Liste 24 bărbier din București

Andrei Stan

• Actualizat: 2024-06-10

O sinteză din cele mai bune liste despre bărbier din București, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum Bărbierii, Atelierul de Tuns - barbershop frizerie, Aleea Alexandru 9, House of Barbers Iancului, The Barber Coposu 35- Barber Shop Bucuresti, Men In Black - BarberShop. Hai să explorăm împreună!

1 Bărbierii

Experiența ta unică în arta bărbieritului

Bărbierii
Vezi tot 2  
 • Evaluare:

  4,7/5 (1351 Review by google)

 • Adresă:

  Strada General Gheorghe Manu 14, București 010446, România

 • Telefon:

  +40 761 910 536

 • Orar:

  09 – 20

 • Website:

  Bărbierii

 • Avantaje:

  Locație centrală, prețuri accesibile, personal prietenos

 • Dezavantaje:

  Timp de așteptare lung, program limitat, spațiu mic

 • Calitate:

  Servicii de calitate la prețuri competitive

 • Personal:

  Frizeri experimentați, Amabili și atenți, Oferă sfaturi personalizate, Respectă măsurile de igienă, Comunicare excelentă

 • Servicii:

  Tunsori moderne și clasice, Aranjare barbă, Vopsit păr, Masaj capilar, Produse de îngrijire de calitate

2 Atelierul de Tuns - barbershop frizerie, Aleea Alexandru 9

Atelierul de Tuns - barbershop frizerie, Aleea Alexandru 9
Vezi tot 2  
 • Evaluare:

  4,7/5 (312 Review by google)

 • Adresă:

  Aleea Alexandru 9, București 011821, România

 • Orar:

  09 – 21

 • Website:

  Atelierul de Tuns - barbershop frizerie, Aleea Alexandru 9

Atelierul de Tuns, un templu al frizeriei moderne, te întâmpină în Aleea Alexandru 9, o oază de relaxare departe de agitația urbană. La Atelierul de Tuns, pasiunea pentru excelență se îmbină armonios cu un ambient elegant și primitor. Fiecare detaliu este atent gândit pentru a-ți oferi o experiență de îngrijire personală de neuitat.
Barbierii noștri experimentați sunt adevărați artiști ai tunsorii, dedicați să transforme viziunea ta într-o coafură impecabilă. Indiferent dacă îți dorești un look clasic sau o abordare îndrăzneață, echipa noastră de profesioniști va depăși cu siguranță așteptările. Folosim doar produse de calitate superioară și dezinfectăm riguros toate ustensilele înainte de fiecare utilizare, asigurându-ți standarde maxime de igienă. Rezervă-ți programarea astăzi și descoperă un nou nivel de îngrijire personală la Atelierul de Tuns!

Citește mai mult: Liste 32 restaurante din București

3 House of Barbers Iancului

House of Barbers Iancului
Vezi tot 2  
 • Evaluare:

  4,9/5 (231 Review by google)

 • Adresă:

  Șoseaua Iancului 46, București 021726, România

 • Telefon:

  +40 724 100 396

 • Website:

  House of Barbers Iancului

Salonul House of Barbers Iancului este o oază de relaxare și eleganță, unde domnii se pot bucura de servicii de calitate superioară. Inaugurat recent, salonul impresionează prin profesionalismul echipei și ambianța primitoare.
Barberul Răzvan, un adevărat artist în domeniu, este vedeta acestui salon. Pasionat și dedicat, el ascultă cu atenție solicitările clienților, oferind recomandări personalizate pentru a obține coafura perfectă. Răzvan este VIP-ul HoB Iancului, iar fiecare vizită la salonul lui este o experiență plăcută și memorabilă.

