Liste 17 saloane infrumusetare din Militari București

Cristian Georgescu

• Actualizat: 2024-06-17

O sinteză din cele mai bune liste despre saloane infrumusetare din Militari București, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum Magic Salon Militari, Apollo Beauty Salon - Militari Shopping City, Cristian & Michelle Still Salon, Militari, Salon El Studio Lujerului, Cofri Style. Hai să explorăm împreună!

1.Magic Salon Militari

Magic Salon Militari
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu 59, București 061082, România

 • Orar:

  09 – 21

La Magic Militari, frumusețea ta este pe mâini sigure. Andreea Pătrașcu, cu experiența ei în manichiură-pedichiură, îți va lăsa unghiile impecabile, iar Petruța, hairstylist talentată, îți va crea coafura mult visată. Personalul salonului este atent, grijuliu și dedicat să îți ofere o experiență unică. Vino și convinge-te singură de magia care domnește aici!

2.Apollo Beauty Salon - Militari Shopping City

Tratamente speciale pentru îngrijirea părului și a pielii, cu produse de calitate superioară

Apollo Beauty Salon - Militari Shopping City
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu 560A, București 061129, România

 • Orar:

  09 – 22

 • Avantaje:

  Personal amabil, servicii de calitate, atmosferă plăcută

 • Dezavantaje:

  Prețuri puțin cam mari, program de lucru nu foarte extins, lipsa parcării

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară, care satisfac nevoile clienților

 • Personal:

  Prietenos, Profesionist, Bine pregătit, Acomodant, Zâmbitor

 • Servicii:

  Tuns, Coafat, Vopsit, Tratamente faciale, Manichiură și pedichiură

Salonul Apollo Beauty din Militari Shopping City oferă servicii de înfrumuseţare de cea mai înaltă calitate. Vei fi întâmpinat de o echipă de profesionişti pasionaţi, care vor avea grijă ca experienţa ta să fie una de neuitat. Fie că îţi doreşti o tunsoare la modă sau un tratament facial revitalizant, la Apollo Beauty vei găsi tot ce ai nevoie pentru a te simţi şi arăta spectaculos.

Oana N. de la Cosmetică se numără printre cele mai apreciate cosmeticiene din salon. Cu o vastă experienţă şi un talent înnăscut, ea va crea pentru tine un look personalizat, care să te pună în valoare. Oana iubeşte ceea ce face, iar aceasta se vede în rezultatele uimitoare pe care le obţine. Programează-te astăzi la o sesiune de răsfăţ la Apollo Beauty Salon din Militari Shopping City şi descoperă magia transformării!

Citește mai mult: Liste 16 restaurante din Militari București

3.Cristian & Michelle Still Salon, Militari

Cristian & Michelle Still Salon, Militari
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu 65, București 061085, România

 • Orar:

  08:30 – 21

Salonul Cristian & Michelle Still, situat în inima Militari, este un templu al înfrumusețării care oferă o gamă completă de servicii pentru a vă răsfăța trupul și sufletul. De la coafuri elegante la manichiură și pedichiură impecabile, de la extensii de unghii la masaje relaxante, salonul nostru are totul pentru a vă face să străluciți.

Cu stiliști experimentați și tehnici de ultimă oră, salonul Cristian & Michelle Still vă garantează o experiență de coafură de neuitat. Avem o pasiune pentru perfecțiune și ne mândrim cu capacitatea noastră de a crea coafuri personalizate care să vă completeze stilul unic. Fie că doriți o tunsoare modernă, o culoare vibrantă sau extensii elegante, echipa noastră dedicată vă va ajuta să vă realizați viziunea.

4.Salon El Studio Lujerului

Salonul tău de încredere pentru un aspect impecabil!

Salon El Studio Lujerului
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu 55, București 061079, România

 • Orar:

  08 – 21

 • Avantaje:

  Personal amabil, servicii de calitate, atmosferă relaxantă

 • Dezavantaje:

  Prețuri ușor mai mari, program limitat, parcare dificilă

 • Calitate:

  Servicii de înaltă calitate, care asigură un rezultat excepțional

 • Personal:

  Amabil, profesionist, atent la nevoile clienților

 • Servicii:

  Tunsori, vopsit, coafat, tratamente, extensii

Salonul El Studio Lujerului vă invită să experimentați un răsfăț de neuitat! Situat în inima cartierului Lujerului, salonul nostru exclusivist oferă servicii de coafură, manichiură și pedichiură executate de artiști talentați și pasionați.

Experiența El Studio începe chiar de la intrare, unde veți fi întâmpinați cu căldură și profesionalism. Echipa noastră dedicată va asculta cu atenție dorințele dumneavoastră, oferindu-vă consultanță personalizată. Răsfățați-vă cu tratamente de calitate superioară, realizate cu produse de top și tehnici de ultimă generație. Transformarea dumneavoastră începe aici, la El Studio Lujerului!

