Liste 35 saloane infrumusetare din Iași

Ana Maria Ionescu

• Actualizat: 2024-06-11

O sinteză din cele mai bune liste despre saloane infrumusetare din Iași, compilate și cercetate cu atenție pe site-uri web și bloguri de încredere. Include opțiuni deosebite precum Salon Sei Bella Iasi, Salon Ellisium Iasi, Stefan Art, Royal Beauty Center, Weekend Salon. Hai să explorăm împreună!

1.Salon Sei Bella Iasi

Salon Sei Bella Iasi
 • Evaluare:

  4,5/5 (574 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Tudor Vladimirescu Nr.46, Iași 700311, România

 • Orar:

  09 – 20

Salonul Sei Bella Iași te întâmpină cu un ambient modern și primitor, unde profesioniștii își dedică arta pentru a-ți oferi un look impecabil. Renovarea recentă a adus un plus de eleganță și confort, iar atmosfera relaxantă te va face să te simți răsfățată de la primul pas în salon.

De la tunsori precise la coafuri elaborate, echipa Sei Bella Iași este pregătită să-ți ofere o experiență unică. Florin, stilistul experimentat, își pune toată măiestria la dispoziție pentru a-ți transforma părul într-o operă de artă. Atenția la detalii, pasiunea pentru frumos și dorința de a te face să strălucești se vor reflecta în fiecare rezultat. Nu ezita să te programezi astăzi și să-ți oferi un răsfăț la salonul Sei Bella Iași, unde frumusețea prinde viață.

2.Salon Ellisium Iasi

Salon Ellisium Iasi
 • Evaluare:

  4,7/5 (617 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Nicolina 15, Iași 700259, România

 • Orar:

  08 – 20

Regret să anunț că experiența mea la Salon Ellisium Iași a fost una profund dezamăgitoare. Coafura executată nu a respectat deloc solicitarea mea, lăsându-mă cu un sentiment de frustrare și pierdere financiară. Aveam o impresie pozitivă inițial, dar această întâmplare mi-a lăsat un gust amar, făcându-mă să îmi regret decizia de a-i acorda încrederea mea.

Recomand cu căldură acest salon pentru serviciile de masaj excepționale oferite de domnișoara terapeut. Prețurile accesibile și rezultatele inegalabile ale masajului oferit astăzi m-au făcut să mă simt ca un copil din nou, cu mușchii relaxați și detensionați. De asemenea, personalul este deosebit de amabil, iar comunicarea prin telefon, e-mail sau mesaje s-a dovedit a fi rapidă și eficientă.

Citește mai mult: Liste 18 restaurante din Iași

3.Stefan Art

Savurează delicii culinare într-un ambient elegant!

Stefan Art
 • Evaluare:

  4,7/5 (230 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Alexandru cel Bun 25, Iași 700630, România

 • Orar:

  08 – 20

 • Avantaje:

  Restaurantul Stefan Art din Iași oferă un meniu variat, preparate delicioase și o atmosferă plăcută.

 • Dezavantaje:

  Restaurantul Stefan Art din Iași are prețuri ridicate, timpul de așteptare este lung și parcarea este limitată.

 • Calitate:

  Calitate superioară a preparatelor culinare.

 • Personal:

  * Amabil * Profesionist * Atențios * Eficient * Servabil

 • Servicii:

  * Servire la masă * Bar * Terasă * Parcare * Wi-Fi

Coafura impecabilă și tunsoarea perfectă sunt esențiale pentru o imagine de ansamblu armonioasă. La salonul de înfrumusețare Stefan Art, fiecare client beneficiază de servicii personalizate, adaptate nevoilor și dorințelor sale. Echipa de profesioniști își dedică timpul și atenția pentru a crea frizuri moderne și elegante, care să complimenteze trăsăturile feței și să scoată în evidență personalitatea fiecăruia.

Fie că optezi pentru o tunsoare clasică, un bob îndrăzneț sau un pixie plin de farmec, la Stefan Art vei găsi stilul care ți se potrivește. În plus, salonul oferă o gamă variată de tratamente de îngrijire a părului, menite să îi redea strălucirea și vitalitatea. Lasă-te pe mâna experților de la Stefan Art și descoperă frumusețea unui păr sănătos și îngrijit, care te va face să te simți încrezătoare și radiantă.

