Liste 18 saloane infrumusetare din Drumul Taberei București

Ana Maria Ionescu

• Actualizat: 2024-06-12

O sinteză din cele mai bune liste despre saloane infrumusetare din Drumul Taberei București, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum Salon Why Not - Drumul Taberei, Magic Salon Drumul Taberei, COLORS NAILBAR, Ilda Salon, La Petruța. Hai să explorăm împreună!

1.Salon Why Not - Drumul Taberei

Stilul tău, pasiunea noastră: Salon Why Not - Drumul Taberei

Salon Why Not - Drumul Taberei
 • Evaluare:

  4,3/5 (1004 Review by google)

 • Adresă:

  Drumul Taberei 44A, București 061344, România

 • Orar:

  08:30 – 20:30

 • Avantaje:

  Personal amabil, servicii de calitate, atmosferă relaxantă

 • Dezavantaje:

  Prețuri ușor mai mari decât la alte saloane, locație puțin cam aglomerată, program încărcat

 • Calitate:

  Servicii de calitate, produse profesionale și tehnicieni experimentați

 • Personal:

  - Recepționeri prietenoși și serviabili - Tehnicieni calificați și experimentați - Stilist personalizat pentru fiecare client - Masaj terapeutic și relaxant - Consiliere de imagine

 • Servicii:

  - Tunsori și coafuri pentru femei, bărbați și copii - Vopsit, decolorat și tratamente de păr - Tratamente faciale și corporale - Manichiură și pedichiură - Masaj terapeutic și relaxant

Salonul Why Not din Drumul Taberei îți oferă o experiență cu adevărat răsfățătoare. Stilistul Ionuț, cu mâinile sale de aur, te va trata cu tot ce ai nevoie pentru a te simți în al nouălea cer. Tratamente capilare, frectii și masaj, toate la un preț avantajos. Nu ezita și vino să te convingi singur! Îți garantăm că nu vei regreta.

Atenție! Momentan se acceptă doar plata în numerar, deoarece POS-ul nu este funcțional de 9 luni. Pentru a evita situațiile neplăcute, îți recomandăm să ai la tine bani lichizi sau să vii pregătit să mergi la un bancomat aflat la 500 de metri distanță.

2.Magic Salon Drumul Taberei

Magic Salon Drumul Taberei
 • Evaluare:

  4,4/5 (989 Review by google)

 • Adresă:

  Bloc 717, Str. Brașov 24, București 061449, România

 • Orar:

  09 – 21

Salonul Magic Drumul Taberei a devenit o destinație de frumusețe de încredere pentru mine de peste cinci ani. Însă, recent, am fost profund dezamăgită de declinul drastic al calității serviciilor, care a culminat cu cea mai neplăcută experiență pe care am trăit-o vreodată.

În urmă cu ceva timp, am vizitat salonul pentru un balayage, inspirată de câteva imagini de referință. Rezultatul a depășit cu mult așteptările mele! Violeta, stilista mea, a explicat cu răbdare tehnica utilizată, produsele aplicate și modul în care să-mi îngrijesc părul ulterior. A fost prima mea experiență de vopsire a părului la salon, iar rezultatul a fost spectaculos. Voi reveni cu siguranță pentru a-mi înfrumuseța părul în mâinile pricepute ale Violetei.

Citește mai mult: Liste 32 restaurante din Drumul Taberei București

3.COLORS NAILBAR

Experiența perfectă pentru unghii frumoase și sănătoase

COLORS NAILBAR
 • Evaluare:

  4,7/5 (331 Review by google)

 • Adresă:

  București 061444, România

 • Orar:

  09 – 21

 • Avantaje:

  Personal amabil, atmosferă relaxantă, servicii de calitate

 • Dezavantaje:

  Prețuri ușor ridicate, program limitat în weekend, locație puțin accesibilă

 • Calitate:

  Servicii de manichiură și pedichiură de înaltă calitate

 • Personal:

  - Manichiuriste cu experiență - Pedicure profesioniste - Esteticiene calificate - Administratori amabili - Consilieri de imagine dedicați

