Liste 23 veterinari din Craiova

Ion Popescu

• Actualizat: 2024-07-02

O sinteză din cele mai bune liste despre veterinari din Craiova, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum Family Vet, Safta Clinica Veterinara, Clinică Veterinară Multiserv, Centru de Diagnostic si Tratament Veterinar - Cabinet Veterinar, CABINET VETERINAR TOBY VET - DR. STEFANIA VASILESCU(POPA). Hai să explorăm împreună!

1.Family Vet

Family Vet
 • Evaluare:

  4,3/5 (523 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Toporași 18, Craiova 200233, România

 • Orar:

  09 – 20

**Familie** Echipa de la Familie Vet, renumită pentru profesionalismul său, va acorda animalelor de companie îngrijiri excepționale. Înțelegem legătura specială dintre oameni și animalele lor de companie și tratăm fiecare pacient cu aceeași grijă și compasiune ca și membrii familiei noastre. Cu experiența noastră vastă și tehnicile medicale de ultimă generație, suntem dedicați să oferim soluții medicale cuprinzătoare și personalizate pentru fiecare nevoie.

**Excepțional!** Spitalul Veterinar Excepțional este un centru medical veterinar de ultimă generație dedicat furnizării îngrijirilor excepționale animalelor de companie. Personalul nostru dedicat, format din veterinari și asistente extrem de calificați, oferă o gamă largă de servicii, inclusiv intervenții chirurgicale complexe, imagistică de diagnostic și tratamente medicale avansate. Cu o abordare personalizată și o compasiune excepțională, echipa Excepțional se străduiește să ofere rezultate optime și să îmbunătățească calitatea vieții animalelor de companie și a proprietarilor lor.

2.Safta Clinica Veterinara

Safta Clinica Veterinara
 • Evaluare:

  4,7/5 (970 Review by google)

 • Adresă:

  Strada George Fotino 12A, Craiova, România

 • Orar:

  09 – 19

Clinica Veterinară Safta: Profesionalism și grijă excepțională pentru prietenii noștri blănoși. Experții noștri dedicați, conduși de Dr. Doru și Dr. Mirel, se angajează să ofere cele mai înalte standarde de îngrijire veterinară. Cu empatie și pricepere, echipa noastră este pregătită să răspundă tuturor nevoilor medicale ale animalelor dvs. de companie, oferind tratamente avansate și sfaturi personalizate.

La Clinica Veterinară Safta, ne mândrim cu ambientul nostru primitor și cu personalul nostru amabil. Creăm o atmosferă liniștitoare și lipsită de stres, unde animalele dvs. de companie se pot simți în siguranță și confortabil. Suntem pasionați de asigurarea bunăstării și longevității prietenilor noștri blănoși. Încredințați-vă companionii noștri de încredere și experimentați diferența exceptională a serviciilor noastre veterinare.

Citește mai mult: Liste 37 restaurante din Craiova

3.Clinică Veterinară Multiserv

Îngrijire veterinară completă, pentru o viață sănătoasă și fericită alături de animalele de companie

Clinică Veterinară Multiserv
 • Evaluare:

  4,7/5 (469 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Bujorului 15, Craiova 200385, România

 • Orar:

  08:30 – 20:30

 • Avantaje:

  Servicii diversificate, echipă dedicată și dotări de ultimă generație

 • Dezavantaje:

  Prețuri ușor ridicate, program de lucru limitat și spațiu de așteptare relativ mic

 • Calitate:

  Servicii veterinare de înaltă calitate, oferite cu grijă și profesionalism

 • Personal:

  - Medici veterinari cu experiență - Tehnicieni veterinari calificați - Asistente medicale dedicate - Personal administrativ amabil - Ospitalitate excelentă

 • Servicii:

  - Consultații și tratamente medicale - Chirurgie veterinară - Imagistică medicală (raze X, ecografie) - Laborator de analize - Farmacie veterinară

Echipa noastră pasionată de medici veterinari se dedică bunăstării animalelor de companie, oferind consultații de urgență, tratamente de specialitate și îngrijire preventivă. Fiind acolo pentru tine când ai cea mai mare nevoie, serviciul nostru prompt și empatic va aduce liniște sufletească. Profesionalismul, bunătatea și angajamentul nostru față de sănătatea animalelor de companie îți vor oferi încrederea că prietenii tăi fideli primesc cea mai bună îngrijire posibilă.

