Liste 32 spalatorii haine din Brașov

Andrei Stan

• Actualizat: 2024-07-04

O sinteză din cele mai bune liste despre spalatorii haine din Brașov, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum Oxy Car Wash, Spalatorie Auto Liquid, Clinica de Covoare, Spalatorie Covoare Doctor Carpet Brasov, ECHO Spalatorie Covoare Brasov. Hai să explorăm împreună!

1.Oxy Car Wash

Grija pentru mașina ta, pasiunea noastră!

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Zizinului 104, Brașov 500407, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

 • Avantaje:

  Spălătorie auto de calitate, prețuri competitive, personal amabil

 • Dezavantaje:

  Timp de așteptare lung, spațiu limitat pentru parcare, program de lucru limitat

 • Calitate:

  Servicii de spălare auto de înaltă calitate, cu atenție la detalii

 • Personal:

  - Amabil și profesionist - Disponibil pentru a răspunde la întrebări - Instruit pentru a utiliza echipamentele corespunzător - Respectă proprietatea clienților - Oferă recomandări utile

 • Servicii:

  - Spălare manuală - Spălare cu jet de înaltă presiune - Curățare interior - Detailing auto - Vopsitorie auto

Salutare tuturor pasionaților de autoturisme impecabile! Vino la Oxy Car Wash și oferă-i mașinii tale o experiență de răsfăț la prețuri avantajoase. Spălătoria noastră self-service îți permite să-ți speli bolidul exact așa cum îți place, fără timpi de așteptare. Cu doar 5 lei, beneficiezi acum de un timp extins de spălare, ca să te asiguri că mașina ta va străluci de curățenie.

Hai la Oxy Car Wash, unde timpul tău este prețios și unde mașina ta merită cea mai bună îngrijire! Eficiență, prețuri imbatabile și control deplin asupra spălării - asta te așteaptă la Oxy Car Wash. Nu rata ocazia de a-ți răsfăța mașina și de a o face să strălucească precum o bijuterie!

2.Spalatorie Auto Liquid

Curățenie impecabilă pentru mașina ta!

Spalatorie Auto Liquid
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Codrul Cosminului 31, Brașov, România

 • Orar:

  08 – 18

 • Avantaje:

  Spălătorie cu rezultate excelente, prețuri avantajoase și personal amabil.

 • Dezavantaje:

  Timp de așteptare lung în weekend, lipsa unor servicii adiționale, locație nu foarte accesibilă.

 • Calitate:

  Calitate ireproșabilă la prețuri avantajoase.

 • Personal:

  - Amabil - Profesionist - Disponibil - Zâmbitor - Rapid

 • Servicii:

  - Spălare manuală - Spălare automată - Curățare interior - Polish - Detailing

Spălătoriile Auto Liquid oferă servicii de curățare auto la prețuri accesibile, fără a sacrifica calitatea. Cu o echipă experimentată de profesioniști în detailing auto, asigurăm o curățare impecabilă atât la interior, cât și la exterior. Ne mândrim cu atenția la detalii, utilizând cele mai recente tehnici și produse de detailing pentru a reda strălucirea mașinii tale.

Sala noastră de așteptare confortabilă oferă o oază de relaxare în timp ce echipa noastră calificată se ocupă de curățarea autoturismului tău. Indiferent dacă ai nevoie de o spălare de bază sau de un detailing complet, Spălătoriile Auto Liquid sunt soluția perfectă pentru a-ți reda mândria și strălucirea mașinii.

Citește mai mult: Liste 27 cafenele din Brașov

3.Clinica de Covoare

Covoarele tale, ca noi din nou!

Clinica de Covoare
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Nicopole 46, Brașov 500063, România

 • Orar:

  09 – 19

 • Avantaje:

  - Prețuri accesibile - Locație convenabilă - Personal amabil

 • Dezavantaje:

  - Program scurt de lucru - Nu se acceptă plata cu cardul - Spațiu mic

 • Calitate:

  Servicii de calitate medie la prețuri accesibile

 • Personal:

  - Personal amabil - Competenți - Disponibili - Profesioniști - Eficienți

 • Servicii:

  - Curățare covoare - Reparații covoare - Vopsit covoare - Impermeabilizare covoare - Deodorizare covoare

Descoperiți un sanctuar al curățeniei și reînnoirii, unde covoarele dumneavoastră vor primi un tratament regal la Clinica de Covoare. Echipa noastră experimentată va trata fiecare fir cu grijă și precizie, redându-le frumusețea și prospețimea inițială.

