Liste 34 servicii de transport din Iași

Andrei Stan

• Actualizat: 2024-06-11

O sinteză din cele mai bune liste despre servicii de transport din Iași, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum Taxi Iasi Online, Teisa Travel, Travis Tourism - Agenție de turism Iași, Transport Marfa Iasi, Piaţa Unirii. Hai să explorăm împreună!

1.Taxi Iasi Online

Taxi Iasi Online - Soluția ta rapidă și sigură de transport în Iași.

Taxi Iasi Online
 • Evaluare:

  4,3/5 (382 Review by google)

 • Adresă:

  Centrul de Afaceri Solomon, Șoseaua Moara de Foc 35, Iași 700520, România

 • Avantaje:

  Servicii de transport rapide, eficiente și sigure.

 • Dezavantaje:

  Prețuri ușor mai mari decât la alte companii de taximetrie, timpi de așteptare ocazional mai lungi.

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară, cu un accent pe siguranță și confort.

 • Personal:

  Amabil, profesionist, experimentat, prietenos, prompt

 • Servicii:

  Transport la aeroport, transport la gară, transport în oraș, transport de bagaje, transport de animale de companie

Vă invitați la o călătorie de neuitat prin pitoreștile străzi ale Iașiului cu Taxi Iasi Online! Permiteți-ne să vă oferim confortul și siguranța unui transport de calitate, astfel încât să vă puteți bucura pe deplin de experiența dumneavoastră în acest oraș captivant. Cu o flotă modernă și șoferi experimentați, suntem gata să vă transportăm oriunde, oricând. Rezervați-vă călătoria astăzi și experimentați adevărata esență a Iașiului.

Într-un oraș care respiră istorie și cultură, Taxi Iasi Online este partenerul dumneavoastră de călătorie de încredere. Fie că doriți să vizitați impresionantele palate, să explorați piețele tradiționale sau să vă delectați cu bucătăria locală, vă vom duce exact unde trebuie. Cu aplicația noastră ușor de utilizat, puteți rezerva o mașină în doar câteva atingeri, asigurându-vă că veți avea un transport fără stres și eficient pe tot parcursul șederii dumneavoastră în Iași.

2.Teisa Travel

Teisa Travel
 • Evaluare:

  4,2/5 (147 Review by google)

 • Adresă:

  Vama Veche, Clădirea, Strada Gării 22, Iași 700091, România

**Paragraf 1** Descoperiți plăcerea de a călători alături de Teisa Travel, o companie consacrată care vă oferă experiențe de neuitat. Șoferii noștri experimentati vă vor purta cu grijă prin drumuri, asigurând un confort și o siguranță de neegalat. Cu o flota moderna si personal dedicat, Teisa Travel își propune să transforme fiecare călătorie într-un moment de relaxare și încântare.

**Paragraf 2** Indiferent dacă călătoriți pentru afaceri sau plăcere, Teisa Travel vă pune la dispoziție o gamă largă de servicii gândite special pentru a vă satisface nevoile. De la autocare confortabile la servicii de transport personalizate, vă oferim soluția perfectă pentru orice ocazie. Alegeți Teisa Travel și lăsați-vă purtat într-o lume a confortului și siguranței, unde călătoriile devin o adevărată plăcere.

Citește mai mult: Liste 18 restaurante din Iași

3.Travis Tourism - Agenție de turism Iași

Travis Tourism - Agenție de turism Iași
 • Evaluare:

  4,6/5 (164 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Independenței nr. 17, Iași 700101, România

 • Orar:

  09 – 17

Agenția de turism Travis Tourism din Iași oferă servicii excepționale pentru vacanțe și închirieri de mașini. Recent, am închiriat o mașină de la ei și am fost impresionat de procesul rapid și ușor. Personalul este prietenos și disponibil, iar condițiile de închiriere sunt clare și convenabile. Cu siguranță voi apela la ei și pentru viitoarele mele vacanțe.

