Liste 33 servicii de reparații auto din Timișoara

Gabriel Luca

• Actualizat: 2024-06-15

O sinteză din cele mai bune liste despre servicii de reparații auto din Timișoara, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum ServiceTim, Service Auto Mox, Auto Service Victor, CAR DOCTORS BEST SERVICE, TAMauto Vulcanizare & Service Auto, Padurea Verde. Hai să explorăm împreună!

1.ServiceTim

Oaza ta de lux în inima orașului Timișoara.

ServiceTim
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Ștefan cel Mare 58, Timișoara 300109, România

 • Orar:

  09 – 18

 • Avantaje:

  Situat în centrul orașului, aproape de principalele atracții, camere moderne și confortabile, personal amabil și serviabil.

 • Dezavantaje:

  Prețuri ridicate, parcare limitată, mic dejun modest.

 • Calitate:

  Cazare de calitate superioară în inima Timișoarei.

 • Personal:

  - Recepționeri prietenoși și eficienți - Personal de curățenie discret și eficient - Personal de întreținere prompt și amabil - Personalul restaurantului atent și servicial - Manager dedicat satisfacției clienților

 • Servicii:

  - Room service 24/7 - Serviciu de spălătorie și călcătorie - Centru de afaceri cu acces la internet și imprimante - Sală de fitness complet echipată - Parcare cu valet

Serviciile oferite de ServiceTim depășesc cu mult așteptările, oferind un nivel de profesionalism și expertiză inegalabil. Echipa lor experimentată abordează fiecare problemă cu o meticulozitate remarcabilă, efectuând teste amănunțite pe laptop și furnizând un diagnostic precis. Întotdeauna preocupați de satisfacerea clientului, aceștia comunică transparent pe tot parcursul procesului, asigurându-se că sunteți informat și încrezător în rezultatele obținute.

La ServiceTim, angajamentul față de excelență se reflectă în rezultatele excepționale. Indiferent de complexitatea problemei, echipa lor pricepută se străduiește să găsească soluții eficiente și durabile. Fie că este vorba de o simplă întreținere sau de o reparație complexă, ServiceTim oferă un nivel de calitate de neegalat, asigurând că vehiculul dumneavoastră funcționează la parametri optimi. Cu angajați pasionați, atenți la detalii și dedicați depășirii așteptărilor, ServiceTim este alegerea ideală pentru toate nevoile dumneavoastră auto.

2.Service Auto Mox

Service auto de încredere, pentru o mașină sigură și fiabilă!

Service Auto Mox
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea Șagului 138E, Timișoara 300723, România

 • Orar:

  09 – 18

 • Avantaje:

  - Timp de așteptare redus; - Prețuri accesibile; - Personal amabil și competent.

 • Dezavantaje:

  - Locație aglomerată, greu accesibilă; - Lipsa locurilor de parcare; - Program de lucru limitat.

 • Calitate:

  Servicii auto de calitate la prețuri avantajoase.

 • Personal:

  - Mecanici auto calificați; - Electricieni auto experimentați; - Tinichigii auto pricepuți; - Consultanți servicii auto amabili și răbdători; - Recepționeră serviabilă și eficientă.

 • Servicii:

  - Reparații mecanice; - Reparații electrice; - Tinichigerie auto; - Vulcanizare; - ITP.

Serviciul Auto Mox excelează în profesionalism și eficiență, oferind clienților cele mai bune servicii auto. Experții lor certificați se ocupă cu atenție de fiecare detaliu, asigurând calitatea excepțională a lucrărilor. Fie că aveți nevoie de un schimb de ulei de rutină sau de reparații complexe, Serviciul Auto Mox este soluția ideală.

Cu accent pe transparență și satisfacția clienților, experții de la Serviciul Auto Mox oferă consultanțe clare și explicite, ținându-vă la curent cu fiecare etapă a procesului de reparare. De la diagnosticare până la finalizare, puteți fi siguri că vehiculul dumneavoastră este în mâini capabile. În plus, personalul prietenos este întotdeauna disponibil pentru a răspunde la orice întrebare sau îngrijorare pe care o puteți avea, oferind o experiență de neegalat.

Citește mai mult: Liste 25 restaurante din Timișoara

3.Auto Service Victor

Auto Service Victor
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Dinu Lipatti 6, Timișoara 300391, România

 • Orar:

  08 – 16:30

Atelierul Auto Service Victor îi întâmpină pe clienți cu servicii auto de înaltă calitate, efectuate de profesioniști cu experiență și pasiune pentru meseria lor. Nea Victor, proprietarul atelierului, este renumit pentru amabilitatea și promptitudinea sa, asigurându-se că fiecare client pleacă mulțumit de serviciile primite.

