Liste 29 saloane infrumusetare din Brașov

Andrei Stan

• Actualizat: 2024-07-05

O sinteză din cele mai bune liste despre saloane infrumusetare din Brașov, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum Apollo Salon, Beauty Dea, COMFORT ZONE CONCEPT, Salon Mariana-Făget Brasov, Giza Beauty Center Magnolia Mall. Hai să explorăm împreună!

1.Apollo Salon

Oferim o experiență de înfrumusețare completă, care te va face să te simți răsfățată și încrezătoare

Apollo Salon
 • Evaluare:

  4,2/5 (764 Review by google)

 • Adresă:

  Calea București nr. 107, Brașov 500299, România

 • Orar:

  09 – 22

 • Avantaje:

  + Locație convenabilă + Profesionalism + Ambianță plăcută

 • Dezavantaje:

  - Prețuri ridicate - Programări dificile - Lipsa locurilor de parcare

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară, cu rezultate vizibile

 • Personal:

  - Amabil - Calificat - Atențios - Pasionat de frumusețe - Mereu dispus să ofere sfaturi

 • Servicii:

  - Tunsori - Coafuri - Tratamente de păr - Manichiură - Pedichiură

Am avut norocul să prind loc la spălat și tuns fără programare în prealabil. Am fost primită de doamna Stela, care a făcut minuni cu părul meu. A tăiat exact cât i-am cerut, iar la spălare a folosit un tratament minunat care mi-a lăsat părul mătăsos și strălucitor. Mulțumesc, voi reveni cu siguranță!

2.Beauty Dea

Frumusețea începe la Beauty Dea!

Beauty Dea
 • Evaluare:

  4,8/5 (182 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Valea Cetății 7, Brașov 500289, România

 • Orar:

  10 – 19

 • Avantaje:

  - Locație centrală - Echipă profesionistă - Servicii diversificate

 • Dezavantaje:

  - Prețuri ridicate - Program limitat - Timp mare de așteptare

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară, într-un mediu profesional.

 • Personal:

  - Prietenos - Amabil - Calificat - Experimentat - Vorbitor de limbi străine

 • Servicii:

  - Coafură - Tuns - Vopsit - Manichiură - Pedichiură

Într-o lume în care aspectul fizic contează din ce în ce mai mult, un salon de înfrumusețare poate fi locul perfect pentru a-ți îngriji trupul și sufletul. Un salon de înfrumusețare este un loc unde te poți bucura de o serie de tratamente și servicii care te vor ajuta să arăți și să te simți mai bine. De la servicii de coafor și manichiură până la tratamente faciale și masaje, un salon de înfrumusețare oferă o gamă largă de opțiuni pentru a-ți îmbunătăți aspectul fizic.

Dacă ești în căutarea unui salon de înfrumusețare, există câțiva factori pe care trebuie să îi iei în considerare atunci când alegi. Locația, orele de program și prețurile sunt toate elemente importante de luat în considerare. De asemenea, este important să citești recenziile online și să întrebi prietenii și familia pentru recomandări. Cu puțină cercetare, poți găsi salonul de înfrumusețare perfect pentru nevoile tale.

Citește mai mult: Liste 27 cafenele din Brașov

3.COMFORT ZONE CONCEPT

COMFORT ZONE CONCEPT
 • Evaluare:

  5,0/5 (126 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Mihail Kogălniceanu 23, Brașov 500090, România

 • Orar:

  09 – 21

Într-o lume în continuă evoluție, Comfort Zone Concept iese în evidență ca un sanctuar al relaxării și al serviciilor de înaltă calitate. Atmosfera plăcută, primitoare te îmbrățișează din momentul în care pășești în interior, oferindu-ți o oază de liniște departe de agitația orașului.

Echipa noastră tânără și ultra-profesionistă este dedicată să îți ofere o experiență unică, personalizată în funcție de nevoile tale. Fie că îți dorești un tuns, o coafură sau un răsfăț complet, la Comfort Zone Concept vei descoperi un nivel de expertiză și atenție la detalii care te vor lăsa fără cuvinte. Scopul nostru este să te faci să te simți special, răsfățat și plin de încredere.