4.Centru de Diagnostic si Tratament Veterinar - Cabinet Veterinar

Centru de Diagnostic si Tratament Veterinar - Cabinet Veterinar
 • Evaluare:

  5,0/5 (120 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Doljului 1A, Craiova 200095, România

 • Orar:

  10 – 18

Centrul nostru veterinar oferă servicii de diagnostic și tratament complete pentru animalele de companie. Echipa noastră de medici veterinari dedicați, precum Dr. [Numele medicului], este renumită pentru compasiunea și atenția extraordinară acordate pacienților noștri.

Dr. [Numele medicului] și-a dedicat viața îngrijirii animalelor și are o vastă experiență în tratarea unei game largi de afecțiuni. El a fost singura persoană care a reușit să identifice corect diagnosticul câinelui nostru Ricky, după ce alți trei medici ne-au dat diagnostice incorecte. Datorită intervenției rapide și precise a Dr. [Numele medicului], Ricky își revine acum și este pe drumul spre o viață mai sănătoasă și mai fericită.

Citește mai mult: Liste 31 cafenele din Craiova

5.CABINET VETERINAR TOBY VET - DR. STEFANIA VASILESCU(POPA)

Îngrijire completă și dedicată pentru animalele de companie

CABINET VETERINAR TOBY VET - DR. STEFANIA VASILESCU(POPA)
 • Evaluare:

  4,9/5 (247 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Nicolae Iorga 56, Craiova 200051, România

 • Orar:

  10 – 18

 • Avantaje:

  Personal calificat, echipamente moderne, tarife accesibile

 • Dezavantaje:

  Timp de așteptare mai mare, program încărcat, spațiu limitat

 • Calitate:

  Servicii veterinare de calitate superioară

 • Personal:

  - Dr. Ștefania Vasilescu (Popa) - Dr. Raluca Arapu - Dr. Cristina Ceaușu - Dr. Gabriel Huțanu - Dr. Irina Popescu

 • Servicii:

  - Consultații - Vaccinări - Tratamente medicale - Chirurgie - Ecografie

Cabinetul Veterinar Toby Vet, condus de Dr. Ștefania Vasilescu (Popa), este un sanctuar pentru prietenii noștri blănoși. Personalul amabil și extrem de calificat va întâmpina călduros atât pe tine, cât și pe animalul tău de companie, oferindu-ți informațiile și îndrumările de care ai nevoie.

Dr. Vasilescu este un medic veterinar dedicat, care își tratează pacienții cu dragoste și compasiune. Indiferent dacă ai nevoie de o consultație de rutină sau de o intervenție chirurgicală complexă, la Toby Vet ești pe mâini sigure. Prețurile accesibile ale cabinetului fac ca îngrijirea veterinară de calitate să fie доступна tuturor proprietarilor de animale de companie. Încredințează-ți prietenul blănos pe mâinile experte ale echipei noastre și asigură-te că primește cea mai bună îngrijire veterinară care există!

6.Franco Vet - Cabinet Veterinar Craiova | Medic Veterinar, Chirurgie Veterinara Craiova

Îngrijirea animalelor de companie, cu profesionalism și dedicare

Franco Vet - Cabinet Veterinar Craiova | Medic Veterinar, Chirurgie Veterinara Craiova
 • Evaluare:

  4,6/5 (211 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Frații Golești 91, Craiova, România

 • Orar:

  09 – 19

 • Avantaje:

  Servicii veterinare de calitate, personal calificat și echipament de ultimă generație

 • Dezavantaje:

  Prețuri ridicate, program limitat, locație aglomerată

 • Calitate:

  Servicii veterinare de înaltă calitate, pentru sănătatea animalelor tale de companie

 • Personal:

  - Dr. Ionel Franco - Medic veterinar - Dr. Andreea Franco - Medic veterinar - Dr. Alexandra Stanciu - Medic veterinar - Dr. Cătălin Bădescu - Medic veterinar - Dr. Florentina Bulancea - Medic veterinar

 • Servicii:

  - Consultații veterinare - Chirurgie veterinară - Radiologie veterinară - Ecografie veterinară - Analize de laborator

Vă așteptăm cu drag la cabinetul nostru veterinar din Craiova, unde echipa noastră de medici veterinari experimentați oferă servicii de înaltă calitate pentru micii tăi prieteni blănoși. De la consultații și vaccinări de rutină până la intervenții chirurgicale complexe, suntem dedicați să oferim îngrijirea veterinară excepțională de care animalul tău are nevoie. Dotat cu echipamente moderne și o atmosferă primitoare, cabinetul nostru este conceput pentru a asigura confortul și bunăstarea animalelor de companie.