4.Royal Beauty Center

Royal Beauty Center
 • Evaluare:

  4,6/5 (177 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Moldovei 26-28, Iași 700046, România

 • Orar:

  09 – 19

Centrul de frumusețe Regal vă oferă o experiență plăcută, cu un personal amabil și servicii de calitate. Locația ar putea fi îmbunătățită din punct de vedere estetic, dar profesionalismul și atenția la detalii ale angajaților compensează acest aspect.

Manichiura semipermanentă realizată la Regal Beauty Center este o alegere excelentă pentru doamnele care își doresc unghii impecabile. Ojele utilizate sunt de înaltă calitate, oferind o rezistență îndelungată de până la 14 zile. Manichiuristele sunt experimentate și se concentrează pe satisfacerea nevoilor fiecărei cliente, realizând modele și decorațiuni personalizate.

Citește mai mult: Liste 18 cafenele din Iași

5.Weekend Salon

Weekend Salon
 • Evaluare:

  4,7/5 (148 Review by google)

 • Adresă:

  complex Newton, Str. Vasile Lupu. 78A bl N 1, parter, 700350, România

 • Orar:

  10 – 20

Ai grijă cu adevărat de imaginea ta și cauți întotdeauna cele mai bune soluții pentru îngrijirea ta personală? Salonul Weekend este locul perfect pentru tine!

Weekend Salon este locul care răspunde tuturor nevoilor de îngrijire personală, de la manichiură și pedichiură de calitate la coafuri impecabile. Cu un personal calificat și atent la detalii, Salonul Weekend garantează o experiență excepțională, lăsând o impresie de durată. Te vei bucura de un serviciu impecabil, iar rezultatele vor fi pe măsura așteptărilor tale!

6.Concept TREI

O oază de liniște și confort în inima orașului Iași

Concept TREI
 • Evaluare:

  4,9/5 (206 Review by google)

 • Adresă:

  Exclusive Residence, Bl. A12, Șoseaua Ștefan cel Mare și Sfânt 4, Iași 700451, România

 • Orar:

  09 – 20

 • Avantaje:

  Locație centrală, apartamente complet mobilate, finisaje de lux

 • Dezavantaje:

  Prețuri ridicate, lipsa locurilor de parcare, zgomotul de la trafic

 • Calitate:

  Apartamente de calitate superioară, cu materiale și finisaje de lux

 • Personal:

  Personal amabil și profesionist, disponibil 24/7

 • Servicii:

  Servicii de curățenie, spălătorie, room service, pază 24/7

Concept TREI, un salon de înfrumusețare de excepție, unde fiecare vizită se transformă într-o experiență memorabilă. Echipa noastră de profesioniști pasionați, cu abilități impecabile și o atenție deosebită la detalii, te vor întâmpina cu căldură și vor lucra cu dedicare pentru a crea look-ul perfect pentru tine.

Indiferent dacă îți dorești o coafură elegantă, o manichiură impecabilă sau o pedichiură relaxantă, specialiștii noștri vor oferi servicii personalizate, adaptate nevoilor și preferințelor tale. Te invităm să descoperi universul Concept TREI, unde frumusețea și răsfățul se îmbină armonios pentru a-ți oferi o experiență de neegalat.

Citește mai mult: Liste 25 baruri din Iași

7.Salon Ioana Look

Salon Ioana Look
 • Evaluare:

  4,8/5 (129 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Pantelimon Halipa nr. 4 A, Iași 700206, România

 • Orar:

  09 – 20

Descoperă Salonul Ioana Look, unde pasiunea pentru frumusețe se îmbină cu experiența de peste 20 de ani! Bucură-te de un tuns impecabil și de o coafură profesionistă care te vor face să te simți ca o adevărată zeiță. Lasă-te pe mâinile experte ale echipei noastre și bucură-te de un rezultat estetic de excepție. Vino la Salonul Ioana Look și transformă-ți look-ul într-o capodoperă care îți va aduce admirația tuturor!