Plăcerea de a păși pe un covor curat și moale nu are egal, iar Clinica de Covoare vă oferă această senzație de lux la un preț accesibil. Atmosfera primitoare, personalul amabil și mirosul îmbietor vă vor face să vă simțiți ca acasă. Lăsați-ne să ne ocupăm de covoarele dumneavoastră și relaxați-vă, știind că veți primi servicii de cea mai înaltă calitate.

4.Spalatorie Covoare Doctor Carpet Brasov

Spalatorie Covoare Doctor Carpet Brasov
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Carpaților 60, Brașov 500269, România

 • Orar:

  11 – 18

Experiența mea extraordinară cu Doctor Carpet Brașov m-a lăsat cu covoare impecabile și o satisfacție de neegalat. Personalul lor amabil m-a întâmpinat imediat, eliminând orice urmă de neliniște pe care o aveam cu privire la curățarea covoarelor mele prețioase.

Rezultatele au depășit așteptările mele! Covoarele mele au fost curățate cu meticulozitate, redându-le frumusețea și prospețimea inițială. Nu numai că au fost îndepărtate toate petele și murdăria, dar covoarele au primit și un tratament antialergic, oferindu-mi liniște sufletească și un mediu sănătos pentru familia mea. Raportul calitate-preț excelent a făcut ca această experiență să fie și mai plăcută.

Citește mai mult: Liste 23 baruri din Brașov

5.ECHO Spalatorie Covoare Brasov

Cei mai buni în curățarea covoarelor tale!

ECHO Spalatorie Covoare Brasov
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Carpaților 60, Brașov 500269, România

 • Orar:

  08 – 18

 • Avantaje:

  Locație centrală, personal amabil și servicii profesionale.

 • Dezavantaje:

  Prețuri puțin mai mari, program de lucru limitat.

 • Calitate:

  Servicii de curățare covoare de înaltă calitate.

 • Personal:

  - Amabil - Profesionist - Competent - Atenți la detalii - Disponibili

 • Servicii:

  - Curățare covoare - Curățare mochete - Curățare tapițerie - Curățare saltele - Dezinfectare covoare

ECO Spalatorie Covoare Brasov oferă servicii excepționale de curățare a covoarelor, cu prețuri rezonabile care se încadrează perfect în bugetul dumneavoastră. Mărturiile pozitive din partea clienților noștri mulțumiți, vă garantează profesionalismul și calitatea serviciilor noastre.

Apelați cu încredere la ECO Spalatorie Covoare Brasov și observați diferența! Covoarele dvs. vor fi curățate impecabil, redându-le prospețimea și aspectul impecabil. Recomandați-ne cu încredere prietenilor și familiei, pentru a beneficia și ei de servicii profesionale de curățare a covoarelor, la prețuri avantajoase.

6.Mr Jeff - Curatatorie Brasov

Îți transformăm hainele în amintiri curate!

Mr Jeff - Curatatorie Brasov
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Ioan Popasu 2, Brașov 500170, România

 • Avantaje:

  - Preturi accesibile - Servicii de calitate - Personal amabil

 • Dezavantaje:

  - Locația nu este foarte centrală - Programul de lucru nu este foarte extins - Uneori mai sunt întârzieri la livrare

 • Calitate:

  Servicii de curățare de înaltă calitate, cu rezultate impecabile

 • Personal:

  - Prietenos - Profesionist - Amabil - Eficient - Serviabil

 • Servicii:

  - Spălare haine - Curățare chimică - Călcătorie - Reparatii usoare - Curățare covoare

Spălătoria Mr Jeff din Brașov oferă un serviciu impecabil, lăsându-vă hainele cu un miros plăcut și o călcare perfectă. Împachetarea este realizată cu grijă, iar așternuturile, prosoapele și covoarele ies impecabile, fără efortul de a le spăla acasă.

