Liste 36 magazin de incaltaminte din Brașov

Ion Popescu

• Actualizat: 2024-07-03

O sinteză din cele mai bune liste despre magazin de incaltaminte din Brașov, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum Depozitul de Încălțăminte, Mei, Marelbo, Deichmann, Marelbo. Hai să explorăm împreună!

1.Depozitul de Încălțăminte

Destinația perfectă pentru cei care caută încălțăminte de calitate la prețuri accesibile

Depozitul de Încălțăminte
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea Făgărașului 49, Brașov 500053, România

 • Orar:

  10 – 20

 • Produs diversificat:

  O gamă variată de încălțăminte pentru toate gusturile și stilurile

 • Calitatea produsului:

  Încălțăminte de calitate superioară, confecționată din materiale durabile

 • Servicii pentru clienți:

  Personal amabil și serviabil, gata să ofere asistență

 • Interval de preț:

  $$ - $$$

 • Facilități:

  Locație convenabilă în centrul orașului, Personal cu experiență și cunoștințe, Atmosferă plăcută și primitoare, Posibilitate de plată cu cardul, Varietate de mărci și stiluri

În universul vast al modei, unde tendințele vin și pleacă, există un loc special pentru încălțămintea din piele. La Depozitul de Încălțăminte, pasiunea noastră pentru artizanat și materiale premium se întâlnește cu gustul tău exigent. Fiecare pereche este o poveste în sine, un tribut adus stilului și calității.

Nu ezita să explorezi colecția noastră atent curată, unde piesele refuzate de alții devin comori ascunse în garderoba ta. Fiecare pereche prezintă o frumusețe unică, cu imperfecțiuni care spun o poveste despre purtătorul lor. Îmbrățișează arta încălțămintei și scrie-ți propria istorie a modei cu Depozitul de Încălțăminte, unde gustul personal dictează regulile stilului.

2.Mei

Mei
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Republicii 51, Brașov 500030, România

 • Orar:

  10 – 19:45

Citește mai mult: Liste 27 cafenele din Brașov

3.Marelbo

Marelbo
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Republicii nr.5, Brașov 500030, România

 • Orar:

  09 – 20

Descoperă lumea încântătoare a pantofilor Marelbo, unde fiecare pas este o declarație de stil și confort. Confecționați cu măiestrie din piele de cea mai înaltă calitate, pantofii noștri te vor însoți cu eleganță pe fiecare cărare pe care o vei străbate.

La Marelbo, echipa noastră devotată te întâmpină cu zâmbetul pe buze și cu o răbdare exemplară. Ei vor asculta cu atenție nevoile tale și te vor ghida prin colecția noastră exclusivă, asigurându-se că vei găsi perechea perfectă care să se potrivească personalității tale. În interiorul locației noastre elegante, fiecare încălțăminte este o capodoperă, așteptând să fie admirată și purtată cu mândrie. Pas cu pas, vei experimenta o lume a confortului, stilului și atenției la detalii pe care numai Marelbo ți-o poate oferi.

4.Deichmann

Deichmann
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Retail Park, Calea București 105, Brașov 500299, România

 • Orar:

  09 – 21

Magazinul Deichmann din Brașov este o adevărată comoară pentru iubitorii de încălțăminte la prețuri accesibile. Situat în inima orașului, acest magazin este o destinație de top atât pentru localnici, cât și pentru turiști.

Cu o gamă vastă de modele de la adidași stilați la pantofi eleganți, Deichmann are ceva pentru fiecare gust și ocazie. Personalul amabil și disponibil este mereu gata să ajute clienții să găsească perechea perfectă, iar prețurile rezonabile fac cumpărăturile o adevărată plăcere.