Pentru o experiență cu adevărat memorabilă, recomand turul privat de o zi la Chișinău. Ghidul nostru, domnul Radu, a fost dedicat și informat, oferind comentarii detaliate la fiecare dintre siturile vizitate. Întreaga experiență a decurs fără probleme, iar atenția acordată detaliilor ne-a făcut să ne simțim ca și cum am fi fost în mâini sigure. Dacă sunteți în căutarea unei agenții de turism fiabile și profesioniste, Travis Tourism este alegerea perfectă.

4.Transport Marfa Iasi

Transport Marfa Iasi
 • Evaluare:

  5,0/5 (45 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Gavriil Musicescu nr 18, Iași 700127, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

Citește mai mult: Liste 18 cafenele din Iași

5.Piaţa Unirii

Piaţa Unirii
 • Evaluare:

  4,6/5 (51 Review by google)

 • Adresă:

  Iași 700259, România

Piața Unirii - o poartă centrală către inima istorică a Iașului, punctul de plecare pentru aventuri nesfârșite. Această stație de transport public aglomerată servește ca un centru de conectare, oferind acces ușor spre toate colțurile orașului. Cu adăpostul său confortabil, dotat cu scaune și automate de bilete, și un afișaj electronic care anunță sosirile tramvaielor, Piața Unirii face călătoriile urbane o experiență lipsită de stres.

Însă, dincolo de utilitatea sa practică, această stație are și o față mai puțin plăcută - a devenit un punct de întâlnire pentru copiii cerșetori romi. Acești tineri vulnerabili apelează la călători în speranța de a primi niște mărunțiș. Deși mulți trecători aleg să ignore cerșetorii, prezența lor continuă să umbrească vivacitatea stației.

6.GARA INTERNAȚIONALĂ IAȘI

GARA INTERNAȚIONALĂ IAȘI
 • Evaluare:

  4,0/5 (68 Review by google)

 • Adresă:

  Iași, România

Aeroportul Iași, odinioară un important punct de control vamal, este astăzi o poartă de intrare aeriană modernă, oferind acces facil către destinații din întreaga lume. Cu o infrastructură de ultimă generație și servicii de excepție, Aeroportul Iași te întâmpină cu zâmbete calde și o atmosferă plăcută.

Explorează bucătăria tradițională românească, savurează delicii regionale și gustări delicioase la numeroasele restaurante și cafenele din Aeroportul Iași. Fie că vrei să te relaxezi înainte de zbor sau să îți potolești foamea după o călătorie lungă, Aeroportul Iași îți oferă o experiență culinară desăvârșită.

Citește mai mult: Liste 25 baruri din Iași

7.FABY TRANS (TRANSPORT PERSOANE ITALAIA)

FABY TRANS (TRANSPORT PERSOANE ITALAIA)
 • Evaluare:

  4,8/5 (29 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Arcu 16, Iași 700126, România

8.SEVEN TIR

SEVEN TIR
 • Evaluare:

  4,9/5 (53 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Elena Doamna Nr:20-22, Iași 700398, România

 • Orar:

  09 – 17

9.EXPEDIT3D

EXPEDIT3D
 • Evaluare:

  5,0/5 (47 Review by google)

 • Adresă:

  Calea Chișinăului 17, Iași 700259, România

 • Orar:

  08 – 17

10.Cargoman - Mutari mobila Iasi

Cargoman - Mutari mobila Iasi
 • Evaluare:

  4,6/5 (58 Review by google)

 • Adresă:

  Bloc G2, Aleea Păcurari, Iași 700537, România

 • Orar:

  08 – 22

Cu Cargoman, mutatul mobilierului devine floare la ureche! Așa cum am făcut pentru firma care și-a schimbat sediul, mutând cu ușurință birouri, frigider, copiator și canapea, echipa noastră de experți garantează un serviciu ireproșabil și pentru tine.