4.Salon Mariana-Făget Brasov

Salonul de înfrumusețare unde frumusețea ta este pe primul loc!

Salon Mariana-Făget Brasov
 • Evaluare:

  4,8/5 (213 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Codrul Cosminului 6, Brașov 500146, România

 • Orar:

  09 – 19

 • Avantaje:

  Profesionalism, ambient plăcut, prețuri accesibile

 • Dezavantaje:

  Locație greu accesibilă, program scurt de lucru, unele servicii sunt disponibile doar pe programare

 • Calitate:

  Servicii de calitate la prețuri accesibile.

 • Personal:

  - Mariana - hairstylist - Andreea - hairstylist - Ramona - manichiuristă - Cristina - cosmeticiană - Laura - maseuză

 • Servicii:

  - Tunsori - Vopsit - Coafat - Manichiură-pedichiură - Cosmetologie

Salonul Mariana-Făget din Brașov este locul ideal pentru o experiență de înfrumusețare de neuitat. Cu locația sa accesibilă și personalul minunat, care răspunde prompt la toate dorințele tale, acest salon te va face să te simți răsfățată și frumoasă.

Fie că îți dorești o tunsoare modernă, un tratament de păr hrănitor sau machiaj profesionist, la Salon Mariana-Făget vei găsi expertiza și atenția la detalii de care ai nevoie. Doamnele frizerițe sunt adevărate artiste, care vor crea pentru tine un look personalizat, care să îți accentueze frumusețea naturală. Recomandăm cu căldură acest salon, unde excelența și pasiunea pentru frumusețe se întâlnesc pentru a-ți oferi o experiență de 5 stele.

Citește mai mult: Liste 23 baruri din Brașov

5.Giza Beauty Center Magnolia Mall

Giza Beauty Center Magnolia Mall
 • Evaluare:

  4,9/5 (111 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Crișului 18, Brașov 500238, România

 • Orar:

  09 – 21

Centrul de înfrumusețare Giza Beauty Center Magnolia Mall te întâmpină cu o echipă tânără, calificată și extrem de prietenoasă. Indiferent dacă îți dorești o tunsoare modernă, un tratament facial revitalizant sau o manichiură impecabilă, specialiștii noștri sunt pregătiți să te ajute să obții look-ul dorit.

Flori, cosmeticiana noastră talentată, îți va oferi un tratament facial personalizat, care să răspundă nevoilor specifice ale pielii tale. Andrei, stilistul nostru priceput, îți va crea o tunsoare care să-ți pună în valoare trăsăturile și să te facă să te simți încrezătoare. Alexandra, manichiurista noastră experimentată, îți va oferi o manichiură sau pedichiură perfectă, care să completeze stilul tău.

6.Coafor Brasov Natasha Lisnic

Coafor Brasov Natasha Lisnic
 • Evaluare:

  4,8/5 (148 Review by google)

 • Adresă:

  Bloc 101, Aleea Magnoliei, Brașov 500382, România

 • Orar:

  09 – 19

Dacă ești în căutarea unei experiențe de coafură de neuitat în Brașov, nu rata ocazia de a vizita salonul Natasha Lisnic. Cu o echipă de profesioniști dedicați, acest salon îți va transforma părul într-o operă de artă.

Indiferent dacă dorești o schimbare radicală sau doar o întreținere de rutină, stiliștii de la Natasha Lisnic vor asculta cu atenție dorințele tale și vor crea un aspect personalizat care să ți se potrivească perfect. Cu produse de înaltă calitate și tehnici de vârf, ei vor avea grijă de părul tău, asigurându-se că va arăta sănătos și radiant.