De la reparații minore de rutină până la intervenții complexe, echipa Auto Service Victor se ocupă de orice problemă auto cu maximă atenție și grijă. Folosind echipamente de ultimă generație și piese de schimb originale, atelierul garantează că mașina dumneavoastră va fi reparată la cele mai înalte standarde. Expertiza echipei, combinată cu pasiunea pentru domeniul auto, se reflectă în rezultatele impecabile obținute la fiecare intervenție.

4.CAR DOCTORS BEST SERVICE

Ingrijirea masinii tale, pasiunea noastra!

CAR DOCTORS BEST SERVICE
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Lacului 1, Timișoara 300473, România

 • Orar:

  09 – 18

 • Avantaje:

  Personal amabil, servicii de calitate, preturi accesibile

 • Dezavantaje:

  Timp lung de asteptare, program incarcat, dificultate in a programa o intalnire

 • Calitate:

  Servicii auto de inalta calitate, efectuate cu profesionalism si atentie la detalii

 • Personal:

  - Manager - Mecanic - Electrician - Tinichigiu - Vopsitor

 • Servicii:

  - Intretinere si reparatii auto - Diagnoza computerizata - Vulcanizare - Tinichigerie - Vopsitorie

Suntem un service auto cu experiență vastă și mecanicii noștri sunt adevărați profesioniști. Indiferent de problema pe care o are mașina ta, ei o vor rezolva rapid și eficient. Folosim doar piese de schimb de calitate și oferim garanție pentru toate lucrările efectuate. În plus, avem prețuri competitive și oferim reduceri speciale pentru clienții fideli. Nu mai sta pe gânduri și vino la CAR DOCTORS BEST SERVICE! Îți garantăm că vei fi mulțumit de serviciile noastre!

Citește mai mult: Liste 29 cafenele din Timișoara

5.TAMauto Vulcanizare & Service Auto, Padurea Verde

TAMauto Vulcanizare & Service Auto, Padurea Verde
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Gheorghe Adam 12, Timișoara 300310, România

 • Orar:

  08 – 20

TAMauto Vulcanizare & Service Auto din Pădurea Verde este locul perfect pentru toate nevoile dumneavoastră auto! Cu un program extins până la ora 18:00 și trei rampe auto dedicate pentru schimbarea anvelopelor, veți beneficia de servicii rapide și eficiente.

Așteptați într-un interior confortabil, cu un bar și mese individuale sau duo. Plătiți cu ușurință cu cardul și bucurați-vă de amabilitatea și profesionalismul personalului. Un plus? Unul dintre angajați a observat imediat că roțile mașinii mele erau montate greșit, dovedind atenția deosebită acordată clienților.

6.Promotor Service Prahova

Promotor Service Prahova - Îngrijire de excepție, pentru o viață mai bună

Promotor Service Prahova
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Prahova 1A, Timișoara 300425, România

 • Orar:

  08:30 – 17

 • Avantaje:

  - Personal amabil și profesionist - Servicii de calitate - Locație accesibilă

 • Dezavantaje:

  - Prețuri ușor ridicate - Timpi de așteptare lungi - Lipsa locurilor de parcare

 • Calitate:

  Servicii de calitate superioară, oferite cu profesionalism

 • Personal:

  - Recepționeri - Asistenți medicali - Medici - Infirmieri - Personal auxiliar

 • Servicii:

  - Consultații medicale - Analize medicale - Imagistică medicală - Intervenții chirurgicale - Spitalizare

Când vine vorba de servicii auto profesionale și de încredere, Promotor Service Prahova este alegerea perfectă. Echipa lor de profesioniști, cu Marius Nicola în frunte, pune clientul pe primul plan, oferind servicii ireproșabile de fiecare dată. Fie că ai nevoie de o simplă revizie sau de o reparație complexă, Promotor Service Prahova are soluția potrivită.

Recent, am efectuat o revizie completă la mașina mea de 10 ani și 230.000 km, inclusiv schimbul distribuției, discurilor, plăcuțelor de frână și a uleiului de transmisie și cutie de viteze. În plus, echipa a diagnosticat și reparat un zgomot la motor, iar acum mașina merge ca nouă. Serviciul a fost rapid, prompt și cu rezultate excelente. Cu Promotor Service Prahova, poți fi sigur că mașina ta este pe mâini bune!