Recomand cu încredere această spălătorie, unde sunt client fidel de aproape un an. Veți fi întâmpinați de o echipă profesionistă și serviabilă, care vă va trata hainele cu cea mai mare grijă. Nu ezitați să apelați la serviciile lor, veți fi cu siguranță mulțumit de rezultat!

Citește mai mult: Liste 35 restaurante din Brașov

7.La1dromat

La1dromat
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Bisericii Române 57, Brașov 500068, România

 • Orar:

  08 – 18

La1dromat vine cu o recomandare de 100%! Vei găsi prețuri corecte, personal foarte amabil și servicii excelente. Vestea și mai bună? Parcarea e ușoară, așa că nu vei pierde timpul căutând un loc. La La1dromat sunt 4 mașini de spălat și 4 uscătoare bine întreținute, gata să îți spele hainele impecabil.

Experiența ta la La1dromat va fi una grozavă! Spălătoria este curată și bine întreținută, iar personalul este mereu prietenos și dispus să te ajute. Ba chiar au și bani la dispoziție pentru facturile tale, ca tu să nu mai pierzi timpul căutând un bancomat.

8.Stația de Călcat

Stația de Călcat
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Mihai Viteazul 132, Brașov 500187, România

 • Orar:

  07 – 20

Întotdeauna mi-a plăcut să călătoresc, dar de când am descoperit Stația de Călcat, am un motiv în plus să îmi fac bagajele! Serviciile lor impecabile îmi garantează că voi arăta perfect la orice destinație. Cu operativitate și calitate de neegalat, ei îmi scot orice grijă legată de aspectul hainelor mele.

Încă de la prima întâlnire, am știut că Stația de Călcat va deveni aliatul meu de încredere. Abonamentul lor convenabil îmi oferă liniștea sufletească că voi avea întotdeauna haine impecabil călcate, la timp. Comunicarea fără cusur și profesionalismul lor de neclintit fac din Stația de Călcat prima mea alegere atunci când vine vorba de haine bine călcate. Programează-te acum și pregătește-te să strălucești la fiecare apariție!

9.Total Wash

Total Wash
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Coresi Shopping Resort, Str. Zaharia Stancu 1, Brașov 500167, România

 • Orar:

  10 – 22

Ai încercat și tu să apelezi la o firmă de spălătorie, dar ai rămas dezamăgit de rezultate? Nu-ți face griji, nu ești singur! Total Wash este una dintre multele firme care nu își respectă clienții. Am dus o husă la spălat și au stricat fermoarul, iar spălată nu prea era. Doar un pic de parfum.

În plus, am mai dus și o geacă, dar am luat-o înapoi mucegăită! Am returnat-o, sperând că de data aceasta va fi curată, dar s-a întors parfumată a șampon auto. Abia după câteva zile am simțit că încă miroase a mucegai, după ce s-a dus mirosul de șampon auto. Total Wash, o firmă de evitat! Caută altă firmă de spălătorie care să-ți ofere servicii de calitate!

10.5asec

5asec
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul 15 Noiembrie, AFI, Brașov 500096, România

 • Orar:

  10 – 22

5asec face mai mult decât să spele. Repară și daunele provocate de alte spălătorii care utilizează proceduri inadecvate pentru tipul de material al hainelor. Experți dedicați cu cunoștințe vaste!

La prima vizită, am plecat puțin nemulțumită, dar a doua oară a fost mult mai bine. Am spălat de două ori un palton deschis la culoare. Prima dată, nu au îndepărtat scamele aproape deloc, în timp ce a doua oară, le-au eliminat complet.

11.Curatatoria.ro

Curatatoria.ro
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Griviței 73-75, Brașov 500198, România

 • Orar:

  08 – 18

Băieți faini, curățenie impecabilă! Curățătoria.ro livrează servicii de calitate, rapide și extrem de eficiente. Cu o simplă programare online, mașina ta va străluci din nou.

Personalul amabil, combinat cu atenția la detalii, garantează că mașina ta va arăta ca nouă. Curățătoria.ro este alegerea perfectă pentru cei care apreciază curățenia și își doresc o experiență plăcută. Hai, răsfață-ți mașina cu o vizită la Curățătoria.ro și lasă-i pe băieții faini să o facă să strălucească!

