Liste 33 saloane infrumusetare din Rahova București

Cristian Georgescu

• Actualizat: 2024-06-16

O sinteză din cele mai bune liste despre saloane infrumusetare din Rahova București, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum Magic Salon Rahova, Gloss Nail Salon, IULIA SALON S.R.L., DIKOS TOP HAIR, Salon Chic. Hai să explorăm împreună!

1.Magic Salon Rahova

Imaginea ta, pasiunea noastră!

Magic Salon Rahova
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bloc L25, Șoseaua Alexandriei 90, București 051538, România

 • Orar:

  09 – 21

 • Avantaje:

  Prețuri accesibile, personal calificat, atmosferă plăcută

 • Dezavantaje:

  Timp de așteptare lung, program încărcat, locație dificil de găsit

 • Calitate:

  Servicii de calitate la prețuri accesibile

 • Personal:

  Prietenos, Profesionist, Calificat, Amabil, Disponibil

 • Servicii:

  Tunsori, Vopsit, Coafat, Tratamente, Manichiură/pedichiură

Salonul Magic Rahova a reușit să mă dezamăgească profund de această dată. Am fost "onorată" cu prezența unei începătoare la care am avut neplăcerea de a face manichiura. Nu am nimic împotriva novicelor, însă nu cred că este corect să își impună ideile pe care le au proprii clientei. Așadar, mi-am ales o manichiură cu gel, iar rezultatul a fost dezastruos: cuticulele mi-au fost tăiate până la sânge, iar folosirea frezei de la o manichiuristă la alta, fără a o steriliza sau a o schimba, este de-a dreptul insalubră. Nu recomand și nici nu mă voi mai întoarce!

2.Gloss Nail Salon

Experiența ta de înfrumusețare perfectă, într-un loc elegant și confortabil

Gloss Nail Salon
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Mihail Sebastian 88, București 050784, România

 • Orar:

  10 – 22

 • Avantaje:

  Salonul oferă servicii de calitate, personalul este amabil, iar atmosfera este relaxantă și primitoare.

 • Dezavantaje:

  Salonul este adesea aglomerat, programările sunt greu de obținut, iar prețurile sunt puțin cam mari.

 • Calitate:

  Servicii de manichiură și pedichiură de înaltă calitate, folosind produse și tehnologii de ultimă generație

 • Personal:

  Prietenos și profesionist, Cu experiență și bine instruit, Atenți la detalii, Dispuse să ofere sfaturi și recomandări, Vorbitori de limbi multiple

 • Servicii:

  Manichiură și pedichiură, Tratament spa pentru mâini și picioare, Extensii de gene, Masaj, Epilare

Vizitează Gloss Nail Salon și experimentează manichiura vieții tale! Personalul prietenos și expert te va întâmpina cu răbdare și atenție, chiar dacă, precum mine, ești bărbat și te simți puțin intimidat. Atmosfera primitoare te va cuceri, iar rezultatul final îți va depăși așteptările.

Nu rata ocazia de a o cunoaște pe Geanina, o artistă a unghiilor. Inovatoare și plină de idei proaspete, îți va transforma unghiile în adevărate opere de artă. Atenția la detalii și pasiunea pentru manichiură se reflectă în fiecare model pictat manual. Alege oja semipermanentă cu pigment și lasă-te surprins de rezultatul final. Fii pregătit să primești complimente și să te bucuri de unghii superbe săptămâni întregi!

Citește mai mult: Liste 31 restaurante din Rahova București

3.IULIA SALON S.R.L.

IULIA SALON S.R.L.
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Cal. Rahovei, 303, Bucuresti-Sector 5, Bucuresti, 050901, București 052034, România

 • Orar:

  08:30 – 20

Salonul Iulia, o destinație de înfrumusețare dovedită, te întâmpină cu o atmosferă rafinată și un personal dedicat. De peste 20 de ani, dna Iulia și Bogdan au creat un spațiu în care stilul și creativitatea se împletesc perfect. Expertiza lor impecabilă și pasiunea pentru excelență transformă fiecare vizită într-o călătorie unică de rejuvenare.