Citește mai mult: Liste 25 baruri din Timișoara

7.Auto Check Center - Demetra

Îngrijirea mașinii tale, grija noastră!

Auto Check Center - Demetra
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Aristide Demetriade 28, Timișoara 300261, România

 • Orar:

  08:30 – 17:30

 • Avantaje:

  Personal calificat, servicii de calitate, prețuri competitive

 • Dezavantaje:

  Timp mare de așteptare, spațiu îngust, program de lucru limitat

 • Calitate:

  Servicii auto de calitate la prețuri accesibile

 • Personal:

  Prietenos, Profesionist, Amabil, Răbdător, Competent

 • Servicii:

  Revizie tehnică periodică, Reparatii mecanice, Vulcanizare, Diagnoză computerizată, Întreținere auto

Pentru că suntem experți în servicii auto complete, suntem mereu disponibili să oferim informații detaliate și consultanță specializată prin intermediul aplicației WhatsApp. Acordăm o atenție deosebită mesajelor voastre, oferindu-vă soluții optime pentru orice problemă auto.

Experiența acumulată în domeniu ne permite să identificăm rapid nevoile mașinii tale și să îți oferim servicii de calitate superioară. Astfel, suntem opțiunea ideală pentru orice tip de reparație sau întreținere, asigurând un rezultat impecabil în cel mai scurt timp posibil. Fă-ne o vizită astăzi și descoperă beneficiile unei colaborări cu profesioniștii Centrului Auto Check - Demetra!

8.CHR SRL-D

CHR SRL-D
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Constantin Brâncoveanu 106, Timișoara 300502, România

 • Orar:

  09 – 18

Am avut parte de o experiență neplăcută la CHR SRL-D ieri, când am găsit garajul închis și nimeni nu răspundea la telefon. Am verificat și online, unde era menționat că ar fi deschis, așa că am făcut drumul degeaba. Ar fi util dacă s-ar anunța din timp când se află în concediu sau dacă există modificări în program, pentru a evita astfel de situații frustrante.

9.BZL Autoservice

BZL Autoservice
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Răscoala din 1907 15, Timișoara, România

 • Orar:

  09 – 17

Service auto de top pentru BMW-ul tău, cu personal calificat și pasionat de automobile. La BZL Autoservice, vei găsi soluții profesionale pentru toate problemele tehnice ale mașinii tale. Indiferent dacă ai nevoie de o simplă înlocuire a bateriei sau de o reparație complexă, echipa BZL este pregătită să îți ofere servicii de calitate superioară.

Te întâmpină un mediu curat și ordonat, unde poți asista la procesul de reparație al mașinii tale. Patronul service-ului, un expert în automobile BMW, supraveghează personal fiecare intervenție, asigurându-se că totul este executat la cele mai înalte standarde. Amabilitatea și profesionalismul echipei BZL te vor face să te simți încrezător și liniștit, știind că mașina ta este pe mâini bune.

10.Auto Ioja

Auto Ioja
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Bujorilor 175, Timișoara 300013, România

 • Orar:

  09 – 18

Auto Ioja Excelent. Aveți probleme cu mașina? Echipa noastră de experți are soluția! Ne mândrim cu servicii rapide, eficiente și de înaltă calitate, care vă vor readuce mașina la starea perfectă de funcționare. Indiferent de problema cu care vă confruntați, specialiștii noștri calificați o vor identifica și remedia rapid, astfel încât să vă puteți bucura din nou de o călătorie fără griji.

Echipa noastră este formată din profesioniști dedicați, respectuoși și amabili, care sunt întotdeauna gata să vă ajute. Cu o vastă experiență și cunoștințe profunde, tehnicienii noștri sunt capabili să rezolve chiar și cele mai complexe probleme auto. Nu lăsați defecțiunile mașinii să vă strice ziua! Contactați Auto Ioja Excelent astăzi și experimentați diferența serviciilor noastre excepționale.

11.crvrrservice

crvrrservice
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Alma Cornea Ionescu, Timișoara 300523, România

 • Orar:

  09 – 18

12.As Full Service SRL

As Full Service SRL
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Gheorghe Pop de Băsești 2, Timișoara 300166, România

 • Orar:

  09 – 18

13.AutoGo

AutoGo
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Locotenent Ovidiu Balea 61, Timișoara 300620, România

 • Orar:

  09 – 13

Cu AutoGo, experiența ta de service auto va fi una fără griji! Echipa noastră experimentată de profesioniști va avea grijă de mașina ta ca de propria lor, asigurându-se că primești cel mai bun service posibil.