În contrast, un alt salon a lăsat un gust amar, cu un personal ostil și o lipsă crasă de experiență. Decolorarea dezastruoasă a lăsat urme fizice și psihice, distrugând complet încrederea. O experiență deloc recomandabilă, care a transformat o simplă vizită la salon într-un coșmar. Alege cu înțelepciune și evită o astfel de surpriză neplăcută.

8.Roxette

Roxette
 • Evaluare:

  4,7/5 (124 Review by google)

 • Adresă:

  Șoseaua Păcurari 10, Iași 700549, România

 • Orar:

  08 – 18:30

9.Celebrity Beauty Salon

Celebrity Beauty Salon
 • Evaluare:

  4,7/5 (105 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Nicolina 2, Iași 700259, România

 • Orar:

  09 – 19

Salonul de înfrumusețare Celebrity Beauty din [locație] te întâmpină cu servicii complete de îngrijire personală, oferite de o echipă de profesioniști pasionați. Specialiștii noștri sunt dedicați să creeze un aspect impecabil, adaptat stilului tău unic, folosind tehnici inovatoare și produse de cea mai înaltă calitate. Indiferent dacă îți dorești o manichiură elegantă, o coafură elegantă sau un tratament facial revigorant, vei găsi tot ce îți trebuie la Celebrity Beauty Salon.

Pas cu pas, artiștii noștri îți vor transforma înfățișarea, oferindu-ți încrederea și strălucirea pe care o meriți. Salonul nostru spațios și luxos oferă o atmosferă relaxantă, unde poți scăpa de stresul cotidian și te poți răsfăța cu un moment de răsfăț bine meritat. Nu ezita să îți programezi o întâlnire astăzi la Celebrity Beauty Salon și descoperă magia unei experiențe de înfrumusețare de neegalat!

10.Salon Freestyle

Salonul unde frumusețea și răsfățul se întâlnesc

Salon Freestyle
 • Evaluare:

  4,7/5 (152 Review by google)

 • Adresă:

  Aleea Tudor Neculai 19, Iași 700081, România

 • Orar:

  11 – 18

 • Avantaje:

  Locație convenabilă, personal prietenos, servicii de calitate

 • Dezavantaje:

  Prețuri ușor ridicate, aglomerat în weekend, parcare limitată

 • Calitate:

  Servicii de înfrumusețare de înaltă calitate într-o atmosferă plăcută

 • Personal:

  - Frizeri experimentați - Stilist personal - Manichiuriști pricepute - Cosmeticieni profesioniști - Personal amabil

 • Servicii:

  - Tunsori și coafuri - Vopsit și decolorare - Extensii de păr - Manichiură și pedichiură - Tratamente faciale

Salon Freestyle: Oaza ta de frumusețe în inima Iașului Un adevărat sanctuar al relaxării și răsfățului, Salon Freestyle te invită să te redescoperi într-o ambianță elegantă, unde oamenii pasionați de estetică își dedică talentul transformării tale. Cu o echipă de stiliști experimentați, vei primi consiliere personalizată și opțiuni nesfârșite pentru a crea look-ul perfect care să reflecte personalitatea ta unică. Fie că îți dorești o nuanță îndrăzneață, o tunsoare modernă sau un tratament revitalizant, Salon Freestyle îți pune la dispoziție un meniu complet de servicii pentru a-ți satisface toate dorințele. Programează-ți o întâlnire astăzi și pregătește-te să fii răsfățată de maeștrii frumuseții de la Salon Freestyle!

Cu două vizite reușite la Salon Freestyle, am experimentat de fiecare dată profesionalismul și atmosfera primitoare. Mihaela și echipa ei mi-au oferit o consiliere expertă, ajutându-mă să aleg o nuanță îndrăzneață și vibrantă de purpuriu-roșcat. Rezultatul a fost uimitor, iar complimentele pe care le-am primit mi-au întărit încrederea în alegerea făcută. Dacă ești în căutarea unei experiențe de coafură de top, nu ezita să vizitezi Salon Freestyle. Vor depăși cu siguranță așteptările tale!