Încredințându-te mâinilor talentate ale echipei Salonului Iulia, te vei bucura de rezultate uluitoare: părul tău va străluci de sănătate, iar coafura ta va întoarce toate privirile. Dă frâu liber imaginației și lasă-te pe mâinile acestor artiști ai frumuseții, care vor duce aspectul tău la un cu totul alt nivel. Salonul Iulia – arta transformării, creată pentru a-ți accentua frumusețea naturală și a te face să te simți cu adevărat specială!

4.DIKOS TOP HAIR

DIKOS TOP HAIR
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Cal. Ferentari, 11, Bucuresti-Sector 5, Bucuresti, 051853, București 052034, România

 • Orar:

  10 – 18

Extensiile de păr DIKOS TOP HAIR sunt o investiție dezamăgitoare. După doar câteva săptămâni, culoarea lor s-a schimbat neplăcut, necesitând o revopsire costisitoare. Acest lucru este inacceptabil pentru un produs care pretinde a fi de înaltă calitate, cu un preț de 1900 de lei.

Cu toate acestea, serviciul de vopsire oferit de DIKOS TOP HAIR nu a fost nici el satisfăcător. În ciuda solicitării explicite de a evita decolorarea, extensiile au fost totuși decolorate, ceea ce a dus la deteriorarea lor. Calitatea inferioară a acestor extensii și serviciile lipsite de profesionalism fac ca DIKOS TOP HAIR să fie o alegere pe care o recomand cu tărie să o evitați.

Citește mai mult: Liste 28 cafenele din Rahova București

5.Salon Chic

Salon Chic
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Sos. Alexandriei nr.84, bloc L23, Șoseaua Alexandriei, București 052034, România

 • Orar:

  07 – 21

Descoperă oaza de frumusețe ascunsă în inima orașului, unde Salon Chic te răsfață cu tratamente de lux pentru unghii. Bucură-te de o experiență personalizată, de la manichiură și pedichiură impecabile până la modele elaborate și culori vibrante. Lasă-ne să îți transformăm mâinile și picioarele în adevărate opere de artă.

Echipa noastră de profesioniști experimentați te va întâmpina cu căldură și atenție, oferind servicii de cea mai înaltă calitate. Relaxează-te și răsfață-te cu o gamă largă de tratamente, fiecare conceput pentru a-ți oferi experiența supremă de wellness. Salon Chic este destinația perfectă pentru o evadare răcoritoare și un răsfăț binemeritat.

6.Sty Style Concept

Sty Style Concept
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bloc S8, Strada Mihail Sebastian 24, București 050774, România

 • Orar:

  08 – 21

Citește mai mult: Liste 12 baruri din Rahova București

7.CĂTĂ&ALEX EXIM S.R.L.

CĂTĂ&ALEX EXIM S.R.L.
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Buzoieni, 1, Bucuresti-Sector 5, Bucuresti, 51195, București 052034, România

 • Orar:

  08 – 20

Frizeria Căță & Alex Exim S.R.L., o experiență dezastruoasă care v-ar putea lăsa cu cicatrici! Din cauza incompetenței unei coafeze, am fost nevoit să îndur două luni de coșmar, cu o tunsoare dezastruoasă, departe de ceea ce solicitasem. Acest salon ar trebui evitat cu orice preț: prosoapele rupte, pieptănul nesterilizat, folosit la toate cliente, și personalul lipsit de profesionalism creează un mediu nesigur și neigienic. Sugerez un control drastic din partea autorităților pentru a proteja clienții de astfel de experiențe traumatizante.

8.Ella & Mario Style

Gustul autentic al mâncărurilor tradiționale românești.

Ella & Mario Style
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bloc 37, Calea Rahovei 338, București 052034, România

 • Orar:

  08 – 20

 • Avantaje:

  Ambianță plăcută, mâncare bună, prețuri accesibile.

