Liste 20 salon unghii din Militari București

Ana Maria Ionescu

• Actualizat: 2024-06-17

O sinteză din cele mai bune liste despre salon unghii din Militari București, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum Salon El Studio Lujerului, Cristian & Michelle Still Salon, Militari, Magic Salon Militari, Nail District Beauty & Academy, Nail'd It by Antonia. Hai să explorăm împreună!

1.Salon El Studio Lujerului

Frumusețea ta este prioritatea noastră

Salon El Studio Lujerului
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu 55, București 061079, România

 • Orar:

  08 – 21

 • Avantaje:

  Profesionalism, servicii de calitate, atmosferă prietenoasă

 • Dezavantaje:

  Prețuri ridicate, uneori aglomerat, program limitat în weekend

 • Calitate:

  Servicii de coafură și înfrumusețare de înaltă calitate

 • Personal:

  Prietenos, Profesionist, Calificat, Amabil, Dispune de experiență

 • Servicii:

  Tunsori și coafuri, Vopsit și decolorat, Tratamente de păr, Manichiură și pedichiură, Machiaj

Sunteți în căutarea unui refugiu de înfrumusețare unde să vă răsfățați și să vă revitalizați look-ul? Salonul El Studio Lujerului vă așteaptă cu brațele deschise pentru a vă oferi o experiență de neegalat.

Cu echipa noastră de stiliști experimentați și profesioniști, Salonul El Studio Lujerului vă garantează un rezultat uimitor. Indiferent dacă doriți o tunsoare elegantă, o culoare vibrantă sau o îngrijire a unghiilor perfectă, echipa noastră dedicată va lucra alături de dvs. pentru a crea un look personalizat care să vă sublinieze frumusețea naturală. Îngăduiți-ne să vă răsfățăm și să vă transformăm coafura într-o capodoperă, iar manichiura într-o operă de artă.

2.Cristian & Michelle Still Salon, Militari

Salonul de înfrumusețare unde frumusețea ta este prioritatea noastră

Cristian & Michelle Still Salon, Militari
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu 65, București 061085, România

 • Orar:

  08:30 – 21

 • Avantaje:

  Personal amabil, atmosferă relaxantă, servicii de calitate

 • Dezavantaje:

  Prețuri puțin cam mari, programări uneori greu de obținut, locația nu este foarte centrală

 • Calitate:

  Produse și servicii de înaltă calitate

 • Personal:

  - Frizeri experimentați - Stilist personal - Tehnician unghii - Masaj terapeut - Recepționer

 • Servicii:

  - Tunsori - Coafuri - Vopsit - Manichiură - Pedichiură

Vrei să strălucești la evenimentul tău special? Salonul Cristian & Michelle Still din Militari este alegerea perfectă! De șapte ani, echipa experimentată de hairstyliști și beauty terapeuți te răsfață cu cele mai creative și spectaculoase coafuri, manichiuri, pedichiuri, unghii false și masaje.

Lasă-te pe mâinile lor dibace și bucură-te de o experiență unică de înfrumusețare. Indiferent dacă îți dorești bucle lejere, un coc elegant sau o tunsoare îndrăzneață, stiliștii noștri vor crea un look personalizat, perfect pentru a-ți scoate în evidență trăsăturile și a te face să radiezi. Și pentru ca frumusețea să fie completă, manichiuristele și pedichiuristele noastre te vor răsfăța cu cele mai trendy modele de unghii, care vor completa armonios coafura ta.

Citește mai mult: Liste 16 restaurante din Militari București

3.Magic Salon Militari

Frumusețea ta, prioritatea noastră

Magic Salon Militari
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu 59, București 061082, România

 • Orar:

  09 – 21

 • Avantaje:

  Locație centrală, personal prietenos și calificat, o varietate largă de servicii

 • Dezavantaje:

  Prețuri ușor ridicate, program de lucru limitat, uneori aglomerat

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară, care satisfac nevoile clienților

 • Personal:

  Frizeri experimentați, Stilist coafuri, Cosmeticieni, Manichiuriste, Pedichiuriste

 • Servicii:

  Tunsori, Coafuri, Tratamente de păr, Manichiură, Pedichiură

Salonul Magic Militari este o adevărată oază de relaxare și frumusețe. Personalul calificat și experimentat îți va oferi cele mai bune servicii, de la manichiură și pedichiură până la tuns și epilare.

Experiența mea la Salonul Magic Militari a fost excepțională. Atmosfera caldă și primitoare te face să te simți ca acasă, iar serviciile de calitate superioară îți vor lăsa o impresie de neuitat. Recomand cu încredere acest salon tuturor celor care își doresc un răsfăț binemeritat și o experiență de înfrumusețare de cea mai înaltă calitate.

4.Nail District Beauty & Academy

Nail District Beauty & Academy
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Cărăbușului 39, București 062155, România

 • Orar:

  10 – 17

Nail District Beauty & Academy este salonul de înfrumusețare pe care îl căutai! Îl poți găsi pe Google Maps, iar dacă rezervi acum, vei beneficia de prețuri transparente și de o manichiură de calitate.