4 The Barber Coposu 35- Barber Shop Bucuresti

The Barber Coposu 35- Barber Shop Bucuresti
Vezi tot 2  
 • Evaluare:

  4,7/5 (139 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Corneliu Coposu 35, București 030167, România

 • Telefon:

  +40 754 634 300

 • Orar:

  10 – 20

 • Website:

  The Barber Coposu 35- Barber Shop Bucuresti

Barberia Coposu 35: Un Refugiu de Stil pentru Gentlemenii din București În inima vibrantă a Bucureștiului, pe strada Coposu nr. 35, se ascunde o oază de masculinitate și rafinament - Barberia Coposu 35. Acest salon intim, cu o atmosferă primitoare, întâmpină domnii care aspiră la un aspect impecabil și o experiență de îngrijire personală de lux. Cu o echipă de frizeri pricepuți și atenți la detalii, Barberia Coposu 35 transformă fiecare vizită într-o călătorie extraordinară în lumea stilului.
De la tunsori clasice la modele moderne, de la bărbierit tradițional la tratamente faciale revigorante, Barberia Coposu 35 oferă o gamă completă de servicii pentru a răspunde tuturor nevoilor bărbaților. Folosind produse de calitate superioară și tehnici impecabile, profesioniștii de aici lucrează cu pasiune pentru a crea un look personalizat care să accentueze trăsăturile unice ale fiecărui client. Fie că vă pregătiți pentru o întâlnire importantă, un eveniment special sau pur și simplu doriți să vă răsfățați, Barberia Coposu 35 este destinația perfectă pentru o experiență de îngrijire personală de excepție.

Citește mai mult: Liste 38 cafenele din București

5 Men In Black - BarberShop

Men In Black - BarberShop
Vezi tot 3  
 • Evaluare:

  5,0/5 (108 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Vasile Lascăr 210, București 020513, România

 • Telefon:

  +40 770 340 548

 • Orar:

  12 – 20

 • Website:

  Men In Black - BarberShop

6 EXPERT BARBERS DOROBANTI - MEN'S LUXURY SALON

EXPERT BARBERS DOROBANTI - MEN'S LUXURY SALON
Vezi tot 2  
 • Evaluare:

  4,6/5 (219 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Hatmanul Arbore 3-7, București 011601, România

 • Telefon:

  +40 744 305 704

 • Orar:

  09 – 20

 • Website:

  EXPERT BARBERS DOROBANTI - MEN'S LUXURY SALON

Salonul nostru exclusiv pentru bărbați, EXPERT BARBERS DOROBANȚI, oferă o experiență de îngrijire personală de neegalat. Barberii noștri pricepuți și prietenoși vorbesc limba engleză, asigurând o comunicare fără probleme. Nu este nevoie de programare, așa că nu ezitați să ne vizitați și să vă bucurați de o tunsoare impecabilă într-un mediu luxos. Recomandăm cu tărie salonul nostru tuturor celor care caută o experiență de frizerie de înaltă calitate în oraș.
Cu toate acestea, un comentariu recent a sugerat o experiență negativă la salonul nostru. Dorim să subliniem că acordăm o mare importanță satisfacției clienților noștri. În timp ce suntem încântați să primim feedback pozitiv, luăm în serios și plângerile și ne străduim să îmbunătățim serviciile noastre. Dacă ați avut o experiență nesatisfăcătoare, vă încurajăm să ne contactați direct pentru a ne putea adresa preocupărilor dumneavoastră și a lua măsuri pentru a îmbunătăți.

Citește mai mult: Liste 37 baruri din București

7 MISTER WOLF Barbershop - Frizerie Autentică

MISTER WOLF Barbershop - Frizerie Autentică
Vezi tot 3  
 • Evaluare:

  4,9/5 (134 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Grigore Cobălcescu 12, București 010195, România

 • Telefon:

  +40 799 999 981

 • Orar:

  10 – 20

 • Website:

  MISTER WOLF Barbershop - Frizerie Autentică

MISTER WOLF Barbershop – Experiența autentică de bărbierit! Lasă-te pe mâna băieților relaxați și experimentați, care îți vor oferi o tunsoare impecabilă, fără atitudinea arogantă a unor stiliști consacrați. Descoperă atmosfera plăcută și spațiul amenajat cu gust, care te vor face să revii cu drag!
Întră în salonul nostru alături de băiatul tău și oferă-i o experiență inedită, care îi va marca pozitiv viitoarele vizite la frizerie. Atmosfera primitoare, decorul elegant și abilitățile frizerilor noștri îl vor cuceri, iar tu te vei bucura de o tunsoare perfectă pentru micuțul tău gentleman!

