pentru a înțelege nevoile tale și a crea un look personalizat care să îți scoată în evidență trăsăturile și personalitatea. Alege Salonul Eli Lazar și lasă-te purtat într-o lume a frumuseții și a stării de bine.

12.Trendy Salon

Trendy Salon
 • Evaluare:

  4,3/5 (89 Review by google)

 • Adresă:

  Str dr nicolae sisesti nr 21A, Craiova 200326, România

 • Orar:

  08 – 20

Salonul Trendy din Craiova oferă o experiență extraordinară, cu un personal extrem de amabil și experimentat. Locația este curată, iar echipa de stiliști este talentată și dedicată. Pentru o tunsoare perfectă, recomand cu căldură doamna blondă cu părul scurt, care posedă o abilitate excepțională în arta tunsului.

Fie că sunteți în căutarea unei schimbări de look sau doar a unei întrețineri regulate, Salonul Trendy este locul ideal. Personalul prietenos și atent vă va întâmpina cu un zâmbet și vă va oferi o consultație personalizată pentru a vă determina nevoile specifice. Indiferent de tipul de păr, stilul dorit sau ocazie, stiliștii de la Salonul Trendy vor crea o tunsoare perfectă, care să vă accentueze trăsăturile și să vă sporească încrederea.

13.Maria Maican Beauty4you

Maria Maican Beauty4you
 • Evaluare:

  4,7/5 (76 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Sfântu Dumitru 2, Craiova 200413, România

14.Bonton Salon

Bonton Salon
 • Evaluare:

  4,8/5 (46 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Câmpia Islaz 6, Craiova, România

 • Orar:

  09 – 20

15.Salon Indigo Beauty

Salon Indigo Beauty
 • Evaluare:

  5,0/5 (42 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Grigore Pleșoianu 11B, Dolj 200456, România

 • Orar:

  09 – 20

16.INSIDE MAKEUP&HAIRCUT STUDIO

INSIDE MAKEUP&HAIRCUT STUDIO
 • Evaluare:

  5,0/5 (69 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Ștefan cel Mare 80, Craiova, România

 • Orar:

  10 – 19

17.Fortuna Studio - machiaj profesional

Fortuna Studio - machiaj profesional
 • Evaluare:

  5,0/5 (84 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Oltenia 61, Craiova 200225, România

 • Orar:

  07 – 19

18.The Studio

The Studio
 • Evaluare:

  4,6/5 (33 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Craiovița 45, Craiova 200185, România

 • Orar:

  09 – 17

19.Beauty Center by Cristina Vlad

Beauty Center by Cristina Vlad
 • Evaluare:

  4,8/5 (84 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Carol I 118 Etaj 1+2+3+4, Craiova 200061, România

 • Orar:

  08 – 20

20.Estetic Salon

Estetic Salon
 • Evaluare:

  4,6/5 (62 Review by google)

 • Adresă:

  Strada C. S. Nicolaescu Plopșor 2, Craiova, România

 • Orar:

  09 – 18

21.MARA CONTOR ACADEMY

MARA CONTOR ACADEMY
 • Evaluare:

  4,8/5 (85 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Traian Demetrescu nr.41A, Craiova 200395, România

 • Orar:

  09 – 18

22.Salon Sapphire

Salon Sapphire
 • Evaluare:

  4,6/5 (51 Review by google)

 • Adresă:

  Strada 1 Decembrie 1918 4, Craiova, România

23.Catwalk Salon

Catwalk Salon
 • Evaluare:

  4,9/5 (50 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Olteț 13, Craiova 200395, România

 • Orar:

  09 – 18

24.OSHO Beauty Clinic

OSHO Beauty Clinic
 • Evaluare:

  4,8/5 (54 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Nicolae Iorga 80, Craiova 200051, România

 • Orar:

  09 – 19

25.Salon Natural Beauty

Salon Natural Beauty
 • Evaluare:

  4,5/5 (46 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Făgăraș 19A, Craiova 200158, România

26.Salon Graffiti

Salon Graffiti
 • Evaluare:

  4,6/5 (79 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Romul, Craiova, România

 • Orar:

  10 – 17

27.Chic Salon Craiovita Noua

Chic Salon Craiovita Noua
 • Evaluare:

  4,3/5 (62 Review by google)

 • Adresă:

  Craiova 200670, România

 • Orar:

  08:30 – 20

28.Salon Manila Spa

Salon Manila Spa
 • Evaluare:

  4,5/5 (83 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Jean Negulescu 1, Craiova 200678, România

 • Orar:

  09 – 19

29.La Belle Femme

La Belle Femme
 • Evaluare:

  4,7/5 (81 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Carol I 98, Craiova 200692, România

 • Orar:

  09 – 21

30.Micropigmentare Craiova-Royal House Of Beauty

Micropigmentare Craiova-Royal House Of Beauty
 • Evaluare:

  4,8/5 (22 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Arieș, Craiova, România

 • Orar:

  10 – 19

31.Simona Dan by Salon EnVogue

Simona Dan by Salon EnVogue
 • Evaluare:

  4,8/5 (42 Review by google)

 • Adresă:

  Bloc H4, Strada General Nicolae Măgereanu, Craiova 200404, România

 • Orar:

  10 – 20

32.MELLA Beauty Bar

MELLA Beauty Bar
 • Evaluare:

  4,9/5 (95 Review by google)

 • Adresă:

  Calea București 80, Craiova 200440, România

 • Orar:

  10 – 22

33.Salon Glow Beauty Studio Craiova

Salon Glow Beauty Studio Craiova
 • Evaluare:

  4,6/5 (84 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Simion Stoilov nr 4, Craiova 200030, România

 • Orar:

  09 – 20

34.Salon Roșu

Salon Roșu
 • Evaluare:

  4,5/5 (72 Review by google)

 • Adresă:

  Bloc I33, Strada Doctor Ștefan Berceanu, Craiova 200682, România

 • Orar:

  09:30 – 19:30

35.Salon Jolie

Salon Jolie
 • Evaluare:

  4,9/5 (68 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Romul 7, Craiova 200403, România

 • Orar:

  10 – 20

36.DRD Styling Salon

 • Evaluare:

  4,8/5 (36 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Romul, Craiova, România

 • Orar:

  09 – 18

37.Salon R&A

 • Evaluare:

  4,6/5 (60 Review by google)

 • Adresă:

  Craiova, România

 • Orar:

  09 – 17

Sugestii de postare