Citește mai mult: Liste 23 baruri din Brașov

5.Marelbo

Un magazin all-in-one pentru toate nevoile tale de cumpărături

Marelbo
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Jupiter, Brașov 500308, România

 • Orar:

  09 – 19

 • Produs diversificat:

  O gamă variată de produse pentru diverse nevoi

 • Calitatea produsului:

  Produse de calitate superioară, fabricate din materiale durabile

 • Servicii pentru clienți:

  Serviciu clienți prompt și amabil, disponibil 24/7

 • Interval de preț:

  $ - $$

 • Facilități:

  Parcare gratuită, Acces pentru persoane cu dizabilități, Wi-Fi gratuit, Aer condiționat, Toalete curate

Nu pierdeți ocazia de a descoperi universul Marelbo, un producător de încălțăminte de renume, gata să vă ofere o experiență de cumpărături de excepție. Cu un magazin bine aprovizionat, veți găsi o gamă variată de stiluri și modele, potrivite pentru orice gust și ocazie.

Personalul amabil și experimentat vă întâmpină cu brațele deschise, gata să vă ghideze prin selecția vastă de încălțăminte. Profitați de prețurile avantajoase și de ofertele promoționale exclusive, care vă vor permite să vă răsfățați cu perechi de pantofi sau sandale noi, fără să vă goliți buzunarele. Vizitați Marelbo astăzi și bucurați-vă de o experiență de cumpărături plăcută și plină de satisfacții!

6.CCC

CCC
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Coresi Shopping Resort, Brașov 507190, România

 • Orar:

  10 – 22

Descoperă CCC, universul perfect pentru pasionații de încălțăminte care caută stil și confort fără compromisuri! Cu o gamă vastă de modele, de la pantofi eleganți la sneakerși sport, CCC își propune să îți ofere soluția perfectă pentru orice ocazie. Calitatea impecabilă a produselor este garantată de materiale premium și atenția meticuloasă la detalii.

Indiferent dacă vrei să impresionezi la o întâlnire importantă sau să te simți confortabil în timpul unei zile pline de aventură, CCC are încălțămintea potrivită pentru tine. Mai mult decât atât, prețurile accesibile îți permit să îți răsfeți picioarele cu modelele preferate fără să îți faci griji pentru buget. Vino și descoperă universul CCC, unde confortul întâlnește stilul, iar prețurile prietenoase te vor face să te îndrăgostești de fiecare pas!

Citește mai mult: Liste 35 restaurante din Brașov

7.CCC

Slogan despre punctul special în 10 cuvinte

CCC
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea București 107, Brașov 505600, România

 • Orar:

  09 – 22

 • Produs diversificat:

  CCC oferă o gamă variată de încălțăminte, genți și accesorii pentru întreaga familie.

 • Calitatea produsului:

  Produsele CCC sunt realizate din materiale de calitate și sunt concepute pentru a fi durabile.

 • Servicii pentru clienți:

  Personalul CCC este prietenos și servicial, oferind asistență clienților în alegerea produselor potrivite.

 • Interval de preț:

  $$

 • Facilități:

  Încălțăminte pentru bărbați, femei și copii, Genți și accesorii, Card de fidelitate, Program de loialitate, Posibilitate de plată cu cardul

Pășește cu stil la evenimentele speciale cu o pereche superbă de pantofi de ocazie de la magazinul nostru! Piesele noastre rafinate din piele naturală și materiale înlocuitoare vor completa impecabil orice ținută, adăugând o notă de eleganță fiecărei apariții. Lasă-te purtat de confortul încălțămintei noastre de calitate superioară, concepută să te însoțească pe tot parcursul evenimentului.

Fă-ți apariția cu o geantă de ocazie care te va scoate în evidență! Gama noastră variată de stiluri și culori îți oferă posibilitatea de a alege accesoriul perfect pentru orice tip de eveniment. Fie că îți dorești o poșetă elegantă sau o geantă practică, magazinul nostru are soluția ideală pentru a-ți completa ținuta cu stil.