12.Cascade Car Wash

Cascade Car Wash
 • Evaluare:
 • Adresă:

  AFI Mall, Strada Nicolae Dumitru Cocea, Brașov 500010, România

 • Orar:

  08 – 20

13.Splash Laundry | Spălătorie Haine Brasov

Curatenie impecabila pentru hainele tale

Splash Laundry | Spălătorie Haine Brasov
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Olteț 13, Brașov 500152, România

 • Orar:

  08 – 18

 • Avantaje:

  Preturi accesibile, servicii de calitate, personal amabil

 • Dezavantaje:

  Timp de asteptare mare, program scurt de functionare, aglomeratie

 • Calitate:

  Calitate superioara a serviciilor de spalatorie

 • Personal:

  Amabil, serviabil, profesionist, eficient, politicos

 • Servicii:

  Spalare haine, curatare chimica, calcare rufe, igienizare, servicii expres

14.Spălătorie Auto BRASOV

Spălătorie Auto BRASOV
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Zizinului, Brașov 500407, România

 • Orar:

  09 – 18

15.REFRESH YOUR SHOES

REFRESH YOUR SHOES
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Lungă 45, Brașov, România

16.Shoes Arena

Shoes Arena
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Verii 13, Brașov 500223, România

 • Orar:

  09 – 18

17.Mr. Master

Mr. Master
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bloc A3C, Strada Carpenului, Brașov 500256, România

 • Orar:

  10 – 13

18.Curatatorie chimica Immaculate Dry Cleaning Brasov

Curatatorie chimica Immaculate Dry Cleaning Brasov
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Crișului 18, Brașov 500283, România

 • Orar:

  09 – 21

19.Immaculate Laundry Services

Immaculate Laundry Services
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Zizinului 119, Brașov 500407, România

 • Orar:

  08 – 15

20.Rufarie Calea Bucuresti- Spalatorie Curatatorie Ecologica

Rufarie Calea Bucuresti- Spalatorie Curatatorie Ecologica
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Calea București, Brașov 500361, România

 • Orar:

  10 – 18

21.Spalatoria Roua

Spalatoria Roua
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Lungă 79, Brașov 500035, România

 • Orar:

  09 – 17

22.Rufărie Spalatorie Haine Brasov

Rufărie Spalatorie Haine Brasov
 • Evaluare:
 • Adresă:

  La Strada Mall, Str. Egretei 1, Brașov 500461, România

 • Orar:

  08 – 20

23.Smart Laundry Spălătorie self service

Smart Laundry Spălătorie self service
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Ion Luca Caragiale 1, Brașov 500413, România

 • Orar:

  10 – 14

24.Lagoon Care Spalatorie Curatatorie

Lagoon Care Spalatorie Curatatorie
 • Evaluare:
 • Adresă:

  vis-a-vis de Sala Sporturilor, Bulevardul Gării 30A, Brașov 500218, România

 • Orar:

  09 – 19

25.Beta Clean

Beta Clean
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Lungă 32, Brașov 500058, România

 • Orar:

  09 – 17

26.ExpressEcoClean

ExpressEcoClean
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Nicolae Bălcescu Nr. 62 magazin Star, Et. 1 intrare din parcare sau prin magazin, Brașov 500019, România

 • Orar:

  10 – 20

27.5asec Curatatorie | Brasov Auchan

5asec Curatatorie | Brasov Auchan
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Centrul Comercual Auchan Eliana Mall, Șoseaua Cristianului, Brașov 500053, România

 • Orar:

  10 – 19

28.Spalatoria White Power

Spalatoria White Power
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Carpaților 60, Brașov 500269, România

 • Orar:

  08 – 17

29.Spălătoria Teorema

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Nicolae Bălcescu 46-50, Brașov 500019, România

 • Orar:

  10 – 18

30.Max clean

Max clean
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea București 107, Brașov 500299, România

 • Orar:

  09 – 21

31.Spalatoria de textile si haine TCI Laundry

Spalatoria de textile si haine TCI Laundry
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea Feldioarei 18, Brașov 500450, România

 • Orar:

  08:30 – 17

32.Spalatoria Andrei

Spalatoria Andrei
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Colonia Metrom 3, Brașov 500277, România

 • Orar:

  08 – 18

Sugestii de postare