Citește mai mult: Liste 35 restaurante din Brașov

7.Beauty Salon Lady D

Beauty Salon Lady D
 • Evaluare:

  4,8/5 (109 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Nicopole 48 A, Brașov 500063, România

 • Orar:

  08 – 20

Salonul de înfrumusețare Lady D, cu un sfert de secol de excelență, își păstrează cu mândrie poziția de lider în topul saloanelor din oraș. Lumina caldă, atmosfera primitoare și specialiștii de nota 20 creează un sanctuar pentru relaxare și răsfăț. Prețurile accesibile fac din Lady D destinația ideală pentru cei care își doresc o experiență de înfrumusețare completă fără a cheltui o avere.

Personalul experimentat și amabil al salonului acordă atenție deosebită fiecărui client, asigurând că fiecare vizită este o experiență memorabilă. De la tratamente faciale rejuvenatoare până la manichiuri și pedichiuri impecabile, Lady D oferă o gamă largă de servicii care vor lăsa pielea strălucitoare, unghiile strălucitoare și sufletul revitalizat.

8.Salon Portre

Salonul Portre: răsfăț pentru păr și unghii

Salon Portre
 • Evaluare:

  4,9/5 (247 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Nucului 42, Brașov 500306, România

 • Orar:

  10 – 19

 • Avantaje:

  Locație centrală, personal amabil, servicii de calitate

 • Dezavantaje:

  Prețuri puțin cam mari, program de lucru limitat, spațiu mic

 • Calitate:

  Calitate superioară a serviciilor și produselor

 • Personal:

  Amabil, Profesionist, Prietenos, Atenți la detalii, Bine pregătiți

 • Servicii:

  Tunsori, Vopsit, Coafat, Tratamente de păr, Manichiură/pedichiură

Salon Portret, o oază de frumusețe și profesionalism, vă întâmpină cu o atmosferă caldă și primitoare. Personalul nostru experimentat și amabil este gata să vă răsfețe cu o gamă completă de servicii de coafură, oferindu-vă o experiență personalizată și relaxantă. Sistemul nostru de programări eficient vă asigură că veți fi tratată ca o regină, fără timp de așteptare.

Coafezele noastre iscusite vor asculta cu atenție dorințele dvs. și vor crea o coafură care să vă pună în valoare trăsăturile unice și stilul personal. Fie că doriți o schimbare radicală sau doar o reîmprospătare subtilă, echipa noastră de experți va lucra împreună pentru a vă oferi un look care vă va face să străluciți. Nu ezitați să vă răsfățați cu o experiență de coafură de neuitat la Salon Portret, unde frumusețea și profesionalismul se întâlnesc pentru a crea un aspect care vă va face să vă simțiți și să arătați fabulos.

9.Estetiq

Frumusețea ta, misiunea noastră!

Estetiq
 • Evaluare:

  4,7/5 (293 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Avram Iancu 36, Brașov 500068, România

 • Orar:

  10 – 20

 • Avantaje:

  Personal amabil, servicii de calitate, atmosferă plăcută

 • Dezavantaje:

  Prețuri ridicate, programare dificilă, locație aglomerată

 • Calitate:

  Servicii premium de estetică și înfrumusețare

 • Personal:

  - Recepționeri amabili și serviabili - Esteticiene cu experiență și calificate - Medici dermatologi profesioniști - Cosmeticiene dedicate îngrijirii tenului - Masori cu tehnici de relaxare și terapeutice

 • Servicii:

  - Tratamente faciale personalizate - Injecții cu acid hialuronic și Botox - Epilare definitivă cu laser - Masaje de relaxare și terapeutice - Manichiură și pedichiură

Îți dorești unghii impecabile, cu o strălucire care să-ți taie răsuflarea? Vino la Estetiq și lasă-te pe mâinile experților noștri în manichiură! Oferim servicii de ojă semipermanentă de cea mai înaltă calitate, pentru a-ți răsfăța unghiile cu un tratament cu adevărat regal.