 • Dezavantaje:

  Spațiu uneori aglomerat, parcare limitată, meniu limitat.

 • Calitate:

  Mâncare gustoasă la prețuri rezonabile într-o atmosferă confortabilă.

 • Personal:

  Amabil, atent, profesionist, prietenos, eficient

 • Servicii:

  Servire la masă, room service, Wi-Fi, parcare, bar

La salonul Ella & Mario, tunsoarea ta devine o experiență de lux la un preț accesibil. Spre deosebire de masivele măcelării din apropiere, aici vei fi tratat cu respect și profesionalism. Interiorul impecabil, personalul zâmbitor și atent, îți vor oferi o atmosferă relaxantă și primitoare.

Maeștrii frizeri Ella & Mario sunt artiști consacrați, care vor ține cont de forma feței tale, de textura părului și de dorințele tale. Rezultatul? O tunsoare impecabilă, care te va face să te simți încrezătoare și radiantă. Prețurile decente și atmosfera plăcută fac din acest salon destinația perfectă pentru o transformare stilistică de excepție.

9.Little Bunny Salon

Punem pasiune în tot ceea ce facem, ca tu să te simți răsfățată și specială

Little Bunny Salon
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bloc 59, Calea Rahovei, București 050913, România

 • Orar:

  10 – 20

 • Avantaje:

  Localizare convenabilă, atmosferă prietenoasă, servicii de calitate

 • Dezavantaje:

  Prețuri puțin cam mari, program limitat, uneori aglomerat

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară oferite de profesioniști

 • Personal:

  - Echipa de hairstyliști cu experiență - Tehnicieni de unghii pricepuți - Esteticieni calificați - Masiști terapeuți - Personal amabil și atent

 • Servicii:

  - Tunsori și coafuri - Vopsit și decolorat păr - Manichiură și pedichiură - Tratamente faciale și corporale - Masaje de relaxare și terapeutice

Saloanul Little Bunny continuă să ofere o experiență de excepție pentru micii tăi, dovedindu-se și de această dată un loc de încredere pentru un tuns ca la carte. Chiar și frățiorul de 1 an a avut parte de o tunsoare perfect executată, lăsându-ne încântați!

Recomandăm cu căldură acest salon pentru copiii mereu în mișcare. Îngrijitoarea Miruna, cu răbdarea și profesionalismul său, știe exact cum să abordeze micuții, oferindu-le o tunsoare rapidă și eficientă. Spațiul primitor, cu decorațiuni vesele și loc de joacă, creează o atmosferă relaxantă, făcând din vizita la salon o adevărată plăcere.

10.Salon Eliza

Salon Eliza
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Alexandriei 22, București 052034, România

 • Orar:

  08 – 20

Saloanul Eliza, o oază de răsfăț și frumusețe, te întâmpină cu un personal dedicat, expert în arta tunsului și coafurii. De peste 12 ani, Dana, o maestră în domeniu, își pune amprenta creativă pe fiecare tunsoare, oferind clienților un look personalizat, adaptat perfect formei feței și stilului vestimentar. Atmosfera primitoare și serviciile de înaltă calitate fac din Salonul Eliza locul ideal pentru o transformare completă.

La Salonul Eliza, profesionalismul și pasiunea se îmbină armonios pentru a crea o experiență de neuitat. Fiecare client este tratat cu respect și atenție, iar rezultatele sunt întotdeauna impresionante. Indiferent dacă dorești o tunsoare clasică sau o schimbare radicală de look, echipa Salonului Eliza este pregătită să îți îndeplinească orice dorință, oferind servicii excepționale și rezultate care vor întoarce toate privirile.

11.Salon Genifer

Salon Genifer
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Petre Ispirescu 90, București 052034, România

 • Orar:

  08 – 21

Salonul Genifer vă oferă o adevărată oază de relaxare și frumusețe, unde fiecare client se simte special. Echipa noastră experimentată, condusă de talentata doamnă Flori, vă așteaptă cu drag pentru a vă răsfăța cu servicii de top.