8.Unfazed.ro

Unfazed.ro
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Fundătura Hărmanului 2, Brașov 500240, România

 • Orar:

  10 – 17

**Paragraful 1:** Dragi prieteni de la Unfazed.ro,

Știm că e sâmbătă, o zi perfectă pentru încălțări noi. Dar, din păcate, magazinul nostru este închis astăzi. Vă prezentăm scuze pentru orice inconvenient și vă încurajăm să vizitați pagina noastră de Facebook pentru actualizări despre orele de funcționare. Echipa noastră este dedicată să vă ofere cea mai bună experiență de cumpărături, așa că vă mulțumim pentru înțelegere. **Paragraful 2:**

În noua noastră locație, accesibilă și primitoare, vă așteaptă o gamă largă de sneakersi de calitate, la prețuri imbatabile. Fie că urmărești cele mai noi tendințe sau cauți încălțări clasice, la noi găsești perechea perfectă. Colecțiile noastre se reînnoiesc constant, oferindu-ți o varietate de opțiuni. Vizitează-ne și descoperă lumea incredibilă a sneakerșilor de la Unfazed.ro!

9.Raxela

Raxela
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea București 107, Brașov 500299, România

 • Orar:

  09 – 21

Raxela este destinația ta supremă pentru produse de calitate excepțională. Cu articole atent selecționate, fiecare piesă este un testament al măiestriei și atenției la detalii. Indiferent dacă cauți încălțăminte confortabile și stilate sau accesorii de lux care să-ți completeze ținuta, Raxela are tot ce ai nevoie.

Îmbrăcămintea Raxela este sinonimă cu calitatea. Fiecare articol este confecționat din materiale premium, asigurând durabilitate și o senzație de confort pe tot parcursul zilei. De la rochii elegante până la pantaloni casual, colecția lor vastă oferă o gamă largă de opțiuni pentru a se potrivi oricărui gust și ocazie. Descoperă lumea Raxela astăzi și experimentează luxul accesibil la cel mai înalt nivel!

10.Anna Cori

Anna Cori
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Turnului Numarul 5, Localitatea Braşov, Judeţul Braşov, Brașov 500152, România

 • Orar:

  10 – 22

Anna Cori, o companie românească, produce încălţări de înaltă calitate, atent finisate, din materiale premium. Ghetele noastre sunt proiectate să ofere confort deplin, asigurând o experienţă plăcută la fiecare pas.

Înainte de a achiziționa un produs Anna Cori, asigură-te că este exact ce cauți. Din păcate, politica noastră de restituire nu permite returnarea banilor. Cu toate acestea, suntem încrezători că produsele noastre îți vor depăși așteptările, oferindu-ți o experiență confortabilă și elegantă.

11.Deichmann

Deichmann
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Eliana Mall, Strada Bazaltului 2, 500053, România

 • Orar:

  09 – 20

Descoperă universul fascinant al încălțămintei la Deichmann, unde diversitatea de stiluri și modele te va cuceri! Ofertele noastre excepționale fac accesibilă calitatea, oferind o multitudine de opțiuni pentru orice gust și buzunar. Fie că ești în căutarea unor ghete practice sau a unor pantofi eleganți, Deichmann are soluția perfectă pentru tine.

Bucurați-vă de confortul extraordinar al tălpicilor noastre cu spumă cu memorie, care vă vor răsfăța călcâiele cu fiecare pas. Și pentru cei pasionați de mărci, Deichmann aduce cele mai cunoscute nume în modă direct la picioarele tale. Nu pierdeți promoțiile noastre incredibile și ofertele speciale care vă vor permite să vă completați garderoba cu stil, fără a vă goli portofelul.

12.Rizzoli Brasov

Rizzoli Brasov
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Piața Sfatului 5, Brașov 500031, România

 • Orar:

  09 – 18

În inima orașului Brașov, acolo unde aerul vibrează de istorie și eleganță, se află Rizzoli, un magazin de încălțăminte de lux care oferă clienților săi bun gust și rafinament. Trece pragul acestui sanctuar al stilului și lasă-te ademenit de o colecție de încălțăminte care redefinește conceptul de artă portabilă.

