Liste 27 magazin de cosmetice din Brașov

Mihai Radu

• Actualizat: 2024-07-04

O sinteză din cele mai bune liste despre magazin de cosmetice din Brașov, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum Sephora, PUPA MILANO - AFI PALACE BRASOV, SEPHORA BRASOV AFI, Magazin Farmec, Estetica Store. Hai să explorăm împreună!

1.Sephora

Slogan: "Frumusețea este o călătorie, nu o destinație"

Sephora
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Coresi Mall Ground floor, Str. Zaharia Stancu, 500167, România

 • Orar:

  10 – 22

 • Produs diversificat:

  Diversitate mare de produse cosmetice și de îngrijire

 • Calitatea produsului:

  Produse de calitate superioară de la branduri renumite

 • Servicii pentru clienți:

  Personal amabil și profesionist, gata să ofere sfaturi și recomandări

 • Interval de preț:

  $$ - $$$

 • Facilități:

  Zona spațioasă și luminoasă, Oglinzi mari și iluminare bună, Testere disponibile pentru majoritatea produselor, Consultări gratuite cu specialiști în frumusețe, Servicii de machiaj și tratamente faciale

Servicii excepționale de la Sephora!

M-a impresionat profund dedicația și profesionalismul fetelor care lucrează acolo. Andreea, în special, s-a remarcat prin implicarea sa extraordinară, ajutându-mă să găsesc exact ceea ce căutam. Dedicarea ei este un testament al calității serviciilor oferite de Sephora. Sunt încrezătoare că și celelalte consultante sunt la fel de competente, dar cu siguranță o voi căuta pe Andreea la viitoarele mele vizite. Dacă sunteți în căutarea unei experiențe de cumpărături de lux și a unui sfat expert, Sephora este cu siguranță destinația ideală!

2.PUPA MILANO - AFI PALACE BRASOV

PUPA MILANO - AFI PALACE BRASOV
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul 15 Noiembrie 78, Brașov 500097, România

 • Orar:

  10 – 22

Vizitează PUPA MILANO în AFI Palace Brașov și bucură-te de o experiență cosmetică de neegalat! Experimentează machiaje uimitoare, ghidate de personalul nostru expert și amabil. Lasă-te îndrumat de vânzătorii noștri pricepuți, care te vor ajuta să găsești nuanța perfectă și produsele potrivite pentru nevoile tale unice.

Însă, la PUPA MILANO, nu este vorba doar despre machiaj. Este despre o experiență de frumusețe completă, unde personalul nostru dedicat este gata să te răsfețe. Echipa noastră pasionată și primitoare se străduiește să ofere un serviciu excepțional, făcându-te să te simți specială de la momentul în care intri în magazinul nostru. Vino și descoperă lumea fermecătoare a mărcii PUPA MILANO, unde frumusețea și experiența se întâlnesc pentru a crea momente memorabile.

Citește mai mult: Liste 27 cafenele din Brașov

3.SEPHORA BRASOV AFI

SEPHORA BRASOV AFI
 • Evaluare:
 • Adresă:

  AFI BRASOV, Bulevardul 15 Noiembrie 78, Brașov 500101, România

 • Orar:

  10 – 22

Vizitați Sephora Brașov AFI, un univers al frumuseții unde veți descoperi o gamă vastă de produse de la mărci renumite. Pierdeți-vă în aleea plină de farmec, unde veți găsi nuanța perfectă de ruj pentru a vă completa machiajul. Fiecare nuanță este o invitație la experimentare, o promisiune de atracție și încredere.

Consultați echipa noastră de specialiști în frumusețe, care sunt dornici să vă ghideze în călătoria dumneavoastră de frumusețe. Ei vor dezvălui secrete de îngrijire a pielii, vă vor ajuta să vă găsiți parfumul perfect și vă vor oferi sfaturi personalizate pentru a vă accentua frumusețea naturală. Sephora Brașov AFI este mai mult decât un magazin; este o destinație unde visele de frumusețe prind viață.

4.Magazin Farmec

Magazin Farmec
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Piața Sfatului 11, Brașov 500031, România

 • Orar:

  10 – 20

Magazinul Farmec, o oază de frumusețe și îngrijire, vă invită să descoperiți lumea cosmeticelor de înaltă calitate, la prețuri accesibile. De la îngrijirea pielii până la produsele de stilizare a părului, Farmec vă oferă tot ce aveți nevoie pentru a vă răsfăța și a vă simți bine.