La Salonul Genifer, profesionalismul și pasiunea se împletesc armonios, oferindu-vă rezultate excepționale. Fiecare tunsoare, vopsire sau coafură este creată cu minuțiozitate, cu atenție la detalii și cu dorința de a vă pune în valoare frumusețea naturală. Doamna Flori și echipa ei își dedică timpul și talentul pentru a vă oferi o experiență de neuitat, la prețuri avantajoase.

12.Very Ynn Salon

Very Ynn Salon
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bloc P71A, Strada Petre Ispirescu 40, București 051028, România

 • Orar:

  08:30 – 20

Intră în universul rafinat al Salonului Elena și Mari, unde te întâmpină cu căldură și profesionalism două artiste desăvârșite. Descoperă atmosfera cozy, ca la o întâlnire cu cele mai bune prietene, care te va cufunda într-o stare de relaxare și armonie.

Sub mâinile lor magice, părul tău va prinde viață, iar coafura se va transforma într-o operă de artă. Cu fiecare atingere delicată, chipul tău va străluci de prospețime, iar unghiile vor deveni bijuterii prețioase. La Salonul Elena și Mari, frumusețea ta este prioritatea, iar fiecare vizită este o experiență unică și revigorantă. Răsfăță-te și redefinește-ți stilul în această oază de eleganță și profesionalism.

13.Salon Prestige Rahova

Frumusețea ta, pasiunea noastră!

Salon Prestige Rahova
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bloc M39, Strada Buzoieni 12, București 052034, România

 • Orar:

  09 – 20

 • Avantaje:

  Salon cu o amplasare convenabilă, servicii de calitate și personal amabil.

 • Dezavantaje:

  Prețuri ridicate, program limitat și dificultăți de parcare în zonă.

 • Calitate:

  Servicii de top, oferite într-un mediu elegant și profesionist.

 • Personal:

  Personal calificat, Comunicativ și prietenos, Atenți la detalii, Profesional și eficient, Experimentați în domeniul frizeriei și cosmeticii

 • Servicii:

  Tunsori și coafuri, Tratamente de înfrumusețare, Machiaj, Manichiură și pedichiură, Servicii de spa

14.Unghii de Cristal

Frumusețea ta este prioritatea noastră!

Unghii de Cristal
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea Rahovei 307, București 050902, România

 • Orar:

  09 – 21

 • Avantaje:

  Unghii de Cristal este un salon de înfrumusețare modern, cu personal calificat și servicii de înaltă calitate, situat într-o zonă convenabilă.

 • Dezavantaje:

  Salonul poate fi aglomerat în anumite perioade, iar programările pot fi greu de obținut în timpul sezonului de vârf.

 • Calitate:

  Servicii de înaltă calitate, cu produse și echipamente de ultimă generație.

 • Personal:

  - Personal prietenos și profesionist - Tehnicieni calificați cu experiență - Consilieri în imagine - Manichiuriste specializate - Masaj terapeuți

 • Servicii:

  - Manichiură și pedichiură - Extensii de gene - Tratamente faciale - Masaj - Epilare

15.Salon Beauty Carita

Salon Beauty Carita
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Mihail Sebastian 19, București 051734, România

 • Orar:

  08 – 21

16.Alizone Beauty Spa

Alizone Beauty Spa
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Ileana Cosânzeana, 23, Bucuresti-Sector 5, Bucuresti, 51786, București 052034, România

 • Orar:

  09 – 21

17.Saloanele Estetique

Saloanele Estetique
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea Ferentari nr.14, București 051861, România

 • Orar:

  09 – 20:30

18.YRY Beauty Center

YRY Beauty Center
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Sălaj 2, sector5 051901, România

 • Orar:

  09 – 20

19.Salon Ambient

Salon Ambient
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bloc 10A, Calea Rahovei nr 390, București 052034, România

 • Orar:

  07 – 21

20.Elida Perfect Style

Elida Perfect Style
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Mărgeanului 25, București 050189, România

 • Orar:

  09 – 20

21.Amettist Salon

Amettist Salon
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea Rahovei 356, București 052034, România

22.SALON CRIS by Cristina Sarman

SALON CRIS by Cristina Sarman
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bloc 30, Calea Rahovei 319, București 052034, România

 • Orar:

  08 – 20

23.Nailed It

Nailed It
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Frații Buzești 45, București 052034, România

 • Orar:

  12:10 – 21

24.KRYSTAL STYLE S.R.L.

KRYSTAL STYLE S.R.L.
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Cal. Rahovei, 295, Bucuresti-Sector 5, Bucuresti, 050898, București 052034, România

25.Cosmetica Mihaela

Cosmetica Mihaela
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Alexandriei 78, București 052034, România

 • Orar:

  13 – 21

26.Concept Beauty Distribution

Concept Beauty Distribution
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea Rahovei 266-268, București 050912, România

 • Orar:

  08 – 18

27.Youth 8 Beauty

Youth 8 Beauty
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Sălaj 136, București 052034, România

 • Orar:

  09 – 20

28.Salon Why Not - Rahova

Salonul tău de înfrumusețare din inima Bucureștiului

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Petre Ispirescu 1, București 052034, România

 • Orar:

  08:30 – 20:30

 • Avantaje:

  Este situat central, oferă o gamă variată de servicii și prețurile sunt accesibile.

 • Dezavantaje:

  Localul este mic și aglomerat, programările nu sunt respectate întotdeauna și există riscul de a nu găsi loc de parcare.

 • Calitate:

  Servicii de calitate la prețuri accesibile.

 • Personal:

  Prietenos, Servabil, Profesionist, Amabil, Competent

 • Servicii:

  Tuns, Vopsit, Coafat, Tratamente pentru par, Manichiură/pedichiură

29.Tarra Style Salon Infrumusetare,Cosmetica Sebastian, Rahova. Salon Unghii False,Frizerie Rahova

Frumoasețea ta, pasiunea noastră!

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Novaci 1, București 061344, România

 • Orar:

  08 – 21

 • Avantaje:

  Personal calificat, produse de calitate, atmosferă plăcută

 • Dezavantaje:

  Prețuri ușor ridicate, program încărcat, locație aglomerată

 • Calitate:

  Servicii de înfrumusețare de calitate superioară

 • Personal:

  - Cosmetician cu experiență - Frizer iscusit - Manichiuristă pricepute - Recepționeră amabilă - Consilier de imagine

 • Servicii:

  - Tunsori și coafuri - Vopsit și decolorat - Tratamente faciale - Manichiură și pedichiură - Epilare

30.Salon Kintalys Frizerie Coafor Rahova

Acasă la frumusețea ta!

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Șoseaua Alexandriei 72, București 051536, România

 • Orar:

  08 – 13:30

 • Avantaje:

  Locație convenabilă, atmosferă plăcută, personal calificat

 • Dezavantaje:

  Prețuri puțin mai mari, program încărcat, uneori aglomerat

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară, rezultate impecabile

 • Personal:

  Prietenos, experimentat, atent la detalii, profesionist, calificat

 • Servicii:

  Tuns, coafat, vopsit, tratamente capilare, manichiură, pedichiură

31.Eyreen Beauty Salon

Eyreen Beauty Salon
 • Evaluare:
 • Adresă:

  București, România

 • Orar:

  10 – 19

32.Kasandra Beauty Concept

Kasandra Beauty Concept
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea Rahovei 352, București 052034, România

 • Orar:

  10 – 20

33.SEBIN LINE

SEBIN LINE
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Sos. Alexandriei, 24, Bucuresti-Sector 5, Bucuresti, București, România

Sugestii de postare