Experiența ta va fi una plăcută, chiar dacă timpul de execuție este puțin mai lung. Însă rezultatele merită! Amalia, manichiurista, este o persoană amabilă și răbdătoare. Te va aștepta dacă ai o mică întârziere și îți va oferi un serviciu impecabil. Recomand călduros Nail District Beauty & Academy!

Citește mai mult: Liste 11 cafenele din Militari București

5.Nail'd It by Antonia

Nail'd It by Antonia
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Cetatea de Baltă 41, București 077042, România

 • Orar:

  10 – 21

Cu tot respectul pentru munca prestată și încercarea de a respecta așteptările clienților, experiența mea la Nail'd It a fost departe de a fi satisfăcătoare. Aspectul atrăgător de pe Instagram nu se reflectă în realitate, iar calificările salonului lasă de dorit.

După o primă construcție promițătoare, lucrurile au luat o turnură nefavorabilă. Am observat scăderi semnificative în calitatea serviciilor, iar comunicarea cu tehniciana a devenit deficitară. În plus, prețurile practicate sunt exagerate în raport cu rezultatele obținute. Din aceste motive, nu pot recomanda cu bună știință acest salon și sfătuiesc potențialii clienți să caute alternative mai capabile și dedicate.

6.Salon Luiz Concept Sector 6

Salon Luiz Concept Sector 6
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu 73, București 061089, România

 • Orar:

  09 – 21

7.Exclusive Studio

Oaza ta de confort și relaxare în inima Capitalei

Exclusive Studio
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu 61, București 061083, România

 • Avantaje:

  Locație centrală, dotări moderne, acces ușor la transportul în comun

 • Dezavantaje:

  Spațiu limitat, lipsa parcare, zgomot de la stradă

 • Calitate:

  Excelentă calitate a cazării și a serviciilor oferite

 • Personal:

  Personal amabil și disponibil

 • Servicii:

  Wi-Fi gratuit, aer condiționat, room service, spălătorie, recepție 24/7

Fie că optezi pentru manichiură-pedichiură sau orice alt serviciu, Salonul Exclusiv îți garantează rezultate impecabile. Manichiura cu gel rezistă timp de 4 săptămâni, iar pedichiura cu semipermanentă îți oferă picioare îngrijite și frumoase pe tot parcursul verii. Lasă-te răsfățat de echipa de specialiști a Salonului Exclusiv și bucură-te de un moment de relaxare și frumusețe!

8.Salon Înfrumusețare - Salon Boutique

Salon Înfrumusețare - Salon Boutique
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu 102-104, București 077042, România

 • Orar:

  10 – 21

9.Bella Chic Studio

Slogan: Frumusețe personalizată, încredere inspirată

Bella Chic Studio
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Liniei Bloc 5B, București 061153, România

 • Orar:

  09 – 21

 • Avantaje:

  Locație accesibilă, design modern, aparatură de ultimă generație

 • Dezavantaje:

  Prețuri relativ ridicate, program de lucru limitat, parcare dificilă

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară, cu accent pe excelență

 • Personal:

  Profesioniști calificați și experimentați, Prietenoși și atenți la nevoile clienților, Comunicare clară și eficientă, Respectuoși și discreți, Mereu dispuși să ofere sfaturi și recomandări

 • Servicii:

  Machiaj profesional pentru toate ocaziile, Coafură, styling și tratamente capilare, Manichiură și pedichiură, Epilare și tratamente faciale, Bronzare artificială

Iată o recenzie a studioului Bella Chic: Am fost din nou la voi la Bella Chic Studio miercuri, pentru a treia oară, pentru a-mi face unghiile. Am cerut o formă rotundă, dar nu a ieșit chiar așa. Am fost foarte mulțumită de cum mi-am făcut unghiile în primele două vizite, dar de data aceasta nu am fost pe deplin satisfăcută.

În general, salonul este excelent. M-am tuns de mai multe ori cu Dana și de fiecare dată am fost foarte mulțumit. Tunsul a fost perfect, iar programările au fost respectate cu strictețe, așa că nu a trebuit să aștept.

10.Yo Salon Salon Infrumusetare, Militari

Frumusețea ta, prioritatea noastră!

Yo Salon Salon Infrumusetare, Militari
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu 102-104, București 077042, România

 • Orar:

  10 – 21

 • Avantaje:

  Personal calificat, servicii variate, atmosferă plăcută

 • Dezavantaje:

  Timp lung de așteptare, prețuri ridicate, locație aglomerată

 • Calitate:

  Servicii de înfrumusețare de calitate superioară

 • Personal:

  Frizeri experimentați, Stilist, Manichiuriste calificate, Cosmeticiene, Personal amabil

 • Servicii:

  Tunsori și coafuri, Vopsit și decolorat, Tratamente pentru păr, Manichiură și pedichiură, Machiaj și cosmetică

Salonul de înfrumusețare Yo Salon, situat în Militari, oferă servicii de tunsoare de înaltă calitate, realizate de Flori, o profesionistă desăvârșită. Cu atenția acordată fiecărui client și cu explicațiile detaliate pe care le oferă, Flori transformă fiecare tunsoare într-o experiență unică. Recomandăm cu căldură serviciile lui Flori pentru o tunsoare impecabilă și o experiență plăcută.