Fiecare pereche de pantofi Rizzoli este o capodoperă în sine, confecționată cu migală de mâinile pricepute ale meșterilor italieni. De la pielea fină ca mătasea la detaliile complexe și croielile impecabile, fiecare piesă este o adevărată operă de artă. Nu doar că vei păși cu încredere pe străzile orașului, dar vei purta pe picioarele tale o bucată de istorie și savoir-faire. La Rizzoli Brașov, stilul și calitatea sunt accesibile celor care apreciază adevărata măiestrie.

13.Raxela

Raxela
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Zaharia Stancu 1, Brașov 500167, România

 • Orar:

  10 – 21

14.Raxela

Raxela
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Bazaltului 2, Brașov 500053, România

 • Orar:

  09 – 20

15.Ecco

Ecco
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Zaharia Stancu 1, Brașov 500152, România

 • Orar:

  10 – 22

16.Lui -Shoes Store

Lui -Shoes Store
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str Gheorghe Bariţiu 10, Brașov 500025, România

 • Orar:

  10 – 20

17.Skechers Afi Brasov

Skechers Afi Brasov
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul 15 Noiembrie 78, Brașov 500097, România

 • Orar:

  10 – 22

18.Pietra

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Republicii 14, Brașov 500030, România

 • Orar:

  10 – 20

19.Office Shoes Coresi Shopping Resort

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Coresi Shopping Resort, Str. Zaharia Stancu 1, Brașov 500167, România

 • Orar:

  10 – 22

20.Foot Locker

Foot Locker
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Afi Brasov Sp 2053, Bulevardul 15 Noiembrie 78, Brașov 500097, România

 • Orar:

  10 – 22

21.DEICHMANN

DEICHMANN
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Coresi Shopping Resort, Str. Zaharia Stancu 1, 500167, România

 • Orar:

  10 – 22

22.Încălțăminte Tino

Încălțăminte Tino
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Avram Iancu 66, Brașov 500075, România

 • Orar:

  10 – 17

23.Amely Shoes

Amely Shoes
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Republicii 7, Brașov 500030, România

24.CCC

CCC
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul 15 Noiembrie 78, Brașov 500097, România

 • Orar:

  10 – 22

25.Enzo Bertini

Enzo Bertini
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Zaharia Stancu 1, Brașov 505400, România

 • Orar:

  10 – 21

26.GRYXX

GRYXX
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul 15 Noiembrie 78, Brașov 500097, România

 • Orar:

  10 – 21

27.EXTRA-S

EXTRA-S
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Zizinului 113, Brașov 500407, România

 • Orar:

  09 – 17

28.Irimia Sorin

Irimia Sorin
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Cristianului, Brașov, România

 • Orar:

  10 – 19

29.BUZZ

BUZZ
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul 15 Noiembrie 78, Brașov 500097, România

 • Orar:

  10 – 21

30.ECCO AFI Palace Brasov

ECCO AFI Palace Brasov
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul 15 Noiembrie 78, Brașov 500010, România

 • Orar:

  10 – 22

31.Ion Gherman Shoes - Pantofi la comanda Brasov

Ion Gherman Shoes - Pantofi la comanda Brasov
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Alexandru Vlahuță 63, Brașov 500398, România

 • Orar:

  09 – 18

32.Premium Brand's

Premium Brand's
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Republicii 12, Brașov 500030, România

 • Orar:

  11 – 19

33.Inedit Collection SRL

Inedit Collection SRL
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Brazilor 46, Brașov 500313, România

34.Office Shoes Afi Brașov

Office Shoes Afi Brașov
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul 15 Noiembrie 78, Brașov 500097, România

 • Orar:

  10 – 22

35.Euro Panter Shoe Store

Euro Panter Shoe Store
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Piața Sfatului 22, Brașov 500025, România

 • Orar:

  10 – 20

36.Dodo Shoes

Dodo Shoes
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Cristianului 7, Brașov 500053, România

 • Orar:

  09:30 – 17:30

Sugestii de postare