Situat în inima Brașovului, pe strada Piața Sfatului nr. 11, magazinul Farmec este destinația perfectă pentru cei care caută produse cosmetice de calitate. Fie că doriți să vă reînnoiți rutina de îngrijire a pielii sau să găsiți produse de curățenie de încredere, Farmec are ceva pentru toată lumea. Cu branduri recunoscute precum Nufăr, magazinul vă garantează produse de top la prețuri avantajoase. Răsfățați-vă cu cosmeticele Farmec și descoperiți adevărata frumusețe și îngrijire personală!

Citește mai mult: Liste 23 baruri din Brașov

5.Estetica Store

Estetica Store
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea București 57, Brașov 500326, România

 • Orar:

  10 – 18

Magazinul Estetica Store oferă o gamă largă de produse profesionale și servicii de coafură de calitate. Cu o echipă dedicată de profesioniști și un mediu confortabil, Estetica Store îți va transforma complet experiența de îngrijire personală.

Fie că îți dorești o nouă frizură, un tratament de înfrumusețare sau pur și simplu să îți achiziționezi produse profesionale de îngrijire a părului, Estetica Store este destinația perfectă pentru tine. Magazinul oferă o gamă largă de produse de la mărci de renume, astfel încât să găsești exact ceea ce cauți. Personalul amabil și experimentat este întotdeauna gata să te ajute și să îți ofere sfaturi personalizate, asigurându-te că pleci cu produsele potrivite pentru nevoile tale.

6.Pure Cosmetics

Pure Cosmetics
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Dealul Cetății 117, Brașov 500080, România

 • Orar:

  09 – 17

M-au ghidat cu răbdare în alegerile mele, oferindu-mi sfaturi personalizate de fiecare dată când am fost în impas. Profesionalismul și calitatea impecabilă a produselor lor m-au convins că Pure Cosmetics este aliatul meu de încredere în călătoria mea către o piele frumoasă și sănătoasă.

Citește mai mult: Liste 35 restaurante din Brașov

7.Dichisita SHOP

Dichisita SHOP
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Gării, Brașov 500023, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

"Descoperă minunatele dichisite, loțiunile corporale care te vor cuceri cu parfumurile lor irezistibile! Crema „Mândră pentru neicuță” te învăluie într-o îmbrățișare aromată, lăsându-ți pielea catifelată și parfumată ore în șir. Formula sa lejeră, pe bază de apă, se absoarbe rapid, fără a lăsa senzația de greutate sau peliculă grasă.

Fă-ți dichisul cu cele mai rafinate creme, special concepute pentru a-ți răsfăța simțurile și a-ți oferi o experiență de îngrijire personală de neuitat. Alege dichisita care ți se potrivește și lasă-te purtată într-o lume a aromelor încântătoare!"

8.SEPHORA BRASOV STAR

SEPHORA BRASOV STAR
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Star Brasov GROUND FLOOR, Strada Nicolae Bălcescu 62, Brașov 500019, România

 • Orar:

  10 – 20

9.Xpert Beauty Brasov

Xpert Beauty Brasov
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bd. 15 Noiembrie nr. 78 AFI, Brașov 500097, România

 • Orar:

  10 – 22

Experiența Xpert Beauty Brașov este una desăvârșită, care te captivează de la primul pas în magazin. Rafturile bogate, frumos aranjate, prezintă produse de calitate superioară, care îți vor răsfăța simțurile și te vor invita la o călătorie în lumea frumuseții. Atmosfera este caldă și primitoare, iar personalul amabil și profesionist te va ghida cu răbdare spre alegerile potrivite pentru nevoile tale.

Fie că ești în căutarea unor produse de îngrijire a tenului, a părului sau a corpului, la Xpert Beauty Brașov vei găsi o gamă impresionantă de branduri și produse la prețuri imbatabile. Experiența de cumpărare este una plăcută și relaxantă, iar angajatele zâmbitoare și dedicate vor fi mereu alături de tine, pentru a-ți oferi sfaturi avizate și a te ajuta să găsești soluțiile perfecte pentru ritualul tău de îngrijire. Ce mai aștepți? Vizitează Xpert Beauty Brașov și descoperă un univers al frumuseții, unde calitatea întâlnește profesionalismul și prețurile avantajoase te vor face să revii mereu cu plăcere!

10.PROBEAUTY

PROBEAUTY
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Zaharia Stancu 1, Brașov 500167, România

 • Orar:

  10 – 22

PROBEAUTY La data de 21.03 am vizitat magazinul și am fost întâmpinată cu o atitudine amabilă și primitoare din partea dnei Andreea. Întrebările mele au fost întâmpinate cu răspunsuri detaliate și informative. Expertise-ul și profesionalismul dnei Andreea m-au ajutat să iau decizia potrivită pentru nevoile mele. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Recent, am beneficiat de asistența personalizată a dnei Andreea la magazinul PROBEAUTY. Recomandarea dnei Andreea a fost exact ceea ce căutam. Pe lângă cunoștințele sale ample despre produsele magazinului, a dat dovadă de răbdare și s-a asigurat că am înțeles toate detaliile.