11.Salon Dufloand

Salon Dufloand
 • Evaluare:

  4,7/5 (126 Review by google)

 • Adresă:

  Bloc C2, Bulevardul Socola 8, Iași 700194, România

 • Orar:

  09 – 17:30

Salonul Dufloand Alina este destinația supremă pentru manichiura ta semipermanentă de vis. Alina, o artistă pricepută, îți va transforma unghiile în adevărate opere de artă. Cu pasiunea și dedicația ei, fiecare manichiură este o capodoperă, executată cu precizie și atenție la detalii.

Indiferent dacă îți dorești un design clasic sau unul îndrăzneț, Alina are talentul și creativitatea de a-ți îndeplini orice dorință. Nu vei găsi nicăieri o manichiuristă mai perfecționistă, care să acorde o atenție atât de mare fiecărui aspect al manichiurii tale. Fie că locuiești în Iași sau doar îi faci o vizită, Salonul Dufloand Alina este locul unde îți vei găsi manichiura perfectă, care îți va lăsa unghiile cu un aspect impecabil și radiant.

12.Vendetta Saloon

Vendetta Saloon: locul unde distracția și relaxarea se întâlnesc

Vendetta Saloon
 • Evaluare:

  4,7/5 (287 Review by google)

 • Adresă:

  Club Armony, etaj, Strada Anastasie Panu 56, Iași 700022, România

 • Orar:

  10 – 19

 • Avantaje:

  Localul este situat într-o zonă bună, are un meniu variat și serile tematice sunt distractive.

 • Dezavantaje:

  Prețurile sunt uneori prea mari, muzica poate fi prea tare și locația este mică.

 • Calitate:

  Calitatea produselor și a serviciilor este bună.

 • Personal:

  - Personal prietenos - Servire rapidă - Personal calificat - Personal atent - Personal amabil

 • Servicii:

  - Meniu variat - Seri tematice - Atmosferă plăcută - Locație bună - Prețuri accesibile

Vendetta Saloon este salonul de încredere unde mă tund de ani buni, oferind servicii excepționale de la fiecare stilist talentat. Mașinile de tuns moderne și atmosfera plăcută creează o experiență de grooming relaxantă și eficientă.

Mihaela Georghita este o adevarată comoară a salonului. Cu ochiul ei expert și mâinile talentate, ea transformă fiecare client într-o versiune mai fericită a sa. Viziunea ei pentru stilul ideal al fiecărei persoane este remarcabilă, iar rezultatele sunt impecabile. Mihaela este maestrul care îți va depăși așteptările, lăsându-te să strălucești cu un nou look care îți va da încredere.

13.Beauty Nails Iasi - Unghii cu gel si oja semi - Pedichiura semi

Beauty Nails Iasi - Unghii cu gel si oja semi - Pedichiura semi
 • Evaluare:

  4,8/5 (169 Review by google)

 • Adresă:

  Carrefour Felicia, Strada Bucium nr 36, Centrul Comercial, Iași 700282, România

14.Salon Nuevo

Frumusețea ta, pasiunea noastră

Salon Nuevo
 • Evaluare:

  4,8/5 (176 Review by google)

 • Adresă:

  Șos. Nicolina 52, Iași 700686, România

 • Orar:

  09 – 18

 • Avantaje:

  Personal amabil, servicii de calitate, atmosferă plăcută

 • Dezavantaje:

  Prețuri uneori mari, program limitat, locație nu foarte centrală

 • Calitate:

  Servicii de înfrumusețare de top la cele mai înalte standarde

 • Personal:

  Frizeri profesioniști, Stilist, Manichiuriste, Pedichiuriste, Cosmeticiene

 • Servicii:

  Tunsori, Vopsit, Coafat, Manichiură, Pedichiură

15.aBeauty Clinique Iași - Slăbire, Acid Hialuronic, Epilare, Tratamente Faciale

aBeauty Clinique Iași - Slăbire, Acid Hialuronic, Epilare, Tratamente Faciale
 • Evaluare:

  5,0/5 (393 Review by google)

 • Adresă:

  demisol Exclusive Residence, Strada Petre Andrei 28, Iași 700495, România

 • Orar:

  09 – 19

16.Salon MONNE Iasi

Salon MONNE Iasi
 • Evaluare:

  4,9/5 (329 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Tudor Vladimirescu 83, Iași 700401, România

 • Orar:

  09 – 19

17.Eva Laser - Epilare Definitiva

Eva Laser - Epilare Definitiva
 • Evaluare:

  4,9/5 (196 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Sfântul Lazăr 18, Iași 700045, România

 • Orar:

  09 – 21

18.salon seSSion

salon seSSion
 • Evaluare:

  4,7/5 (135 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Gheorghe Săulescu, Iași 700259, România

19.Salon Melany

Salon Melany
 • Evaluare:

  4,4/5 (200 Review by google)

 • Adresă:

  Piața Unirii nr. 3, Iași 700056, România

20.Salon Any Mary

Salon Any Mary
 • Evaluare:

  4,4/5 (76 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Perju 8, Iași 700259, România

21.salon de infrumusetare tres chic

salon de infrumusetare tres chic
 • Evaluare:

  5,0/5 (25 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Socola 30, Iași 700187, România

 • Orar:

  09 – 20

22.Tendency Beauty Salon

Tendency Beauty Salon
 • Evaluare:

  4,8/5 (59 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Octav Mayer 2B, Iași 700259, România

23.SALON CRISTINA MISTREANU

SALON CRISTINA MISTREANU
 • Evaluare:

  4,9/5 (89 Review by google)

 • Adresă:

  Sos. Moara de Foc, Iasi, Iasi, Iași 707410, România

24.Salon Alexia Iasi

Salon Alexia Iasi
 • Evaluare:

  4,4/5 (38 Review by google)

 • Adresă:

  Iași,strada Petre Ispirescu nr 3A,blocA3,scara C,ap 3 ,parter, 0742223908 600650, România

 • Orar:

  09 – 19:30

25.Salon Sherar Theo

Salon Sherar Theo
 • Evaluare:

  5,0/5 (81 Review by google)

 • Adresă:

  Bloc B1, Strada Vlădiceni 12, Iași 700152, România

 • Orar:

  09 – 17

26.Salon ALISSIA

Salon ALISSIA
 • Evaluare:

  4,8/5 (53 Review by google)

 • Adresă:

  Șos. Nicolina 37, Iași, România

 • Orar:

  11 – 19

27.Bee Queen Studio

Bee Queen Studio
 • Evaluare:

  4,6/5 (80 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Maior Eremia Popescu 1, Iași 700259, România

 • Orar:

  09 – 20

28.Mov Salon

Mov Salon
 • Evaluare:

  4,9/5 (44 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Roman Vodă, Iași, România

29.Moon Beauty Salon

Moon Beauty Salon
 • Evaluare:

  4,2/5 (77 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Dacia 3, Iași 707305, România

 • Orar:

  08 – 20

30.One Beauty Concept

One Beauty Concept
 • Evaluare:

  4,5/5 (53 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Nicolae Iorga 22, Iași 700216, România

 • Orar:

  08 – 20

31.Escape Beauty Studio

Escape Beauty Studio
 • Evaluare:

  4,8/5 (56 Review by google)

 • Adresă:

  Strada Armeană 13, Iași 700039, România

 • Orar:

  09 – 19

32.Noblesse

Noblesse
 • Evaluare:

  4,5/5 (99 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Socola, Iași 700268, România

 • Orar:

  08 – 20

33.Dyana Beauty Salon

Dyana Beauty Salon
 • Evaluare:

  4,5/5 (46 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Poitiers nr 20, Iași 700671, România

 • Orar:

  08 – 20

34.Salon Infrumusetare

 • Evaluare:

  4,9/5 (67 Review by google)

 • Adresă:

  Șoseaua Națională, Iași 707343, România

 • Orar:

  10 – 18

35.Salon Posh

Salon Posh
 • Evaluare:

  4,8/5 (196 Review by google)

 • Adresă:

  Bulevardul Socola nr. 4, Iași 700186, România

 • Orar:

  09 – 20

Sugestii de postare