Liste 35 fotografi de nuntă din Brașov

Andreea Pop

• Actualizat: 2024-07-05

O sinteză din cele mai bune liste despre fotografi de nuntă din Brașov, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum Marius Pavel - Fotograf nunta Brasov, DJ Adi Grecu, Fotograf | Povestitor de nunta | Documentary Wedding Photographer, AP Studio SRL, DRONE Foto Video Romania (suport tehnic). Hai să explorăm împreună!

1.Marius Pavel - Fotograf nunta Brasov

Imagini care spun povestea nunții voastre, într-un mod unic și emoționant

Marius Pavel - Fotograf nunta Brasov
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Griviței 77, Brașov 500164, România

 • Orar:

  10 – 20

 • Avantaje:

  Fotograf profesionist, experiență vastă, prețuri competitive

 • Dezavantaje:

  Agendă încărcată, stilul poate fi prea clasic pentru unii

 • Calitate:

  Fotografii de nuntă de calitate superioară, care captează momente prețioase

 • Personal:

  Echipă prietenoasă și discretă, cu o bună înțelegere a nevoilor clienților

 • Servicii:

  Fotografie de nuntă, Videografie de nuntă, Ședințe foto de cuplu, Ședințe foto de familie, Albume foto și printuri

Pasiunea, frumusețea, emoția sunt cuvintele care îl descriu pe Marius Pavel, fotograful care va transforma nunta voastră într-o poveste de neuitat. Cu un suflet dedicat meseriei sale, este mereu pregătit să vă ofere sfaturi prețioase, fiind totodată un om cald, relaxat și plin de umor.

Profesionalismul și dedicarea lui Marius sunt dovedite de rezultatele excepționale pe care le obține în fiecare fotografie. Indiferent dacă este vorba de nunți, evenimente speciale sau fotografii de apartament, Marius pune pasiune în fiecare imagine, surprinzând emoțiile și frumusețea momentului. Contactați-l cu încredere pentru a imortaliza cele mai prețioase amintiri ale voastre, transformându-le în opere de artă care vor fi transmise din generație în generație.

2.DJ Adi Grecu

DJ Adi Grecu
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Spicului Nr. 8 Bl. 42 Sc. A Ap. 20, Brașov 500460, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

Mergi la sigur cu DJ Adi Grecu pentru evenimente memorabile precum nunți, botezuri sau petreceri! Nunta ta va deveni un eveniment de succes, iar atmosfera va fi electrizantă. Echilibrul perfect între stiluri muzicale va satisface gusturile tuturor invitaților, garantând o petrecere de neuitat.

Cu experiența lui Adi, evenimentul tău va fi unul cu adevărat special. El știe cum să creeze o atmosferă care să te captiveze, adaptând muzica la preferințele tale și ale invitaților tăi. Alege DJ Adi Grecu și transformă-ți evenimentul într-o experiență de neuitat, unde muzica și distracția vor fi ingredientele principale!

Citește mai mult: Liste 27 cafenele din Brașov

3.Fotograf | Povestitor de nunta | Documentary Wedding Photographer

Fotograf | Povestitor de nunta | Documentary Wedding Photographer
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Nucului 40, Brașov 500306, România

 • Orar:

  10 – 20

4.AP Studio SRL

AP Studio SRL
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea București 47, Brașov 500299, România

 • Orar:

  09 – 17

"AP Studio vă oferă servicii de cea mai înaltă calitate, executate de o echipă cu vastă experiență în domeniu. Echipa noastră de profesioniști este devotată să ofere clienților săi o experiență excepțională, de la primul contact până la finalizarea proiectului.

Indiferent de nevoile tale, de la proiectarea de arhitectură interioară la amenajarea peisagistică, noi îți oferim soluții personalizate, adaptate la cerințele și bugetul tău. Datorită experienței noastre ample și a atenției la detalii, ne asigurăm că fiecare proiect este finalizat la cele mai înalte standarde, depășind așteptările clienților noștri. Alege AP Studio pentru servicii de excelență și o colaborare fructuoasă!"

Citește mai mult: Liste 23 baruri din Brașov

5.DRONE Foto Video Romania (suport tehnic)

DRONE Foto Video Romania (suport tehnic)
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Tudor Arghezi 25, Brașov 507190, România

 • Orar:

  09 – 21

Echipa DRONE Foto Video Romania oferă servicii de filmare cu drone de înaltă calitate, captând imagini aeriene spectaculoase care vor eleva prezența brandului tău pe rețelele sociale la noi culmi. Mihai, operatorul nostru expert, își folosește abilitățile de neegalat pentru a surprinde cadre uimitoare care vor lăsa o impresie de durată asupra publicului tău.

Cu DRONE Foto Video Romania, beneficiezi de prețuri extrem de competitive, asigurându-ți că obții cea mai bună valoare pentru investiția ta. Permite-ne să te ajutăm să-ți prezinți brandul într-un mod cu adevărat captivant și memorabil prin intermediul serviciilor noastre profesionale de filmare cu drone. Contactează-ne astăzi și ridică-ți prezența online la un nou nivel!