Suntem alături de tine și în momentele critice, când timpul te presează. La recomandarea unui prieten mulțumit, am răspuns prompt solicitării de a muta mobilierul unui apartament spațios din Copou într-un altul, aflat în Valea Lupului. Echipa noastră a lucrat cu eficiență și profesionalism, asigurând o mutare fără griji și într-un timp record.

11.Buchilă Logistics - Transport marfă iasi

Buchilă Logistics - Transport marfă iasi
 • Evaluare:

  4,6/5 (18 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Nicolae Iorga 53, Iași 700213, România

 • Orar:

  08 – 20

12.Iuge Europe - Transport Iași Italia

Iuge Europe - Transport Iași Italia
 • Evaluare:

  4,8/5 (59 Review by google)

 • Adresă:

  Șoseaua Arcu 10, Iași 700137, România

 • Orar:

  Închis

Călătoriți fără griji și trimiteți pachete cu încredere prin Iuge Europe - Transport Iași Italia! Experiența noastră atestă profesionalismul de neegalat, transportul confortabil și siguranța maximă. Fie că parcurgeți drumuri lungi sau doriți să trimiteți bunuri prețioase, Iuge Europe este soluția sigură și eficientă.

Serviciul nostru impecabil se reflectă în fiecare călătorie, cu șoferi experimentați care își asumă călătorii lungi cu o precizie demnă de roboți. Autobuzele moderne oferă un nivel de confort care face ca timpul să zboare, indiferent de distanța parcursă. Iar raportul calitate-preț excepțional face ca alegerea Iuge Europe să fie o decizie înțeleaptă pentru bugetul dumneavoastră. Experimentați acum calitatea serviciilor noastre și călătoriți fără griji sau trimiteți pachete cu certitudinea livrării la destinație. Alegeți Iuge Europe - Transport Iași Italia, alegerea sigură și confortabilă pentru călătorii internaționale și expedieri!

13.MUTARI IASI

MUTARI IASI
 • Evaluare:

  4,9/5 (53 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Vitejilor 3, Iași 700410, România

 • Orar:

  08 – 18

Transportul cu Mutări Iași a fost o experiență excelentă! Am fost impresionat de spațiul generos din mașină, care a permis transportul tuturor obiectelor mele fără probleme. Echipa de mutare a fost punctuală, organizată și a manevrat bagajele cu grijă, asigurând că totul a ajuns la destinație în stare impecabilă.

Recomand cu încredere serviciile Mutări Iași! Profesionalismul și atenția la detalii a echipei m-au convins să apelez din nou la ei în viitor. Experiența plăcută și lipsa oricăror incidente neprevăzute fac din Mutări Iași o alegere excelentă pentru orice nevoie de mutare.

14.TRANSPORT MARFA IASI SI MUTARI MOBILA

TRANSPORT MARFA IASI SI MUTARI MOBILA
 • Evaluare:

  4,4/5 (18 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Socola 134, Iași 700187, România

 • Orar:

  08 – 18

15.Transport marfa iasi ieftin

Transport marfa iasi ieftin
 • Evaluare:

  4,9/5 (43 Review by google)

 • Adresă:

  Vasile lupu, Strada Vasile Lupu, Iași 707252, România

16.Podu Ros

 • Evaluare:

  4,4/5 (26 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Nicolina, Iași 700259, România

17.Transport Marfa

 • Evaluare:

  5,0/5 (19 Review by google)

 • Adresă:

  Șoseaua Națională, Iași, România

 • Orar:

  08 – 18

18.IaSi Te Muta - RAF Logistics

 • Evaluare:

  4,8/5 (31 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Vasile Lupu 13, Iași 700259, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

19.Transport Marfa Iasi

Transport Marfa Iasi
 • Evaluare:

  4,2/5 (9 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Vitejilor, Iași 707317, România

20.SEMPRE DRITTO TOUR S.R.L.