8 Golan Bucharest Barbershop

Pentru o experiență de frizerie premium, unică și personalizată

Golan Bucharest Barbershop
Vezi tot 2  
 • Evaluare:

  4,7/5 (168 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Mătăsari nr 2, București 021425, România

 • Telefon:

  +40 731 714 699

 • Orar:

  12 – 20

 • Website:

  Golan Bucharest Barbershop

 • Avantaje:

  Ambiente plăcută, frizeri prietenoși și servicii de calitate

 • Dezavantaje:

  Prețuri ridicate, program încărcat, uneori aglomerat

 • Calitate:

  Servicii de frizerie profesionale și de înaltă calitate

 • Personal:

  Frizeri experimentați, Prietenoși și comunicativi, Atenți la detalii, Își oferă sfaturi și recomandări, Respectă preferințele clienților

 • Servicii:

  Tunsori clasice și moderne, Aranjări și coafuri, Vopsit și decolorat, Tunderea bărbii, Servicii de îngrijire a părului

[Paragraph 1] În inima Bucureștiului, la Golan Bucharest Barbershop, arta bărbieritului tradițional se împletește cu un strop de modernitate. Cu echipa noastră de maeștri barbieri pasionați, fiecare sesiune de tuns devine o experiență unică și personalizată. Fie că îți dorești un contur precis, un păr îngrijit sau o barbă perfectă, la noi găsești mâinile pricepute care vor da viață viziunii tale.
[Paragraph 2] Ambianța relaxată, cu muzică ambientală și băuturi răcoritoare, creează atmosfera perfectă pentru un moment de răsfăț și reconectare. Echipa noastră prietenoasă te va întâmpina cu căldură și, cu atenție la detalii, va modela fiecare fir de păr și barbă în deplină armonie cu stilul și preferințele tale. La Golan Bucharest Barbershop, nu doar îți tunzi barba și părul, ci îți oferi și un răgaz binemeritat într-o oază de relaxare și perfecțiune.

9 Marko Barbero Barbershop

Marko Barbero Barbershop
Vezi tot 2  
 • Evaluare:

  4,6/5 (115 Review by google)

 • Adresă:

  Strada George Vâlsan 101, București 060472, România

 • Telefon:

  +40 785 110 002

 • Orar:

  10 – 22

10 Eight Studio Barbershop

Eight Studio Barbershop
Vezi tot 3  
 • Evaluare:

  4,9/5 (120 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Căpitan Alexandru Șerbănescu 8, București 014292, România

 • Telefon:

  +40 773 891 971

 • Orar:

  10 – 21

 • Website:

  Eight Studio Barbershop

Vizitează Eight Studio și descoperă un salon care te va impresiona cu talentul inegalabil al frizerilor săi. Tehnica lor impecabilă și atenția la detalii îți vor lăsa o tunsoare perfectă, adaptată personalității și stilului tău.
Eight Studio nu este doar un salon, ci o experiență completă. Atmosfera primitoare și profesionalismul echipei te vor face să te simți confortabil și încrezător. Lasă-i pe băieții de la Eight Studio să-ți răsfețe părul și să te bucuri de o tunsoare care te va face să strălucești.

11 Mr. Blade Barber Shop Izvor

Creăm coafuri și stiluri unice, adaptate fiecărui client

Mr. Blade Barber Shop Izvor
Vezi tot 3  
 • Evaluare:

  4,7/5 (474 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Ion Brezoianu 3-5, București 050021, România

 • Telefon:

  +40 730 665 594

 • Orar:

  09 – 20

 • Website:

  Mr. Blade Barber Shop Izvor

 • Avantaje:

  Profesionalism, Atmosferă plăcută, Locație accesibilă

 • Dezavantaje:

  Prețuri ridicate, Program încărcat, Lipsa parcării

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară, atenție la detalii

 • Personal:

  * Frizeri experimentați * Personal amabil * Disponibilitate ridicată * Sfaturi profesionale * Prezență online activă

 • Servicii:

  * Tunsori clasice și moderne * Aranjări de barbă * Vopsit și decolorat * Tratamente pentru păr * Produse profesionale

Salonul de frizerie Mr. Blade din Izvorpromite o experiență de îngrijire personală de top. Cu un decor modern și o echipă de profesioniști pricepuți, acest salon este destinația perfectă pentru un look proaspăt și îngrijit. De la tunsori impecabile până la bărbierit clasic, Mr. Blade oferă o gamă completă de servicii adaptate nevoilor tale individuale. Bucură-te de un loc confortabil, igienic și relaxant unde îți poți îngriji încrederea și stilul.
Vizitează Mr. Blade în inima orașului și lasă-te răsfățat cu o experiență de frizerie de neegalat. Echipa talentată și dedicată va lucra împreună cu tine pentru a crea un look care să te scoată în evidență. Indiferent dacă preferi un stil clasic sau modern, Mr. Blade are experiența și expertiza pentru a te face să arăți și să te simți extraordinar. Programează-ți astăzi o programare și descoperă diferența Mr. Blade.