Tehnicienele noastre calificate folosesc doar produse de top, astfel încât unghiile tale să beneficieze de o manichiură impecabilă, cu o ojă care rezistă până la 3 săptămâni. Îți oferim o gamă variată de nuanțe încântătoare, de la culori îndrăznețe la tonuri delicate, pentru a-ți completa perfect ținuta și a-ți exprima personalitatea. Vino la Estetiq și bucură-te de unghii superbe, care vor atrage toate privirile!

10.Centrul de Sanatate si Frumusete DeeA

Centrul de Sanatate si Frumusete DeeA
 • Evaluare:

  4,7/5 (105 Review by google)

 • Adresă:

  Nr 8 F, Strada Berzei, Brașov 500276, România

 • Orar:

  09 – 17

Căutând un refugiu de înfrumusețare de lux, nu căutați mai departe de Centrul de Sănătate și Frumusețe DeeA. Acest sanctuar este o oază de răsfăț, unde veți fi întâmpinați de un personal excepțional, condus de amabila Klarissa. Dedicate să vă ofere o experiență de neuitat, echipa de profesioniști de la DeeA va avea grijă de toate nevoile dumneavoastră de înfrumusețare, lăsându-vă să străluciți din interior spre exterior.

Fiecare vizită la DeeA este o călătorie senzorială, unde atmosfera caldă și primitoare vă va face să vă simțiți ca acasă. De la tratamente faciale rejuvenatoare până la manichiură și pedichiură impecabile, gama completă de servicii de înfrumusețare a lui DeeA este concepută pentru a vă revitaliza atât corpul, cât și sufletul. Lăsați-vă în mâinile experților de la DeeA și pregătiți-vă să experimentați un nivel de înfrumusețare fără egal.

11.IL SALLONE beauty studio ( Simeral Beauty Center) Epilare definitiva cu laser

IL SALLONE beauty studio ( Simeral Beauty Center) Epilare definitiva cu laser
 • Evaluare:

  5,0/5 (138 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Pictor Ștefan Luchian 1a, Brașov 500193, România

 • Orar:

  08 – 19

Studio-ul de înfrumusețare Il Salone vă oferă servicii de coafură, epilare definitivă cu laser, stilizare, culoare și masaj, care vor depăși cu mult așteptările dumneavoastră. Echipa noastră experimentată de stiliști și terapeuți vă vor răsfăța cu o experiență de lux, lăsându-vă să vă simțiți revigorați și incredibil de frumoși.

Indulgeți-vă în cel mai recent tratament de balayage realizat de talentata noastră stilistă Andreea, care va crea o capodoperă pe părul dumneavoastră fără a-l deteriora. Rezultatul va fi un păr radiant, plin de viață, cu nuanțe și tonuri care vă vor face să străluciți. Vizitați-ne astăzi la Il Salone și lăsați-ne să dezvăluim frumusețea pe care o meritați!

12.FLY studio

FLY studio
 • Evaluare:

  5,0/5 (112 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Ion Luca Caragiale 8, Brașov, România

13.Camy Style

Punem accent pe frumusețe, sănătate și bunăstare

Camy Style
 • Evaluare:

  4,8/5 (341 Review by google)

 • Adresă:

  ALIS GLAM COSMETICS, bl M 4, Str. Ioan Popasu 2, Brașov 500170, România

 • Orar:

  10 – 22

 • Avantaje:

  Locație convenabilă, produse de calitate, personal prietenos

 • Dezavantaje:

  Prețuri mai mari decât la alte saloane, program de lucru limitat, uneori aglomerat

 • Calitate:

  Produse și servicii de înaltă calitate, la standarde europene

 • Personal:

  - Recepționeră amabilă și primitoare - Coafori profesioniști și experimentați - Tehnicieni de unghii talentați - Esteticieni calificați - Mașor calificat

 • Servicii:

  - Tunsori și coafuri - Tratamente de păr - Manichiură și pedichiură - Tratamente faciale - Masaje

14.Studio 4 | Frizerie | Coafura | Cosmetica | Unghii tehnice

Salonul unde frumusetea ta este pe primul loc!