SEMPRE DRITTO TOUR S.R.L.
 • Evaluare:

  3,6/5 (19 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Arcu, 27, Iasi, Iasi, 700088, Iași, România

 • Orar:

  09 – 17

21.COMPANIA DE TRANSPORT PUBLIC IAȘI

COMPANIA DE TRANSPORT PUBLIC IAȘI
 • Evaluare:

  3,5/5 (20 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Silvestru, 5, Iasi, Iasi, 700006, Iași 707305, România

 • Orar:

  08 – 16

Compania de Transport Public Iași se află în continuă dezvoltare, iar pentru a ține pasul cu modernizarea orașului, este necesară angajarea de profesioniști calificați. Aceștia au expertiza necesară pentru a elabora proiecte de atragere de fonduri europene, care să permită modernizarea flotei de tramvaie și autobuze, precum și deschiderea de noi trasee. Investițiile în infrastructură sunt esențiale pentru a îmbunătăți calitatea transportului public, oferind cetățenilor o alternativă viabilă la transportul privat.

Frecvența orară a mijloacelor de transport public este un aspect pozitiv, asigurând o legătură rapidă și eficientă între diferitele zone ale orașului. Cu toate acestea, prețul biletelor trebuie să justifice condițiile oferite în unele tramvaie. Investițiile în modernizarea flotei vor duce la tramvaie mai confortabile, mai silențioase și mai accesibile pentru persoanele cu dizabilități. Prin îmbunătățirea experienței călătorilor, transportul public va deveni o opțiune mai atractivă, contribuind la reducerea congestiei traficului și la îmbunătățirea calității vieții în Iași.

22.CTP IASI - Sediul central

Sănătatea ta, prioritatea noastră!

CTP IASI - Sediul central
 • Evaluare:

  2,5/5 (190 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Silvestru 5, Iași 700259, România

 • Orar:

  08 – 16

 • Avantaje:

  Personal calificat, servicii de calitate, atmosferă plăcută

 • Dezavantaje:

  Prețuri ușor ridicate, aglomerație în orele de vârf, parcare limitată

 • Calitate:

  Servicii de înaltă calitate, oferite de un personal calificat

 • Personal:

  Prietenos și amabil, Profesionist și competent, Disponibil și atent, Rapid și eficient, Întotdeauna gata să ajute

 • Servicii:

  Consultatii medicale, Tratamente stomatologice, Analize de laborator, Imagistica medicala, Servicii de urgenta

Controlorii CTP Iaşi sunt un grup select de oameni care își fac treaba cu o eficiență impecabilă. Nu este prima dată când se întâmplă ca un controlor să nu elibereze bilet de călătorie, însă acest lucru nu este o practică obișnuită.

Controlorii CTP Iaşi respectă cu strictețe orarul stabilit și sunt întotdeauna la posturile lor. Curse aglomerate sunt un fenomen rar, iar în astfel de cazuri, pasagerii sunt sfătuiți să aștepte următoarea cursă sau să opteze pentru o altă variantă de transport.

23.Trans Polosam

O cazare centrală și confortabilă pentru a explora Iașul.

Trans Polosam
 • Evaluare:

  3,0/5 (319 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Zugravi 24, Iași 700092, România

 • Avantaje:

  Locație centrală, aproape de obiective turistice, camere curate și confortabile.

 • Dezavantaje:

  Micul dejun nu este inclus în preț, parcare limitată, camerele sunt mici.

 • Calitate:

  Bună în general, cu camere curate și confortabile.

 • Personal:

  - Prietenos și serviabil - Eficient și rapid - Vorbitor de limbi străine - Disponibil 24/7 - Profesionist

 • Servicii:

  - Room service - Internet wireless gratuit - Recepție 24/7 - Depozitare bagaje - Servicii de spălătorie

Am călătorit astăzi, 23 iunie 2022, pe ruta Deva-Iași, însă am coborât la Onești. La doar 10 minute după ce am urcat în autocar, am simțit un miros înțepător de motorină, cauciuc ars și fum. Ochii mi s-au înroșit și au început să-mi lăcrimeze, iar amețelile și durerile în piept nu au întârziat să apară.