12 The Barber Foișorului 107-Barber Shop București

The Barber Foișorului 107-Barber Shop București
Vezi tot 1  
 • Evaluare:

  4,6/5 (377 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Foișorului 107-109, București 031176, România

 • Telefon:

  +40 754 634 300

 • Orar:

  10 – 20

 • Website:

  The Barber Foișorului 107-Barber Shop București

Cu un rating maxim și o reputație impecabilă, Barber Foișorului 107 se impune ca un sanctuar al îngrijirii masculine. Intrați în această oază de relaxare, unde maeștrii frizeri vă vor răsfăța cu servicii de top. Atmosfera elegantă, curățenia impecabilă și atenția la detalii creează un refugiu unde vă puteți delecta cu o experiență de îngrijire personală de neuitat.

13 Gentlemen's Barber

Eleganță, stil și îngrijire la cel mai înalt nivel

Gentlemen's Barber
Vezi tot 2  
 • Evaluare:

  4,8/5 (274 Review by google)

 • Adresă:

  Strada George Enescu 9, București 030167, România

 • Telefon:

  +40 727 444 330

 • Orar:

  10 – 20

 • Avantaje:

  Personal profesionist, servicii de calitate, ambianță plăcută

 • Dezavantaje:

  Prețuri ușor ridicate, program de lucru limitat, locație aglomerată

 • Calitate:

  Calitate superioară a serviciilor de frizerie și îngrijire personală

 • Personal:

  Frizeri experimentați și talentați, Personal amabil și atent la detalii, Profesioniști în materie de îngrijirea bărbii, Consilieri în materie de stil, Personal multilingv

 • Servicii:

  Tunsori clasice și moderne, Îngrijirea bărbii (frizerie, bărbierit, tuns), Tratamente faciale și de îngrijire a pielii, Masaje și terapii de relaxare, Stilism și consultanță de imagine

Domnilor, vă invităm la Gentlemen's Barber, un sanctuar de îngrijire și relaxare exclusiv pentru bărbați! Cu peste un deceniu de experiență, suntem dedicați să oferim servicii excepționale care vă vor lăsa revitalizați și încrezători.
Indulgeți-vă într-o atmosferă rafinată, unde designul elegant se îmbină cu acordurile de jazz liniștitoare. Barbierii noștri iscusiți vă vor răsfăța cu atenție meticuloasă, acordând fiecărui detaliu cea mai mare importanță.Fie că doriți o tunsoare precisă, un bărbierit relaxant sau un tratament facial revigorant, Gentlemen's Barber este destinația supremă pentru îngrijirea personală a bărbaților moderni.

14 Creative Barber Armeneasca

Creative Barber Armeneasca
Vezi tot 4  
 • Evaluare:

  4,7/5 (429 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Carol I 46, București 030167, România

 • Telefon:

  +40 743 119 600

 • Orar:

  10 – 21

 • Website:

  Creative Barber Armeneasca

Frizeria Creative Barber Armenească este destinația ideală pentru o experiență de coafură premium. De la momentul în care pășești înăuntru, ești întâmpinat de o atmosferă relaxantă, cu muzică ambientală și aer condiționat. Iar după ce te răsfeți cu o băutură răcoritoare, frizerii noștri experți se vor ocupa de coafura ta, transformând-o într-o operă de artă.
Experiența Creative Barber Armenească nu se rezumă doar la o tunsoare perfectă. Este un moment de răsfăț și relaxare, unde atentia la detalii și excelența sunt prioritare. Frizerii noștri sunt artiști care își dedică timpul și pasiunea pentru a crea coafuri personalizate, care să reflecte personalitatea și stilul fiecărui client. Așadar, fie că dorești o tunsoare clasică sau un look avangardist, Creative Barber Armenească este locul potrivit pentru tine. Programează-te acum și experimentnează diferența!

