Liste 26 make-up artiști din Timișoara

Maria Popescu

• Actualizat: 2024-06-15

O sinteză din cele mai bune liste despre make-up artiști din Timișoara, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum HAIRPOND BALAYAGE TIMISOARA, BeautyBox, Studio Myry Style, Artistry Studyo, Metropolitan Beauty Academy Timisoara. Hai să explorăm împreună!

1.HAIRPOND BALAYAGE TIMISOARA

Transforma-ti parul intr-o opera de arta la HAIRPOND BALAYAGE TIMISOARA

HAIRPOND BALAYAGE TIMISOARA
 • Evaluare:

  5,0/5 (593 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Take Ionescu 71, Timișoara 300073, România

 • Orar:

  12 – 20

 • Avantaje:

  Personal calificat, produse de calitate, atmosfera placuta

 • Dezavantaje:

  Preturi mari, program incarcat, locatie greu accesibila

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioara pentru un par sanatos si frumos

 • Personal:

  - Anamaria Matis - Hair Stylist - Gabriela Boldea - Hair Stylist - Alexandra Ciubotaru - Hair Stylist - Ioana Gherman - Hair Stylist - Andreea Coman - Receptionista

 • Servicii:

  - Tunsori - Vopsit - Tratamente - Coafat - Extensii

Salonul Hairpond Balayage din Timişoara este un adevărat sanctuar al frumuseţii şi al relaxării. Atmosfera minimalistă şi elegantă, combinată cu produsele naturale de înaltă calitate, creează un cadru perfect pentru o transformare capilară de excepţie.

Echipa de stilisti profesionişti, condusă de talentata Elena, are o abordare personalizată pentru fiecare client, înţelegând perfect dorinţele şi nevoile acestuia. Elena nu este doar o hair-stylist extraordinară, ci şi o persoană sociabilă şi caldă, care face ca fiecare vizită la salon să fie o experienţă plăcută şi memorabilă. În plus, comoditatea programărilor online face ca organizarea escapadei tale de înfrumuseţare să fie mai uşoară ca niciodată.

2.BeautyBox

BeautyBox
 • Evaluare:

  4,6/5 (109 Review by google)

 • Adresă:

  Piața Mărăști nr.1-2, Timișoara 300086, România

 • Orar:

  09 – 21

Nu vă pierdeți timpul și banii cu saloane de înfrumusețare neserioase! Dacă sunteți în căutarea unui serviciu de manichiură-pedichiură de calitate, la un preț rezonabil, vă recomand cu încredere alt salon. Am fost recent la un alt salon, unde am avut o experiență plăcută și am plecat mulțumită. Serviciile au fost impecabile, iar prețurile transparente. Nu am avut surprize neplăcute la final, ceea ce este foarte important pentru mine.

Dacă sunteți în căutarea unui salon de înfrumusețare serios, vă recomand să evitați acest salon și să optați pentru unul care vă oferă servicii de calitate la prețuri corecte. Nu merită să vă pierdeți timpul și banii cu saloane care nu vă respectă. Alegeți un salon care vă oferă servicii excelente și vă tratează cu respect, iar veți avea o experiență plăcută și veți pleca mulțumită.

Citește mai mult: Liste 25 restaurante din Timișoara

3.Studio Myry Style

Studio Myry Style
 • Evaluare:

  4,7/5 (51 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Lucian Blaga 1, Timișoara, România

 • Orar:

  08 – 20

Salonul de înfrumusețare Studio Myry Style, situat în inima centrului vechi al Timișoarei, te întâmpină cu o atmosferă caldă și primitoare, ca și cum ai fi în propria ta sufragerie. La doar 3 minute distanță de Piața Sfatul Gheorghe, acest salon oferă servicii de beauty de cea mai înaltă calitate, care te vor face să te simți răsfățată și plină de încredere.

Echipa de profesioniști experimentați de la Studio Myry Style utilizează produse de top și tehnici inovatoare pentru a-ți oferi rezultate uimitoare. Indiferent dacă îți dorești o manichiură impecabilă, o tunsoare elegantă sau un tratament facial revigorant, poți fi sigură că vei primi cel mai bun tratament care să îți satisfacă toate nevoile.

4.Artistry Studyo

Artistry Studyo
 • Evaluare:

  5,0/5 (36 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Jean Paul Marat 6, Timișoara 000356, România

 • Orar:

  09 – 18

Citește mai mult: Liste 29 cafenele din Timișoara

5.Metropolitan Beauty Academy Timisoara

Metropolitan Beauty Academy Timisoara
 • Evaluare:

  4,7/5 (44 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Ștefan cel Mare 53, Timișoara 300109, România

 • Orar:

  10 – 18

6.Ana Preda Beauty Tips

Ana Preda Beauty Tips
 • Evaluare:

  4,3/5 (41 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Glad 10, Timișoara 300478, România

 • Orar:

  10 – 18

Experiența Ana Preda Beauty Tips este una fără egal, oferind atât servicii de înfrumusețare de top, cât și oportunități educaționale valoroase.