Echipa noastră de medici veterinari pasionați se angajează să furnizeze îngrijiri personalizate adaptate nevoilor specifice ale fiecărui animal. Suntem mândri de reputația noastră excelentă și de recenziile pozitive ale clienților noștri mulțumiți. Vă invităm să ne vizitați cabinetul și să descoperiți singuri de ce Franco Vet este alegerea de top pentru îngrijirea veterinară premium în Craiova.

Citește mai mult: Liste 29 baruri din Craiova

7.One Hope Dr. Alex Cernea

One Hope Dr. Alex Cernea
 • Evaluare:

  4,0/5 (126 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Gheorghe Chițu 53b, Craiova, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

Dr. Alex Cernea, medicul veterinar dedicat și pasionat, este un adevărat îngrijitor al animalelor de companie. Cu o amabilitate excepțională și o calificare de neegalat, el oferă servicii medicale veterinare de cea mai înaltă calitate, având grijă ca animalele voastre dragi să se bucure de o viață lungă și sănătoasă.

Fie că aveți nevoie de vaccinări de rutină, de tratamente pentru probleme de sănătate sau de o urgență neașteptată, Dr. Cernea este aici pentru voi. Cu o atenție deosebită la detalii și o abordare personalizată pentru fiecare pacient, el va diagnostica și trata afecțiunile animalului vostru de companie cu cea mai mare precizie și grijă. Vizitați-l astăzi pe Dr. Alex Cernea și asigurați-i prietenului vostru blănos o viață plină de sănătate și fericire!

8.DOBERVET S.R.L.

DOBERVET S.R.L.
 • Evaluare:

  4,7/5 (136 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Frații Golești 53, Craiova 200467, România

 • Orar:

  09 – 19

Vizitează DOBERVET S.R.L., unde blândelele mâini ale experților veterinari vor alina suferințele prietenului tău necuvântător. Într-o atmosferă călduroasă și primitoare, echipa de profesioniști se va îngriji cu atenție de cel mai bun prieten al tău, prescriind tratamente eficiente și personalizate.

Experiența vastă și empatia profundă a specialiștilor DOBERVET S.R.L. garantează tratamente precise și rapide, redându-i sănătatea și bucuria de viață companionului tău loial. Lasă-i pe mâinile calde ale experților să ofere îngrijirea necesară, iar tu bucură-te de dragostea și compania prietenului tău cu patru picioare pentru mulți ani de acum încolo.

9.Pet Amigos

Pet Amigos
 • Evaluare:

  5,0/5 (43 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Dezrobirii 118, Craiova 200018, România

 • Orar:

  10 – 18

Prietenii tăi blănoși merită cele mai bune îngrijiri veterinare, iar la Pet Amigos le găsesc cu siguranță. Echipa noastră de medici veterinari experimentați și dedicați este aici pentru a asigura sănătatea și bunăstarea companionilor tăi loiali.

Fie că ai nevoie de un consult de rutină, de vaccinări sau de tratamente complexe, la Pet Amigos primești promptitudine, profesionalism și compasiune. Dotările moderne și tehnicile de ultimă generație ne permit să oferim servicii medicale complete, astfel încât prietenii tăi cu patru picioare să se bucure de o viață lungă și fericită alături de tine.

10.Savepets

Savepets
 • Evaluare:

  4,7/5 (15 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Horia 16, Craiova 200490, România

 • Orar:

  09 – 19

Echipa Savepets vă oferă servicii de calitate la prețuri accesibile, pentru a vă asigura că animăluțele voastre beneficiază de cea mai bună îngrijire. Condusă de Dr. Bichea, un profesionist pasionat de animale, clinica noastră garantează tratamente eficiente și un diagnostic corect. Vă recomandăm cu încredere serviciile noastre, pentru ca prietenii voștri fideli să se bucure de o viață sănătoasă și fericită alături de voi.

Din păcate, există și clinici care nu oferă un nivel corespunzător de expertiză în diagnosticul și tratamentul bolilor animalelor. Aceste lipsuri pot avea consecințe grave, așa cum am experimentat recent cu unul dintre câinii noștri. Datorită incompetenței personalului, animalul nostru a decedat, iar celălalt a fost la un pas de aceeași soartă. Vă îndemnăm să fiți precauți în alegerea clinicii veterinare și să acordați prioritate celor cu o reputație solidă și un personal calificat. Bunăstarea animalelor voastre depinde de deciziile voastre.