Studio 4 | Frizerie | Coafura | Cosmetica | Unghii tehnice
 • Evaluare:

  4,9/5 (187 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Verii Nr. 6, Brașov 500223, România

 • Orar:

  10 – 19

 • Avantaje:

  Personal calificat, profesionalism, atmosfera relaxanta

 • Dezavantaje:

  Programarile se fac cu 2-3 saptamani inainte, preturi ridicate, produsele folosite nu sunt foarte calitative

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioara, executate cu atentie si precizie

 • Personal:

  Frizeri cu experienta, Coafori talentati, Cosmeticiene calificate, Tehnicieni pentru unghii profesionisti, Personal amabil si primitor

 • Servicii:

  Servicii de frizerie(spalare, tuns, vopsit), Servicii de coafura(spalare, coafat, tratamente), Servicii de cosmetica(tratamente faciale, machiaj), Servicii de unghii tehnice(manichiura, pedichiura, gel), Servicii de make-up

15.Belle Vie Salon

Belle Vie Salon
 • Evaluare:

  5,0/5 (47 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Nicopole 37, Brașov 500085, România

 • Orar:

  10 – 18

16.Kloss Salon

Kloss Salon
 • Evaluare:

  4,9/5 (40 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Ioan Popasu nr 2, Brașov 500170, România

 • Orar:

  09 – 19

17.Radha Beauty Studio

Radha Beauty Studio
 • Evaluare:

  5,0/5 (20 Review by google)

 • Adresă:

  Bloc 61, Calea București 61, Brașov 500326, România

 • Orar:

  09 – 20

18.Exclussive ART & CAFE / Professional Beauty Place

Exclussive ART & CAFE / Professional Beauty Place
 • Evaluare:

  4,7/5 (58 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Traian 105, Brașov 500332, România

 • Orar:

  08 – 20

19.Salon Elly Brasov

Salon Elly Brasov
 • Evaluare:

  4,8/5 (40 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Uranus 1, Brașov, România

 • Orar:

  08 – 20

20.exclusive Beauty Salon

exclusive Beauty Salon
 • Evaluare:

  4,9/5 (34 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Vulcan nr31, Brașov 500188, România

 • Orar:

  10 – 18

21.BEAUTY CONCEPT STUDIO

BEAUTY CONCEPT STUDIO
 • Evaluare:

  4,7/5 (26 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Griviței 40, Brașov 500182, România

 • Orar:

  09 – 20

22.Brașov Beauty Lounge

Brașov Beauty Lounge
 • Evaluare:

  4,6/5 (91 Review by google)

 • Adresă:

  Urban Residence, Str. Ioan Popasu 1-3, Brașov 507190, România

 • Orar:

  09 – 19

23.Paris Esthetique 5 Brașov

Paris Esthetique 5 Brașov
 • Evaluare:

  5,0/5 (62 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Dihamului 16 A, Brașov 500483, România

 • Orar:

  09 – 20

24.Soho Beauty Salon

Soho Beauty Salon
 • Evaluare:

  4,9/5 (41 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Castelului 36, Brașov, România

 • Orar:

  09 – 20

25.Salon Beauty Cult

Salon Beauty Cult
 • Evaluare:

  4,7/5 (85 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Dorobanților 1A, Brașov 500009, România

 • Orar:

  09 – 18

26.Revolution Cut Studio

Revolution Cut Studio
 • Evaluare:

  4,6/5 (88 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Traian Grozăvescu 7-8, Brașov 500091, România

 • Orar:

  08 – 20

27.Chameleon Beauty Salon

Chameleon Beauty Salon
 • Evaluare:

  4,8/5 (57 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Zaharia Stancu Nr.6E, Brașov 500167, România

 • Orar:

  09 – 21

28.Salon Coafor - Frizerie

 • Evaluare:

  4,9/5 (106 Review by google)

 • Adresă:

  Brașov, România

 • Orar:

  08 – 20

29.Salon Bolero

 • Evaluare:

  4,7/5 (148 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Agrișelor 9, Brașov, România

 • Orar:

  09 – 18

Sugestii de postare