11.Outletdemakeup

Outletdemakeup
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Carrefour, Calea București 107, 505600, România

 • Orar:

  10 – 22

12.Avon Cosmetics Brasov

Avon Cosmetics Brasov
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Transilvaniei 14, Brașov 500209, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

Fie că ești în căutarea unui cadou special pentru o persoană dragă sau vrei să te răsfeți cu produse cosmetice de calitate, Avon Cosmetics Brașov este locul perfect pentru tine. Cu o gamă largă de produse, de la machiaj la îngrijirea pielii și parfumuri, cu siguranță vei găsi ceva pe placul tău. Iar echipa noastră dedicată este aici pentru a te ajuta să găsești produsele perfecte pentru nevoile tale.

Vizitează-ne astăzi în magazinul nostru confortabil și primitor și descoperă lumea minunată a Avon Cosmetics. Cu oferte exclusive și promoții regulate, nu ai cum să ratezi o afacere bună. Răsfață-te cu produse de calitate care te vor face să te simți frumoasă și încrezătoare. Nu uita, la Avon Cosmetics Brașov, frumusețea este la îndemâna ta.

13.Cupio AFI Brasov – Magazin de Manichiura & Makeup

Cupio AFI Brasov – Magazin de Manichiura & Makeup
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul 15 Noiembrie Nr. 78, Brașov 500101, România

 • Orar:

  10 – 22

14.Profihairshop

Profihairshop
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Coresi Shopping Resort, Str. Zaharia Stancu 1, Brașov, România

 • Orar:

  10 – 22

15.Douglas

Douglas
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul 15 Noiembrie 78, Brașov 500097, România

 • Orar:

  10 – 22

16.Burger King

Burger King este cunoscut pentru sloganul său „Have it Your Way”, care permite clienților să își personalizeze burgerii.

Burger King
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul 15 Noiembrie 78, Brașov 500097, România

 • Orar:

  10 – 22

 • Produs diversificat:

  Burger King oferă o gamă variată de produse, inclusiv burgeri, cartofi prăjiți, băuturi răcoritoare și deserturi.

 • Calitatea produsului:

  Produsele Burger King sunt de o calitate bună, cu ingrediente proaspete și gustoase.

 • Servicii pentru clienți:

  Personalul Burger King este prietenos și servicial, oferind un serviciu rapid și eficient.

 • Interval de preț:

  $

 • Facilități:

  Wi-Fi gratuit, Loc de joacă pentru copii, Terasă în aer liber, Servicii drive-thru, Parcare gratuită

17.Ada Studio

Ada Studio
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Livada Vulturului 10, Brașov 500366, România

 • Orar:

  08 – 20

18.Cosmetice DSM

Cosmetice DSM
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Lalelelor nr.8, Brașov, România

19.GOJI REPUBLIC

GOJI REPUBLIC
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Nicolae Titulescu 2, Brașov 500010, România

20.Profihairshop

Profihairshop
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul 15 Noiembrie 78, Brașov 500097, România

 • Orar:

  10 – 22

21.NALA Natural Cosmetics

NALA Natural Cosmetics
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Zaharia Stancu 1, Brașov 500167, România

 • Orar:

  10 – 22

22.MAKEOVER PARIS

MAKEOVER PARIS
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Complex Carrefour, Calea București Nr 107, Brașov 505609, România

 • Orar:

  10 – 22

23.Greenberry™ Skincare

Greenberry™ Skincare
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Lungă 165, Brașov 500069, România

 • Orar:

  09 – 17

24.Magazin Gerovital

Magazin Gerovital
 • Evaluare:
 • Adresă:

  AFI, Bulevardul 15 Noiembrie 78, 500101, România

 • Orar:

  10 – 22

25.NALA Natural Cosmetics

NALA Natural Cosmetics
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea București 107, Brașov 500299, România

 • Orar:

  10 – 22

26.Prestige Beauty & touch

Prestige Beauty & touch
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Alexandru Vlahuță 57, Brașov 500386, România

 • Orar:

  09 – 21

27.Edru Cosmetics

Edru Cosmetics
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bloc 7, Str. Nicolae Titulescu 37, Brașov 500103, România

 • Orar:

  10 – 19

Sugestii de postare