6.S.C. Sasu Studio S.R.L.

S.C. Sasu Studio S.R.L.
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Spatiu Comercial, Strada Liviu Cornel Babeș 3, Brașov 500435, România

 • Orar:

  10 – 18

Experiența noastră extinsă și pasiunea pentru călătorii și gastronomie ne-au permis să dezvoltăm un serviciu de consultanță de neegalat. Echipa noastră de profesioniști experimentați oferă sfaturi personalizate, adaptate nevoilor dumneavoastră specifice, transformând călătoriile și experiențele culinare în amintiri de neuitat.

Indiferent dacă sunteți aventurierul dornic de noi orizonturi sau cunoscătorul rafinat al bucătăriei internaționale, echipa noastră este aici pentru a vă ghida. Cu o atenție impecabilă la detalii și un angajament de nezdruncinat față de satisfacția dumneavoastră, vom crea un itinerariu perfect adaptat preferințelor și bugetului dumneavoastră. În plus, oferim servicii excelente, garantând o execuție rapidă a comenzilor și o experiență fără griji pentru fiecare client.

Citește mai mult: Liste 35 restaurante din Brașov

7.Fotograf Dan Malureanu

Fotograf Dan Malureanu
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Tâmpei 10, Brașov 500271, România

 • Orar:

  09 – 17

Fotograf Dan Malureanu, un artist care își transpune munca în fotografie, capturând cele mai reușite portrete, fotografii de arhitectură, evenimente și produse.

Cu un stil unic și o pasiune arzătoare, Dan își dedică arta pentru a surprinde emoții, a imortaliza momente și a evoca amintiri pe vecie. Fie că este vorba de un eveniment special, de un portret personal sau de detaliile fascinante ale unei clădiri, Dan reușește să surprindă esența subiectului său, creând opere de artă impresionante.

8.Foto Real

Foto Real
 • Evaluare:
 • Adresă:

  parter, Strada Vulturului 2, Brașov 500264, România

 • Orar:

  08 – 23

Dacă ai un eveniment special, precum o nuntă, un botez sau o tăiere de moț, ai nevoie de un fotograf și cameraman de încredere. Iată de ce îți recomandăm Foto Real:

Foto Real este un studio foto și video experimentat, care îți va oferi servicii de calitate la prețuri competitive. Fotograf și cameramanul sunt punctuali, profesioniști și discreți, iar albumele realizate sunt de o calitate excepțională. Promptitudinea și disponibilitatea lor la orice oră sunt un alt atu, asigurându-se că vei avea cele mai frumoase amintiri de la evenimentul tău special.

9.Amal Events Brasov

Amal Events Brasov
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Carierei 79, Brașov 500052, România

 • Orar:

  09 – 14

10.Ars In Tempore Photography - Liviu Cocicodar

Ars In Tempore Photography - Liviu Cocicodar
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Egretei B. 27, Brașov 500461, România

 • Orar:

  09 – 19

Liviu Cocicodar, maestrul fotografiei care capturează esența timpului, ne încântă cu talentul său excepțional. Fiecare fotografie semnată de el este o capodoperă care ne lasă fără respirație, transportându-ne într-un univers al emoțiilor și al momentelor prețioase.

Cu măiestria unui artist, Liviu surprinde frumusețea lumii în toată splendoarea ei. Lentilele sale captează atât detaliile subtile, cât și emoțiile profunde, creând amintiri care vor dura o viață. Recomandăm cu căldură serviciile sale, știind că veți primi fotografii care vor deveni comori neprețuite, păstrând vii pentru totdeauna momentele speciale.

11.Foto Video Brasov

Foto Video Brasov
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Alexandru Vlahuță nr 32, Brașov 500398, România

 • Orar:

  09 – 17

Foto Video Brașov este studioul perfect pentru a surprinde cele mai frumoase amintiri. Echipa noastră de fotografi cu experiență va lucra cu tine pentru a crea imagini unice și prețioase care vor fi prețuite pentru totdeauna.

Studioul nostru modern este dotat cu cele mai noi echipamente și decoruri inovatoare care vor da viață viziunii tale creative. Fie că dorești o sesiune foto de familie, un portret personalizat sau o nuntă de vis, suntem aici pentru a face ca fiecare moment să conteze.

12.Oglinda Magica Brasov - Cabina foto & 360 video booth

Oglinda Magica Brasov - Cabina foto & 360 video booth
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Egretei 4, Brașov 500461, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

Oglinda Magică Brașov, o cabină foto unică, vă oferă amintiri de neprețuit pentru evenimentul vostru special. Cu o echipă prietenoasă și profesionistă, vor crea o experiență de neuitat pentru voi și invitații voștri. De la poze de înaltă calitate până la un album de amintiri prețios, Oglinda Magică Brașov surprinde fiecare moment plin de bucurie și emoție, lăsându-vă cu un suvenir tangibil al zilei voastre magice.