Citește mai mult: Liste 11 cafenele din Militari București

5.Cofri Style

Cofri Style
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Apusului 59, București 077042, România

 • Orar:

  08 – 20:30

Cofri Style este salonul de încredere care te va face să te simți răsfățată și frumoasă. Echipa de profesioniști își dedică toată atenția și priceperea pentru a-ți oferi o experiență de coafură de neuitat. Atmosfera caldă și primitoare te va face să te simți ca acasă, iar rezultatele impecabile te vor convinge să revii mereu.

Indiferent dacă dorești o schimbare de look îndrăzneață sau doar o retușare subtilă, Cofri Style are soluția perfectă pentru tine. Stilistul tău personal îți va asculta cu atenție dorințele și va folosi talentul său artistic pentru a crea o coafură care să îți evidențieze frumusețea naturală. Corectitudinea, sinceritatea și curățenia sunt valorile care definesc acest salon. Alege Cofri Style și bucură-te de o experiență de coafură de excepție, care te va lăsa cu un zâmbet radiant pe buze.

6.Salon Luiz Concept Sector 6

Salon Luiz Concept Sector 6
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu 73, București 061089, România

 • Orar:

  09 – 21

Salonul Luiz Concept din Sectorul 6 îți oferă o manichiură fără cusur, cu rezistență îndelungată! Unghiile tale vor fi mai groase decât în cazul semipermanentei, dar la fel de elegante și rezistente.

7.Essenza Beauty Salon

Frumusețea ta, pasiunea noastră.

Essenza Beauty Salon
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu nr.14, București 061104, România

 • Avantaje:

  Salonul de înfrumusețare Essenza este situat într-o zonă centrală, oferă o gamă largă de servicii și are personal prietenos și calificat.

 • Dezavantaje:

  Prețurile sunt puțin cam mari, iar programul de lucru nu este foarte flexibil.

 • Calitate:

  Calitate superioara a serviciilor si produselor.

 • Personal:

  - Receptionera prietenoasa si amabila - Coafor profesionist si experimentat - Manichiurista atenta la detalii - Cosmeticiana cu experienta in domeniu - Masseur cu maini de aur

 • Servicii:

  - Tunsori si coafuri - Manichiura si pedichiura - Tratamente faciale si corporale - Masaje - Epilare

Salonul de coafură Essenza Beauty impresionează prin tarifele accesibile, comparativ cu alte saloane din zonă. Cu toate acestea, muzica este adesea prea tare, creând un disconfort pentru clienți. Locația zonei de așteptare ar putea fi îmbunătățită, deoarece este situată chiar în fața posturilor de lucru.

O experiență neplăcută a fost întâlnirea cu angajați neserioși. Deși am stabilit telefonic o programare pentru tuns, la sosire am constatat că salonul este ocupat. În ciuda promisiunii că voi fi așteptată, am fost ignorată. Recomand o abordare mai responsabilă și respectuoasă față de clienți.

8.Alexia Beauty Salon

Alexia Beauty Salon
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu nr 78-80, București 061111, România

 • Orar:

  09 – 21

Saloanul de înfrumusețare Alexia este o oază de relaxare și răsfăț, unde profesioniștii noștri experimentați vă vor ajuta să vă simțiți și să arătați fabulos. Experiența noastră de excepție și serviciile de înaltă calitate ne-au câștigat recunoașterea clienților mulțumiți, care revin constant la noi pentru a-și reînnoi frumusețea.

Fie că doriți o schimbare dramatică de look sau doar o reîmprospătare subtilă, echipa noastră de stiliști talentați vă va ghida prin fiecare pas al transformării dumneavoastră. De la balayage la coafuri elegante, vă vom ajuta să obțineți aspectul perfect care vă va face să străluciți. Prețurile noastre competitive și atenția deosebită la detalii fac din Salonul de înfrumusețare Alexia alegerea perfectă pentru toate nevoile dumneavoastră de înfrumusețare.

9.Salon Selena

Salon Selena
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu 182, București 061122, România

 • Orar:

  07:30 – 20:30

Salon Selena vă întâmpină sâmbăta cu un program flexibil, adaptat nevoilor voastre. Între orele 10:00-17:00, vă oferim servicii de calitate într-un mediu plăcut, iar pentru angajații noștri, programul se încheie la ora 15:00, oferindu-vă astfel mai mult timp liber pentru pasiunile voastre. Dacă sunteți interesați să vă alăturați echipei noastre, vă rugăm să ne trimiteți CV-ul la adresa de e-mail [email protected].