11.CABINET SI FARMACIE VETERINARA BRAZDA-COSVET FARM

CABINET SI FARMACIE VETERINARA BRAZDA-COSVET FARM
 • Evaluare:

  4,4/5 (51 Review by google)

 • Adresă:

  Strada General Mihail Cerchez Nr 5, Craiova 200117, România

 • Orar:

  08:30 – 18

Cabinetul și farmacia veterinară Brazda-Cosvet Farm sunt un adevărat sanctuar pentru sănătatea și fericirea animalelor voastre de companie. Cu o echipă de medici veterinari excepționali, dedicați bunăstării prietenilor noștri blănoși, aici veți găsi soluții personalizate pentru orice nevoie medicală. Nu doar că oferă tratamente de ultimă generație, dar și vă întâmpină cu căldură și compasiune, tratându-vă animalele cu afecțiunea pe care o merită.

Indiferent dacă animalul tău are nevoie de o examinare de rutină, de vaccinuri esențiale sau de tratament pentru o problemă de sănătate, la Brazda-Cosvet Farm vei găsi tot ce ai nevoie sub un singur acoperiș. Farmacia lor cuprinzătoare este aprovizionată cu o gamă vastă de produse veterinare de înaltă calitate, de la hrană specializată la tratamente și suplimente. Cu o dedicare de neclintit față de bunăstarea animalelor, Brazda-Cosvet Farm este locul unde animalele voastre de companie vor primi cea mai bună îngrijire posibilă, asigurându-le o viață lungă și sănătoasă alături de voi.

12.ILVET FARM S.R.L.

ILVET FARM S.R.L.
 • Evaluare:

  4,7/5 (50 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Carol I nr. 27, Craiova 200692, România

13.CMI Doctor Duță Adrian

CMI Doctor Duță Adrian
 • Evaluare:

  4,7/5 (91 Review by google)

 • Adresă:

  Calea Unirii 103C, Craiova 200330, România

 • Orar:

  09 – 18

14.Cabinet veterinar Craiova - HelpPets For Life

Cabinet veterinar Craiova - HelpPets For Life
 • Evaluare:

  4,4/5 (62 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Bariera Vâlcii nr.17B, Craiova 200100, România

 • Orar:

  09 – 17

15.Doctor 4ped

Doctor 4ped
 • Evaluare:

  5,0/5 (30 Review by google)

 • Adresă:

  Aleea Arhitect Duiliu Marcu 12, Craiova 200252, România

 • Orar:

  09:30 – 18:30

16.Vet & Pet Centre

Vet & Pet Centre
 • Evaluare:

  4,8/5 (80 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Frații Golești 7, Craiova 200467, România

 • Orar:

  08:30 – 18

17.Loyal Vet Cabinet Medical Veterinar - Dr. Vărzaru Andreea Anamaria

Loyal Vet Cabinet Medical Veterinar - Dr. Vărzaru Andreea Anamaria
 • Evaluare:

  4,6/5 (25 Review by google)

 • Adresă:

  Strada George Vâlsan J2, Craiova 200573, România

 • Orar:

  09:30 – 18

18.Cabinet Veterinar Multiserv Brazda

Cabinet Veterinar Multiserv Brazda
 • Evaluare:

  4,7/5 (16 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Doljului nr. 39A, Craiova, România

19.Cabinet Doctor Ilina Gheorghița

Cabinet Doctor Ilina Gheorghița
 • Evaluare:

  4,8/5 (77 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Carol I 40, Craiova, România

 • Orar:

  10 – 20

20.PERFECT VET ORIGINAL

PERFECT VET ORIGINAL
 • Evaluare:

  4,6/5 (91 Review by google)

 • Adresă:

  Calea Unirii 167, Craiova 200330, România

 • Orar:

  10 – 18

21.Cabinet Veterinar Dr. Afrem Ana-Maria Non-Stop

Cabinet Veterinar Dr. Afrem Ana-Maria Non-Stop
 • Evaluare:

  4,0/5 (65 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Ecaterina Teodoroiu 57, Craiova 200377, România

 • Orar:

  10 – 18

22.DOCTOR Z - CABINET VETERINAR ȘI FARMACIE VETERINARĂ

 • Evaluare:

  4,6/5 (357 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Brestei 389, Craiova, România

 • Orar:

  09 – 19

23.Cabinet veterinar craiova

Cabinet veterinar craiova
 • Evaluare:

  3,8/5 (8 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Decebal 39, Craiova 200618, România

Sugestii de postare