 • Servicii:

  - Manichiură clasică - Manichiură semipermanentă - Pedichiură SPA - Epilare cu ceară - Tratamente faciale

Experiența ta la COLORS NAILBAR este unică și de neuitat. Cu o gamă largă de opțiuni de manichiură, vei găsi nuanța perfectă care să se potrivească personalității tale. Tehnicienii noștri pricepuți folosesc doar oje de cea mai bună calitate, asigurând o acoperire opacă și durabilă. Fiecare sticluță este plină până la refuz, astfel încât să te bucuri de manichiura impecabilă pentru mai mult timp.

Îndrăznește să explorezi lumea culorilor și a texturilor la COLORS NAILBAR. De la nuanțe îndrăznețe la tonuri subtile, avem o gamă vastă de opțiuni care să se potrivească fiecărei stări de spirit și stil. Tehnicienii noștri pasionați se dedică oferindu-ți o experiență de manichiură fără egal, lăsându-ți unghiile frumoase, sănătoase și gata să strălucească. Vino și descoperă de ce COLORS NAILBAR este destinația supremă pentru o manichiură perfectă.

4.Ilda Salon

Ilda Salon
 • Evaluare:

  4,5/5 (102 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Brașov 2, București, România

Citește mai mult: Liste 16 cafenele din Drumul Taberei București

5.La Petruța

La Petruța
 • Evaluare:

  4,8/5 (102 Review by google)

 • Adresă:

  Bloc A39, Strada, Aleea Lunca Siretului 2, București 062036, România

 • Orar:

  09:30 – 19

6.Salon Elegance

Frumusețe personalizată, pentru un look radiant

Salon Elegance
 • Evaluare:

  4,3/5 (173 Review by google)

 • Adresă:

  Bloc C7, Drumul Taberei nr.92, București, România

 • Orar:

  08 – 20

 • Avantaje:

  Personal amabil, servicii excelente, atmosferă plăcută

 • Dezavantaje:

  Prețuri ușor mari, program scurt în weekend, spațiu îngust

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară, la prețuri accesibile

 • Personal:

  Prietenos și profesionist, Dispune de cunoștințe ample despre produse și servicii, Oferă sfaturi utile și recomandări personalizate, Atenți la nevoile clienților, Zâmbitori și serviabili

 • Servicii:

  Tunsori și coafuri moderne, Tratamente de păr profesionale, Manichiură și pedichiură îngrijită, Epilare cu ceară și laser, Masaje relaxante și terapeutice

Salon Elegance, un oaaz de frumusețe și rafinament, te întâmpină într-o locație elegantă, unde curățenia și igiena sunt prioritare. Cu un spațiu generos și un personal dedicat, vei avea parte de o experiență inegalabilă, în care profesionalismul și amabilitatea sunt garantate.

Ascunsă strategic, locația salonului te va surprinde plăcut, oferind o oază de relaxare și îngrijire. Personalul amabil și prompt va rezolva orice problemă cu rapiditate și eficiență, lăsându-te cu o impresie de satisfacție de neegalat. Un detaliu minor, amplasarea incorectă a notificărilor de către curier, nu umbrește experiența pozitivă pe care o vei avea la Salon Elegance.

Citește mai mult: Liste 15 baruri din Drumul Taberei București

7.Hair Wellness

Hair Wellness
 • Evaluare:

  4,7/5 (149 Review by google)

 • Adresă:

  Bloc Z5, Str. Sibiu 17, București 061344, România

8.Crystal Cosmetics

Frumusețea ta, pasiunea noastră!