Pentru ca îngrijirea personală să fie completă, nu uitați de igiena casei voastre. SCM Igiena vă oferă produse profesionale de curățenie, care vă ajută să mențineți strălucirea și igiena în locuința voastră. De la soluții pentru spălatul vaselor până la detergenți pentru mașina de spălat, avem tot ce aveți nevoie pentru o casă curată și sănătoasă.

10.Salon Cleopatra

Salon Cleopatra
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu 140, București 077042, România

 • Orar:

  07 – 21

Salonul Cleopatra este destinația perfectă pentru o transformare completă a look-ului tău. Echipa noastră de stiliști profesioniști te va întâmpina cu căldură și îți vor oferi sfaturi personalizate pentru a găsi coafura perfectă care să se potrivească stilului tău unic. De asemenea, oferim o gamă largă de servicii de manichiură, pedichiură și epilare, realizate cu precizie și atenție la detalii.

Tratamentele noastre faciale sunt menite să revitalizeze și să întinerească tenul tău, folosind produse de înaltă calitate, concepute pentru a oferi rezultate vizibile. Atmosfera noastră relaxantă și primitoare te va face să uiți de grijile cotidiene și să te simți răsfățată. Nu rata ocazia de a te bucura de o experiență de înfrumusețare de neegalat la Salonul Cleopatra, unde ne dedicăm să îți oferim o imagine impecabilă și o stare de bine de invidiat.

11.Salon Înfrumusețare - Salon Boutique

Salon Înfrumusețare - Salon Boutique
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu 102-104, București 077042, România

 • Orar:

  10 – 21

12.Bella Chic Studio

Frumusețe și relaxare într-un singur loc

Bella Chic Studio
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Liniei Bloc 5B, București 061153, România

 • Orar:

  09 – 21

 • Avantaje:

  Locație centrală, atmosferă relaxantă, prețuri accesibile

 • Dezavantaje:

  Spațiu limitat, program de funcționare limitat, lipsa locurilor de parcare

 • Calitate:

  Servicii de calitate la prețuri rezonabile

 • Personal:

  Prietenos, calificat, amabil, profesionist, serviabil

 • Servicii:

  Coafură, manichiură, pedichiură, tratamente faciale, masaj

Vă invităm într-o oază de frumusețe și relaxare la Bella Chic Studio, unde maeștrii noștri experimentați își vor dedica talentul pentru a vă oferi o experiență de neuitat. Fie că doriți să vă răsfățați cu o manichiură impecabilă, cu oja semi care vă va face unghiile să strălucească, sau să vă bucurați de o tunsoare bărbătească precisă și elegantă, echipa noastră este pregătită să vă ofere servicii de înaltă calitate.

La Bella Chic Studio, punem accent pe detalii și satisfacția clienților noștri. Ne respectăm cu strictețe programările, pentru ca timpul dumneavoastră să fie prețuit, iar saloanele noastre sunt amenajate cu gust, pentru a crea o atmosferă primitoare și relaxantă. Permiteți-ne să vă răsfățăm și să vă oferim un look care vă va face să străluciți!

13.Yo Salon Salon Infrumusetare, Militari

Transformarea frumuseții tale într-o experiență de neuitat

Yo Salon Salon Infrumusetare, Militari
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu 102-104, București 077042, România

 • Orar:

  10 – 21

 • Avantaje:

  * Preturi accesibile * Personal amabil * Servicii de calitate

 • Dezavantaje:

  * Timp lung de așteptare * Locație greu accesibilă * Lipsa parcării

 • Calitate:

  Calitate superioară a serviciilor oferite

 • Personal:

  Amabil, Profesionist, Prietenos, Atent la detalii, Disponibil

 • Servicii:

  Tunsori, Vopsit, Coafor, Manichiură, Pedichiură

14.Bella Salon Virtutii

Bella Salon Virtutii
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bloc R12, Șoseaua Virtuții, București 060784, România

 • Orar:

  09 – 21

15.Salon Diyona

Salonul Diyona: Oază de frumusețe și răsfăț în inima Bucureștiului

Salon Diyona
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Uverturii 49, București 077042, România

 • Orar:

  10 – 21

 • Avantaje:

  Locație centrală, decor elegant, servicii profesionale

 • Dezavantaje:

  Prețuri ridicate, lipsa parcării, program limitat

 • Calitate:

  Calitate excelentă a serviciilor și materialelor

 • Personal:

  Personal amabil, calificat, experimentat, atent, dedicat

 • Servicii:

  Tunsori, vopsit, coafat, extensii, tratamente de păr

16.Salon Malibu

Salon Malibu
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu nr 74-76, București 061109, România

 • Orar:

  09:30 – 20

17.Salon Juliette Beauty & Style

Salon Juliette Beauty & Style
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Iuliu Maniu 7, București 061344, România

 • Orar:

  Închis

Sugestii de postare