Invitații voștri vor fi încântați să se distreze cu cabina noastră foto, iar ei vor pleca acasă cu mărturii unice și originale care vor păstra vie amintirea evenimentului vostru. Oglinda Magică Brașov este alegerea perfectă pentru miri, dar și pentru orice alt tip de eveniment. Cu un serviciu excelent și un preț accesibil, vă garantăm o amintire de neuitat care va fi prețuită pentru totdeauna.

13.Studio X // Fotograf & Videograf Brasov

Studio X // Fotograf & Videograf Brasov
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul 15 Noiembrie 80, Brașov 500000, România

 • Orar:

  09 – 17

Echipa Studio X din Brașov surprinde momentele speciale din viața ta prin fotografii și filmări excepționale. Cu o experiență vastă și o atenție deosebită la detalii, fotografiile lor surprind esența evenimentului, iar editările personalizate le transformă în adevărate opere de artă. De la nunți de vis la botezuri emoționante, Studio X creează amintiri care vor fi prețuite o viață întreagă.

Atmosfera primitoare și comunicarea deschisă fac din colaborarea cu Studio X o plăcere. Ofertele lor competitive și serviciile de calitate superioară te asigură că vei primi cele mai bune fotografii și filmări pentru bugetul tău. Investind în serviciile Studio X, investești în momentele prețioase din viața ta, creând amintiri care vor dura o veșnicie. Contactează-i astăzi și lasă-i să surprindă magia evenimentului tău, creând amintiri de neuitat.

14.Fotograf Brasov Daniela Grapa

Fotograf Brasov Daniela Grapa
 • Evaluare:
 • Orar:

  Deschis 24 de ore

15.Aphoto Center Studio Srl

Aphoto Center Studio Srl
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Pârâului 46, Brașov 500260, România

 • Orar:

  09 – 20

16.Alexandru Marin Photoworks

Alexandru Marin Photoworks
 • Evaluare:
 • Orar:

  Deschis 24 de ore

17.SeSiVede Fotografie

SeSiVede Fotografie
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Victoriei nr.10, Brașov 500214, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

18.GAAN Studio | Foto & Video

GAAN Studio | Foto & Video
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Griviței 107, Brașov 500173, România

 • Orar:

  09 – 17

19.Fotograf Claudiu Bekk

Fotograf Claudiu Bekk
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Egretei nr.2, Brașov 500009, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

20.Fotograf Brașov Pi Studio

Fotograf Brașov Pi Studio
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Egretei 21, Brașov 500461, România

 • Orar:

  09 – 18:30

21.Barko InDesign

Barko InDesign
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Albatrosului 4, Brașov 500460, România

 • Orar:

  10 – 18

22.Pixel-Art Studio

Pixel-Art Studio
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada 13 Decembrie 179, Brașov 500164, România

 • Orar:

  09 – 18

23.Simart Studio foto-video Brasov

Simart Studio foto-video Brasov
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada General Dumitrache 16, Brașov 500168, România

 • Orar:

  09 – 20

24.DarkRoom Studio

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Brașov, România

 • Orar:

  09 – 17

25.Oglinda Magica - Cabina foto Brasov

Oglinda Magica - Cabina foto Brasov
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Buzești 19, Brașov 500449, România

 • Orar:

  09 – 17

26.Fotograf Nunta Brasov - Andrei Dumitrache

Fotograf Nunta Brasov - Andrei Dumitrache
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Islaz 4, Brașov 500052, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

27.Vlad Solomon Fotograf

Vlad Solomon Fotograf
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Mureșenilor 16, Brașov 500030, România

 • Orar:

  11 – 17

28.Media Wedding

Media Wedding
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Pictor Pop, Brașov 500002, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

29.Diada Photography & Films

Diada Photography & Films
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Gloriei 13, Brașov 500138, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

30.Prems Color

Prems Color
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Iuliu Maniu 61, Brașov 500091, România

 • Orar:

  09:30 – 17:30

31.Uneek Studio

Uneek Studio
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Uranus 10, Brașov 600563, România

 • Orar:

  10 – 17

32.GAAN Photo Booth

GAAN Photo Booth
 • Evaluare:
 • Adresă:

  27, B62, Str. Lebedei etaj 4, Brașov 500461, România

 • Orar:

  09:30 – 18

33.Skyview photo video

Skyview photo video
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Egretei 21, Brașov 500469, România

 • Orar:

  09 – 17

34.Fotograf Alexandru Abiculesei Photographer

Fotograf Alexandru Abiculesei Photographer
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Mihail Kogălniceanu, Brașov 500090, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

35.Doru Buzea Fotograf Brasov

Doru Buzea Fotograf Brasov
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Islaz, Brașov 500052, România

 • Orar:

  09 – 21

Sugestii de postare