Crystal Cosmetics
 • Evaluare:

  4,3/5 (201 Review by google)

 • Adresă:

  22 bl, Str. Brașov, București 061448, România

 • Orar:

  08:30 – 20:30

 • Avantaje:

  Produse cosmetice de calitate, personal amabil, servicii complete

 • Dezavantaje:

  Prețuri ușor ridicate, locație oarecum inaccesibilă, gamă limitată de produse

 • Calitate:

  Produse cosmetice de înaltă calitate, cu ingrediente naturale

 • Personal:

  - Amabil - Servicial - Profesionist - Calificat - Prietenos

 • Servicii:

  - Consiliere de specialitate - Demonstrații de produse - Tratament facial - Manichiură - Pedichiură

Salonul Crystal Cosmetics este locul unde mă răsfăț de peste 20 de ani, grație Stelei, o profesionistă desăvârșită în manichiură și pedichiură. Salonul, deși mic, găzduiește o echipă de tinere excepționale. Îl recomand cu căldură, mai ales pe Stela, pentru manichiura și pedichiura ei impecabile.

Recent, am dorit să mă programez pentru o vopsire după ora 18:00, când terminam programul de muncă. Cu toate acestea, mi s-a comunicat că cel mai târziu pot veni la ora 17:30, deoarece la ora 17:00 era programată o altă vopsire și nu ar fi fost corect ca persoana respectivă să aștepte prea mult cu vopseaua în păr. Am discutat cu colegii mei și am reușit să îmi eliberez programul pentru a mă prezenta la programare la ora 17:30.

9.Salon Sara Beauty Center

Salon Sara Beauty Center
 • Evaluare:

  4,2/5 (133 Review by google)

 • Adresă:

  Bloc C11, nr4 bl, Strada Valea Ialomiței 4, București 061966, România

 • Orar:

  09 – 20

Centrul de înfrumusețare Salon Sara oferă tarife ridicate pentru servicii de calitate îndoielnică. Acest lucru se aplică atât bărbaților, cât și, în special, femeilor. Recomandăm un salon reputat, care își apreciază propria imagine și nu se compromite.

O experiență neplăcută! Am vizitat salonul pentru o vopsire a părului care nu necesita decolorare (o nuanță închisă de aramiu pe părul șaten deschis nevopsit). Fără să mi se comunice, am constatat că mi se decolorează părul. După o oră de așteptare cu vopseaua pe cap, am simțit o usturime îngrozitoare la nivelul scalpului.

10.Fancy Glam

Fancy Glam
 • Evaluare:

  4,4/5 (241 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Brașov 25, București 061449, România

 • Orar:

  09 – 21

Dar apoi, am descoperit oaza de frumusețe din Fancy Glam. Andreea și Flori mi-au salvat unghiile, redându-le sănătatea și strălucirea. Vio, cu mâinile ei magice, mi-a transformat părul, transformându-l într-o cascadă strălucitoare și mătăsoasă. Serviciile lor impecabile, combinate cu amabilitatea personalului de la recepție, fac din fiecare vizită la Fancy Glam o adevărată plăcere.

11.Salon Glossy

Salon Glossy
 • Evaluare:

  4,1/5 (103 Review by google)

 • Adresă:

  Bloc 713, Drumul Taberei 134, București 061415, România

 • Orar:

  09 – 21

Dragi doamne, vă cunoașteți prea bine pasiunea pentru frumusețe și importanța unui aspect impecabil. Tocmai de aceea, Salon Glossy vă invită să experimentați un serviciu premium, unde satisfacția dumneavoastră este prioritatea noastră.

La Salon Glossy, timpul dumneavoastră este prețios, iar programările sunt respectate cu strictețe. Styliștii noștri experimentați vor dedica toată atenția și pricepere lor pentru a crea coafuri personalizate, care să vă sublinieze frumusețea naturală. Vom asculta cu răbdare dorințele dumneavoastră și vă vom oferi sfaturi profesionale pentru a obține rezultatul dorit.

12.Andreea Beauty salon

Frumusețea ta, prioritatea noastră!