15 Barber's Blade By Giuliano

Barber's Blade By Giuliano
Vezi tot 2  
 • Evaluare:

  4,6/5 (139 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Bucur 18, București, România

 • Telefon:

  +40 732 227 237

 • Orar:

  09:30 – 20:30

16 Bărbierii Occidentului

Locul unde stilul și relaxarea se întâlnesc

Bărbierii Occidentului
Vezi tot 1  
 • Evaluare:

  4,4/5 (205 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Occidentului 47, București 030167, România

 • Telefon:

  +40 761 910 536

 • Orar:

  10 – 20

 • Website:

  Bărbierii Occidentului

 • Avantaje:

  prețuri accesibile, locație convenabilă, atmosferă primitoare

 • Dezavantaje:

  program de lucru limitat, spațiu mic, lipsa parcării

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară la prețuri accesibile

 • Personal:

  prietenos, profesionist, bine pregătit, atent, pasionat

 • Servicii:

  tunsori, aranjări de barbă, îngrijirea tenului, masaje, vopsire

17 Johnny's Barber Shop

Johnny's Barber Shop
Vezi tot 2  
 • Evaluare:

  4,7/5 (206 Review by google)

 • Adresă:

  Splaiul Independenței 2J, București 030167, România

 • Telefon:

  +40 774 087 343

 • Orar:

  09:30 – 21

18 Custom Barber Shop

Custom Barber Shop
Vezi tot 3  
 • Evaluare:

  5,0/5 (87 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Ferdinand I 58, Parter, București 021393, România

 • Telefon:

  +40 742 010 307

 • Orar:

  11 – 20

19 Corleone's Barbershop

Corleone's Barbershop
Vezi tot 3  
 • Evaluare:

  4,8/5 (36 Review by google)

 • Adresă:

  bloc 33-35, Calea Moșilor 225, București 020867, România

 • Telefon:

  +40 760 181 980

 • Orar:

  10:30 – 20

20 The Barber - Alexandru Ioan Cuza 105- Barber Shop Bucuresti

 • Evaluare:

  4,6/5 (546 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Alexandru Ioan Cuza Nr 105, București 011054, România

 • Telefon:

  +40 754 634 300

 • Orar:

  10 – 20

 • Website:

  The Barber - Alexandru Ioan Cuza 105- Barber Shop Bucuresti

21 Barbershop Concept

Barbershop Concept
Vezi tot 3  
 • Evaluare:

  4,6/5 (49 Review by google)

 • Adresă:

  Strada George Enescu 42, București 030167, România

 • Telefon:

  +40 784 026 908

 • Orar:

  08 – 20

 • Website:

  Barbershop Concept

22 MODS Barber Shop & Social Club

Locul unde stilul și relaxarea se întâlnesc

 • Evaluare:

  4,6/5 (313 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Luterană 3, București 010161, România

 • Telefon:

  +40 31 436 5883

 • Orar:

  10 – 21

 • Website:

  MODS Barber Shop & Social Club

 • Avantaje:

  Locație centrală, atmosferă primitoare, bărbieri pricepuți

 • Dezavantaje:

  Prețuri ridicate, program limitat, spațiu mic

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară, tehnicieni experimentați

 • Personal:

  - Ionuț, hairstylist și co-fondator - Eduard, barber și co-fondator - Andrei, barber și trainer - Alex, barber - Cătălin, barber

 • Servicii:

  - Tunsori clasice și moderne - Frizerie - Aranjare barbă - Tratament facial - Produse de îngrijire

23 New York Barber Shop

 • Evaluare:

  4,8/5 (117 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Cuza Vodă 89, București 061344, România

 • Telefon:

  +40 784 005 058

 • Orar:

  10 – 20

24 Unknown Barbershop

Unknown Barbershop
Vezi tot 2  
 • Evaluare:

  5,0/5 (7 Review by google)

 • Adresă:

  Str Dr. Grozovici Calistrat nr 2, bl ITB, Sc A, Ap 10, București 021106, România

 • Telefon:

  +40 743 074 277

 • Orar:

  14 – 20

Sugestii de postare