Vizita mea ca clientă mi-a lăsat o impresie de durată, datorită talentului excepțional al Anei. Machiajul elegant și atent executat mi-a evidențiat trăsăturile, oferindu-mi încrederea de a străluci în orice ocazie specială. Mai mult decât atât, participarea mea la cursul de automachiaj a fost o adevărată revelație. Sub îndrumarea expertă a Anei, am descoperit tehnicile esențiale pentru a crea un aspect impecabil, oferindu-mi o independență de neprețuit în ritualul meu de frumusețe.

Citește mai mult: Liste 25 baruri din Timișoara

7.Kiaari's Beauty Zone

Kiaari's Beauty Zone
 • Evaluare:

  4,9/5 (18 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Martir Dumitru Jugănaru 23, Timișoara 300766, România

 • Orar:

  08 – 20

8.The Beauty Room

The Beauty Room
 • Evaluare:

  5,0/5 (15 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Anton Pavlovici Cehov 68, Timișoara 300776, România

 • Orar:

  08 – 22

Salonul The Beauty Room este un loc special unde vă puteți relaxa și bucura de servicii de cea mai înaltă calitate. Personalul nostru prietenos și profesionist vă va întâmpina cu căldură și vă va oferi o experiență de neuitat. Indiferent dacă doriți o tunsoare nouă, o coafură elegantă sau un tratament facial răcoritor, echipa noastră de experți vă va ajuta să obțineți rezultatele dorite.

Recomand cu drag serviciile Sorinei S. pentru tuns și coafat. Rezultatele ei sunt excepționale, iar abilitățile sale sunt evidente în fiecare tunsoare sau coafură pe care o creează. Veți pleca de la The Beauty Room simțindu-vă răsfățat, încrezător și radiant. Nu ezitați să ne vizitați astăzi și să vă răsfățați cu o experiență de înfrumusețare de neegalat.

9.Turkoane Studio

Turkoane Studio
 • Evaluare:

  4,7/5 (16 Review by google)

 • Adresă:

  Calea Torontalului 104k, Timișoara 300633, România

10.Aliana Beauty & Makeup

Aliana Beauty & Makeup
 • Evaluare:

  4,9/5 (19 Review by google)

 • Adresă:

  Calea Șagului 11, Timișoara 300488, România

 • Orar:

  10 – 19

Aliana, o artistă a frumuseții, își dedică pasiunea pentru a scoate în evidență strălucirea din fiecare clientă. Cu ani de experiență și o atenție deosebită la detalii, Aliana folosește produse de cea mai înaltă calitate pentru a crea look-uri impecabile. Fie că îți dorești un machiaj natural sau dramatic, Aliana te va ghida cu răbdare și profesionalism pentru a obține rezultatul perfect.

Recomandăm cu căldură serviciile Alianei pentru o experiență de frumusețe de neuitat. De la tratamente faciale rejuvenante până la masaje relaxante, Aliana oferă o gamă largă de servicii concepute pentru a te face să te simți și să arăți extraordinar. Cu o personalitate carismatică și o abordare blândă, Aliana creează o atmosferă confortabilă unde te poți relaxa și bucura de răsfățul pe care îl meriți.

11.Beauty Amour Salons

Beauty Amour Salons
 • Evaluare:

  4,3/5 (89 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul 16 Decembrie 1989 46, Timișoara 300425, România

 • Orar:

  09 – 20

Salonul de înfrumuseţare Beauty Amour este un loc unde frumuseţea şi relaxarea se împletesc armonios. Atmosfera plăcută şi liniştitoare te invită să te răsfeţi cu cele mai bune tratamente de coafură, cosmetică şi masaj.

Echipa noastră calificată şi dedicată îţi va oferi servicii profesionale, adaptate nevoilor tale. Te vei bucura de atenţie personalizată, consiliere competentă şi rezultate impecabile. Fie că doreşti o schimbare de look, un tratament facial revigorant sau un masaj relaxant, Beauty Amour este locul perfect unde îţi poţi răsfăţa trupul şi sufletul. Odată ce ai trăit experienţa noastră, vei reveni cu plăcere de fiecare dată când vei căuta o oază de frumuseţe şi bunăstare.