Andreea Beauty salon
 • Evaluare:

  4,4/5 (377 Review by google)

 • Adresă:

  Prelungirea Ghencea 28, București 061711, România

 • Orar:

  09 – 20

 • Avantaje:

  Calitate excelentă, personal calificat, gamă largă de servicii

 • Dezavantaje:

  Prețuri ridicate, program limitat, locație necentrală

 • Calitate:

  Servicii de înaltă calitate, rezultate spectaculoase

 • Personal:

  Personal calificat, amabil, atent, profesionist, dedicat

 • Servicii:

  Gamă largă de servicii: coafură, manichiură, pedichiură, tratamente faciale, masaje

Saloanul de înfrumusețare Andreea este un sanctuar de relaxare și răsfăț, unde echipa noastră talentată de stiliști experimentați vă va ajuta să vă dezvăluiți frumusețea interioară. Acordați-vă un moment de respiro în salonul nostru elegant, unde băutura favorită vă așteaptă în timp ce meșterii noștri magici își desfășoară magia. Cu o gamă largă de servicii, de la tunsori sofisticate la tratamente faciale regenerante, vă vom ajuta să vă simțiți și să arătați uimitor.

Vizitați astăzi salonul de înfrumusețare Andreea și lăsați-ne să vă răsfățăm cu o experiență de lux personalizată. Echipa noastră dedicată vă va întâmpina cu căldură și profesionalism, asigurându-vă că fiecare vizită este memorabilă. Permiteți-ne să vă ghidăm într-o călătorie de transformare, ajutându-vă să vă descoperiți cea mai strălucitoare versiune. Programați-vă acum și pregătiți-vă să fiți răsfățați în sanctuarul nostru de frumusețe.

13.My Angel Salon

My Angel Salon
 • Evaluare:

  4,7/5 (86 Review by google)

 • Adresă:

  Bloc Z12, Str. Sibiu 35, București 061344, România

 • Orar:

  10 – 20

Ai nevoie de un moment de răsfăț? Salonul My Angel este locul perfect pentru tine! Salonul nostru cochet oferă o gamă completă de servicii de înfrumusețare, toate efectuate de profesioniști experimentați.

Partea de cosmetică este asigurată de talentata Elena, care face ca fiecare experiență să fie nedureroasă, cu rezultate extraordinare. Fie că este vorba de o pensare precisă sau de un tratament facial revigorant, Elena se asigură că vei ieși din salon simțindu-te frumoasă și încrezătoare. Plus, fidelitatea clienților noștri de peste 10 ani este dovada clara a calității serviciilor noastre. Răsfață-te cu un moment de relaxare și înfrumusețare la Salonul My Angel!

14.Complet Beauty Center

Complet Beauty Center
 • Evaluare:

  4,7/5 (33 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Valea Argeșului 2, București 061934, România

 • Orar:

  09 – 21

Centrul de înfrumusețare Complet Beauty vine în întâmpinarea ta cu o gamă completă de servicii pentru îngrijirea părului tău. Salonul nostru este situat într-o zonă modernă și elegantă, iar echipa noastră de hairstyliști profesioniști este gata să-ți ofere cea mai bună experiență de coafură.

Fie că îți dorești o schimbare de look radicală sau doar o întreținere a tunsorii tale, la Complet Beauty te vei bucura de servicii de calitate superioară. Colaborăm cu cele mai bune produse și folosim tehnici avansate pentru a-ți oferi rezultate uimitoare, care să-ți pună în valoare frumusețea naturală.

15.Sandrè Salon București

Sandrè Salon București
 • Evaluare:

  4,9/5 (84 Review by google)

 • Adresă:

  Drumul Taberei 24, București 061386, România

 • Orar:

  09 – 20

16.Green Studio & Beauty Hair

Green Studio & Beauty Hair
 • Evaluare:

  4,4/5 (16 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Valea Ialomiței 4, București 061966, România

 • Orar:

  09 – 20

17.Nomasvello Drumul Taberei

Nomasvello Drumul Taberei
 • Evaluare:

  5,0/5 (27 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Brașov 25l, București 061444, România

 • Orar:

  09 – 21

18.EVA STYLE SALON Drumul Taberei

EVA STYLE SALON Drumul Taberei
 • Evaluare:

  3,3/5 (597 Review by google)

 • Adresă:

  Str. Brașov 25, București 061449, România

 • Orar:

  09 – 21

Sugestii de postare