Cu toate acestea, este important să rețineți că programările trebuie făcute cu o lună înainte. În ziua programării, este posibil să experimentați întârzieri în ceea ce privește ora stabilită. Vă recomandăm să vă prezentați la salon cu timp suficient pentru a evita eventualele inconveniențe.

11.Salon Diyona

Salon Diyona
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Uverturii 49, București 077042, România

 • Orar:

  10 – 21

12.Bella Salon Virtutii

Bella Salon Virtutii
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bloc R12, Șoseaua Virtuții, București 060784, România

 • Orar:

  09 – 21

Serviciile profesionale de la Bella Salon Virtuții te vor uimi! Personalul nostru experimentat și amabil are grijă să îți ofere o experiență de relaxare și frumusețe fără egal. Adio programări încurcate și așteptări nesfârșite! La Bella Salon, punctualitatea este o prioritate, iar noi ne respectăm întotdeauna clienții. Vino acum și lasă-ne să te răsfățăm!

Pentru o manichiură impecabilă, Bella Salon Virtuții este alegerea perfectă! Manichiuristele noastre talentate, precum Nadia, vor transforma visul tău într-o realitate. Cu oja semipermanentă de calitate superioară, manichiura ta va rezista fără probleme câteva zile bune. Însă nu te lua doar după cuvintele noastre, vino și convinge-te singur! Bella Salon Virtuții - locul unde frumusețea devine o artă!

13.Salon Juliette Beauty & Style

Salon Juliette Beauty & Style
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu 7, București 061344, România

 • Orar:

  Închis

14.Dream Art Salon

Dream Art Salon
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu 71, București 061088, România

 • Orar:

  10 – 20

15.Unghii cu gel, acril sau semipermanenta

Unghii cu gel, acril sau semipermanenta
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu 16, București 062362, România

 • Orar:

  08 – 21

Descoperiți lumea manichiurii profesionale și lăsați-vă răsfățați cu unghii impecabile! Cu o experiență de peste doi ani alături de talentata noastră Dana, vă oferim o gamă completă de servicii: unghii cu gel, acril sau semipermanente. Fiecare tehnică este adaptată nevoilor și preferințelor dvs., iar rezultatul final vă va impresiona cu frumusețea și durabilitatea sa.

Indulgența unghiilor începe aici! Fie că doriți unghii lungi și elegante sau o manichiură discretă, maestrul nostru în manichiură, Dana, vă va îndruma și vă va oferi opțiunile cele mai potrivite. Cu o atenție meticuloasă la detalii și o pasiune pentru perfecțiune, ea transformă fiecare sesiune într-o experiență plăcută și răsfățată. Lăsați-vă unghiile să strălucească și bucurați-vă de frumusețea lor de durată!

16.Salon de manichiura Militari - Nail Salon & Academy by Andreea Despina

Salon de manichiura Militari - Nail Salon & Academy by Andreea Despina
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu 160, București 061119, România

 • Orar:

  08 – 20

Experimentează un răsfăț de nota 10 la Salonul de Manichiură Militari! Cu tehnicieni pricepuți și o atmosferă luxoasă, salonul promite o experiență de neuitat. Relaxează-te, răsfață-te și bucură-te de cele mai noi tendințe în materie de înfrumusețare a unghiilor.

Salonul de Manichiură Militari pune accent pe calitate și inovație. Folosind produse premium și tehnici de ultimă oră, echipa de tehnicieni transformă fiecare manichiură într-o adevărată operă de artă. Indiferent dacă îți dorești unghii naturale, acrilice sau cu gel, aici vei găsi soluția perfectă pentru a-ți exprima stilul. Vizitează Salonul de Manichiură Militari astăzi și lasă-te cucerit de o experiență de neuitat!

17.Unghii cu gel profesional & make-up sector 6

Unghii cu gel profesional & make-up sector 6
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Intrarea Viforului, București 061291, România

 • Orar:

  10 – 20

18.PEDICENTER

PEDICENTER
 • Evaluare:
 • Adresă:

  București 060944, România

 • Orar:

  10 – 17

19.Mustafa nails - unghii false cu gel . Construcție unghii cu gel. Intretinere unghii gel

Mustafa nails - unghii false cu gel . Construcție unghii cu gel. Intretinere unghii gel
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Cernișoara 111, București 061026, România

 • Orar:

  08 – 21

20.Mak Nails Bar

Mak Nails Bar
 • Evaluare:
 • Adresă:

  19, Bulevardul Iuliu Maniu nr, București 061344, România

 • Orar:

  09 – 21

Sugestii de postare