De la momentul în care intri în service-ul nostru până la livrarea mașinii tale reparate, te vom ține la curent cu fiecare pas al procesului. Nu există surprize neplăcute, doar comunicare transparentă și rezultate excelente. Alege AutoGo și bucură-te de liniște sufletească, știind că mașina ta este pe mâini bune!

14.SC Auto Zoli SRL

SC Auto Zoli SRL
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Podgoriei 9, Timișoara 300523, România

 • Orar:

  09 – 18

15.DEYS SRL

DEYS SRL
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevardul Liviu Rebreanu 107, Timișoara 300755, România

 • Orar:

  09 – 18

16.Unik AutoService

Unik AutoService
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Ovidiu Cotruș, Timișoara 307221, România

 • Orar:

  09 – 17:30

17.Autonaska

Autonaska
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Matei Millo 2, Timișoara 300696, România

 • Orar:

  10 – 18

18.Auto G.P. Pro-Service

Auto G.P. Pro-Service
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea Șagului 151A, Timișoara 300516, România

 • Orar:

  08 – 16:30

19.Auto Gyulya - service auto si statie ITP

Auto Gyulya - service auto si statie ITP
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Calea Chișodei, Timișoara, România

20.Gusti Service

Gusti Service
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Timișoara, România

 • Orar:

  08 – 17

21.Auto-Mobil Service

Auto-Mobil Service
 • Evaluare:
 • Adresă:

  str. Lt, Str. Locotenent Ovidiu Balea 147, Timișoara 300620, România

 • Orar:

  08 – 17

22.BELAVI

BELAVI
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Lunei 3, Timișoara 300108, România

 • Orar:

  08 – 16:30

23.Auto Precision - Service Auto Timișoara

Auto Precision - Service Auto Timișoara
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Str. Cerna 19, Timișoara 300092, România

 • Orar:

  09 – 18

24.Service Auto

Service Auto
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Bulevard, Strada Simion Bărnuțiu 16, Timișoara 300303, România

25.Service Auto Taifun Non Stop Timisoara

Service Auto Taifun Non Stop Timisoara
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Divizia 9 Cavalerie 60, Timișoara 300254, România

 • Orar:

  Deschis 24 de ore

26.ITP Timisoara Service Rafael

ITP-ul tau, grija noastra!

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Ion Ionescu de la Brad 29, Timișoara 300245, România

 • Orar:

  09 – 18

 • Avantaje:

  Personal amabil, servicii rapide, preturi accesibile

 • Dezavantaje:

  Timp mare de asteptare, program de lucru limitat, dotari invechite

 • Calitate:

  Servicii auto de calitate medie

 • Personal:

  Amabil, Disponibil, Profesionist, Experimentat, Servicial

 • Servicii:

  ITP, Reparatii mecanice, Vulcanizare, Diagnoza computerizata, Intretinere auto

27.Service auto

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Gheorghe Asachi 6, Timișoara 300571, România

 • Orar:

  09 – 19

28.BTP Service

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Gelu 4, Timișoara 300168, România

 • Orar:

  09 – 18

29.Service Auto Rapid - Athena Group

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Ardealului 55A, Timișoara 300529, România

30.Reparatii convertizoare Timisoara

Reparatii convertizoare Timisoara
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Samuil Șagovici nr.2, Timișoara, România

31.Sc Maxi Auto Service Lm SRL

 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Miresei, Timișoara 300254, România

 • Orar:

  09 – 18

32.AutoXpert

AutoXpert - Soluția completă pentru mașina ta!

AutoXpert
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Paul Constantinescu 12, Timișoara, România

 • Orar:

  08 – 17

 • Avantaje:

  Servicii de calitate, personal amabil și servicii diverse.

 • Dezavantaje:

  Prețuri puțin mai mari, program încărcat, uneori timp de așteptare.

 • Calitate:

  Servicii auto de calitate superioară, efectuate cu profesionalism.

 • Personal:

  - Recepționeri amabili și eficienți - Mecanici cu experiență și competenți - Consilieri de service răbdători și atenți

 • Servicii:

  - Revizii periodice - Schimb de ulei și filtre - Reparații mecanice - Diagnosticare computerizată - Întreținere și reparații sisteme de climatizare

33.SERVICE AUTO SI COSMETIZARE JRUKA

SERVICE AUTO SI COSMETIZARE JRUKA
 • Evaluare:
 • Adresă:

  Strada Bogdan Petriceicu Hasdeu NR1, Timișoara 300016, România

 • Orar:

  09 – 17

Sugestii de postare