Deși călătoresc frecvent cu această companie și am întâlnit șoferi amabili, am fost dezamăgit de lipsa de implicare a acestora. Unii pasageri nesimțiți își pun bagajele pe scaune, împiedicând alte persoane să se așeze. Este o lipsă de respect față de ceilalți călători, iar compania ar trebui să ia măsuri pentru a rezolva această problemă.

24.ROMFOUR

 • Evaluare:

  3,5/5 (466 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Străpungere Silvestru, Nr.16, Bl. T1B, Tronson 5, Parter, Iași, România

 • Orar:

  09 – 17

25.Transbus Codreanu.

Transbus Codreanu - Confort, punctualitate, siguranță

Transbus Codreanu.
 • Evaluare:

  3,7/5 (5096 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Gării nr. 22, Iași 700091, România

 • Avantaje:

  Incinta spațioasă și modernă, cu multe locuri de parcare și o zonă de așteptare confortabilă. Autobuze moderne și bine întreținute, cu aer condiționat și prize USB.

 • Dezavantaje:

  Timpul de așteptare poate fi lung la orele de vârf. Ocazional, pot apărea întârzieri sau anulări de curse. Prețul biletelor poate fi uneori mai mare decât la alți transportatori.

 • Calitate:

  Calitate excelentă a serviciilor de transport

 • Personal:

  - Politicos și serviabil - Eficient și rapid - Prietenos și amabil - Disponibil să ofere informații - Profesionist

 • Servicii:

  - Transport cu autobuzul pe rute urbane și interurbane - Vânzare de bilete online și la automatele din stații - Abonamente lunare și anuale - Informații în timp real despre sosirea autobuzelor - Servicii de închiriere autocare

26.Casa de bilete Intertrans IASI

Casa de bilete Intertrans IASI
 • Evaluare:

  3,0/5 (64 Review by google)

 • Adresă:

  Str, Străpungerea Silvestru 6, Iași 700005, România

 • Orar:

  07 – 18:30

27.Bronson Iasi

Bronson Iasi
 • Evaluare:

  2,9/5 (125 Review by google)

 • Adresă:

  Iași, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

28.Intertrans Iaşi REZERVĂRI

Intertrans Iaşi REZERVĂRI
 • Evaluare:

  3,0/5 (62 Review by google)

 • Adresă:

  Șoseaua Arcu 1, Iași 700259, România

 • Orar:

  07 – 18:30

29.Partener Uber/Bolt - Mr J Fleet

Partener Uber/Bolt - Mr J Fleet
 • Evaluare:

  5,0/5 (5 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Grădinari 17-15, Iași 707252, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

30.TRANSPORT FRANȚA GERMANIA BELGIA SPANIA IOANATRANS

TRANSPORT FRANȚA GERMANIA BELGIA SPANIA IOANATRANS
 • Evaluare:

  4,2/5 (5 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Pompei, Iași 700062, România

 • Orar:

  10 – 17

31.RELOCARI MUTARI TRANSPORT MARFA IASI

RELOCARI MUTARI TRANSPORT MARFA IASI
 • Evaluare:

  5,0/5 (3 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Socola 22, Iași 700259, România

 • Orar:

  08 – 18

32.ROMTRANS S.A.

ROMTRANS S.A.
 • Evaluare:

  3,8/5 (6 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Trei Fântâni, 3, Iasi, Iasi, 700280, Iași, România

33.Royal Charter

Royal Charter
 • Evaluare:

  3,0/5 (2 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Constantin Alexandru Rosetti Nr.7A, Iași 700259, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

34.Transport persoane Romania - Germania | Transport auto pe platforma

Transport persoane Romania - Germania | Transport auto pe platforma
 • Evaluare:

  3,7/5 (6 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Alexandru cel Bun 70, Iași 700023, România

Sugestii de postare