12.Claudia Hudema Makeup Artist & Trainer

Claudia Hudema Makeup Artist & Trainer
 • Evaluare:

  4,9/5 (74 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Salcâmilor 54, Timișoara 300765, România

13.Ana Bolde Make-Up&Beauty

Ana Bolde Make-Up&Beauty
 • Evaluare:

  4,9/5 (41 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Dr. Grigore T. Popa, Timișoara 300291, România

 • Orar:

  09 – 17

14.Claudia Nita theBROW STUDIO & more.

Claudia Nita theBROW STUDIO & more.
 • Evaluare:

  5,0/5 (25 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Cetății 65, Timișoara 300626, România

15.BANG BANG hair & makeup studio

 • Evaluare:

  4,9/5 (33 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Cetății 17a, Timișoara 300389, România

16.Academia Makeup Steps

Academia Makeup Steps
 • Evaluare:

  5,0/5 (7 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Ariadna 35, Timișoara 300502, România

 • Orar:

  09 – 20

17.Lecții de machiaj

Lecții de machiaj
 • Evaluare:

  4,4/5 (8 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Gheorghe Lazăr Nr. 9, Timișoara 300081, România

 • Orar:

  10 – 19

Îți dorești un machiaj impecabil care să-ți pună în valoare frumusețea naturală? Nu mai căuta! Echipa noastră de artiști de machiaj experimentați te va răsfăța cu o experiență de neuitat la cel mai bun salon din oraș. Folosind tehnici de ultimă generație și produse de calitate superioară, vom crea un look personalizat care să-ți accentueze trăsăturile și să-ți ofere o strălucire de vedetă.

Lasă-te pe mâinile noastre și lasă-ne să-ți dezvăluim adevăratul potențial al frumuseții tale. Oferim o gamă largă de servicii de înfrumusețare, de la machiaj natural de zi cu zi la look-uri îndrăznețe și dramatice de seară. Fie că ai nevoie de machiaj pentru o ocazie specială sau pur și simplu îți dorești o schimbare, noi suntem aici pentru a-ți îndeplini visele de înfrumusețare.

18.Molnar Art Concept

Molnar Art Concept
 • Evaluare:

  5,0/5 (7 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Mareşal Alexandru Averescu 22, Timișoara 300048, România

 • Orar:

  09 – 18

19.Bodea Nicoleta Make-up & Brow artist

Bodea Nicoleta Make-up & Brow artist
 • Evaluare:

  4,6/5 (9 Review by google)

 • Adresă:

  Calea Circumvalațiunii 34, Timișoara 300682, România

 • Orar:

  09 – 17

20.Silvia ‘s makeup corner

Silvia ‘s makeup corner
 • Evaluare:

  5,0/5 (4 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Claude Debussy 11, Timișoara 300725, România

 • Orar:

  09 – 17

21.Silvia Jugaru Make Up

Silvia Jugaru Make Up
 • Evaluare:

  5,0/5 (2 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Constantin Diaconovici Loga 4, Timișoara, România

 • Orar:

  06 – 18

22.OTICA Makeup School

OTICA Makeup School
 • Evaluare:

  5,0/5 (2 Review by google)

 • Adresă:

  Calea Aradului 20 B, Timișoara 300278, România

 • Orar:

  10 – 20

23.Beauty Studio by Ionela Balaș (etajul2)

Beauty Studio by Ionela Balaș (etajul2)
 • Evaluare:

  4,3/5 (6 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Matei Basarab nr. 2, Timișoara 300254, România

 • Orar:

  09 – 19

**Paragraf 1:** Studioul de înfrumusețare al Ionelei Balaș vă invită să descoperiți o experiență de machiaj fără precedent. Cu produse de machiaj de cea mai înaltă calitate și tehnici impecabile, machiajul nostru vă va transforma într-o versiune radiantă a dumneavoastră.

**Paragraf 2:** Spuneți adio machiajului care strangulează și lasă loc unei maske de frumusețe care îmbrățișează trăsăturile dumneavoastră unice. Artiștii noștri experimentați vor crea un machiaj personalizat, adaptat stilului și preferințelor dumneavoastră, care vă va însoți cu grație și încredere pe tot parcursul evenimentului.

24.Cosmina Botezatu | STUDIO |

Cosmina Botezatu | STUDIO |
 • Evaluare:

  5,0/5 (2 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Divizia 9 Cavalerie 4, Timișoara 300254, România

25.Beauty by Larisa A.

Beauty by Larisa A.
 • Evaluare:

  0/5 ( Review by google)

 • Adresă:

  Strada Sfinții Apostoli Petru și Pavel 3, Timișoara 300254, România

 • Orar:

  09 – 21

26.Beauty&Make-up by Mihaela

Beauty&Make-up by Mihaela
 • Evaluare:

  0/5 ( Review by google)

Sugestii de postare